POLİTİKA

Bahçeli: Terörist TSK'da değil İmralı'da

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, "Terörist arayanlar, terörist görmek isteyenler Türk askerine değil, İmralı'ya bakmalı, Kandil'e kilitlenmeli, Barzani'nin yüzüne odaklanmalı ve AK Parti'nin müzakere ortaklarına yönelmelidir." dedi.

Ajanslar Yeni Şafak
MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin TBMM Grup toplantısında yaptığı konuşmada, İmralı ile görüşme süreci ve dünkü Silivri Cezaevi'ni ziyaretine ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Devlet Bahçeli, partisinin Başkanlık Divanı üyeleriyle dün Silivri Cezaevi'nde eski Genelkurmay Başkanı İlker Başbuğ ve MHP İstanbul Milletvekili Engin Alan'ı ziyaret ettiğini anımsatarak, görüşmelerin olumlu atmosferde geçtiğini söyledi.

Silivri ziyaretlerinin İmralı'ya misilleme olarak değerlendirilmesini de eleştiren Bahçeli, "Türk Silahlı Kuvvetleri'nin içinden hainler, işbirlikçiler ve hele hele teröristler asla çıkmayacaktır. Terörist arayanlar, terörist görmek isteyenler Türk askerine değil, İmralı'ya bakmalı, Kandil'e kilitlenmeli, Barzani'nin yüzüne odaklanmalı ve AKP'nin müzakere ortaklarına yönelmelidir. Türk Silahlı Kuvvetleri'nde terörist bulmaya çalışmak, genelkurmay başkanlarını canilerle aynı kalıba sokmak ve Kandil'deki inleri Peygamber ocağıyla çakıştırmak, ancak ve ancak amel defterleri kapkara kesilmiş maskaraların işidir'' şeklinde konuştu.

İmralı ile görüşmeler

Bahçeli, İmralı ile yürütülen görüşme sürecindeki gelişmelerin provokasyonlara, infaz ve cinayetlere ortam açtığını, belirsizlikten nemalanan karanlık simalara açık kapı bıraktığını ifade ederek, ''Paris'te ki hadisenin süren müzakerelere ivme vermek, AKP ile kanlı ve silahlı pazarlıkları kızıştırmak adına bir müdahale olduğu ihtimali yabana atılmamalıdır'' şeklinde konuştu.

Bahçeli, terör örgütü elebaşı Abdullah Öcalan'a televizyon verilmesini de eleştirerek, ''Peşi sıra, Facebook, Twitter veya Skype üzerinden eski cinayet ortaklarıyla haberleşebilmesi için terörist başına demirbaştan düşmüş bir bilgisayar tahsis edilmesi ve arkasından da Başbakan'la geceleri sohbete başlaması mucize ve olmayacak bir şey olarak görülmemelidir'' dedi.

HASAN CEMAL'E TEPKİ

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, konuşmasının son bölümünde ise Gazeteci-Yazar Hasan Cemal'e yüklendi. Hasan Cemal'in köşesinden kendilerini bölücü ilan ettiğini savunan Bahçeli, şunları söyledi:

'Önce şunu ifade etmeliyim ki, Allah bu on iki kişilik kötü adamdan oluşan kadronun en gediklisini ıslah etsin ve kendisini hidayete erdirsin. Bize 'bölücü' diyebilmek için bir insanın Allah korkusundan ve kul utancından uzaklaşması yeterlidir. Geçmişinde devrimci şiddet, cuntacılık, 9 Martçılık, darbecilik, iftiracılık, demokrasi düşmanlığı, özgürlük karşıtlığı bulunan birisinin, bugün bize demokratlık taslaması, özgürlük dersi vermesi zırvayla bile örtüşmeyecektir. Bizim sözlerimizi 'bölücülük' olarak niteleyenler, milletimizin kardeşlik hissiyatına kem gözle bakan içimizdeki yabancı beslemeleri ve arkadan kurma piyonlardır. Doymak bilmeyen iştahlarıyla yıllardır içimizi zehirleyen bunlardır. Bizi birbirimize düşürmek, fitnenin kök salmasını isteyenler bunlardır. Millet kervanını yağmalamaya çalışanlar bunlardır. Son yurdumuzdaki varlığımızdan bunalan PKK yanaşmaları, Kandil aşıkları, Barzani yoldaşları, manda ve himaye alkışçıları bunlardır.'

Bahçeli ayrıca, Hasan Cemal'e Ömer Seyfettin'in 'Sivrisinek' isimli hikayesini okuması tavsiyesinde bulundu.

Yorum

Soru çalmak için ÖSYM'ye sızdılar

Soru çalmak için ÖSYM'ye sızdılar

1

Ankara Başsavcılığı, FETÖ’nün soruları çalarak kendi yandaşlarına verdiği 2010 KPSS soruşturması kapsamında ÖSYM’nin ‘kozmik oda’sında görevli 3 şüphe..

Gaziantep'te saldırıyı düzenleyen teröristin kimliği

Gaziantep'te saldırıyı düzenleyen teröristin kimliği

2

Gaziantep'te bombalı araçla saldırı düzenleyen teröristin kimliği belli oldu. Polis, DAEŞ üyesi İ.G.'nin babasını gözaltına aldı.

Vali Şahin'den 1 Mayıs mesajı

Vali Şahin'den 1 Mayıs mesajı

3

İstanbul Valisi Vasip Şahin, tüm işçi ve emekçilerin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü kutladı. Şahin, "Bu bayramın barış içinde yaşanacak daha güzel ..

'Dokunulmazlık' mesaisi sürecek

'Dokunulmazlık' mesaisi sürecek

4

Meclisin bu haftaki en önemli gündemi, dokunulmazlıklarla ilgili anayasa değişikliği teklifi olacak. TBMM Anayasa Komisyonu, teklifin görüşmelerini sü..

Provokasyona geçit yok

Provokasyona geçit yok

5

Türkiye genelinde işçiler, 1 Mayıs’ı kutlamak için bugün meydanlarda olacak. Polis, İstanbul’da kutlamaları provoke etmek isteyenlere karşı alarma ge..

Suriyeli yetimler Halep'teki saldırıları protesto etti

Suriyeli yetimler Halep'teki saldırıları protesto etti

6

Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yerleşen Suriyeli yetimler, kendileri için açılan yetimhanede, Suriye rejimi ve Rus güçlerinin Halep kentine düzenlediği ha..

Bozkır'dan vize açıklaması: 50 gün var

Bozkır'dan vize açıklaması: 50 gün var

7

AB Bakanı Bozkır, vize serbestisi konusunda Türkiye'nin üzerine düşen yükümlülüklerini yerine getirdiğini belirterek, "Şimdi 'AB yan çizer mi, çizmez ..

FETÖ kuryesi kıskıvrak

FETÖ kuryesi kıskıvrak

8

TUSKON’a bağlı GÜNSİAF Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Kasım Fincan ile birlikte 3 kişi, Atatürk Havalimanı'nda Kamerun Havayolları'na ait uçakta gözalt..

Gaziantep'teki saldırıda şehitlerin kimlikleri

Gaziantep'teki saldırıda şehitlerin kimlikleri

9

Gaziantep Emniyet Müdürlüğü önünde düzenlenen bombalı araçlı terör saldırısında şehit olan polislerin isimleri ve memleketleri belli oldu.

2 terörist sızarken yakalandı

2 terörist sızarken yakalandı

10

Kilis'in Elbeyli ilçesinde, Suriye'den Türkiye'ye yasa dışı olarak girmeye çalışan 2 DAEŞ mensubu terörist yakalandı.

Yargı tuzak  kurmaz

Yargı tuzak kurmaz

11

Yargı içindeki bir grubun yetkilerini kendi grubunun çıkarları için kullandığını belirten, HSYK Başkanvekili Mehmet Yılmaz, “Yargı tuzak kurmaz, tuzağ..

Şırnak'tan acı haber: 1 şehit

Şırnak'tan acı haber: 1 şehit

12

Şırnak'ta devam eden operasyonlar sırasında, PKK'lı teröristlerce düzenlenen silahlı saldırıda bir asker ağır yaralandı. Hastaneye kaldırılan asker ya..

600 çocuk Namazda buluştu

600 çocuk Namazda buluştu

13

İnsan Vakfı ve İMH Günışığı Derneği “Allah’a kul olmak için haydi namaza” slogonıyla 600 çocuğu öğle namazında Eyüp Sultan Camii’nde bir araya getird..

6 terörist öldürüldü 6 terörist teslim oldu

6 terörist öldürüldü 6 terörist teslim oldu

14

Genelkurmay Başkanlığı dünkü operayonda, Şırnak'ta 6 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı. Toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 281'e ulaşt..

HDP'liler Bakırköy'de olay çıkardı

HDP'liler Bakırköy'de olay çıkardı

15

1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü etkinliklerinin yapıldığı Bakırköy Halk Pazarı'nda sendikalar yer aldı. Sabah saatlerinden itibaren İncirli metrobüs du..

Teröristler sürücüyü dövüp aracı ateşe verdi

Teröristler sürücüyü dövüp aracı ateşe verdi

16

Tunceli'nin Hozat ilçesinde yol kesen PKK'lılar, karakola ekmek götüren kamyoneti durdurup sürücüsünü dövdükten sonra aracı ateşe verdi.

Bursa'daki saldırıda gözaltına alınanlar adliyede

Bursa'daki saldırıda gözaltına alınanlar adliyede

17

Bursa'da, tarihi Ulu Cami yakınlarında bir kadın terörist tarafından gerçekleştirilen terör saldırısına ilişkin gözaltına alınan 17 kişi adliyeye sevk..

Paralel kriptolara izin vermeyeceğiz

Paralel kriptolara izin vermeyeceğiz

18

Paralel yapının kripto elemanlarının kendilerini kamufle ederek yeni yapılanmalara yöneldiğini belirten Başbakan Yardımcısı Akdoğan, bu yapılanmalara ..

FETÖ operasyonunda bir ayda 671 kişi gözaltına alındı

FETÖ operasyonunda bir ayda 671 kişi gözaltına alındı

19

Devlet içinde yapılanarak çıkarları doğrultusunda usulsüzlük, yasa dışı uygulama ve kumpas çalışmaları yürüten FETÖ/PDY'ye yönelik geçen ay düzenlenen..

Türk-İş Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı

Türk-İş Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıraktı

20

1 Mayıs kutlamalarına kapanan Taksim'e gelen Türk-İş heyeti, 1977 1 Mayıs'ında hayatını kaybedenleri anmak için Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bıra..

+