POLİTİKA

'444 0 189' Vergi danışma hattı

Gelir idaresi Başkanlığı, mükelleflere telefonla vergi danışmanlığı hizmeti vermeye başladı.

Aa Yeni Şafak
Alınan bilgiye göre, mükelleflerin vergiyle ilgili her türlü sorusuna yanıt verecek, sorunlarına da çözüm bulacak olan Vergi İletişim Merkezi (VİMER), ilk olarak Ankara'da devreye alındı. Yeni yılda Ocak ayı ortalarında İstanbul dışındaki diğer illerde, 1 Mart'ta ise İstanbul'un da sisteme dahil olmasıyla bütün Türkiye'de faaliyete geçirilecek olan Vergi İletişim Merkezinde, özel eğitimden geçirilmiş Maliyeciler görev yapacak. Bu personel, '444 0 189'u çeviren vatandaşların mevzuat ve uygulamaya yönelik sorularını yanıtlayacak, onları vergiyle ilgili her konuda bilgilendirecek.

Merkez, kısa bir süre sonra vatandaşların ihbar ve şikayetlerini de kabul etmeye başlayacak. Sabah saat 09.00'dan, akşam 19.00'a kadar hizmet verecek olan merkezde, telefonla sorulara yanıt veren çalışanlara, gerektiğinde destek sağlayacak uzmanlar da görev yapacak. Sorulara o an içinde yanıt verilememesi ya da sorunlara çözüm bulunamaması durumlarında, en geç 72 saat içinde mükellefe geri dönülecek. Özel İletişim Merkezine yapılan aramalar, şehiriçi görüşme tarifesi üzerinden ücretlendirilecek.

YENİ BAŞKANDAN ÇAĞDAŞ HİZMET SÖZÜ

Bu arada Gelir İdaresi Başkanı Mehmet Akif Ulusoy, ilk olarak Ankara'da devreye sokulan Vergi İletişim Merkezi'nde incelemelerde bulundu. Mevzuat ve uygulama konusunda iki kez eğitimden geçirilen 47 personelin görev yaptığı merkeze, daha ilk saatlerde 300 dolayında soru ve sorun iletildiği belirlendi.

Sistem oturdukça, merkezde alanında uzmanlaşan personel eliyle hizmet vermeye başlayacaklarını kaydeden Ulusoy, A.A muhabirine şu değerlendirmelerde bulundu: "Biz, İdare olarak çağdaş dünyanın gereklerini yerine getirmeye, çağdaş hizmet sunmaya çalışıyoruz. Bunları ne kadar artırabilirsek, o kadar faydalı ve güzel bir ortam oluşturmuş olacağız. Bu ortam da sunulan hizmetin kalitesini artıracak. Biz, bunun gayreti içindeyiz. Neticede mükellefe ne kadar doğru, sağlıklı bilgi verebilirsek, onları da o ölçüde doğru yönlendirmiş oluruz. Vereceğimiz yanlış bir bilgi mükellefimiz için sıkıntı ve ceza olacaktır. Bunun da bilincinde olarak, en iyi şekilde ve en doğru bilgiyi vermeye gayret edeceğiz. Bu amaçla da personelimizi eğiteceğiz. Onun için de zaman harcamamız ve emek sarfetmemiz lazım."

MÜKELLEFE SMS'LE UYARI

Gelir İdaresi Başkanı Ulusoy, vergi mükelleflerinin cep telefonlarına gönderilecek kısa mesajlarla (SMS) uyarılmasına dönük projenin de yakında hizmete sokulacağını bildirdi.

Borçluların GSM operatörleri kanalıyla üzerinden uyarılması projesine dönük çalışmaların devam ettiğini belirten Ulusoy, yeni sisteme ilişkin bazı teknik sorunların da çözümüne çalışıldığını kaydetti.

Yorum

AK Parti MYK belli oldu

AK Parti MYK belli oldu

1

AK Parti Merkez Yürütme Kurulu üyeleri belli oldu. Yedi yeni ismin yer aldığı listede 6 isim yerini korudu. Siyasi ve hukuki işlerden sorumlu genel ba..

Kara haber

Kara haber

2

Van Çaldıran’da yol kapatıp araç yakan PKK’lılara müdahale için bölgeye giden askerlere pusu kuruldu. Zırhlı araçların geçişi sırasında yola döşedikle..

KPSS Lisans sonuçlarının açıklanma tarihi

KPSS Lisans sonuçlarının açıklanma tarihi

3

22 Mayıs Pazar günü gerçekleşen ve binlerce adayın katıldığı Kamu Personel Seçme Sınavı sonuçlarının açıklanacağı tarih belli oldu. KPSS sonuçları ÖSY..

Kardeşinin bakan olduğunu pazarda öğrendi

Kardeşinin bakan olduğunu pazarda öğrendi

4

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı olan AK Parti Düzce Milletvekili Faruk Özlü'nün Düzce'nin Topçular köyünde yaşayan ablası Mürvet Çolak, kardeşinin b..

İnsanlık kapısını kapatmayacağız

İnsanlık kapısını kapatmayacağız

5

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “On binlerce çocuğun hayatını kaybetmesine seyirci kalan bir sistemde sorun var demektir” sözleriyle BM’de reform çağrısı yaptı..

10 ayda  7 bin 78 terörist etkisiz

10 ayda 7 bin 78 terörist etkisiz

6

Askeri kaynaklar, 24 Temmuz 2015 tarihinden 23 Mayıs 2016 tarihine kadar geçen sürede 7 bin 78 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiği..

Ünlü oyuncular İstanbul'daki zirveye katıldı

Ünlü oyuncular İstanbul'daki zirveye katıldı

7

İstanbul'da düzenlenen Dünya İnsani Zirvesi'nin açılış töreninde, dünyadaki göç ve savaş gibi insani dramları konu alan görsel sunumlar yapıldı. Sunum..

Zırhları kalktı tehdit ettiler

Zırhları kalktı tehdit ettiler

8

Dokunulmazlık zırhına güvenip her fırsatta teröre destek veren HDP, Meclis’in kararından rahatsız oldu. HDP Eşbaşkanı Demirtaş, 90’lı yıllarda yaşanan..

Sur'da HDP'li vekillere büyük tepki

Sur'da HDP'li vekillere büyük tepki

9

Diyarbakır'ın Sur ilçesinde vatandaşlar, HDP Grup Başkanvekili İdris Baluken, HDP Diyarbakır Milletvekilleri Nursel Aydoğan ve Sibel Yiğitalp'in de ar..

AK Parti kongresinde sürpriz isim

AK Parti kongresinde sürpriz isim

10

Malatya'da yerel bir televizyon kanalında kendi yazdığı "Ben Anadolu'yum" adlı şiiri okuyan ve bir anda gündem olan Hacı Gürhan isimli şair, AK Parti ..

MHP'den Yargıtay'a AYM talebi

MHP'den Yargıtay'a AYM talebi

11

Yargıtay'a başvuruda bulunan MHP, kurultay sürecine ilişkin olarak Anayasa Mahkemesi'nin kararının beklenmesi yönündeki talebini iletti.

Recep Akdağ yeniden kabinede

Recep Akdağ yeniden kabinede

12

Başbakan Binali Yıldırım, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın onayladığı 65. hükümeti açıkladı. Yeni kabine listesinde, 2002'den başlayarak 11 yıl boyunca Sağlık..

İstanbul'da helikopter destekli terör operasyonu

İstanbul'da helikopter destekli terör operasyonu

13

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde terör örgütüne yönelik helikopter destekli operasyon düzenlendi. Polis ekipleri, bir apartmanın 4. katında bulunan ve..

25 terörist teslim oldu

25 terörist teslim oldu

14

PKK'lı teröristlere yönelik operasyonların sürdüğü Mardin'in Nusaybin ilçesinde 25 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Teslim olan teröristler ar..

Kurultay kararının ardından Bahçeli'den ilk hamle

Kurultay kararının ardından Bahçeli'den ilk hamle

15

Yargıtay 18. Hukuk Dairesi, MHP'de olağanüstü kongre kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi'nin kararını oy birliğiyle onadı. Yargıtay'ın kurult..

Tüm gözler orada

Tüm gözler orada

16

Başbakan Davutoğlu'nun istifasının ardından, 65. Hükümeti kurmakla görevlendirilen AK Parti Genel Başkanı Binali Yıldırım'ın yeni Bakanlar Kurulu list..

Emniyetten 81 ile terör saldırısı uyarısı

Emniyetten 81 ile terör saldırısı uyarısı

17

Emniyet Genel Müdürlüğünce, 81 il emniyet müdürlüğüne gönderilen yazıda, bölücü terör örgütü PKK'nın milletvekillerinin dokunulmazlıklarının kaldırılm..

AK Parti'de Binali Yıldırım dönemi

AK Parti'de Binali Yıldırım dönemi

18

AK Parti’de bugün yapılacak olağanüstü kongrede Binali Yıldırım tek aday olarak girdiği seçimden bin 405 oy alarak partinin 3. genel başkanı oldu. Eşi..

CHP'li belediye başkanından işçilere tehdit

CHP'li belediye başkanından işçilere tehdit

19

Avcılar Belediyesi'nde çalışan temizlik işçileri, alacaklarının zamanında ödenmediği gerekçesiyle iş bıraktı. İş bırakan işçilere seslenen CHP'li Avcı..

Kılıçdaroğlu'nun acı günü

Kılıçdaroğlu'nun acı günü

20

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Antalya'da kanser tedavisi gören amcasının oğlu 42 yaşındaki Burhan Karabulut yaşamını yitirdi. Cenaze namazı..

+