Başbakanlık Koruma Müdürü değişti

Cihan 00:00 Mayıs 12, 2008 Yeni Şafak

Başbakanlık Koruma Müdürü değişti

Fotoğraf: Yeni Şafak
Başbakanlık Koruma Müdürlüğü'ne Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Yüksel getirildi.

Başkentteki en kritik görev alanlarından Başbakanlık Koruma Müdürlüğü'nde nöbet değişimi oldu. Başbakanlık'ta yaklaşık 5 yıldır Koruma Müdürlüğü yapan Ali Uzuner'in yerine, Ankara Emniyet Müdür Yardımcısı Mehmet Yüksel atandı.

Ankara Emniyeti'nde asayişten sorumlu olan Mehmet Yüksel, mesleğe EGM Bilgi İşlem Daire Başkanlığı'nda komiser yardımcısı olarak başladı. Daha sonra açılan sınavları geçen Yüksel, ABD ve Ukrayna'da da çeşitli görevlerde bulundu.

Türkiye'ye dönünce Ankara Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ekipler Amiri ve Gasp Büro Amiri olan Yaksel, ardından Gölbaşı ve Çankaya İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlerini yürüttü. Ankara Koruma Şube Müdürlüğü, Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü ve Çevik Kuvvetten Sorumlu Ankara Emniyet Müdür Yardımcılığı yapan Yüksel, iki yıldır Asayişten Sorumlu Emniyet Müdür Yardımcılığı görevinde bulunuyordu.

Yüksel, şark hizmetini ise Tunceli'de gerçekleştirdi. Ukrayna'da Amerika Birleşik Devletleri'nde misyon-koruma görevi de yapan Yüksel, iyi derecede İngilizce biliyor. Yüksel, ayrıca, keskin nişancılığıyla tanınıyor.

Mehmet Yüksel'in görev yaptığı son iki yılda, Başkentte asayiş suçlarında ciddi oranda azalma görüldü. Özellikle Yüksel'in, cinayet masası ekiplerinin, son iki yılda işlenen 225 cinayetin tamamını çözmesi dikkat çekici bulundu.

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Başbakanlık Koruma Müdürü değişti

  Başbakanlık Koruma Müdürü değişti
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#