POLİTİKA

İhlas Finans ödeme yapacak

İha Yeni Şafak
İhlas Finans Kurumu'nun (İFK), yapacağı 61. ödemeyle, 970 kar-zarar ortaklığı hesabının kapatılacağı bildirildi.

Tasfiye halindeki İhlas Finans Kurumu A.Ş.'den yapılan yazılı açıklamada, 61. ödemeyle birlikte başlangıçtan bugüne kadar 476.7 milyon dolar ve 51.3 milyon euro ödeme gerçekleştirilmiş olacağı belirtildi. Açıklamada, kar-zarar ortaklığı olan 970 hesaba ödeme yapılacağı ifade edilerek, "Kriz öncesinde 216 bin 592 olan mudi sayımız bu ödeme sonunda 79 bin 210'a düşmüştür. Ödemelerde hesapların küçükten büyüğe doğru kapatılarak ilerlenmesi metodu kullanılmaktadır" denildi.

Açıklamada, İhlas Finans Kurumu'nun kriz öncesi personel sayısı 829 iken, halihazırda 34 olduğu, 5 yıllık faaliyet süresince devlete 342 milyon dolar vergi, iştirakçilere 532 milyon dolar kar payı olmak üzere 874 milyon dolar ödendiği ve kurumun devlete hiç borcunun bulunmadığı belirtildi. Açıklamada, tasfiye başladığından bugüne kadar yaklaşık olarak 18.4 milyon dolar vergi, 2.6 milyon dolar SSK, 9.5 milyon dolar personel maaşı ve tazminat ödemesi olmak üzere toplam 30.5 milyon dolar ayrıca ödeme yapıldığı kaydedildi.

Borç bitinceye kadar ödemelerin her ay düzenli olarak devam edeceği vurgulanan İhlas Finans Kurumu açıklamasında, şu ayrıntılara yer verildi:

"Bankacılık Mevzuatı gereği 01.01.2007 tarihinden itibaren bankalarda T.C. kimlik numaraları olmadan kesinlikle işlem yapılmayacaktır. Henüz ödeme almamış mudilerimizin, ödeme sıraları geldiğinde hesaplarının Şekerbank'a transfer edilebilmesi için T.C. nüfus cüzdanı fotokopilerini, T.C. kimlik numaralarını, ödeme mektuplarının kendilerine ulaşabileceği açık adreslerini ve telefonlarını belirtir imzalı dilekçelerini, 'Tasfiye Halinde İhlas Finans Kurumu A.Ş. 29 Ekim Caddesi No: 23 34197 Yenibosna/İstanbul adresine posta yolu ile ulaştırmaları gerekmektedir. Bu ayki ödemeden yararlanacak Katılım Hesabı sahiplerine mektuplar gönderilmiştir. Bu ödeme için ŞEKERBANK T.A.Ş. Şubeleri'ne müracaat edilecektir. Katılım Hesabı ödemeleri için mektup gönderildiğinden, mektup gönderilmeyen mudilerimizin bankaya gitmeyip sıralarını beklemelerini önemle rica ediyoruz. 2007'den önce ödemesi yapıldığı halde parasını Şekerbank'tan çekmeyen ve 2007'den itibaren ödemeleri yapılan hesap sahiplerinin listesi, www.ifk.com.tr internet adresinde yayınlanmıştır. Bundan sonra da ödemeleri yapılacak Katılım Hesabı sahiplerine düzenli olarak her ay beş gün önceden mektupları gönderilecektir."

Yorum

Beyaz kefenimizi giyerek yola çıktık

Beyaz kefenimizi giyerek yola çıktık

1

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çeşitli etkinliklere katılmak için geldiği Kırşehir'de, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi fahri doktora törenine kat..

Şüpheli kağıda tekrar sınav

Şüpheli kağıda tekrar sınav

2

2010 KPSS'de yaşanan kopya vakası ve benzeri durumlarda adaylar arası eşitlik için ÖSYM yeni bir uygulamaya gidiyor. Tüm sınavlar sonrası elektronik k..

"Beni öldürün başka çocuk alın"

"Beni öldürün başka çocuk alın"

3

Bir lokantada 3 yaşındaki Y.K'ye asitli madde atan Cihan Araçman hakkında 24.5 yıla kadar hapis istemiyle açılan davanın ilk duruşması yapıldı. Çocuğu..

Güvenlik güçleri her yeri didik didik arıyor

Güvenlik güçleri her yeri didik didik arıyor

4

Şırnak'ta 74 gün önce ilan edilen sokağa çıkma yasağı ile birlikte başlayan operasyon sürüyor. Kenti didik didik arayan güvenlik güçleri, her taşın al..

Emniyeti alarma geçiren laptop

Emniyeti alarma geçiren laptop

5

Gaziantep'te operasyonda dizüstü bilgisayara monte edilmiş bir patlayıcı düzeneği bulundu. Şimdiye kadar ilk kez bulunan söz konusu dizüstü bilgisaya..

11 bakanlığa bakan yardımcısı atandı

11 bakanlığa bakan yardımcısı atandı

6

Binali Yıldırım'ın başbakanlığında kurulan 65. Hükümet'in 11 bakanlığına bakan yardımcısı ataması yapıldı. Atamalara ilişkin kararlar Resmi Gazete'de ..

Sivil oldukları iddia edilen teröristlere 'Swap' testi

Sivil oldukları iddia edilen teröristlere 'Swap' testi

7

Mardin'in Nusaybin ilçesinde teslim olan PKK'lı teröristlerin, 'sivil' oldukları iddialarına ilişkin açıklama yapıldı. Kimlik tespiti tamamlanan 67 PK..

İnce’den nabız turları

İnce’den nabız turları

8

CHP’de olası bir olağanüstü kurultayda genel başkan adayı olması beklenen Yalova Milletvekili Muharrem İnce, nabız yoklamaya devam ediyor. İnce ve eki..

İstanbul'da elektrik kesintisi

İstanbul'da elektrik kesintisi

9

İstanbul'un bazı ilçelerinde akşam saatlerinden itibaren lokal bazda elektrik kesintileri yaşandı. Avrupa Yakası'ndaki bazı ilçelerde 26 Mayıs Perşemb..

Fetih şöleni için büyük hazırlık

Fetih şöleni için büyük hazırlık

10

İstanbul’un fethinin 563. yılı kutlamaları dolaysısıyla gerçekleşecek olan Fetih şöleni için hazırlıklar tüm hızıyla devam ediyor. Kutlama töreni nede..

DGS başvuruları başlıyor

DGS başvuruları başlıyor

11

Dikey Geçiş Sınavı'na (DGS) başvurular başlıyor. Önlisans öğrencileri için önemli olan ve 2 yıllık bölümlerden 4 yıllık lisans programlarına geçişleri..

İşte Davutoğlu'nun yeni evi

İşte Davutoğlu'nun yeni evi

12

Başbakanlık koltuğunu Binali Yıldırım'a devreden eski Başbakan Davutoğlu, Ankara'da Çayyolu'nda kiraladığı villada yaşayacak. Davutoğlu, vaktinin büyü..

'Sınavsız geçiş' için düğmeye basıldı

'Sınavsız geçiş' için düğmeye basıldı

13

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından, mesleki ve teknik ortaöğretim kurumlarından mezun olan öğrencilerin meslek yüksekokullarına sınavsız geçiş hakk..

MEB yatılı öğrencileri gezmeye götürüyor

MEB yatılı öğrencileri gezmeye götürüyor

14

MEB Özel Eğitim ve Rehberlik Hizmetleri Genel Müdürlüğünce, yatılı okullarda okuyan ilköğretim ve ortaöğretim kademesindeki engelli öğrencilere yöneli..

PKK'ya eleman kazandıran öğretmen tutuklandı

PKK'ya eleman kazandıran öğretmen tutuklandı

15

Van'ın Bahçesaray ilçesinde bir öğretmen, terör örgütü PKK'ya eleman kazandırdığı ve örgütün propagandasını yaptığı gerekçesiyle tutuklandı.

Üniversite adaylarına sürpriz: 32 bölüm puanı değişti

Üniversite adaylarına sürpriz: 32 bölüm puanı değişti

16

LYS’de 32 bölümün daha puan türü değiştirildi. Türkçe-Matematik ile Türkçe-Sosyal puanlarında matematik yerine edebiyat sorularının önemi arttı. Bu bö..

İlklerin MGK’sı

İlklerin MGK’sı

17

MGK’nın mayıs ayı olağan toplantısı Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığında Beştepe’de yapıldı. 65. hükümetin ilk MGK toplantısında Başbakan Yıldırım, Baş..

Erdoğan'ın ziyareti sırasında çatıya çıktılar

Erdoğan'ın ziyareti sırasında çatıya çıktılar

18

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırşehir'de cuma namazı kıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın namaz kıldığı caminin hemen yanı başındaki 7 katlı apartma..

Devlet Bahçeli'ye 8 rakip

Devlet Bahçeli'ye 8 rakip

19

MHP’de Genel Başkan Devlet Bahçeli’nin, “şahsımla yarışacaklar” açıklamasının ardından genel başkanlık yarışına girecek adaylar boy göstermeye başladı..

Büyük çözülme

Büyük çözülme

20

Mardin Nusaybin’de ağır darbe alan terör örgütü PKK’da çözülme hız kazandı. Daha önce teslim olan 25 teröristin ardından dün de 10’u kadın 42 PKK’lı g..

+