SÜPER LİG

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan stadyum müjdesi

Futbol Zirvesi'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara 19 Mayıs Stadı'nın yerine 40 bin kişi kapasiteli yeni bir stadyum yapılacağını açıkladı. Erdoğan ayrıca yerli futbolcunun önemine de dikkati çekti.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşen 2. Futbol Zirvesi başladı. İstanbul'da düzenlenen organizasyonda konuşan Erdoğan, futbol dünyasıyla ilgili olarak önemli açıklamalarda bulunurken Ankara 19 Mayıs Stadı için de bir müjde verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın açıklamaları;

  • "Futbolun özünde rekabetle birlikte fedakarlık, centilmenlik, dostluk ve dayanışma vardır. Futbol tarihi hezimetin kıyısından koparılmış muhteşem zaferlerle doludur, bu oyun aynı zamanda bir direniştir, meydan okumadır. Çocukluğundan beri futbola gönül vermiş bir kardeşiniz olarak, futbolun bir insana neler kazandıracağını çok iyi biliyorum. Spor gibi siyasetin de özü rekabettir. Futbol gibi siyaset de takım oyunudur. Meclis'in fesih yetkisi asla Cumhurbaşkanı'na ait değildir, karar millete aittir. Ülkenin pek çok şehrine parmakla gösterilecek stadyumlar inşa ettik. Spor salonu sayısını 37'den 825'e çıkardık. 19 Mayıs Stadı'nı yıkıyoruz, onun yerine 35 ile 40 bin seyirci kapasiteli stadyum yapmayı planlıyoruz. Hakkımız olduğu halde olimpiyatları bize vermediler, orada dönen dolaplara da bizzat şahit oldum"

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na jübile çağrısı
IHA

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu'na jübile çağrısı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, katıldığı 2. Futbol Zirvesi'nde, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'na jübile çağrısında bulundu.

Yorum

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.