Teknoloji47 yaşındaki Mercedese dudak uçuklatan fiyat

47 yaşındaki Mercedes'e dudak uçuklatan fiyat

Almanya merkezli Mechatronik firması 1970 model Mercedes-Benz S-Serisi Coupe’yi restore etti. Özellikle koleksiyonerler tarafından aranan bir klasik olan otomobilin fiyatı dudak uçuklatacak cinsten.

Haber MerkeziYeni Şafak
1970 Mercedes-Benz  S-serisi Coupe
1970 Mercedes-Benz S-serisi Coupe

Mercedes-Benz’in amiral gemisi modeli olan S-Serisi’nin ilk jenerasyonlarından birisi Almanya merkezli bir firma tarafından yenilendi. Koleksiyonerler tarafından aranan W111 kodlu kasaya sahip olan 1970 model Mercedes sahibini bekliyor.

Almanya merkezli Mechatronik firması neredeyse 50 yaşındaki otomobili fabrikadan çıktığı ilk günkü haline getirdi.

Aracın detaylarına baktığımızda yapılan işlemlere sadece restorasyon demek yanlış olur. Çünkü kaputun altında 5.5 litrelik 8 silindirli bir motor bu araç için özel olarak modifiye edilmiş. 360 beygir güce sahip olan motorla birlikte 7 ileri otomatik vites bulunuyor ve aracın frenleri ABS haline getirilmiş.

REKLAM

Otomobilin özellikleri

Mechatronik firması yenilediği yaşlı kurtu 400 bin euro gibi bir fiyat etiketiyle satıyor. Koleksiyonerlerin yakından takip ettiği benzer Mercedes-Benz modellerini daha öncesinde yine uçuk fiyatlarla satmıştı.

Mercedes-Benz’in en güzel modellerinden olan 1970 Mercedes-Benz S Coupe toplamda 11.299 km yol yapmış. Bu muhteşem otomobilin eşsiz çizgilerini aşağıdaki fotoğraflarla inceleyebilirsiniz.

REKLAM