https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji Google ana sayfasına 2 yeni sekme eklendi

Google ana sayfasına 2 yeni sekme eklendi

Google’ın ana sayfasına “Hakkında” ve “Market” bölümleri eklendi. “Market” bölümü ilerleyen günlerde ülkemizde aktif hale gelecek.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Google'ın ana sayfasına Market ve Hakkında sekmeleri eklendi.
Google'ın ana sayfasına Market ve Hakkında sekmeleri eklendi.

Google’ın çok sade olan arama sayfasına 2 yeni bölüm eklendi. Arama yapılan ana sayfanın sol üst köşesine “Hakkında” ve “Market” bölümleri eklendi. Şu anda ülkemizde bu şekilde görünmüyor olsa bile “Hakkında” kısmı bir süredir ‘google.com.tr’ adresinde bulunuyordu. Ancak “Market” sekmesi şu anlık ülkemizde aktif olmadı.

Sol üst köşede Hakkında ve Market bölümleri görünüyor.

Google’ın “Market” bölümü, Play Store gibi bir uygulama marketi değil. E-ticaret odaklı fiziksel ürünlerin satıldığı bir market gibi düşünebilirsiniz. Google bu yeni özellikleri bazı ülkeler için geçtiğimiz hafta aktif hale getirdi. Market’te Google’ın yeni amiral gemisi Pixel akıllı telefonları, Google Home’un akıllı ev cihazları ve diğer Google ürünleri satılıyor. Market sekmesi yakında ülkemizde kullanılabilecek.

REKLAM

Hakkında kısmında ise Google’ın gelişmeleri paylaştığı bir blog ve şirket hakkında genel bilgiler yer alıyor. Google’ın Hakkında ve Market sekmelerine aşağıdaki linkler üzerinden ulaşabilirsiniz.

Hakkında: https://www.google.com.tr/intl...

Market: https://store.google.com/