TeknolojiInstagram hesabınızın değerini ölçüyor

Instagram hesabınızın değerini ölçüyor

Popüler sosyal medya platformu Instagram’da bazı hesapların takipçi sayıları milyonlarla ölçülüyor. Bu hesapların sahipleri de paylaşımları üzerinden para kazanıyor. Inkifi isimli uygulama ile Instagram kullanıcılarının bir fotoğraftan kazanabileceği para hesaplanıyor.

Mustafa KalkanYeni Şafak
Instagram hesabınızın değerini ölçen bir uygulama  geliştirildi.
Instagram hesabınızın değerini ölçen bir uygulama geliştirildi.

Instagram fenomenleri ve ünlüler takipçi sayılarının çok fazla olmasıyla yüzbinlerce insana ulaşabiliyor. Ünlü markalar da bu durumu reklamlarını yapabileceği yeni bir platform olarak değerlendiriyor. Kişilerin takipçi sayısı paylaşım başına alacakları reklam ücretini direkt olarak etkiliyor. Eğer siz de kendi hesabınızdan reklam vermek istiyorsanız bir gönderinin değerini ölçebilirsiniz.

Siteye görseldeki gibi kullanıcı adı yazmanız yeterli oluyor.

Inkifi’nin internet sitesine giriş yaparak gönderilerinizin değerini ölçebiliyorsunuz. Sitede bulunan bölmeye Instagram’daki kullanıcı adınızı yazarak ‘enter’ tuşuna basmanız yeterli oluyor. Siz giriş yaptıktan sonra sistem hesaplamaları yapıyor. Ortaya çıkan sonuç Sterlin ve Dolar cinsinden gösteriliyor. Böylece siz de Instagram hesabınıza reklam alsanız paylaşım başına elde etmeniz gereken ücreti görebiliyorsunuz. Takipçi sayısı arttıkça reklam değeri de artıyor.

REKLAM

Instagram'da kazandıkları para dudak uçuklatıyor
FOTOĞRAF9
Title
Merkezi Manchester olan teknoloji firması Inkifi'nin oluşturduğu bir uygulama Instagram kullanıcılarının bir fotoğraf üzerinden kazanabileceği parayı hesaplıyor.
Title
İşte o ünlülerden bazıları ve Instagram üzerinden elde ettikleri dudak uçuklatan kazançları
Title
Cristiano Ronaldo - 645 bin dolar
Title
Lionel Messi - 467 bin dolar
Title
LeBron James - 189 bin dolar
Title
Barack Obama - 89 bin dolar
Title
Donald Trump - 44 bin dolar
Title
Arda Turan - 40 bin dolar
Title
Joe Wicks - 11 bin dolar
Instagram'da kazandıkları para dudak uçuklatıyor
Merkezi Manchester olan teknoloji firması Inkifi'nin oluşturduğu bir uygulama Instagram kullanıcılarının bir fotoğraf üzerinden kazanabileceği parayı hesaplıyor. Dünyaca ünlü yıldızların, futbolcuların ve siyasetçilerin bir Instagram fotoğrafı ile kazandığı para servet niteliğinde.