TeknolojiiPhone Xi parçalarına ayırdılar

iPhone X'i parçalarına ayırdılar

iPhone X’in satışa sunulmasının hemen ardından iFixit ekibi tarafından parçalarına ayrıldı. Dünyanın dört bir yanında insanlar kuyruklara girerek iPhone X sahibi olmaya çalışırken ürünün parçaları tek tek incelendi.

Haber MerkeziYeni Şafak
iPhone X'in parçalarına ayrılmış hali.
iPhone X'in parçalarına ayrılmış hali.

iPhone X bugün itibariyle dünya genelinde mağazalardaki yerini aldı. Apple’ın yeni amiral gemisinin parçalarına ayrıldığı ve tek tek incelendiği fotoğraflar iFixit tarafından yayınlandı.

Cihazın parçalanması 22 adımda gerçekleşti. Kendi özel aletleri yardımıyla bu işlemi yapan ekip sayesinde cihazın içeriği hakkında detaylı bilgiler ortaya çıktı.

iPhone X'in ana kartı aynı ilk iPhone'da olduğu gibi ikiye katlanmış.

Ekranı açıldıktan sonra iPhone X böyle görünüyor.

iPhone 8 Plus ile neredeyse aynı ekran boyutuna ve paketleme kısmında ise aynı özelliklere sahip. Ancak iPhone X’in içi oldukça yoğun denilebilir. Apple ilk kez pili ikiye bölmüş. Teknik olarak iPhone X’in iki adet bataryası var. Ayrıca yerden tasarruf etmek için telefonun ana kartı ikiye katlanmış. İlginçtir ki Apple aynısını orijinal iPhone’da da yapmıştı. Face ID ve diğer yeni teknolojileri kullanan TrueDepth kamera sistemi de telefonda önemli bir yer kaplıyor.

REKLAM

iPhone X'in çift OİS desteği olan kameraları.

Kırmızı kutu A11 Bionic işlemciyi işaret ediyor. Diğer kutularda da cihazdaki çipleri gösteriyor.

Kablosuz şarj pedi.

Garip bir şekilde çipler, kameralar ve bir sürü diğer parçalarla sıkıştırılmış olan 5.8 inçlik iPhone X ve iPhone 8’in tamiri arasında pek bir fark bulunmuyor. Ancak iPhone X’i kendi başınıza tamir etmeye çalışmanızı önermiyoruz. Eğer cihazınız arızalanırsa bu işin uzmanlarından yardım almanız gerekir.

REKLAM

iPhone X'e dinamitle sağlamlık testi
OYNAT01:13
iPhone X'e dinamitle sağlamlık testi
Apple'ın yeni akıllı telefon modeli iPhone X, satışa çıkmasının ardından ilginç testlere maruz kalıyor. Bu kez patlayıcılarla yapılan sağlamlık testini izliyoruz.