https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji Kullanıcılarının konumuna göre gösterecek

Kullanıcılarının konumuna göre gösterecek

Popüler sosyal medya devi Facebook, reklam gösterimlerinde değişikliğe gidiyor. Paylaşılan konumlardan faydalanmayı planlayan Facebook, kullanıcılarının ziyaret ettiği mekanları baz alarak o bölgedeki tüm fırsat ve kampanyalara ait reklamları kullanıcılarına göstermeyi hedefliyor.

Haber Merkezi Yeni Şafak
2 milyarın üzerinde aktif kullanıcı sayısına sahip Facebook, artık kullanıcılarının ziyaret ettiği bölgede yer alan reklamları gösterecek.
2 milyarın üzerinde aktif kullanıcı sayısına sahip Facebook, artık kullanıcılarının ziyaret ettiği bölgede yer alan reklamları gösterecek.

Web 3.0 ile birlikte internet kullanıcılarının web üzerinde gezinirken bıraktığı izi takip eden reklam firmaları, internet kullanıcılarına bu izlerden yararlanarak reklam gösterimlerinde bulunuyor. özellikle sosyal medya üzerinde bu yönlü reklamlara oldukça sık karşılaşılıyor.

Bu reklam gösterim stratejisinden yararlana sosyal medya devi Facebook ise değişikliğe gitmeye karar verdi. Gelişen teknolojiyi aktif olarak kullanama yolunda büyük adımlar atan Facebook, reklam gösterimlerini de yeni teknolojiye entegre etmeye karar verdi.

Yeni dönemde kullanıcılarının da sıkça kullandığı konum özelliğini kullanmayı planlayan sosyal medya devi, bundan sonra reklamları kullanıcılarının ziyaret ettiği mekana göre göstermeye hazırlanıyor. Konum paylaşımına izin veren kullanıcılar, artık bulundukları bölgedeki tüm kampanya ve fırsatları görebilecek.

REKLAM

Buna ek olarak Facebook, sizin ziyaret ettiğiniz mağazalara ait reklamları evde oturan arkadaşlarınıza da göstererek bu mağazalara yeni müşteri potansiyeli oluşturmaya çalışacak.

Facebook’un ortaya koyduğu yeni reklam düzeni kullanıcılarına yakınlardaki tüm fırsat ve kampanyaları öğrenme imkanı tanırken, paylaşılan konum özelliği kullanıcıları riske atıyor.