TeknolojiSteve Jobsun spor arabası açık artırmayla satılıyor

Steve Jobs’un spor arabası açık artırmayla satılıyor

Apple'ın kurucusu Steve Jobs'un 2000-2003 yılları arasında kullandığı spor otomobil BMW Z8 açık artırmayla satışa çıkıyor. Dünya çapında sadece 5703 adet üretilen otomobili Jobs'a, Oracle'ın CEO'su Larry Ellison'ın tavsiye ettiği ve alması için ısrarda bulunduğu ifade ediliyor.

Haber MerkeziYeni Şafak
Steve Jobs'un kullandığı BMW Z8'in yaklaşık 400 bin dolara satılması bekleniyor.
Steve Jobs'un kullandığı BMW Z8'in yaklaşık 400 bin dolara satılması bekleniyor.

Teknoloji dünyasının en sevilen isimlerinden Steve Jobs, 6 yıl önce hayata veda etmişti. Birçok teknolojik gelişmenin öncüsü olan ve dünyanın en değerli şirketi olan Apple’ın temellerini atan Jobs, zamanında elini değdirdiği her ürünün değerine değer katmayı da başarmış. Jobs’un sahip oldukları, günümüzde rekor fiyattan alıcı buluyor.

Ünlü açık artırma kurumu Sothebys, Steve Jobs’un yaklaşık 3 yıl kullandığı spor otomobil BMW Z8’i satışa çıkarıyor. İlanın açıklamasında Jobs’un arabayı 2000 yılında satın aldığı ve 2003 yılında sattığı ifade ediliyor. Jobs’tan satın alan kişi ise oldukça değerli olan bu otomobili sadece 25 bin kilometre kullanmış.

REKLAM

  • BMW’nin özel serisi olan Z8, dünya çapında sadece 5703 adet üretildi. 8 silindirli 4.9-litre motora sahip olan BMW Z8, 400 beygir güç ile yüksek performans sunuyordu. İki kapılı spor otomobil, 0’dan 100 km/s hıza 4,7 saniyede çıkıyordu.

Bir iddiaya göre bu arabayı alması için Steve Jobs’u Oracle’ın CEO’su Larry Ellison ikna etmiş. Ellison, BMW Z8’in modern otomotiv mühendisliğini temsil eden en iyi örnek olduğunu söyleyerek Z8 ile Apple’ı birbirine benzetmiş ve Steve Jobs’a Z8’in yakışacağını ifade etmiş.

BMW Z8, 165 bin ila 200 bin dolar arasında alıcı buluyor. Steve Jobs’un kullandığı modelin ise 300 bin ila 400 bin dolar arasında satılması bekleniyor. Zira söz konusu araç Jobs’un olması dışında oldukça temiz kullanılmış ve çok az kilometre yol yapılmış.

REKLAM