TeknolojiSu geçirmeyen taşınabilir SSD Bolt B80

Su geçirmeyen taşınabilir SSD: Bolt B80

Silicon Power firması ilk IP68 sertifikalı toza ve suya dayanıklı taşınabilir SSD’si Bolt B80’i tanıttı. Boyutları ve alimünyum kaplaması ile şık bir görünüme sahip olan taşınabilir SSD dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Silicon Power tarafından tanıtılan su geçirmez taşınabilir SSD Bolt B80.
Silicon Power tarafından tanıtılan su geçirmez taşınabilir SSD Bolt B80.

Yeni teknolojiler ile beraber saklama alanları da büyüdü ve bu nedenle veri aktarım hızı da önem arz etmeye başladı. SSD sürücüler saniyede ortalama olarak saniyede 300MB veri aktarımı sağlıyor. Taşınabilir harici hard disklerde ise bu hız USB 3.0 ile 100-120MB arasında değişiyor.

  • Silicon Power firması tarafından duyurulan Bolt B80, oldukça ufak boyutu ve su geçirmeme özellikleriyle öne çıkan bir ürün. Üç çeşit depolama seçeneği olan Bolt B80(120GB, 240GB, 480GB), alüminyum dış kaplaması ve ufak boyutu ile dikkatimizi çekiyor. B80, USB 3.1 Type-C bağlantısı kullanıyor ve USB-C, USB-A kabloları barındırıyor ve USB 2.0’a kadar destekliyor. 500MB/S ve 450 MB/s gibi yüksek okuma ve yazma hızına sahip. Silicon Power tarafından yapılan açıklamaya göre şimdiye kadar üretilmiş en ince taşınabilir SSD olma ünvanını taşıyor.

Bolt B80'in boyutları.

Üretici firma tarafından ürünün fiyatı hakkında henüz bir açıklama yapılmadı. Ancak ürün tasarımı ve teknik özellikleri nedeniyle yüksek satış rakamlarına ulaşacak gibi görünüyor.

Ürünün teknik özellikleri