https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji Tesla kasırga bölgesindeki araçlarının menzilini yükseltecek

Tesla kasırga bölgesindeki araçlarının menzilini yükseltecek

ABD’nin güneyinde yer alan Florida eyaletini vuran Irma Kasırgası’ndan kaçmaya çalışanlar için Tesla firması bir güncelleme ile araçlarının menzillerini yükselteceğini açıkladı.

Haber Merkezi Yeni Şafak
Tesla, Irma kasırgasından etkilenenler için bir güncelleme ile araçların kapasitesini yükselteceğini açıkladı.
Tesla, Irma kasırgasından etkilenenler için bir güncelleme ile araçların kapasitesini yükselteceğini açıkladı.

Milyonlarca kişinin yaşadığı bir bölgede etkili olan Irma Kasırgası sonrası insanlar kasırganın etkili olduğu bölgelerden kaçmaya başladı. Tesla, Model S ve X araçlar için pil kapasitesini arttıran bir güncelleme yayınlama kararı aldı. Bu güncelleme ile araçların menzili 50 ila 70 km arasında artacak ve araç sahipleri fırtınanın etkili olduğu bölgeden kaçabilecek.

Bir Tesla sahibi tek şarjla ne kadar yol katedebileceğini paylaştı.

Tesla’nın 60 ve 60D modelleri tek şarjla 340km yol katedebiliyor. ABD hükümetinin fırtına bölgesinin boşaltılması yönündeki kararı nedeniyle bir Tesla araç sahibi firmayla iletişime geçti. Fırtınanın etkili olduğu bölgeden çıkabilmeleri için yaklaşık 50 km ek menzile ihtiyaç duyduğunu paylaştı. Buna karşılık Tesla firması 16 Eylül tarihinde bir güncelleme yaparak bölgedeki araçların menzilini arttıracağını duyurdu.

REKLAM

Tesla’nın geçtiğimiz yıl satışa sunduğu uygun fiyatlı olan Model X 60D ve Model S 60/ 60D gibi araçları 75kWh bataryaya sahip. Ancak bir yazılım kiliti nedeniyle bu batarya kapasitesinin en fazla yüzde 80’ini kullanabiliyordu. Araç sahipleri tam kapasite kullanmak için 3 bin dolarlık bir güncelleme satın alması gerekli. Tesla, araç sahiplerinin daha yüksek menzilli araçları tercih etmesi nedeniyle bu modellerin satışını durdurmuştu.

Tesla Model 3 kaza testinde Volvo’yu solladı
TEKNOLOJİ
Tesla Model 3 kaza testinde Volvo’yu solladı