TeknolojiVolkswagenin tamamen elektrikli konsepti Crozz

Volkswagen'in tamamen elektrikli konsepti: Crozz

Alman otomobil devi Volkswagen emisyon skandalından sonra 2025 yılına kadar tamamen elektrikli 23 model piyasaya süreceğini açıklamıştı. Frankfurt Motor Show’da tamamen elektrikli araç konseptinin ilk örneklerini biri olan ‘Crozz’ kod adlı modeli tanıttı.

Haber MerkeziYeni Şafak
Volkswagen'in elektrikli konsepti Crozz.
Volkswagen'in elektrikli konsepti Crozz.

Volkswagen geçtiğimiz yıl ortaya çıkan emisyon skandalı ile beraber tamamen elektrikli araçlara yöneleceğini açıklamıştı. Tamamen elektrikli 23 adet model üreteceğini açıklayan firma ilk konsepti olan Crozz’u Frankfurt Motor Show’da sergiledi. 2020 yılında piyasaya çıkacak olan ilk tam elektrikli model elektrikli araçlarda ne gibi özellikler olacağını gözler önüne seriyor.

Crozz, 4 kapılı bir SUV olarak tasarlanmış. Kapıları arkaya doğru açılan araç geniş bir iç hacim sağlıyor. Konsept araçta ‘Clean Air’ özelliği bulunuyor. Bu özellik sayesinde içerideki havanın kalitesi ekranlarda gösteriliyor. Tesla Model X’de buna benzer bir özellik bulunuyor ve bu özelliğe ‘’bioweapon defense mode’’ denilmişti.

REKLAM
  • Volkswagen’in tam elektrikli konsepti 500km menzili karşılayacak pillerle donatılmış. Saatte maksimum 180 km hıza ulaşabiliyor.

Hızlı şarj sistemi kullanıldığı zaman bataryalar, 30 dakikada %80’e kadar doluyor. Volkswagen bu modelin otonom sürüşü desteklediğini ve gelecekte sesle kontrol özelliğinin de aktif olabileceğini belirtti.

2020 yılında piyasaya çıkması planlanan Crozz, Volkswagen’in 2025 yılına kadar geliştireceği tamamen elektrikli modeller hakkında fikir sahibi olmamızı sağlıyor.

REKLAM