Fatih Sultan Mehmet''in temel özellikleri nedir

. 00:00 Ekim 18, 2013 Yeni Şafak

Fatih Sultan Mehmet''in temel özellikleri nedir

Fotoğraf: Yeni Şafak
Taha Akyol ile Eğrisi Doğrusu''na, Tarihçi Prof. Dr. Feridun Emecen ve Tarihçi Doç. Dr. Erhan Afyoncu konuk olacak. Fatih Sultan Mehmet''in temel özellikleri nedir? Bilime, felsefeye, Rönesans''a ilgisi nasıldı? Ona neden imparatorluk kurucusu diyorlar? Kardeş katlini neden yasalaştırdı? Tarihçi Prof. Dr. Feridun Emecen ve Tarihçi Doç. Dr. Erhan Afyoncu Eğrisi Doğrusu''nda Taha Akyol''un sorularını cevaplandırıyor.

CNN TÜRK 21.20

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Fatih Sultan Mehmet''in temel özellikleri nedir

  Fatih Sultan Mehmet''in temel özellikleri nedir
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#