Osmanlı ordusunda deliler birliği

00:00 Haziran 19, 2010 Yeni Şafak

Osmanlı ordusunda deliler birliği

Fotoğraf: Yeni Şafak
Yavuz Bahadıroğlu'nun hazırlayıp sunduğu Tarihçe, bugünün dünyasını anlamlandıran tarihi yapıların, kişilerin, devletlerin ve kültürlerin izlerine ilişkin önemli bilgiler sunmaya devam ediyor. Osmanlı askeri sınıfı içindeki “deliler birliği” üzerine çarpıcı bilgilerin verileceği programda, “Deliler birliğine bu ismin verilmesi kararı nasıl alındı? Deliler birliğinin görevleri ne idi? Birliğe alınacak kişiler nasıl seçilirlerdi?” soruları cevaplandırılarak, deliler birliğinin doğuşu, adayların seçim sistemi ve eğitimleri hakkında da renkli bilgiler veriliyor. “Gündelik hayattaki “Osmanlı tokadı” deyimin kaynağı deliler birliği midir? Kanatlı Türk kimlere denirdi? Deliler Birliği üyeleri neden kaplan postundan elbise giyerlerdi?” sorularının da cevaplandırılacağı programda, Osmanlı ordusunun bilinmeyenleri anlatılıyor. TVNET / 20.50

  Yasal Uyarı: Yayınlanan köşe yazısı/haberin tüm hakları Yeni Şafak Gazetecilik A.Ş.'ye aittir. Kaynak gösterilse dahi köşe yazısı/haberin tamamı özel izin alınmadan kullanılamaz. Ancak alıntılanan köşe yazısı/haberin bir bölümü, alıntılanan köşe yazısı/habere aktif link verilerek kullanılabilir.

  Osmanlı ordusunda deliler birliği

  Osmanlı ordusunda deliler birliği
  Yayın hayatına başladığımız ilk günden itibaren ülkemizde demokrasinin tüm kurumları ile yerleşmesi, milli irade ve değerlerimizin hakim olması için tüm gücümüzle çalıştık. Bu ülkenin geleceğinin derin sularda boğulup gitmemesi için çaba sarf ettik. Fırtınalı günlerde sığınılacak bir liman olduk. Bugüne kadar ülkemize yapmış olduğumuz katkıyı bundan sonra da okurlarımızın desteği ile sürdürmeye devam edeceğiz. Her gün Yeni Şafak’la yeni bir umut olacak.

  SON DAKİKA

  #title#