YazarlarHaçlı-Siyonist İttifakının planları nereden koşuyor?

Haçlı-Siyonist İttifakı’nın planları nereden koşuyor?

Tamer Korkmaz
TamerKorkmazGazete Yazarı

Willam Safire, Siyonistlerin Amerikan medyasındaki Amiral Gemisi diye tanımlanan The New York Times gazetesinde, “Kürt Devleti’ne Giden Yol” başlığıyla Ağustos 1992’de şunları yazmıştı:

“-Kuzey Irak’taki Kürt askeri gücü acilen takviye edilmelidir…

-Bu bölgede bir Kürt devletinin yaşayabilmesi için petrol hayati öneme sahiptir. Irak’a uygulanan 36. paralel yasağı petrol bölgesini de kapsayacak şekilde genişletilmelidir…

-Türkiye’ye PKK’nın ‘kellesi’ hediye edilmeli; karşılığında ise Kuzey Irak’ta kurulacak Kürt hükümetini tanımaları istenmelidir…

*

MAKALEYİ SESLİ DİNLEMEK
İÇİN TIKLAYIN
Tamer Korkmaz : Haçlı-Siyonist İttifakı’nın planları nereden koşuyor?
Haber Merkezi26 Eylül 2017, SalıYeni Şafak
Haçlı-Siyonist İttifakı’nın planları nereden koşuyor? yazısının sesli anlatımı ve tüm Tamer Korkmaz yazılarının sesli anlatımı Yenisafak.com Yazarlar Sesli Makale Köşesinde!

Yahudi lobisinin sembol isimlerinden Safire, bunları yazarken; dönemin ABD Başkanı Baba George Bush, tam da o günlerde aynen şöyle diyordu:

“Ülkemizi Yahudi-Hıristiyan birliğinin lideri olarak ayakta tutmaya kararlıyız!” (24 Ağustos 1992)

*

Birinci George Bush’un gerçekleştirdiği Birinci Körfez Harekâtı sonrasında 36. paralelin kuzeyi “hiçbir hukuki dayanak olmaksızın” Saddam’ın Irak’ına yasaklanmış; Kuzey Irak’ta fiilen bir Kürt bölgesi meydana gelmişti. 1991 yılının ilk yarısı sona erdiğinde ise bölgede inşa edilen Çekiç Güç, PKK terör örgütüne gizlice silah sevkiyatına başlamıştı.

REKLAM

*

Uğur Mumcu’nun Türkiye’deki Gladyo’nun bombalı suikastına kurban gittiği; Eşref Bitlis’in helikopterinin düşürülmesi sonucunda öldürüldüğü; Turgut Özal’ın da “zehirlenerek” hayatını kaybettiği 1993 yılında; İncirlik Üssü’nde “kapalı kapılar ardındaki derin bir toplantıda” konuşulanlar neredeyse hiç bilinmiyor…

“İkinci Yahudi Devleti: İsrail’in Kürt Jeostratejisi” adlı kitabın yazarı Yüce Katırcıoğlu’nun; İncirlik’te görevli bir Türk subayının deşifre etmesi sonucunda haberdar olduğu ve 2015 yılında savcılığa yazdığı masonlarla alakalı bir “suç duyurusu” metninde yer verdiği bilgilere göre, o toplantıda şöyle bir sahne yaşanmıştır:

İncirlik Üssü’nde dönemin NATO Avrupa Komutanı (eski ABD Genelkurmay Başkanı) John Shalikashvili’ye verilen gizli brifingde; Amerikalı brifing subayı, “Kürt devletinin kurulması için etkili üç grubumuz var: Bunlar; Barzani, Talabani güçleriyle birlikte PKK’dır. PKK’nın görevi, Kürt devletinin kuruluş süreci boyunca Türkiye’yi bu sürece angaje tutmaktır!” diye konuşuyordu!

REKLAM

*

Teröristbaşı Öcalan, William Safire’ın N. Y. Times’taki yazısından yedi yıl sonra (16 Şubat 1999) Türkiye’ye teslim edilmişti!

Öcalan’ın Kenya’da “paketlenerek” Türkiye’ye getirilmesinden üç gün sonra; dönemin Başbakanı Bülent Ecevit, “Teslim edilmenin ABD ile bir alış-veriş anlamına geldiğini” söylüyordu! Bu “alış-verişe” karşılık ABD’ye “ne verildiğini” yahut “neyin sözünün verildiğini” ise söylemiyordu!

*

Terörisbaşı’nın Türkiye getirilmesinden tam on gün sonra (26 Şubat 1999’da) Jarusalem Post’ta Amotz Asael imzasıyla yayınlanan “Orta İsrail/Kürt Herzl” başlıklı bir yazıda aynen şöyle deniliyordu:

“AB’nin aday üyelik vermesi karşılığında; Türkiye de Kürtlere otonomi verebilir. Bu, Brüksel’in Ankara’ya karşı izleyeceği siyasetin temel ayağı olabilir!”

*

Teröristbaşı’nın paketlenmesi; Ecevit’in DSP’sini iki ay sonraki seçimlerde birinci parti yapmıştı…

REKLAM

Nisan 1999’daki seçimlerden sonra kurulan DSP-MHP-ANAP koalisyon hükümetinin başbakanı olan Ecevit, kısa bir süre sonra kameraların önünde aynen şöyle demiştir:

“Kuzey Irak’ta çağdaş bir devlet kuruluyor!”

Partisi seçim barajı altında kalıp silindikten üç yıl kadar sonra; Ecevit, Sabah’a verdiği (13 Nisan 2005) röportajda, “O dönemde Apo’yu bize neden verdiler, onu halen daha ben de bilmiyorum” diyordu!

Yılların deneyimli politikacısı Ecevit’in işbu sözleri inandırıcı olmaktan uzaktı. Böyle diyerek bazı derin diyalogları gizlediği akla geliyordu…

Yüce Katırcıoğlu’nun “Uzun yıllar öncesinde İngiltere’deki bir mason locasına üye olduğunu” iddia ettiği Bülent Ecevit’in “Fetullah Gülen ile bilinen yakınlığına”; demek ki “mason kardeşliğini” de eklemek gerekiyor!

REKLAM

Ecevit, 1 Şubat 2002’de yani son başbakanlığının son aylarında; dünyadaki bütün Yahudi teşkilatlarının “çatı örgütü” olan B’NAI B’RITH’in konuğu olmuştu! 1975’te mason locasına giren Fetullah Gülen Locaefendi’yi yıllar önce B’nai B’rith yöneticileriyle tanıştıran ise TESEV kurucusu İshak Alaton’dur.

Gladyo’nun, CIA’in, ABD’nin, NATO’nun Locaefendi’si; “Şayet ahrette Allah bana şefaat etme imkânını verirse, bunu evvela Ecevit için kullanırım” demiştir!

*

Öcalan’ın Türkiye’ye teslim edilmesinden dört yıl sonra, 2003 yılında 1 Mart tezkeresinin reddedilmesi; Ankara’nın Washington’ın boyunduruğundan sıyrılması bağlamında “hayati bir kilometre taşı” olarak tarihe geçti…

Türkiye’nin ABD’den bağımsızlığını kazandığı kritik dönemden bugüne kadar olan süreçte, ABD-İsrail tandeminin Türkiye’yi bölme ve dahi “yeniden ele geçirme, sömürgeleştirme” senaryoları, planları, hep devredeydi; kaos denemeleri, çeşitli darbe girişimleri, kumanda ettikleri terör örgütleri eliyle saldırıları her defasında berhava oldu!

REKLAM

Şimdilerde; Çarkıfelek’i “bir kere daha” bu kez Kuzey Suriye ile Kuzey Irak’ta çeviriyorlar!