DünyaFransadan Kuzey Koreye kınama

Fransa'dan Kuzey Kore'ye kınama

Fransa Dışişleri Bakanlığından yapılan açıklamada "Bu tehditler karşısında Fransa, özellikle BM Güvenlik Konseyi ve Avrupa Birliği içinde, Kuzey Kore'yi tırmanmadan herhangi bir çıkarı olamayacağına ikna etmek ve müzakere masasına oturtmak için çalışmaya hazırdır" ifadeleriyle kınadı.

Haber MerkeziAA
Fotoğraf: Arşiv
Fotoğraf: Arşiv

Fransa, Kuzey Kore'nin son füze denemesini kınadı.

Fransa Dışişleri Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, "Fransa, Kuzey Kore'nin Japonya'nın hava sahası üzerinden geçen balistik füze denemesini en sert şekilde kınamaktadır." ifadeleri kullanıldı.

Fransa'nın Asya'daki müttefikleri ile dayanışma içinde olduğu bildirilen açıklamada, Kuzey Kore rejiminin uluslararası yükümlülüklerini ihlal eden nükleer ve balistik programının bölge ülkelerinin güvenliğini tehdit ettiği kaydedildi.

Konunun BM Genel Kurulu toplantısında tartışılacağı belirtilen açıklamada, BM Güvenlik Konseyi'nin 11 Eylül'de aldığı Kuzey Kore'ye yaptırım kararıyla kararlılığını ortaya koyduğu bildirildi.

  • Açıklamada, "Bu tehditler karşısında Fransa, özellikle BM Güvenlik Konseyi ve Avrupa Birliği içinde, Kuzey Kore'yi tırmanmadan herhangi bir çıkarı olamayacağına ikna etmek ve müzakere masasına oturtmak için çalışmaya hazırdır." ifadeleri kullanıldı.

BMGK yeniden Kuzey Kore gündemiyle toplanıyor
DÜNYA
BMGK yeniden Kuzey Kore gündemiyle toplanıyor

REKLAM

Kuzey Kore
çılgına döndü
DÜNYA
Kuzey Kore çılgına döndü