DünyaMüslüman kimliğini yok etmek için

Müslüman kimliğini yok etmek için!

Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan, 1517-1917 yılları arasında geçen dört asırın bütün İslam alemi ve Kudüs için en parlak dönemler olduğunu söyledi.

Haber MerkeziYeni Şafak
​Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan,
​Derin Tarih Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Armağan,

“Kudüs için gerekli olan vizyon, ‘Müslüman Kudüs’ vizyonudur” diyen Armağan, bunun dışında Kudüs’te barış içinde yaşamayı ne Yahudilerin ne de Hristiyanlar başaramayacağını belirtti. 9 Aralık 1917 yılında bizim Kudüs’ü terk etmemizle birlikte bu büyünün bozulduğunu Kudüs’te kan gözyaşı, barut ve acı dönem başladığını vurgulayan Armağan, şöyle devam etti: “2 Kasım 1917’de ilan edilen Balfour Deklarasyonu’nun ve İngiliz işgalinin de 100’üncü yılında yapılan açıklamalar; İngilizlerle başlayıp ABD ile devam eden büyük planın üst akıl tarafından yürütüldüğünü gösteriyor. İngilizler Osmanlı’yı Kudüs’ten çıkardı. 30 yıl sonra buranın yönetimini bırakıp gittiler. Bugün de o topraklarda Müslümanların hayat hakkının kalmayacağı yeni dönemece girilmiş oldu. Daha geçen haftalarda Kudüs’te bulunan iki Müslüman Mahallesi Kudüs’ten ayrıldı. Kudüs ev ev işgal ediliyor. Gerek satın alınarak gerek işgal yoluyla, baskıyla Kudüs’ün Müslüman kimliği ortadan kaldırılma noktasına geliyor.”

REKLAM

Muhammed Demirci

Pazarlık konusu olamaz

İsrail’in kurucu devlet başkanı Ben Gurion’un “Kudüs’süz İsrail’in, tapınaksız da Kudüs’ün bir anlamı yok sözünü hatırlatan Mirasımız D erneği Başkanı Muhammed Demirci, “Tüm hayatlarını bu öğreti üzerine bina ettiler. Bu iddianın peşinde hem Ortadoğu’yu, hem de İslam dünyasını ateşe atma pahasına ellerinden geleni yapıyorlar. Bu doğrultuda en büyük hamileri ne yazık ki ABD. Balfour Deklerasyonu, 1917 yılında İngiliz Dışişleri Bakanlığı’nın dünya yahudilerine Filistin topraklarında bir devlet kurma vaadiyle vücut buldu. O gün bugündür bu deklerasyonun yol açtığı sıkıntıları sadece Filistinli Müslümanlar değil, tüm dünya insanlığı çekiyor. Trump siyasetine itibar kazandırmak ve nefes almak için böyle bir karara imza attı. Bu kararla tüm dünyada büyük bir intifada başlayacağı açıktır. Kudüs Müslümanlarındır. Mescid-i Aksa hiçbir gerekçesiyle masaya yatırılamaz, pazarlık konusu yapılamaz, orası Hz. Adem’den beri Müslümanlarındır!

REKLAM

Dünya endişeli
DÜNYA
Dünya endişeli

Kudüs'teki
yüzyıllık hesap
DÜNYA
Kudüs'teki yüzyıllık hesap

Bu öfke İsrail'i vuracak
GÜNDEM
Bu öfke İsrail'i vuracak

ÖNERİLEN VİDEOLAR
Filistin bayrağını indirmek isteyen işgalci Yahudinin küstahlığı
Filistin'in El Halil şehrinde bir Yahudi yerleşimcinin küstahca Filistin bayrağını indirmeye çalışması kameraya böyle kaydedilmişti.
Bunu Gördünüz Mü? 500 metrelik görsel şov
Arjantin tribünlerinin harika şovundan, Fransız oyuncu Adil Rami'nin basın toplantısında söylediği Johnny Hallyday şarkısına kadar haftanın öne çıkan tüm detayları Tuğçe'nin sunumuyla bu videoda...


Çeçen direnişinin 23’üncü yılı
Tam 23 yıl önce Çeçenistan'ın bağımsızlık ilanını içine sindiremeyen Ruslar önce havadan bombaladıkları Çeçenistan'a karadan da girmeye başladı. Çeçenistan-Rusya savaşının yıl dönümünde şehit komutanları rahmetle anıyoruz.
6 yaşındaki Ryan, YouTube'dan yılda 11 milyon dolar kazanıyor
Oyuncak merakıyla bilinen Ryan ToysReview isimli çocuk, 4 yaşında çekmeye başladığı oyuncak yorumlarını Youtube üzerinde yayınlamaya başlayınca ünlü oldu. 10 milyon aboneye ulaşan Ryan, geçen yıl 11 milyon dolar gelir elde etti.
‘Kudüs için ne yapmalıyız?’ı iki dakikada anlattı
Gazeteci Abdurrahman Uzun, 'Kudüs için ne yapmalıyız?'ı 'marangozun minber hikayesi' üzerinden 2 dakikada anlattı.
Filistinli o çocuğun amcası Yeni Şafak’a konuştu
22 İsrail askerinin korkuyla gözaltına aldığı Fevzi El Junidi, intifadanın sembolü oldu. Yeni Şafak'a konuşan amca Reşad El Junidi, “Biz Filistin'in çocuklarıyız. Çocuklarımızın kalbine ve aklına Kudüs'ün Filistin'in başkenti olduğunu kazıdık. Asla silemezler” dedi.
İstanbul'un eşsiz özelliği tarihi projede!
Kıtaların buluştuğu yerdeki İstanbul, Yeni Türkiye'ye yakışan bir mega projeye daha kavuşuyor. İki ayrı ihtiyacı tek çözümde karşılayan “3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli”.


Erdoğan'ın gençlere tavsiyesi Nuri Pakdil'den Kudüs selamı!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın gençlere tavsiye ettiği yazar ve fikir adamı Nuri Pakdil, Filistin'deki 3. intifada ile ilgili olarak bunları söyledi...
Yabancı gazeteci Yahudilere ağzının payını böyle verdi!
Robert Martin isimli gazetecinin geçtiğimiz yılarda Filistin'in El Halil şehrinde Yahudi yerleşimcilerle yaptığı çarpıcı röportaj büyük ilgi toplamıştı.Erdoğan'dan adaşı olan üçüzlere ev ziyareti
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Sivas'ta, AK Parti İl Kongresi ve toplu açılış töreninin ardından 1999 doğumlu 'Berhan Recep', 'Ensar Tayyip' ve 'Berat Erdoğan' isimli üçüzleri evlerinde ziyaret etti. İşte o renkli anlar...
Küresel ısınmanın ne olduğunu gösteren en net an!
National Geographic fotoğrafçısı Paul Nicklen tarafından Kanada'nın Baffen Adası'nda çekilen görüntüler izleyenleri üzerken düşündürdü.


"Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz"
Cumhurbaşkanı Erdoğan, İsrail askerlerinin 14 yaşındaki Filistinli çocuğu gözleri bağllı gözaltına alırken çekilen ve İntifadanın sembolü haline gelen o fotoğrafı göstererek, "İsrail bir terör devletidir. Kudüs'ü çocuk katili bir ülkenin insafına terk etmeyeceğiz. İşgal ve yağmadan başka hiçbir değeri olmayan bir devletin insafına da bırakmayacağız" dedi.
Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Kudüs' şiirini okudu
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ak Parti Sivas 6. Olağan Kongresinde partililere seslendi. Cumhurbaşkanı Erdoğan konuşmasının sonunda Nuri Pakdil'in 'Kudüs' şiirini okudu.
Türk öğrencilerden Mescid-i Aksa'da bayraklı protesto
Türk öğrenciler Kudüs'ün Osmanlı hakimiyetinden gidişinin 100'üncü yıl dönümünde Mescid'i Aksa'nın avlusunda protesto düzenleyerek böyle tepki verdi.


"Banker Bilo" filmi gerçek oldu
Başrollerini Şener Şen ve İlyas Salman'ın paylaştığı 'Banker Bilo' filmi Adana'da gerçek oldu. Kimliği belirsiz insan kaçakçıları, paralarını aldıkları aralarında çocuk ve hamile kadınların da bulunduğu 10'u Iraklı, 43'ü Suriyeli 53 kişiyi, Suriye'den kaçak yolla Adana'nın Ceyhan İlçesi'ne getirip, "Ankara buradan 1 saat uzaklıkta" deyip indirdikten sonra kayıplara karıştı. Bu sırada geldikleri yerin Adana olduğunu öğrenen Iraklı hamile bir kadın, fenalık geçirdi.
Maden işçilerinden örnek hareket
Türkiye'nin en büyük kömür işletmesi olan Afşin-Elbistan Linyitleri (AEL) İşletmesi'ndeki işçilerden örnek hareket....
Başkentleri ezbere söyleyen Hasan bakın İsrail için ne dedi
Lübnan'da geçtiğimiz senelerde çekilen görüntüde henüz 2 yaşında olan Hasan, ülkelerin başkentlerini ezbere sayarken İsrail için bunları söyledi.
Londra’da Türk bayraklı ‘Kudüs’ protestosu
ABD'nin aldığı karara tepkiler çığ gibi büyüyor. Kudüs kararına karşı çıkan yüzlerce İngiltere vatandaşı, ABD'nin Londra Büyükelçiliği önünde toplandı. Gösterilerde dikkat çeken detay ise Türk bayraklarıydı...
Trump′ın Kudüs kararına tepki yağdı
ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs'ü "İsrail'in başkenti" olarak tanımasının ardından Filistin yeniden çatışma bölgesi haline geldi. Trump'ın tepki çeken bu kararı ardından kim dedi? Aradan geçen 68 yıl içinde Filistin toprakları nasıl küçüldü?


Kudüs için bir şey yap!
Kudüs... Kapanmayan yaramız, bitmeyen meselemiz. Şimdilerde ABD'nin skandal kararı ile gündemimizde.