GündemŞehitlik ona çok yakıştı

Şehitlik ona çok yakıştı

Maçka’da şehit düşen Başçavuş Ferhat Gedik doğum gününde toprağa verildi. Şehit için Trabzon’da düzenlenen cenaze töreninde göz yaşları sel oldu.

Haber MerkeziYeni Şafak
Şehidin naaşının getirilişi 
sırasında “babam” diye gözyaşlarına hakim olamayan kızı Kayra’yı, 
askerler teselli etti.
Şehidin naaşının getirilişi sırasında “babam” diye gözyaşlarına hakim olamayan kızı Kayra’yı, askerler teselli etti.

Maçka’da şehit düşen Jandarma Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik (41), Hatay’ın İskenderun ilçesinde doğum gününde son yolculuğuna uğurlandı. Trabzon’dan uçakla Hatay Havalimanı’na getirilen şehit Gedik’in naaşı buradan alınarak, karayoluyla Bekbele Mahallesi’ndeki baba evine götürüldü.

O ÖLMEDİ, VATAN SAĞ OLSUN

Şehidin eşi Cemile, kızı Perizat Kayra, oğlu Alp Koray, annesi Hatice ve babası Ahmet Gedik, burada şehidin Türk bayrağına sarılı tabutuna sarılarak gözyaşı döktü. Baba Ahmet Gedik, bu sırada, “O ölmedi. Vatan sağ olsun” dedi. Vatandaşlar da attıkları sloganla terör örgütünü lanetledi.

Ferhat Gedik

REKLAM

ŞEHİDE EN ACI VEDA

Dün doğum günü olduğu öğrenilen şehidin cenazesi helallik alınmasının ardından Bekbele Mezarlığı’na götürüldü. Burada kılınan cenaze namazının ardından şehidin naaşı aynı mezarlıkta defnedildi. Cenaze törenine şehidin ailesi ve yakınlarının yanı sıra Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Hüseyin Yayman, Hatay Valisi Erdal Ata, bazı Hatay milletvekilleri, protokol üyeleri, askeri erkan ve vatandaşlar katıldı.

Babam…

Şehit için ilk tören Trabzon’da düzenlendi. Şehidin naaşının getirilişi sırasında “babam” diye gözyaşlarına hakim olamayan kızı Kayra’yı, askerler teselli etti. Bu sırada şehidin eşi Cemile, eşinin fotoğrafını eline alarak, “Şehitlik ona çok yakıştı” ifadesini kullandı ve çocuklarına sarılarak, “artık veda etmemiz gerekiyor, sarılın öpün” dedi.

REKLAM

Bütün ülke iyi ki varsın Eren dedi
GÜNDEM
Bütün ülke iyi ki varsın Eren dedi