• Tarihe göre sırala

Sis nedeniyle uçak seferleri iptal edildi

Hatay'da bu sabah saatlerinde etkili olan sis nedeniyle hava ve kara ulaşımında aksamalar yaşandı.

Hatay'da mezarlıktan çıktı hemen imha edildi

Hatay'ın Hassa ilçesinde mezarlık içerisinde bulunan ve Fransız işgali dönemine ait olduğu değerlendirilen mermi kontrollü şekilde imha edildi.

Özçekim yapmak isterken elektrik akımına kapıldılar

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde vagon üzerinde özçekim yapmak isteyen iki kız öğrenci, elektrik akımına kapılarak yaralandı. Öğrencilerden birinin durumunun ağır olduğu belirtildi.

Hatay'da karbonmonoksit zehirlenmesi: 3 ölü

Hatay'ın Samandağ ilçesinde, sobadan sızan karbonmonoksitten zehirlenen aynı aileden 3 kişi yaşamını yitirdi.

Dörtyol'da PKK sığınaklarında cephanelik bulundu

Hatay'ın Dörtyol ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda, örgüte ait çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Suriye sınırına korucu kalkanı

Türkiye, sınırdaki gücünü arttırmak için harekete geçti. Bu kapsamda Hatay ve Osmaniye'ye koruculuk sistemi getirilmesi kararlaştırıldı.

Amanos Dağları'ndaki PKK hedefleri vuruldu

Türk Silahlı Kuvvetlerince gerçekleştirilen hava harekatında, bölücü terör örgütünün barınak, sığınak ve mevzi olarak kullandığı Amanos Dağları'ndaki 6 hedef imha edildi.

Münbiç planı hazır

Fırat Kalkanı harekatı ile kuşatma altına alınan El Bab’tan sonraki hedef Münbiç. Özgür Suriye Ordusu komutanları Münbiç’e yapılacak harekatın planını hazırladı. Buna göre, Bab DEAŞ’tan temizlendikten 10 gün sonra harekatın startı verilecek. 2 bin 500 kişilik kara gücü Bab’tan 35 kilometre uzaktaki kente yönelecek.

Halep'ten Hatay'a 231 yaralı getirildi

Suriye'de, Beşşar Esed rejimi ve rejim yanlısı yabancı terörist grupların kuşatmasındaki Halep'in doğusundan tahliye edilenler arasındaki ağır yaralı 231 sivil Hatay'a getirildi. Yaralılardan 26'sı yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti.

Halep'tan Hatay'a 210 yaralı getirildi

Esed rejiminin masum sivilleri vahşice katlettiği Halep'in tahliyesi tamamlandı. İdlib'e getirilen sivillerden 210'u Hatay'da tedavi altına alındı. Yaralılardan 83'ü il dışına sevk edilirken, 31 kişi de tedavisi tamamlanarak taburcu edildi.

Şiddetli fırtına tır devirdi

Hatay'ın İskenderun ilçesinde şiddetli fırtına nedeniyle 2 tır devrildi, elektrik direkleri ve MOBESE kameraları hasar gördü. Kaymakamlık, ilçedeki okulların yarın da tatil edildiğini duyurdu.

Genelkurmay Başkanı Akar sınırda

Genelkurmay Başkanı Akar, Hatay'daki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda incelemelerde bulundu.

Engel tanımayız

Türkiye-Suriye sınırında Halep için insanlık nöbeti devam ediyor. Hatay-Reyhanlı'da vatandaşlar, sivillerin tahliyesi için ateşkes sağlanıncaya dek direnmeye kararlı.

Halepliler için Hatay'da geçici barınma merkezi kuruluyor

İnsani dramın yaşandığı Halep'ten tahliye edilenler için Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde geçici bir barınma merkezi kurulmaya başlandı. 18 çadırın bulunacağı barınma merkezinde bin kişi kalacak.

71 yaralı emin ellerde

Suriye’de Beşşar Esed rejimi ordusu ve rejim yanlısı yabancı terörist grupların kuşatmasındaki Halep’in doğusundan tahliye edilenler içindeki 71 yaralı Türkiye’de tedavi altına alındı.

'Halep' konvoyu Hatay'a ulaştı

Halep'teki sivillere destek amacıyla oluşturulan ve Konya'dan hareket eden konvoy Hatay'a ulaştı. Konvoy, kentte Özbek asıllı vatandaşlar tarafından karşılandı.

İHH konvoyu Reyhanlı'ya yaklaştı

Halep'ten tahliye eden sivillere yardım taşımak için İstanbul'dan yola çıkan konvoy, Türkiye'nin dört bir yanından eklenen yardım TIR'larıyla birlikte Hatay'ın Reyhanlı ilçesine yakınlaştı.

İHH Başkanı Yıldırım: Tahliye 20-25 gün sürebilir

Halep'ten sivillerin tahliyesi başladı. Yaralıları taşıyan 3 konvoy İdlib'e ulaştı. Şu ana kadar şehirden yaklaşık 7 bin 500 kişi tahliye edilirken, İHH Başkanı Yıldırım, tahliyenin 20-25 gün sürebileceğini belirtti.

Halep'ten Hatay'a 51 yaralı getirildi

Rejim yanlısı yabancı terörist gruplar ile rejim kuşatmasındaki Halep'in doğusundan tahliye edilenler arasında bulunan ağır yaralı 51 kişi Hatay'da tedavi altına alındı.

Halep'ten 17 yaralı Türkiye'ye getirildi

İran komutasındaki Şii milisler ile rejim kuşatmasındaki Doğu Halep'ten yola çıkan ilk tahliye konvoyunda bulunan ağır yaralıların Hatay'a getirilişi devam ediyor. Türkiye sevk edilen yaralı sayısı 17'ye ulaştı.

Çadırkent kurulacak

Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki Cilvegözü Sınır Kapısı'nda açıklamalarda bulunan Türk Kızılayı Genel Başkanı Kerem Kınık, “Doğu Halep'teki insanların güvenli şekilde İdlib'e getirilmesi bekleniyor.

Memur-Sen Cilvegözü Sınır Kapısı'na dayanacak

81 ilden Cilvegözü sınır kapısına doğru “Halep'e Yol Açın” sloganıyla Memur-Sen konvoyu ve yardım TIR'ları sefere çıkıyor.

Türkiye Halep’te ateşkesi sağladı

Türkiye, Halep için yoğun bir diplomasi trafiği yürüttü. Cumhurbaşkanı Erdoğan, Dışişleri ve MİT'in çabaları sonucu muhaliflerle rejim güçleri arasında ateşkes sağlandı.

FETÖ'cülere 15 yıl hapis istemiyle dava

Hatay'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 7'si tutuklu, 4'ü firari 21 şüpheli hakkında on beşer yıl hapis istemiyle dava açıldı.

Batı’dan PYD’ye 500 milyon dolar

GOAL, IRC ve IMC isimli kuruluşların başını çektiği batılı dernekler, Suriye’ye yardım faaliyeti altında terör örgütü PYD’ye para aktarılıyor. ABD Dışişleri bakanlığı tarafından hazırlanan raporda üç kuruluşa bağlı 14 derneğin son bir yılda Haseke, Afrin ve Aynel Arab’ta PYD’ye 500 milyon dolar gönderdiği ortaya çıktı. Bu derneklerde çalışanların tamamına yakını ise örgüt sempatizanı.

Halep’te 16 ülke ile savaşıyoruz

Özgür Suriye Ordusu Genelkurmay Başkanı Ahmet Beri, Halep’te 16 ülkeden gelen milislerle savaştıklarını söyledi. Rusya’nın hava saldırıları ile teröristlerin önlerinin açıldığını söyleyen Beri, “2012 yılından itibaren Dera, Humus sınırlarından ülkemize gelmeye başlayan Şiiler’in sayısı 60 bini aştı. Dünyanın 16 farklı ülkesinden Şii milis, Suriye Özgür Ordusu’na karşı savaşıyor” dedi.

Sivillere işkenceyle infaz

Esed’e bağlı Suriye ordusu, Şii milisler ve PYD, Halep’in kuzey ve batı bölgeleri arasındaki bağlantı noktalarını ele geçirdi. Türkmen nüfusun yoğun olduğu Hüllük, Butan Başa ve Haydariye mahallelerine giren Esed askerleri ve Şii milisler, Şeyh Maksud ve Neirab bölgesine geçmeye zorladığı sivilleri de işkenceyle infaz ediyor.

424 bin bina enkaza döndü

Kuşatmanın 87. gününü geride bırakan Halep, Rus ve rejim tarafından aralıksız bombalanıyor. Suriye Mühendisler Birliği Başkanı Imed eş Şeyh, 424 bin binanın enkaza döndüğünü belirterek “Bu binalar boş olarak vurulmadı” dedi.

ByLock kullanan 54 kişiye gözaltı

Hatay'da FETÖ/PDY soruşturması kapsamında, örgütün şifreli mesajlaşma programı ByLock'u kullandıkları belirlenen 54 kişi, gözaltına alındı.

Hatay'da elektrik kesintisi

Hatay'ın Altınözü, Reyhanlı, Antakya, Defne, Samandağ, Arsuz, İskenderun, Dörtyol, Kırıkhan, Hassa, Payas ve Erzin ilçelerinde pazar günü bakım ve tesis çalışmaları nedeniyle elektrik kesintisine gidilecek.

Yayladağı'na Suriye'den top mermisi atıldı

Hatay'ın Yayladağı ilçesi kırsalına Suriye'den top mermisi atıldı. Olayda herhangi bir kayıp yaşanmazken 3. Hudut Tabur Komutanlığına ait birlikler, merminin geldiği noktaya atış yaparak misliyle karşılık verdi.

28 polis ByLock'tan tutuklandı

"ByLock" kullandıkları tespit edilen 3 emniyet amiri, 2 şube müdürü ve komiserlerin de aralarında bulunduğu 28 kişi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.