• Tarihe göre sırala

Avrupa yolcusu 48 göçmen durduruldu

İzmir'in Urla ilçesinde yabancı uyruklu 48 kişi durduruldu. Demircili koyunda bir lastik botu fark eden deniz polisi, buradaki gruba müdahale etti.

13 Temmuz'da darbecilerle toplantı yapan Talu: Hepimizi alacaklar

İzmir Cumhuriyet Başsavcıvekili Okan Bato'nun 15 Temmuz öncesi Genelkurmay Adli Müşavirliği'ne gönderdiği 78 müzekkerenin ayrıntıları ortaya çıktı. Bato, 260 isimle ilgili bilgi istedi. 16 Temmuz için operasyon talimatı verdi. Darbeciler 13 Temmuz'da toplandı, Korgeneral Talu, "Hepimizi alacaklar" dedi.

İzmir'de askeri arazi yakınında patlama

İzmir'in Konak ilçesinde askeri arazi ile mezarlık arasında patlama meydana geldi. Patlamada, askeri araziyi çevreleyen duvar yıkıldı, çevrede bulunan binaların camları kırıldı. Patlamanın ses bombasından kaynaklandığı belirlendi.

Ege Denizi'nde 5 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde AFAD’ın yaptığı açıklamaya göre 5 büyüklüğünde deprem meydana geldi

AVM yangınında 8 milyon TL kül oldu

İzmir’de bir AVM’de çıkan ve güçlükle söndürülen yangında, ortaya çıkan zararın 8 milyon TL olduğu belirtildi.

İzmir’de FETÖ operasyonunda 6 gözaltı

İzmir’de FETÖ’nün gizli haberleşme programı ByLock’u kullandığı tespit edilen 6 kişi gözaltına alındı.

İKÇÜ'ye FETÖ operasyonu: 6 gözaltı

İzmir Katip Çelebi Üniversitesi'nde aralarında görevli bir şube müdürü ve meslekten ihraç edilen öğretim üyelerinin de olduğu 6 kişi gözaltına alındı.

Ceylin'in katil zanlısı intihar girişiminde bulundu

İzmir'in Ödemiş ilçesinde 10 yaşındaki Ceylin Atik'i öldürmekle suçlanan zanlının tutuklu bulunduğu cezaevinde intihar teşebbüsünde bulunduğu belirtildi.

Ramazan Bayramı sıcak geçecek

Serin bir haziran ayını geride bırakmaya hazırlanırken, hava sıcaklığı bugünden itibaren yükselişe geçiyor. Meteoroloji 2. Bölge Müdürü Mehmet Latif Gültekin, düne göre 10 derecelik bir artışla Ramazan Bayramı'nın güneşli geçeceğini tahmin ettiklerini belirtti.

Kundaktaki bebekler kurtarıldı

İzmir'in Dikili ilçesi açıklarında tehlikeli bir şekilde botlarla kaçmaya çalışan 57 mülteci yakalandı. Türk güvenlik ekipleri, karşılaştıkları kundaktaki bebekleri de kurtardı.

’Askeri Casusluk Kumpas’ davasının sanıkları hakim karşısında

İzmir’deki askeri casusluk soruşturmasında, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyelerinin sahte delil ürettiği iddialarına ilişkin 10’u tutuklu 68 sanığın yargılandığı davaya devam edildi. Başka suçtan dosyası ile şu anda görülen davada dosyası birleşen sanıklar ek savunma yaparken, müştekiler dinlenmeye başlandı.

Ceylin'in katil zanlısı tek kişilik odada tutuluyor

Komşusu tarafından öldürülen 10 yaşındaki Ceylin'in katil zanlısı S.T. Menemen Ceza İnfaz Kurumu'nda tek kişilik odada tutuluyor. Ceylin'i öldürdüğünü itiraf eden Ş.T'nin ise cezavinde psikolojik sorunlar yaşadığı ve Psiko Sosyal Destek Yardım Servisi'nin kontrolünde olduğu belirtildi.

'Hayali çocuk' oyunu: 2 yıl izin aldı kayıplara karıştı

"Oğlum kayboldu" deyip Türkiye'yi ayağa kaldıran Tarkan Tekeloğlu'nun, 2011 yılında yeni baba olan memurlara tanınan 2 yıllık izni almak için nüfusa hayali çocuk kaydettirdiğinden şüpheleniliyor. İzninde inşaat işi yapan Tekeloğlu'nun ayrıca hayat sigortasından para alabilmek için çocuğu varmış da kaybolmuş gibi bir oyun oynadığı da iddia ediliyor. 200 bin TL borcu olan Tekeloğlu her yerde aranıyor.

Ege’de 5,3 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde 5.3 ve 4.2 büyüklüğünde iki deprem meydana geldi. Kandilli rasathanesi ise ikinci depremin büyüklüğünü 5,5 olarak açıkladı.

İzmir'de FETÖ operasyonu: 19 gözaltı

İzmir'de FETÖ soruşturması kapsamında KHK ile kapatılan 3 vakfın yönetici ve çalışanlarına yönelik operasyonda 19 kişi gözaltına alındı.

Akıl almaz gerçek ortaya çıktı

İzmir Dikili ilçesinde, babası tarafından cipte uyurken bıraktığı Mehmet ile ilgili 5 gün sonra arama çalışmalarını sona erdiren jandarma ekipleri esrarengiz bir olayı ortaya çıkardı. Olayı derinlemesine araştıran ekipler, söz konusu babanın kayıp olarak bildirdiği Mehmet adında bir oğlunun olmadığı, kayıp olarak bildirilen fotoğrafınsa 17 yaşındaki oğluna ait olduğu ortaya çıkardı. Bunun üzerine baba her yerde aranmaya başladı.

Ege'de 4,5 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde 4,5 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin 11,88 kilometre derinlikte oluştuğu belirlendi.

Ege Denizi'nde bir deprem daha

Ege Denizi'nde saat 16:25'te 4.2 şiddetinde deprem meydana geldi. Geçtiğimiz pazartesi günü de 6.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, deprem İzmir ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde hissedilmişti.

Ege'de 3.9 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi açıklarında 3.9 büyüklüğünde meydana gelen deprem İzmir ve Manisa’dan hissedildi. Marmara Denizi açıklarında da 3.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Tekirdağ'dan ölçülen sarsıntı, saat 12.12'de gerçekleşti.

İzmir'de DEAŞ operasyonu: 6 gözaltı

Terör örgütü DEAŞ adına faaliyet gösterdikleri iddiasıyla 6 kişi gözaltına alındı.

Fidye için öldürülmüş

İzmir’de ölü bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik’in katil zanlısı Ş.T.’nin ifadesi kan dondurdu. Zanlı, küçük kızı fidye için kaçırdıktan sonra başına makyaj sandığıyla vurarak öldürdüğünü itiraf etti. Ş.T., kocası ve annesi tutuklandı.

Ceylin'in son görüntüleri ortaya çıktı

İzmir'in Ödemiş ilçesinde evinin karşısındaki apartmanda cesedi bulunan 10 yaşındaki Ceylin Atik'in öldürülmeden önceki son görüntüleri ortaya çıktı.

Ege Denizi'ndeki depremin hasar tespit çalışmaları sürüyor

6,2 büyüklüğündeki depremin ardından Midilli Adası'nda hasar tespit çalışmaları sürüyor.

Ege Denizi'nde bir deprem daha

Ege Denizi'nde saat 13:37'de 4.1 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Geçtiğimiz pazartesi günü de 6.2 büyüklüğünde deprem meydana gelmiş, deprem İzmir ve İstanbul başta olmak üzere birçok ilde hissedilmişti.

FETÖ'nün emniyet yapılanmasına operasyon: 22 zanlı yakalandı

Aralarında örgütte "mahrem imam" olarak adlandırılan kişilerin de bulunduğu 22 zanlı yakalandı.

İzmir fayına 6 hendekle ‘nokta’ tayini

Dokuz Eylül Üniversitesi’nden Prof. Hasan Sözbilir, İzmir’de fayı incelemek üzere proje hazırladı. Açılacak hendeklerle fay hattı nokta nokta belirlenip kentteki imar planları da bu verilere göre hazırlanacak.

'Artçı sarsıntılar depremin enerjisini azalttı'

DEÜ Jeofizik Mühendisliği Sismoloji Anabilim Dalı Başkanı Polat, "Ana şoktan hemen sonraki 7 dakika içerisinde çok sayıda artçı sarsıntı meydana geldi. Bu haliyle deprem, enerjisini büyük oranda boşaltmışa benziyor. Bundan sonra literatürdeki örneklerle karşılaştırdığımızda ana şoka yaklaşan ya da ana şoku geçen başka bir büyük deprem olma ihtimali zor görünüyor" dedi.

Depremden bir gün önce denizaltından çekilen görüntü ürküttü

Ege Denizi'nde meydana gelen depremin ardından, İzmir'de depremden saatler öncesinde denizaltında çekilen ve denizden yukarıya baloncukların oluştuğu görüntüler herkesi ürküttü. Prof. Dr. Şener Üşümezsoy ise yaşanan olayı, "Bir fay hattı boyunca gaz çıkması aslında fay vanası deyimini ortaya çıkarır. Bu da aslında depremin oluşmaya başladığını ifade eder. Bütün Ege'deki kaplıcalar ve yüksek su buharları aslında bu fay hatları boyunca yukarı çıkmaktadırlar" dedi.

Ege Denizi bölgesinde 3.4'lük deprem oldu

Ege Denizi bölgesinde bu sabah saat 07.35’te 4.5 büyüklüğünde ve saat 13.51'de 3.4 büyüklüğünde depremler meydana geldi.

Minibüs otomobile çarptı: 2 ölü, 10 yaralı

İzmir'in Torbalı ilçesinde, arızalanan aracını kontrol eden sürücü ile ona yardım etmek isteyen tır şoförü, minibüsün park halindeki otomobile çarpması sonucu hayatını kaybetti, minibüsteki 10 işçi yaralandı

FETÖ sanığına ilk duruşmada 11 yıl hapis cezası

İzmir'de FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında tutuklu yargılanan sanık, ilk duruşmada 11 yıl hapis cezasına çarptırıldı.

Ege'de 4,5 büyüklüğünde deprem

Ege Denizi'nde İzmir'in Karaburun açıklarında saat 07.35'te Richter ölçeğine göre 4.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.