KAMEK 10 bin kursiyeri meslek sahibi yaptı

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet vermekte olan ve kısa adı KAMEK olan Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme ve Sanat Eğitimi Kursları Merkezi kuruluşundan bu yana 10 bin kursiyere 46 dalda kurs hizmeti verdi.

Kahramanmaraş'ta 4.3 büyüklüğünde deprem

Kahramanmaraş'ta 4,3 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin yaklaşık 7 kilometre derinlikte meydana geldiği belirlendi.

Kahramanmaraş’ta FETÖ operasyonu: 19 gözaltı

Kahramanmaraş’ta Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 19 kişi gözaltına alındı.

Kahramanmaraş'ta 8 şirkete kayyum atandı

Kahramanmaraş'ta (FETÖ/PDY) yönelik soruşturmalar kapsamında 8 şirkete kayyum atandı.

Sen kimin sözcüsüsün

CHP lideri Kılıçdaroğlu’nu eleştiren AK Parti Sözcüsü Ünal, “Sen kimin sözcüsüsün. Sen bu milletin sözcüsü müsün? Yoksa sen Avrupa’nın sözcüsü müsün? 15 Temmuz sonrasıo Avrupa, bize ‘Geçmiş olsun’ demedi” şeklinde konuştu.

Ayakkabı iziele verdi

Kahramanmaraş’ta katil zanlısını ayakkabı izi ele verdi. Onikisubat ilçesinde 2 gün önce hayvan otlatmaya çıkan Mehmet Kuru (45), silahla vurularak öldürüldü.

İki araç çarpıştı: 11 yaralı

Kahramanmaraş'ta iki aracın çarpışması sonucu aralarında çocukların da bulunduğu 11 kişi yaralandı.

Bylock kullanıcısı 9 FETÖ’cü yakalandı

Kahramanmaraş’ta Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında Bylock kullanıcısı 9 kişi yakalanarak gözaltına alındı.

Serinlemek için girdiği baraj gölünde boğuldu

Kahramanmaraş’ta serinlemek için baraj gölüne giren 17 yaşındaki genç boğularak hayatını kaybetti.

Başbakan Yardımcısı Kaynak Kahramanmaraş'ta

Başbakan Yardımcısı Kaynak, "Kahramanmaraş mimarı yapısıyla, dokusuyla kültürüyle, medeniyet inşa etmiş bir beylik merkezidir" dedi.

Anız yangınları tehlike saçıyor

Yaz aylarına girilmesi ile beraber, Kahramanmaraş İtfaiyesi’nin anız yangınlarıyla yoğun mesaisi yeniden başladı.

Kahramanmaraş'ta 4 öğretmen FETÖ'den tutuklandı

Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 11 öğretmenden 4'ü tutuklandı.

'Rabb'imiz bize maddeye esir olmamayı emrediyor'

Türkiye Diyanet Vakfı Kahramanmaraş İl Temsilciliği tarafından düzenlenen "İyilik Sofrası" iftar buluşmasında konuşan Diyanet işleri Görmez,"İslamiyet'in hızlı bir şekilde yeryüzüne yayılmasını sağlayan taife helal rızık peşinde koşturan ticaret erbabı olmuştur" dedi.

'ByLock'çu 8 eski öğretmen tutuklandı

Kahramanmaraş'ta FETÖ soruşturması kapsamında ByLock kullandıkları belirlenen 8 eski öğretmen tutuklandı.

'ByLock'çu 8 eski öğretmen tutuklandı

Kahramanmaraş'ta FETÖ soruşturması kapsamında ByLock kullandıkları belirlenen 8 eski öğretmen tutuklandı.

'Dünyanın en zor işini yapıyoruz'

Mehmet Akif Ersoy Kültür Merkezi'nde "Din Görevlileri ile Buluşma Programı"na katılan Diyanet İşleri Başkanı Görmez, "Dünyanın en zor işini yapıyoruz çünkü bizde her görevin rolü olur ama bizim görevlerimizin rolü olmaz. Her görev icra eden rol yapabilir ama biz yapamayız. Yaptığımız zaman dünyayı da kaybederiz ahireti de kaybederiz" dedi.

Kahramanmaraş’ta FETÖ operasyonu: 10 gözaltı

Kahramanmaraş’ta Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 10 eski öğretmen gözaltına alındı.

'15 Temmuz başka bir ülkenin başına gelseydi toz duman olurdu'

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, “15 Temmuz başka bir ülkenin başına gelseydi toz duman olurdu” dedi.

Kahramanmaraş'taki savunma sistemi tamir edildi

Kahramanmaraş'taki Gazi Kışlası'nda bulunan hava savunma sistemlerinde arızalı araç ve gereçler yenileriyle değiştirildi.

Tenzile Erdoğan İHL yükseliyor

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi tarafından yapımına başlanan Tenzile Erdoğan İmam Hatip Lisesi ve 300 kişilik pansiyon inşaatında okul binası temel atma hazırlıkları tüm hızıyla devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta FETÖ operasyonu: 13 gözaltı

Kahramanmaraş’ta Fetullahçı Terör Örgütü’ne (FETÖ/PDY) yönelik operasyon kapsamında aralarında bir yarbay ve bir yüzbaşının bulunduğu 13 kişi gözaltına alındı.

Mahrem bilgileri yutulabilecek şekilde hazırlamışlar

Kahramanmaraş'ta FETÖ'nün emniyet sorumlusu eski öğretmen R.S, gizliliğine çok önem verdikleri toplantılarda alınan kararları çift şifreli ve baskın anında yutulabilecek ebatta flash belleklere aktardıklarını itiraf etti. İddianamede ifadesi yer alan R.S, "Flash bellekler sadece il abilerinde olur. Çift şifrelidir, herkes açamaz. Flash bellekler küçük hacimliydi, muhtemelen bir aramaya tabii olunduğu zaman yutulabilecek miktarda minikti" dedi.

Mahrem bilgileri yutulabilecek şekilde hazırlamışlar

Kahramanmaraş'ta FETÖ'nün emniyet sorumlusu eski öğretmen R.S, gizliliğine çok önem verdikleri toplantılarda alınan kararları çift şifreli ve baskın anında yutulabilecek ebatta flash belleklere aktardıklarını itiraf etti. İddianamede ifadesi yer alan R.S, "Flash bellekler sadece il abilerinde olur. Çift şifrelidir, herkes açamaz. Flash bellekler küçük hacimliydi, muhtemelen bir aramaya tabii olunduğu zaman yutulabilecek miktarda minikti" dedi.

Kahramanmaraş'ta deprem

Kahramanmaraş, iki saat içerisinde iki kez sallandı.

Savaş gibi düğün

Kahramanmaraş’ta sokak savaşlarını aratmayan düğünde kalaşnikoflarla havaya ateş açılması sonucu 17 yaşındaki Rüstem A. yaralandı.

Kahramanmaraş'ta 'ByLock'çu albay tutuklandı

Kahramanmaraş'ta FETÖ soruşturması kapsamında ByLock kullandığı öne sürülen eski Kahramanmaraş İl Jandarma Komutanı emekli albay Doğan tutuklandı.

FETÖ’nün 4 mahrem imamı tutuklandı

Elbistan Cumhuriyet Başsavcılığı’nın Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasının (FETÖ/PDY) ‘mahrem imam’ yapılanmasına yönelik sürdürdüğü soruşturma çerçevesinde Elbistan’da 4 kişi tutuklandı.

Deniz Kuvvetleri'nden 'hayat kurtaran' uçuş

Kahramanmaraş'ta donörden alınan akciğer, nakil işlemi için Deniz Kuvvetleri Komutanlığına ait uçakla İstanbul'daki hastaneye ulaştırıldı.

Kahramanmaraş'ta güvenlik korucuları yemin etti

Kahramanmaraş'ta eğitimlerini tamamlayan 214 güvenlik korucusu, yemin ederek göreve başladı.

Eski il jandarma komutanı FETÖ'den gözaltına alındı

Kahramanmaraş’ta, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, eski İl Jandarma Komutanı emekli Albay Coşkun Doğan gözaltına alındı.

7 kişi FETÖ'den tutuklandı

FETÖ soruşturması kapsamında Kahramanmaraş merkezli operasyonlarda aralarında akademisyenlerin de bulunduğu adliyeye sevk edilen 21 zanlıdan 7'si tutuklandı.

Yedikuyular kayak merkezi olacak

Kahramanmaraşlıların kış aylarında akın ettiği Yedi Kuyular'da yapılacak kayak merkezi için imzalar atıldı. Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Çetinkaya, “En önemli projelerimizden birinin daha ilk adımını attık” dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.