• Tarihe göre sırala

Manisa'da tugay komutanı görevden alındı

Manisa'daki kışlada askerlerin gıda zehirlenmesi iddialarının ardından 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanı Albay Şefik Güvenç, Milli Savunma Bakanı Fikri Işık'ın talimatı ile görevden alınarak merkeze çekildi.

Askerleri zehirleyen yemeği yapan aşçı: Su lağım kokuyordu

Manisa'da askerlerin zehirlendiği yemekleri yapan Rota Yemekçilik'in aşçısı, "Ben o suyu içemiyordum. Askerler suda lağım kokusu olduğunu söylüyorlardı" dedi. Gıda mühendisi D.Y'yi de suçlayan aşçı, gece yarısı kışlaya vardıktan sonra D.Y'yi bir daha görmediğini söyledi.

Askerler gıdadan zehirlenmiş

Sağlık Bakanlığı, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı’nda askerleri hastanelik eden olayın bir besin zehirlenmesi olduğunu açıkladı

Manisa'daki asker zehirlenmesinde 4 tutuklama daha

Manisa'daki askerlerin kışlada zehirlenmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında 4 kişi daha tutuklandı.

Askerlerin neden zehirlendiği belli oldu

Sağlık Bakanlığınca, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi şüphesiyle ilgili ön incelemenin tamamlandığı, klinik bulgular, hastalardan alınan örnekler ve epidemiyolojik analiz sonuçlarına göre olayın bir besin zehirlenmesi olduğunun tespit edildiği bildirildi.

Manisa'da 4 büyüklüğünde deprem

Manisa'nın Şehzadeler ilçesinde 4 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Sabah 05.48'de de İzmir'in Karaburun ilçesi açıklarında 5 büyüklüğünde bir sarsıntı kaydedilmişti.

Şehrin göbeğinde esnaf fare avına çıktı

Manisa’da kentsel dönüşüm kapsamında yıkımına başlanan ve mahkeme kararı sonrası durdurulan bir binanın enkazında cirit atan fareler esnafa zor anlar yaşatıyor. Sık sık fare avına çıkan esnaf belediyeden şehrin göbeğindeki bu görüntüye bir çare bulmasını istedi.

Manisa'daki gıda zehirlenmesinde 6 kişi tutuklandı

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında aralarında yemek şirketinin genel müdürünün de bulunduğu 6 kişi tutuklandı.

Kışladaki zehirlenmelerle ilgili 6 asker gözaltına alındı

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı verilen 6 asker gözaltına alındı.

Kışla'daki zehirlenmelerle ilgili 6 asker gözaltına alındı

Manisa'daki gıda zehirlenmesinde aralarında subay ve astsubayların da bulunduğu 6 asker hakkında gözaltı kararı verildi.

Gıda zehirlenmesiyle ilgili şirketin genel müdürü gözaltına alındı

Manisa'da 731 askerin zehirlenmesiyle ilgili yürütülen soruşturma kapsamında, yemek firmasının genel müdürü de gözaltına alındı. 9 şüpheli tutuklama talebiyle mahkemeye sevk edildi.

Manisa'da askerlerin hepsi taburcu oldu

Manisa Valiliği, Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında besin zehirlenmesi şüphesiyle hastaneye kaldırılan askerlerin tamamının taburcu edildiğini bildirdi.

Kışladaki gıda zehirlenmesiyle ilgili 16 kişiye daha gözaltı

Manisa'daki askeri kışlada gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında haklarında yakalama kararı çıkarılan 16 kişi daha gözaltına alındı. Soruşturma kapsamında daha önce 24 kişi gözaltına alınmıştı.

Şehit er yemekten şikâyet ediyormuş

Manisa'da 23 Mayıs'taki ilk gıda zehirlenmesinde şehit olan Er Hüsnü Özel'in kuzeni H.S, Özel'in annesine yemeklerden şikâyet ettiğini söyledi. H.S, "Olaydan önceki 20 gün çok az yemek yemiş" dedi.

ByLock’tan sonra sıra Eagle’a geldi

Paralel İhanet Çetesi’nin şifreli mesaj programı ByLock’u deşifre eden MİT, şimdi de örgütün 15 Temmuz gecesi kullandığı belirlenen Eagle yazışmaları üzerinde çalışıyor. Yeni sistemin de çözümlendikten sonra darbe davalarına ışık tutması bekleniyor.

Askersevki yok

Son 1 ay içinde 4 ayrı zehirlenme vakasının yaşandığı Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugayı’na bir dönem acemi er sevkiyatı yapılmayacak. Olayla ilgili gözaltına alınanların sayısı 24’e yükseldi

Manisa Valisi: 3 şirket çalışanı daha gözaltına alındı

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlasındaki gıda zehirlenmesi şüphesine ilişkin sözleşmesi feshedilen yemek şirketinden 3 çalışanın daha bu sabaha karşı gözaltına alındığını açıkladı.

Kışlada ne oluyor?

Manisa'daki 1. Piyade Eğitim Tugayı Komutanlığı ile Kırkağaç 6. Jandarma Komando Eğitim Alayı'nda yaşanan zehirlenme vakaları, tüm dikkatleri bu kentin üzerine çekti. Kışlaya yemek sağlayan şirketin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 21 kişi gözaltına alınırken, tüm numuneler inceleniyor.

Manisa’da askerlerin yemek ihtiyacını Büyükşehir Belediyesi karşıladı

Manisa Büyükşehir Belediyesi, 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası’nda yaşanan gıda zehirlenmesi sonrası yaklaşık 6 bin askerin yemek ihtiyacını karşıladı.

Manisa Valisi: 7 asker taburcu edildi

Manisa Valisi Hakan Güvençer, gıda zehirlenmesi geçiren askerlerle ilgili açıklama yaptı. Zehirlenme nedenini araştırıldığını vurgulayan Güvençer, 44 askerden 7'sinin taburcu edildiğini de belirtti.

Sağlık Bakanlığından askeri kışlada zehirlenme açıklaması

Sağlık Bakanlığı, Manisa Batı Kışla’da askerlerin bulantı ve kusma ile seyreden bir durumlarına Manisa İl Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği tarafından müdahale edildiğini açıkladı.

Kışlada yine zehirlenme

Manisa 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı’nda yine zehirlenme vakası yaşandı. Önceki gün 69, dün de 500 asker, mide bulantısı ve kusma şikayetiyle hastaneye kaldırıldı. Şehirde daha önce de iki ayrı toplu zehirlenme olayı yaşanmıştı. Manisa Savcılığı, bugün konuyla ilgili açıklama yaparak, "731 asker yemekten etkilendi, yemek şirketinden 21 kişi gözaltına alındı" ifadelerini kullandı.

Manisa'da askeriyeye yemek sağlayan şirkete operasyon

Manisa 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki gıda zehirlemesi şüphesine ilişkin kışlaya yemek sağlayan şirketin yöneticilerinin de aralarında bulunduğu 21 çalışanı gözaltına alındı.

Manisa’daki askeri birlikte yine besin zehirlenmesi

Manisa'da 1. Piyade Er Eğitim Tugay Komutanlığında yine besin zehirlenmesi olayı yaşandı. Dün 69 asker zehirlenerek hastanede tedavi altına alınırken bugün de 500 asker hastaneye kaldırıldı. Savunma Bakanı Işık inceleme yapmak için Manisa'ya gidiyor.

Askeri kışlada gıda zehirlenmesi: 60 er hastaneye kaldırıldı

Manisa Eğitim Tugay Komutanlığında görevli 60 er, akşam yemeğinin ardından çeşitli şikayetlerle hastaneye kaldırıldı.

Manisa'da FETÖ operasyonu: 7 gözaltı

Manisa'da FETÖ operasyonunda 7 şüpheli gözaltına alındı.

Manisa’daki sağanak hayatı olumsuz etkiledi

Manisa'nın Salihli ve Kırkağaç ilçelerinde etkili olan sağanak nedeniyle bazı evleri su bastı.

Manisa Valisi: Kışladaki ölümde kuvvetli şüpheli hindi eti

Manisa Valisi Mustafa Hakan Güvençer, 1. Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Albay Arif Seyhun Kışlası'ndaki zehirlenmelere ilişkin, "Su ile ilgili laboratuvar sonuçları geldi. Sularda herhangi bir kirletici unsur, Salmonella bakterisine rastlanmadı. Artık şu anda tek kuvvetli şüpheli gıda. Orada tüketilmiş olan hindi eti. Ama bu laboratuvar sonuçlarından kesinleşmeyen bir sonuç" dedi. Kışlada 23 Mayıs'ta bulantı ve karın ağrısı şikayetiyle revire başvuran bin 49 askerden 207'si hastanelerde tedaviy...

Şehrin ortasında yılan paniği

Manisa’da şehrin en işlek caddesinde aniden ortaya çıkan yılanı cep telefonuyla görüntülemek isteyen vatandaşlar birbirleriyle yarışırken, yılanı kutuya koyan korkusuz bir vatandaş ise evde beslemek istediğini söyledi.

Manisa’da 16 asker daha taburcu oldu

Manisa'da enfeksiyon nedeniyle hastanelerde tedavi gören 16 asker daha taburcu oldu.

Manisa'da FETÖ operasyonu

Terör örgütü FETÖ'ye yönelik Manisa'da yürütülen operasyonda 6 kişi gözaltına alındı. Şüphelilerin ev ve iş yerlerinde yapılan aramada örgüte ait doküman ve dijital materyaller ele geçirildi.

Manisa'da FETÖ operasyonu: 2 tutuklama

Manisa'da FETÖ soruşturmasında adliyeye sevk edilen 4 kişiden 2'si tutuklandı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.