https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Teknoloji iPhone Xin Androidi taklit ettiği 6 özellik

iPhone X'in Android'i taklit ettiği 6 özellik

Apple büyük bir tanıtım etkinliği ile 3 yeni modelini tanıttı. iPhone’un 10. Yılına özel olarak geliştirilen iPhone X modelindeki bir çok yenilik daha öncesinde Android cihazlarda bulunuyordu.

Haber Merkezi Diger
iPhone X
iPhone X

Apple'ın en gelişmiş modeli iPhone X hem fiyatı hem de özellikleriyle en çok konuşulan telefon oldu. Ancak iPhone X'te bulunan özelliklerin bir kısmı daha öncesinde Android cihazlarda kullanılmıştı.

İşte Apple’ın Android’i taklit ettiği 6 özellik:

iOS 11 ile 10 yeni özellik
FOTOĞRAF 11
Title
WWDC 2017 etkinliğinde duyurduğu ARKit ile iOS 11 ile artırılmış gerçeklik yarışına katılan Apple, geliştiricilere kendi AR aplikasyonlarını tasarlama imkanı veriyor.
Title
macOS'de uzun zamandır kullanılan ile aynı çalışma sistemine sahip Dock sistemi iOS 11 ile karşımıza çıkıyor. Çoklu görevler için çok kullanışlı olan Dock, iPad'lerin kullanımını kolaylaştırıyor.
Title
Apple, kontrol panelini iOS 11 ile tamamen değiştiriyor. Başarılı tasarımın yanı sıra ekran kaydetme özelliği de eklendi.
Title
Tamimiyle yenilen App Store yeni oyun ve yeni uygulama keşfetmek isteyen kullanıcılar için son derece memnun edici hale geldi. Oyunlara eklenen özellikleri uygulama içi ücretleri ile birlikte gösteriyor.
Title
Notlar uygulamasına eklenen belge tarama özelliği ile gittikçe kullanışlı hale gelen iOS 11, Apple Pencil ile belgelerinizi imzalamanıza da imkan veriyor.
Title
Dock ile çoklu görev desteği kazanan iOS, aynı anda birden fazla uygulamayı kontrol etmenizi sağlıyor. iOS 11 ile ekranı 3'e bölmek mümkün.
Title
Files uygulamasına kavuşan iOS 11, dosyaların kontrol edilebilmesi için daha başarılı bir sistem haline geldi. macOS seviyesine çok yaklaştığı söylenebilir.
Title
Son sürüm ile bildirimlerinizin kontrolünü kolaylaştırıyor.
Title
Files ile dosyalar üzerinde kontrol imkanı sağlayan iOS 11, sürükle bırak özelliği ile birden fazla belgenin yerini değiştirme veya başka bir yere taşımanıza olanak sağlıyor.
Title
iOS 11 ile daha yetenekli hale gelen ve yenilenmiş olan Siri'nin çeviri özelliği dikkat çekiyor. Şimdilik sadece Çince, İngilizce, Fransızca, Almanca, İtalyanca ve İspanyolca dilleri için çeviri yapabiliyor.
Title
iOS 11 ile 10 yeni özellik
iOS 11 ile 10 yeni özellik
Bugün itibari ile kullanıcılara açılacak olan, Beta sürecini tamamlayan iOS 11, 10 yeni değişiklik ile karşımıza çıkıyor.


iOS 11'de bildirim patlak verdi
TEKNOLOJİ
iOS 11'de bildirim patlak verdi

0. Çerçevesiz Ekran
iPhone X'in Android'i taklit ettiği 6 özellik
iPhone X’in ekranının üst kısmında bulunan çentik dışında ekran ön yüzün nerdeyse tamamını kaplıyor. Samsung’un S8, S8+ ve Note 8 modelleri de benzer ekranlara sahip.
1. Fiziksel Home Tuşu
iPhone X'in Android'i taklit ettiği 6 özellik
Yeni iPhone X modelinde home tuşu artık bulunmuyor. Benzer bir durum son tanıtılan Android cihazlarda da mevcut.
2. OLED Ekran
iPhone X'in Android'i taklit ettiği 6 özellik
iPhone X, OLED ekrana sahip ilk iphone modeli olarak tanıtıldı. Ancak Android telefonlar uzun bir süredir OLED ve AMOLED ekranlar kullanıyor. 
3. Kablosuz Şarj
iPhone X'in Android'i taklit ettiği 6 özellik
Apple’ın yeni modelleri iPhone 8, iPhone 8 Plus ve iPhone X kablosuz şarj özelliği olan ilk iPhone modelleri. Samsung, Nokia ve LG markalı telefonların yeni modelleri kablosuz şarj özelliğine sahipti. 
4. Yüz Tanıma
iPhone X'in Android'i taklit ettiği 6 özellik
iPhone X ile gelen bir başka yenilik ise FaceID yani yüz tanıma sistemi. Ancak Lumia 950 ve 950 XL modellerinde bu özellik daha öncesinde bulunuyordu. 
5. OIS Destekli Çift Arka Kamera
iPhone X'in Android'i taklit ettiği 6 özellik
iPhone X’in çift arka kamerası optik imaj sabitleme (OIS) desteği ile geldi. Ancak geçtiğimiz aylarda tanıtılan Galaxy Note 8’in arka kamerasında bu özellik bulunuyordu.