Trabzon ve Giresun için kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji, Trabzon ve Giresun için hava durumunu açıkladı. Yapılan açıklamaya göre, Trabzon ve Giresun çevrelerindeki yağışın gece saatlerine kadar kuvvetli olması bekleniyor.

Heyelan nedeniyle Trabzon'da yol ulaşıma kapandı

Vakfıkebir-Tonya karayolunda meydana gelen heyelan nedeniyle yol ulaşıma kapandı. Ormanlık alandan kopan büyük kayalar, yolun kapanmasına neden olurken yol karayolları ve belediyesi ekiplerinin ortak çalışmasıyla ulaşıma tek yönlü olarak açıldı.

Sahte diplomayla 19 yıl öğretmenlik yaptı

Tekirdağ, Giresun ve Trabzon’da çeşitli okullarda 19 yıl boyunca öğretmenlik yapan Yusuf B.’nin, lise terk olduğu ve bilgisayarda ürettiği diplomanın fotokopisiyle göreve başladığı ortay çıktı. Savcılık ‘sahtecilik ve dolandırıcılık’ soruşturması başlattı.

Karadeniz'deki operasyona bordo bereliler de katılıyor

Karadeniz'de PKK’ya karşı yürütülen operasyonlar devam ediyor. JÖAK ve JÖPER'lerin ardından bölgeye Bordo Bereliler'den oluşan bir tabur asker gönderildi.

Madenciler koltuklar 'kirlenmesin' diye ayakta seyahat etti

Zonguldak'ın Kilimli ilçesinde yerin metrelerce altındaki işlerinden çıkarak evlerine gitmek isteyen maden işçileri, kömür karası kıyafetleri nedeniyle "Koltuklar kirlenmesin" diye ayakta seyahat etti.

Aşıkkutlu son yolculuğuna uğurlandı

20’nci asrın en büyük kıraat alimlerinden Reis’ül Kurra Mehmet Rüştü Aşıkkutlu Hocaefendinin tek çocuğu olan Aliye Aşıkkutlu, dün son yolculuğuna uğurlandı.

Trabzon'da ele geçirildi bakın ne çıktı

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde yol uygulaması yapan İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, bir araç içerisinde yaptığı aramada kimyasal silahlarda kullanılan 600 gram sezyum maddesi ele geçirdi. Ele geçirilen 600 Sezyum'un Türkiye'de son dönemde yakalanmış en yüksek miktar olduğu öğrenildi.

Trabzon'da Büyükşehir Belediyesi'nden levha açıklaması

Sahildeki yaya yoluna köpekle yürümenin yasak olduğunu belirten levha asılınca vatandaşlardan gelen tepki üzerine Trabzon Büyükşehir Belediyesi'nden konuya ilişkin açıklama geldi.

İçişleri Bakanı Soylu yaralı polisi ziyaret etti

İçişleri Bakanı Soylu, Maçka'daki terör saldırısında yaralanan polis memuru Öztel'e hastanede ziyarette bulundu.

Şehit Eren Bülbül'ün adı camiye verildi

Trabzon'un Maçka ilçe kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül'ün adı yeni inşa edilen camiye verildi.

Eski Maçka İlçe Jandarma Komutanı tutuklandı

FETÖ operasyonu kapsamında gözaltına alınan Trabzon'un Maçka ilçesinin eski Jandarma Komutanı Teğmen Zengin, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.

Eren'in şehit olduğu evin 5 km uzağında yoğunlaştılar

Maçka'da PKK'lıların hain saldırısı sonucu Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün şehit olduğu bölgede operasyon sürüyor. 5 kilometre uzaklıktaki 2 ayrı evden gelen haber üzerine çalışmalar yoğunlaştırıldı.

Eren’in katillerikıskaca alındı

Maçka’da Astsubay Ferhat Gedik ile Eren Bülbül’ü şehit eden PKK’lı teröristleri yakalamak için başlatılan operasyonlar tüm hızıyla sürüyor. Bölgeye bir tabur daha JÖAK ve JOPER timi gönderildi. PKK’lıların telsiz konuşmalarının Gümüşhane sınırındaki Doğankent- Kürtün mevkiinde tespit edilmesi üzerine operasyonlar bu noktaya kaydırıldı.

Eren Bülbül'ün katillerinin yeri tespit edildi!

Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, Eren Bülbül'ün şehit düştüğü bölgede operasyon düzenleyen özel birliklerle telsiz bağlantısı kurdu. Jandarmanın özel birliklerinin de katıldığı operasyonlar, terörist grubun telsiz konuşması tespit edilince Gümüşhane sınırındaki Doğankent- Kürtün mevkiine kaydırıldı.

Amansız takip

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en seçkin askerleri olarak gösterilen Jandarma Komando Özel Asayiş Komutanlığı (JÖAK) ve Jandarma Özel Operasyon Komutanlığı (JÖPER) timleri, Trabzon Maçka’da astsubay Ferhat Gedik ile 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden PKK’lı teröristleri kıskaca aldı.

İçişleri Bakanı Soylu, Eren'in kabrini ziyaret etti

İçişleri Bakanı Soylu, Jandarma Genel Komutanı Çetin ile Eren Bülbül’ün ailesini ve kabrini ziyaret etti.

Şehit Eren için operasyon devam ediyor

Jandarma Genel Komutanlığına bağlı olan ve TSK’nın en seçkin askerleri olarak gösterilen JÖAK ve JÖPER’lerin Trabzon’un Maçka ilçesi kırsalında icra ettikleri operasyon görüntülendi.

'Acemi kasaplar' hastanelik oldu

Trabzon, Ordu, Rize, Giresun, Bayburt, Gümüşhane ve Artvin'de kurban kesimi sırasında 166 kişi yaralandı.

'Eren'in katilleri bayramda da aranıyor

Karadeniz Bölgesi’nde bölücü terör örgütü PKK’ya yönelik başlatılan ’Eren Bülbül’ Operasyonu Kurban Bayramı’nda da sürüyor.

Şehit Eren'e büyük saygısızlık

Trabzon'un Maçka ilçesinde teröristler tarafından şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül'ün Trabzon Meydan Parkının üst kısmında fotoğrafının bulunduğu raket kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından kırıldı.

Meteorolojiden 6 ile kuvvetli yağış uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Trabzon, Giresun, Samsun, Artvin, Ordu ve Rize çevrelerinde yarın kuvvetli yağış beklendiğini duyurdu.

Meteorolojiden 9 ile sağanak uyarısı

Meteorolojiden yapılan son açıklamaya göre, Trabzon, Rize, Artvin, Gümüşhane, Ardahan ve Osmaniye çevreleri ile Giresun'un iç, Erzurum'un kuzey ve Hatay'ın kuzey kıyı ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

"Maçka'daki komutan Eren'in katillerine zaman kazandırdı"

Trabzon'da gözaltına alınan Maçka İlçe Jandarma Komutanı Zabit Zengin'in Trabzon Terörle Mücadele Şube Müdürlüğündeki sorgusu devam ediyor. Teğmen Zengin'in Kripto FETÖ'cülerden olduğu ve Eren'in şehit edilmesinden sonra operasyonu geciktirip teröristlere zaman kazandırdığı öne sürüldü.

Şehit Eren Bülbül için mevlit okutuldu

Trabzon'da terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül için mevlit okutuldu.

Maçka İlçe Jandarma Komutanı'nın gözaltına alınmasında yeni detay

Trabzon'un Maçka İlçe Jandarma Komutanı Teğmen Zait Zengin, dün Trabzon İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü (TEM) ekipleri tarafından gözaltına alındı. Zengin'in İzmir'den yapılan bir ihbarla gözaltına alındığı ortaya çıktı.

Türk Yıldızları Maçka şehitleri anısına uçtu

Türk Yıldızları, Trabzon'un Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül ile Jandarma Astsubay Kıdemli Başçavuş Ferhat Gedik anısına gösteri uçuşu yaptı.

Yok böyle bir üst geçit: Kimse geçmek istemiyor

Trabzon'un Akçaabat ilçesinde Karadeniz usulü üst geçitlere bir yenisi daha eklendi. Yaklaşık 400 metre uzunluğundaki üst geçidi kullanmak istemeyen vatandaşlar karayolunu kullanarak tehlikeli bir şekilde karşıdan karşıya geçmeye çalışıyor. Düz yol olan kısmından tekerlekli sandalyesi ile üst geçidi kullanmak isteyen engelliler, karşı tarafa geçtiğinde aşağıya inmek için merdiven engeli ile karşılaşıyor.

Eren’in katillerinekurtuluş yok

Trabzon'un Maçka ilçesinde şehit edilen 15 yaşındaki Eren Bülbül ve Astsubay Ferhat Gedik’in katillerinin yakalanması için kapsamlı operasyon başlatıldı. Jandarmanın en seçkin birlikleri JÖAK ve JÖPER ekiplerinden oluşan iki tabur Giresun’a gönderildi. Askerler ormanlık alanı karış karış tarıyor.

Özel seçilmiş 2 tabur asker bölgeye gönderildi

Özel seçilmiş askerlerden oluşan 2 tabur asker Başçavuş Ferhat Gedik ve 15 yaşındaki Eren Bülbül’ü şehit eden PKK’lı teröristleri bulmak için Giresun'a gönderildi.

Esfihan Bulut dualarla uğurlandı

Albayrak Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Albayrak, Albayrak Yönetim Kurulu üyeleri Mustafa Albayrak, Nuri Albayrak, Muzaffer Albayrak, Kazım Albayrak’ın teyzeleri ile Mustafa Günaydın’ın ablası Esfihan Bulut (87) vefat etti. Esfihan Bulut, Trabzon’un Of ilçesi’ne Bağlı Taşhan Camii’nde kılınan cenaze namazının ardından Fındıkoba (Mavran) köy mezarlığında toprağa verildi.

Türk Yıldızlarından Eren'in anısına uçuş

Türk Yıldızları, Maçka ilçesi kırsalında bölücü terör örgütü mensuplarıyla sağlanan sıcak temas sırasında şehit olan Eren Bülbül anısına, 20 Ağustos Pazar günü gösteri uçuşu yapacak.

Trabzon’da Sultan Murat Yaylası’na yıldırım düştü: 1 ölü 3 yaralı

Trabzon’un Sultan Murat Yaylası’na düşen yıldırımda bir Arap turist öldü, 3 Arap turist de ağır şekilde yaralandı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.