• Tarihe göre sırala

Uçağın inişi sırasında dehşet dolu anlar yaşandı

ABD'de tek motorlu bir uçağın mecburu inişi ve o sırada yaşanan dehşet dolu anlar, bir aracın kamerasına yansıdı.Başkent Washington'da elektrik arızası yaşayan küçük bir uçak, yola mecburi iniş yapmak istedi. Uçak Harbour Point Bulvarına iniş için alçaldığı sıradaysa elektrik tellerine ve trafik ışıklarına temas etti. Temasla birlikte bir anda alev topu oluştu. Uçak caddeye iniş yapmayı başarırken, o sırada yoldaki bazı araçlara da zarar verdi. Polis olayda can kaybı ve yaralanma yaşanmadığını a...

Böyle soygun görülmedi!

Kamyonetle daldıkları iş yerini saniyeler içinde soydular. Akıllara durgunluk veren soygun olayı Amerika Birleşik Devletleri'nde yaşandı. Önce bir kamyonet mağazaya daldı, ardından içeriye giren 3 kişi çekiçlerle cam tezgâhları kırarak ellerine geçirdikleri ürünleri çantalara doldurdu. Saniyeler içinde gerçekleşen soygun, mağazaya ait güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi.

Hırsızlar sert kayaya çarptı

Sakar hırsız sert kaya çarptı. Para dolu çantayı almaya çalışan şüpheli, kurbanının hışmından kurtulamadı. Amerika Birleşik Devletleri'nde 48 bin dolarla yürüyen adam, iki hırsızın hedefi oldu. Hırsızlardan biri arkasından yaklaştığı adamın elindeki çantayı kaptı. Ancak kaldırıma takılıp düştü. Bir anda neye uğradığını şaşıran şahıs, yere düşen hırsızı tekme tokat dövdü. Yaşanan boğuşma sırasında paralar yola saçılırken, şüphelilerden biri kaçtı. Diğeri ise boş durmadı yerdeki paraları almaya ça...

Trump karşıtı protestocular sokakları darma duman etti

Göçmenler, Müslümanlar ve diğer etnik gruplar hakkında yaptığı nefret söylemleriyle bilinen Cumhuriyetçi Donald Trump'ın seçimi kazanması sonrasında Trump karşıtı protestocuların sokaklara inmesiyle Amerika Birleşik Devletleri sokakları karıştı. Oakland'daki bu olaylar neticesinde 2 polis memuru yaralandı ve iki polis ekip arabası hasar gördü.

Trump'a oy verdiği için evden atılan 8 yaşındaki çocuk

Okulda düzenlenen göstermelik seçimde Trump'a oy veren siyahi çocuk annesi tarafından evden atıldı. Hayatının şokunu yaşayan çocuk hıçkıra hıçkıra ağlasa da sonuç kapı önünde bitti. Sosyal medyada ise anneye tepkiler sürüyor.

'Trump seçilirse böcek yerim' demişti, yedi

ABD, çok konuşulan bir seçimi geride bıraktı. Hillary Clinton Donald ve Trump'ın yarışında kazanan Trump oldu. Trump'ın başkan olması halinde canlı yayında böcek yiyeceğini söyleyen Princeton Üniversitesi'nden Profesör Sam Wang, Trump seçilince sözünü tuttu. Wang, CNN kanalının canlı yayında böcek yedi. İşte o ilginç anlar.

Trump Beyaz Saray'da

ABD Başkanı Obama ve görevi devralacak olan yeni başkan Trump ilk kez buluştu. ABD Başkanı Barack Obama, 8 Kasım'da yapılan seçimlerde başkan seçilen ve kendisinden sonra Beyaz Saray'a ev sahipliği yapacak olan Donald Trump ile görüştü. Oval Ofis'te gerçekleşen görüşme öncesi kameralar önüne geçen Obama ve Trump kısa birer açıklama yaptı. Obama, ABD'nin yeni başkanı seçilen Donald Trump'ın başarılı olmasının, ABD'nin başarılı olması demek olduğunu söyledi. Başkan Obama ile ilk kez yüz yüze görüş...

Trump seçmenini tekme tokat dövdüler!

ABD'de başkanlık seçimi tartışmaları devam ediyor. Chicago eyaletinde Hillary Clinton destekçileri Trump'ı destekleyen bir adamı arabasından indirerek tekme tokat dövdüler.

Trump'ı kabullenemeyip TV'yi parçaladılar

ABD'de seçimler sonuçlandı. Cumhuriyetçilerin adayı Donald Trump, yeni ABD başkanı oldu. Trump'un seçimleri kazanmasını kabul edemeyen Clinton taraftarı vatandaşlar. Trump'ın konuşmasını dinlerken sinirlerine hakim olamadı. Kimi televizyonu bezbol sopasıyla parçalarken kimi de televizyona uçan kafa attı.

Obama seçim sonuçlarını değerlendirdi

Trump'ın zaferiyle sonuçlanan başkanlık seçimiyle ilgili açıklamalarda bulunan Barack Obama "Hepimiz ülke için en iyisini istiyoruz. Ben de daha önce seçim kaybettim. Ekibime başınızı dik tutun dedim" diye konuştu.

Hillary Clinton taraftarları ABD bayrağını yaktı

Donald Trump'ın kazandığı seçimleri protesto etmek için sokaklara çıkan Hillary Clinton taraftarları ABD bayrağını yaktı. Gösterilere tepki gösterenler ile Clinton taraftarları arasında kavgalar da yaşandığı bildirildi.

'Geleceğe Dönüş' filminde Donald Trump sahnesi

Ünlü film 'Geleceğe Dönüş'teki Donald Trump sahnesi sosyal medyaya damga vurdu. Filmde geleceğe giden başrol karakteri 'Marty McFly', Donald Trump'ın ününe ün kattığını ve hakkında yapılan haberleri görünce oldukça şaşırır. Sosyal medya kullanıcıları tarafından ise videonun son bölümüne Trump'ın başkan adaylığını gösteren bir ekleme yapılmış.

ABD seçimlerine damga vuran görüntü

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump oyunu New York'ta kullandı. Donald Trump'ın oy kullandığı sırada eşinin oy pusulasına bakması ise sosyal medyada gündem oldu.

'Clinton kazanırsa FETÖ de zafer ilan eder'

Tüm dünyanın gözlerini diktiği ABD seçimlerinin sonuçlanmasına saatler kaldı. ABD halkı sandık başına giderken Yeni Şafak olarak Türkiye kamuoyunun da yakından takip ettiği ve sonuçlarının devlet politikamıza etki yapacağı düşünülen seçimleri mercek altına aldık. Yeni Şafak İnternet Yazı İşleri Müdürü Ersin Çelik ve Gündem Editörü Doğukan Gezer, ABD seçimlerini yenisafak.com izleyicileri için masaya yatırdı, "Clinton mu Trump mu" sorusuna yanıt aradı.

Hillary Clinton oyunu kullandı

Hillary Clinton ve Donald Trump oylarını New York'ta kullanırken, sandığa ilk gelen aday ise Clinton oldu. Clinton ve eşi eski Başkan Bill Clinton oylarını evlerinin bulunduğu New York'un Chappaqua bölgesinde attı.

Trump oy kullandığı okulda protesto edildi

ABD'de Cumhuriyetçi Parti'nin başkan adayı Donald Trump oyunu kullandı. Trump Manhattan'da oyunu kullanacağı seçim merkezine eşi Melania Trump ile yerel saat ile 11'e doğru geldi. Trump'ın oy kullandığı seçim merkezinin önünde uzun kuyruklar oluşurken, bazı seçmenler Trump'ı protesto etti.

ABD başkanını seçiyor... Clinton mı Trump mı?

ABD'de başkanlık seçimleri için halk bugün sandık başına gidiyor. 150 milyon seçmenin oy kullanacağı seçimlerde, anketler her ne kadar Clinton dese de 'sürpriz' bir sonuç çıkabilir.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.