• Tarihe göre sırala

Down sendromlu kardeşini böyle anlattı

Bip, down sendromlu kardeşini anlattı. Olgun konuşmalarıyla dikkat çeken Bip, down sendromlu kardeşiyle dalga geçenleri uyardı. Down sendromlu kardeş ise Bip'i sevmeyi sevdiğini söyledi.

Rusya’da arabalarla körling oynadılar

Rusya'nın Yekaterinburg kentinde gerçekleştirilen bir etkinlikte, Sovyetler Birliği üretimi Oka arabalarıyla buz üstünde körling oynandı.

Öğrenciler çöp topladı

Adıyaman'ın Kahta ilçesi Ebu Sadık Anadolu İmam Hatip Lisesinde eğitim gören bir grup öğrenci, çevre temizliğine dikkat çekmek amacıyla cadde ve sokaklardaki çöpleri topladı.

Dünya barışını sağlayacak türden çok bilmiş kız

Aile içindeki sorunları çözmek için annesini bir köşeye çeken Tiana adlı sevimli kızın annesine verdiği öğütler, sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Kitap okumayı keyifli hale getirecek çok basit yöntem

Yıpranmış, eski tel giysi askılarınızı atmak yerine değerlendirebilirsiniz. Yapmanız gereken tek şey, bir pense yardımıyla askıya videodaki gibi şekil vermek. Ortaya çıkan ürün kitap okuma aktivitenizi keyifli hale getirecektir.

'Saray kumaşı' Gaziantepli ustalara emanet

Geçmişte padişahların da kullandığı kutnu kumaşı, Gaziantep'te ömrünü dokumaya adayan ustaların elinde üretiliyor. Kutnu kumaşı, günümüz teknolojisiyle daha da hız kazanan motorlu tezgahlarda dokunuluyor. Ustalar, her bir aşaması el emeği kutnuya alın terleriyle adeta hayat veriyor.

Afgan kızı Reyhan dört kardeşine annelik yapıyor

Afganistan'daki iç karışıklık nedeniyle ülkelerini terk ederek Trabzon'a yerleşen 5 çocuklu Afgan ailenin 12 yaşındaki çocukları Reyhan Arapzade, annesinin ölümünün ardından kardeşlerinin bakımıyla ilgileniyor.

Su altında işaret diliyle 'Çanakkale Türküsü'

Muğla'nın Bodrum ilçesinde 18 Mart Çanakkale Zaferi dolayısıyla etkinlik düzenleyen Süleyman Demirel Üniversitesi (SDÜ) Su Sporları Kulübü üyelerinden Tuğçe Akça, "Çanakkale Türküsü"nü su altında işaret diliyle aktardı. Etkinlikle ilgili AA muhabirine açıklamalarda bulunan Tuğçe Akça, işaret dili eğitimini, tıp fakültesindeki seçmeli dersi sayesinde öğrendiğini söyledi.

'Evet' e dev destek

Bizimiçineniyisi platformu birçok noktada referandum çalışması başlattı. 16 Nisan'da vatandaşların doğru bir karar vermesi için açtığı stantlardan Taksim'de bugün ilginç bir olay yaşandı. Bizimiçineniyisi standını gören yakındaki inşaatın dev vinci "evet" pankartını metrelerce yukarıya kaldırarak destek verdi. Ortaya da bu ilginç görüntü çıktı.

Hintli polisin gaz tüpünü söndürme tekniği

Hindistan'ın Yeni Delhi kentinde polis memuru bir sokakta gaz tüpünün nasıl kolayca söndürüleceğini gösterdi.

Hindistan sokaklarında bir değişik trend: Paan Fire!

Hindistan sokak lezzetleriyle yine dünya gündeminde. Yine farklı bir yemek türüyle insanlara sokakta değişik bir lezzet sunan Hintliler, bu sefer sunumda da farklı bir yol izlediler. Bettel biberi yaprağında çeşitli baharatlar ile karanfil karıştırılıp alevlendiriliyor. Usta, müşteriyi elleriyle besliyor. Müşteri hareket ederse yanar! Bu yemeğin soğuk algınlığına da iyi geldiği söyleniyor.

Yeni arabalı vapur deneme seferleri havadan görüntülendi

İstinye-Çubuklu arasında bugün başlayan ve Asya-Avrupa geçişini 8 dakikaya indiren arabalı vapur deneme seferleri, havadan görüntülendi.

Beş bacaklı doğan sevimli kuzu

İngiltere'de Derbyshire yakınlarındaki bir çiftlikte dünyaya gelen kuzu, görenleri hayrete düşürüyor. Doğuştan bir bacağı fazla olan sevimli kuzunun sağlık durumu oldukça iyi görünüyor.

Başpolisten gençlere tekvando eğitimi

Samsun Emniyet Müdürlüğünde görevli başpolis Sebahattin Yaşar, gündüz meslektaşlarına atış eğitimi verirken akşam da aralarında Avrupa ve Türkiye dereceleri bulunan milli sporcuların da yer aldığı tekvando takımlarına antrenman yaptırıyor

Rahman suresini okuyan babasının yanlışlarını düzelten sevimli kız

Babasının okuduğu Rahman suresindeki hataları düzelten minik kız sosyal medyada büyük beğeni topladı.

58 cm boyundaki minik adam

Hindistan'ın Pencap eyaletinde dünyaya gelen Manpreet Singh en esrarengiz rahatsızlıklardan birisine sahip. 21 yaşındaki Manpreet Singh, altı aylık bir bebekle aynı boy ve kiloda bulunuyor. Manpreet Singh'in dünyanın en küçük insanlarından biri olduğu düşünülüyor.

Teknolojiyi reddeden Mennonitler’in gizli yaşamı

Farklı yaşantılarıyla dikkat çeken Mennonitler, Meksika, Paraguay ve Bolivya'da yaşıyor. Teknolojiyi asla kullanmayan Mennonitler, kendi yaşam tarzlarının en doğrusu olduğuna inanıyor.

Annesinin ölümünü anlatan genç herkesi duygulandırdı!

TRT'de yayınlanan ve balıkçı gemisinde çalışan işçilerin hayatını anlatan Gece isimli belgeselde, annesinin ölümünü anlatan Kadir adlı genç işçi izleyenlerin yüreğini sızlattı. Annesinin öldüğünü, teyzesinden bir tabak daha kızartma istemekten 'utanınca' anladığını belirten gencin hikayesi sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Gemiyi denize daldırıp balık tutan adam

Fırtınada dev dalgaların içeriği taşıdığı tonlarca suya karşı dengede durup balık avlayan adam sosyal medyada büyük beğeni

THY'den birlik ve beraberlik mesajı

Türk Hava Yolları birlik ve beraberlik mesajı taşıyan yeni bir reklam filmi yayınladı. “Bu Yolculukta Beraberiz” başlığıyla hazırlanan reklam filmi hafızalarda yer etmeye hazırlanıyor.

Filinta dizisini bir de böyle izleyin

TRT ekranlarında 56 bölüm yayınlanmış olan Filinta dizisinin ham görsellerinin ve görsel efektlerinin karşılaştırmasının bulunduğu kısa video izleyenleri şaşırtıyor.

Down sendromlu çocuktan duygulandıran ezan

Adıyaman'da 21 Mart Down Sendromlular Günü nedeniyle düzenlenen protokol ziyaretinden dolayı büyük sevinç yaşayan down sendromlu çocuklardan biri ezan okudu. Okunan ezan nedeniyle duygulanan Emniyet Müdürü Metin Alper, "Ezanı Muhammedimizin okunmasını engelleyen birçok ülkeye bu mesaj olsun" dedi.

Boya ve sıva derdi olmayan lego duvar

Boya ve sıva derdi olmayan şık görünümlü lego duvarlar estetik görüntüsüyle dikkat çekiyor. Kalıplar haline hazırlanan duvarlar, farklı renklerde bulunduğu için istenildiğinde değişebiliyor.

Otomobil lastikleri yeşil sahaya böyle girdi

Plastik maddelerin doğada uzun süre yok olmaması sebebiyle aşınmış otomobil lastikleri bu yöntemle değerlendirilmiş olacak.

Dünyanın en tehlikeli demiryolları

Trenlerin geçerken zorlandığı dünyada bulunan en tehlikeli ve ilginç demiryolları derlendi.

Venezuelalı ikiliden muhteşem illüzyon

Alejandro Benzaquen ve Kevin Lustgarten 2venezolanos adlı hesaptan çok enteresan videolar yayınladı. Kullandıkları efektlerle sosyal medyada olay oldu.

Metal parçalama makinesine elinizi kaptırırsanız ne olur?

"Metal parçalama makinesine el kaptırılırsa ne olur?" sorusunun cevabını merak eden Experiment at Home adlı YouTube kanalı hazırladığı bal mumu el ile bu testi gerçekleştirdi. Sonuç ise hiç şaşırtmadı.

İskoç müzisyenden muhteşem Çanakkale türküsü

İskoç müzisyen ve televizyon sunucusu Paul Dwyer ve oğlu Eren Joseph Dwyer, çalıp söyledikleri Çanakkale Türküsü ile büyük beğeni topladılar. "Anadolu'nun 75 ilini gezdim. Hala o tükenmek bilmeyen zengin müzik kültürüne doyamadım. Özellikle de Çanakkale türküsünün benim için çok ayrı bir yeri var " diyen Paul Dwyer ve oğlunun enfes yorumu ile Çanakkale türküsü...

Bu yolda araba kullanmak yürek ister

Hindistan'da dağcılık yapan gençler, insanların yürümeye çekindiği Himayalanın dağ yamacında araba kullandı.

Dünyadaki en ilginç köprüler

Bir kaç ülkede halihazırda hizmet veren ve görüntüsüyle ilginç olarak nitelendirilen tasarım harikaları köprüler derlendi.

Çarparak müzik yapılan dev toplar

6 büyük plaj topunu kullanarak katılımcıların hareketlerine göre değişen kolektif müzik üretme fikri ortaya çıktı. Toplar üzerindeki titreşimi yakalamak içinse üst kısmını özel hazırlamış bir verici yerleştirildi. İç yüzeyine ise Wi-Fi destekli Arduino yerleştirildi. Böylece 3 eksenden toplanan veri iletildi. Ortaya ise 40 bin kişinin tarafından deneyimlenen ve her dokunuşlarıyla farklı bir müzik yaratan etkileşimli yerleştirme çıktı.

Başınıza gelmesini istemeyeceğiniz ilginç kazalar

Dışarıda yürürken ya da çalışırken başınıza gelebilecek birçok ilginç iş kazaları derlendi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.