• Tarihe göre sırala

Yaşlılara destek olacak torunlar aranıyor

Balıkesir'de Burhaniye Belediyesi'nin başlattığı "gönüllü torun" projesiyle yaşlılara maddi ve manevi yardım edecek geçler aranıyor. Projeye destek için Balıkesir Üniversitesi Burhaniye Uygulamalı Bilimler Yüksek Okulunda (BUBYO) bir konferans düzenlendi.

Engelli kadınlar hayata örgü şişleriyle tutundu

Eskişehir'de ortopedik engelli kadınlar, hayata örgü şişleriyle tutunuyor. Engel tanımayan kadınlar, ortaya koydukları el emeği göz nuru eserlerini sergileyecekleri 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği için hummalı çalışmalarına devam ediyor.

Kur'an okuyan Ukraynalı kız çocuğu paylaşım rekorları kırıyor!

Ukraynalı küçük bir kızın Kur'an-ı Kerim'den okuduğu Fatiha, Kevser ve İhlas sureleri sosyal medyada büyük beğeni topladı.

102'lik dededen uzun yaşamanın sırrı

Bursa'da, 102 yaşındaki huzurevi sakini, uzun yaşamasının sırrının sofradan doymadan kalkması ve spor olduğunu söyledi. Nilüfer Belediyesi İnci ve Taner Altınmakas Huzurevi'nin en sevilen sakinlerinden olan 102 yaşındaki Halil Gürdaş, sağlıklı yaşamanın sırrını paylaştı. Sağlığını az yemek ve spora borçlu olduğunu anlatan Gürdaş, sağlıklı ömür için limon, sarımsak, yoğurt ve balı tavsiye etti.

Harebe evde yaşamalarına rağmen yüzleri gülüyor

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde eşinden ayrılan ve 4 yıldır harabe gibi bir evde 3 çocuğu ile yaşam mücadelesi veren 37 yaşındaki Aysun Arkut, yetkililerden yardım istedi. Arkut, tek isteğinin çocuklarını daha iyi şartlarda okutabilmek olduğunu söyledi.

“Süpürgeni al da gel” eylemi

Ankara'nın Kızılay, Sıhhiye, Ulus gibi merkezi semtleri başta olmak cadde ve sokaklara, üzerlerinde müstehcen resimler ve telefon numaraların bulunduğu kartların atılarak, insanların fuhşa teşvik edilmesine tepki gösteren Yaşanabilir Şehir Platformu üyeleri, ellerinde süpürge ve küreklerle cadde ve sokaklardaki müstehcen kartları süpürerek Ankara Adalet Sarayına yürüdü.

Din görevlilerinin en zor kursu

Gaziantep'te cenazeden ürken din görevlileri, uygulamalı olarak gösterilen ölü yıkama kursları ile ölülere alıştırılıyor. Ölüden ürkmeyen ve yıkamayı bilen gassalara ise İslami koşullar birebir anlatılıyor.

15 Temmuz direnişini heykelle anlattı

Akdeniz Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğretim görevlisi Murat Oğuz, darbe girişiminin yaşandığı 15 Temmuz gecesinden etkilenerek, "15 Temmuz" heykeli yaptı.

Cezası cami nöbeti: Bastonu silah sayıldı

Manisa'nın Soma ilçesinde 82 yaşındaki Fatma Sazan evinin önünde gerçekleşen bir kavgayı ayırmak için değnekle bir kişiye vurduğu iddiasıyla hakkında dava açıldı. 82 yaşındaki yaşlı kadına verilen 3 bin liralık para cezası, ödeme gücü olmadığı için kamu görevi cezasına çevrilerek cami bekleme cezasına dönüştürüldü.

Köprü değil, ölüm yolu

Batman'ın Sason ilçesine bağlı iki mahallede yaşayan vatandaşlar işlerine, öğrenciler ise okullarına yetişebilmek için hayatlarını riske atıyor. Mahalle sakinleri tarafından, yaban hayvanlarından korunmak için Sason Çayı üzerine yapılan tahta köprüyü kullanmak durumunda kalan ve kucaklarına aldıkları çocuklarıyla karşıdan karşıya geçen vatandaşlar hergün ölümle burun buruna geliyor.

Arıları gömlek gibi giyinen adam

Hindistan'da bir adam arı kovanından aldığı avuç dolusu arıları atletinin içine doldurdu. Adamın büyük cesareti görülmeye değerdi.

Zabıta dilenci kılığına girdi 10 dakikada 80 TL topladı

Uşak Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, insanların dilencilere karşı hassasiyetini ölçmek adına farklı bir sosyal deneye imza attı. Dilenci kılığına giren zabıta personeli 10 dakika gibi kısa bir sürede yaklaşık 80 lira topladı. Yapılan çalışma sonunda vatandaşlar dilencilere karşı daha dikkatli olacaklarını dile getirdiler.

Donan göl üzerine çadır kurdular

Ardahan'daki Çıldır Gölü'ne gelen bir grup turist, göl üzerinde kamp kurarak geceyi çadırlarda geçirdi. Doğal güzellikleri ile doyumsuz manzaralar oluşturduğu için kışın da ziyaretçilerini etkileyen yüzeyi tamamen buzla kaplı Çıldır Gölü, yerli ve yabancı turistlerin ilgi odağı oluyor. Çıldır Gölü'ne gelen turistler eşsiz güzelliğin tadını çıkarıyor. Yaz aylarının yanında kışın da Çıldır Gölü'ne gelen bir grup turist, gölün üzerinde çadır kurdu.

1 dakika içinde en çok parmak şıklatma rekoru

Satoyuki Fujimura isimli Japon adam, 1 dakika içerisinde dünyanın en hızlı parmak şıklatan adamı olma rekorunu kırdı.

Adam ile kuğunun şaşırtan dostluğu

Edirne'de, ender görülen dostluk hikayelerinden biri yaşanıyor. Hayvansever Recep Mirzan'ın tam 34 yıl önce yaralı halde bulduğu ve tedavi ettiği 'Garip' isimli yabani kuğu, bir an olsun sahibinin yanından ayrılmıyor.

Fransız Elyne, "Elif" oldu Müslümanlığı seçti

Elbistanlı Ahmet Özdemir isimli gençle evlilik hazırlığı yapan Fransız Elyne Marsot (19), Elbistan Müftülüğü'nde düzenlen törenle Müslüman olarak 'Elif' ismini aldı.

1000 civcivi tarlaya terkettiler

İngiltere'nin Cambridge yakınlarındaki Crowland kasabasında, kimliği belirsiz kişilerce boş araziye bırakılan bin kadar bir günlük civciv hayvanları koruma örgütü tarafından kurtarıldı.

İnşaat işçisi camide bulduğu 15 bin 200 euroyu sahibine teslim etti

Elazığ'ın Kovancılar İlçesi'nde inşaat işçisi Sabit Şeker, namaz kılmak için gittiği Merkez Camisi girişindeki ayakkabı raflarının önünde bulduğu 15 bin 200 euroyu sahibine teslim etti.

Gönüllü kepçe operatörlüğü yapan örnek 'imam'

Siirt'in Eruh ilçesinde görevli imam Münir Tekin, İçişleri Bakanlığınca KHK kapsamında görevlendirmenin yapıldığı Eruh Belediyesinde de gönüllü kepçe operatörülüğü yaparak vatandaşların takdirini topladı.

Ekmek parası kazandığı dikiş makinesi ile aynı yaşta

Kütahya'da bir terzi, ekmek parasını 49 yıldır hiç değiştirmediği dikiş makinesi ile kazandı. Kent merkezi Balıklı Caddesi üzerinde terzilik mesleğini icra eden 63 yaşındaki Hüseyin Koçyiğit, kendisi ile aynı yaşta olan dikiş makinesi ile adeta yıllara meydan okudu. Alman markası dikiş makinesini mesleğe ilk başladığı 1968 yılında satın aldığını dile getiren Koçyiğit, "Senelerce ekmek paramı kazandığım makineyi aldığımda 14 yıl kullanılmıştı.

Alpler üzerinde inanılmaz bir yolculuk

Joshua Cowan, videosuyla Orta Avrupa'nın büyük bölümü kaplayan Alp Dağları'ndaki yolculuğunu anlatıyor.

Denize düşen yaralı karacayı kurtarıp sırtında taşıdı

Giresun'un Tirebolu ilçesinde bir vatandaş, köpeklerin kovalaması sonucu denize düşen karacayı kurtardı ve sırtına taşıdı.Yaralı karacayı kayalıklar üzerine çıkartan Enver Yaman, daha sonra bir ip yardımıyla sırtına aldığı karacayı tedavi için Milli Parklar yetkililerine teslim etti. Yaralı karacayı sırtına alıp deniz kenarından uzaklaştırıldığı o anlar ise bir vatandaş tarafında cep telefonu kamerası ile kaydedildi.

Doğukan Manço’ya kaza şoku

Barış Manço'nun oğlu Doğukan Manço'nun kullandığı aracın arkasında takılı römorka bir araç çarptı. Kazada yaralanan olmazken çarptığı kişinin Doğukan Manço olduğunu fark edemeyen sürücü basın mensuplarının kendisine söylemesi üzerine şaşkınlık yaşadı.

Kızıyla AVM'ye giden baba görenleri şaşkına çevirdi

Kızıyla alışveriş merkezine giden babayı görenler gözlerine inanamadı. İki elinde değnek olan baba kızını değneklerden birine tutturmuş gezdirmeye çıkarmıştı. Görenlerden birinin kamerasına yansıyan bu görüntüler izleyenleri şaşırttı.

Çapan ailesinin davetsiz misafiri

Ardahan'ın Göle ilçesine bağlı Senemoğlu köyünde yaşayan Çapan ailesi, kar yağışı ve soğuk yüzünden yiyecek bulmakta güçlük çektiği için her gün evlerine gelip, burnuyla pencereye dokunarak yiyecek isteyen tilkiyi besliyor.

Down sendromlu Serap "koruyucu annesi"nin meleği oldu

Düzce'de, yaklaşık 4 yıl önce önce annesini, daha sonra babasını kaybeden ve ağabeyi yurt dışında yaşadığı için yalnız kalan down sendromlu 35 yaşındaki Serap Karaman'ın bakımını üstlenen Sevim Arslan, onun yanından bir an olsun ayrılmıyor.

Temizlik işçisinden alkışlanacak hareket

Yalova'da temizlik işçisi olarak çalışan ve aldığı bin 300 lira ile evini geçindiren Ayhan İnatlı, çalıştığı esnada yerde 30 bin ve 20 bin liralık iki adet çek buldu. Çeklerin kesildiği bankayı arayarak çekleri bulduğunu anlatan İnatlı, çekin sahibine ulaşmak istedi. Çeklerin Yalova'da kafe işleten Ayhan İkizek'e ait olduğunu öğrenen İnatlı, çekleri sahibine teslim etti.

Motosikletli gençten trafikte örnek davranış

Eyüp'te trafikte yolun karşısına geçmeye çalışırken tekerlekli sandalyesi devrilen engelli vatandaşın yardımına motosikletli genç koştu. Trafikteki örnek davranış, kameralara da yansıdı.

Futboldan umduğunu bulamayınca ayakkabı ustası oldu

Nijerya'dan Manisa'ya gelen futbolcu, umduğunu bulamayınca ayakkabı ustası olmaya karar verdi.

Otizmli çocuklar galoş üretti, aileleri sevince boğuldu

Kocaeli'de bir merkezde eğitim gören otizmli çocukların, bedensel ve ruhsal zorlukları aşarak galoş üretmesi ailelerini sevince boğdu. Otizmli çocuğuna destek veren anne Hatice Yüksek, "Çocuğumun galoş yapması tarif edilemez bir duygu" dedi.

Anadolu Adliyesinin maskot köpeği kendini böyle sevdirdi

İstanbul Anadolu Adalet Sarayı'nın maskotu haline gelen isimsiz köpek, adliyeden çıkan vatandaşlara sevgisini ilginç yollarla anlattı. Adliyeden çıkan vatandaşların kıyafetlerinden çekerek ilgi çekmeye çalışan maskot köpek, onların üzerine zıplayarak ilgi bekledi.

Çamlıca Camii kubbesine konulan hilal havadan görüntülendi

Çamlıca Cami aleminin üzerindeki hilal törenle yerine konuldu. Hilalin yerine yerleştirilmesi ile alem tamamlanırken, o anlar drone ile havadan görüntülendi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.