• Tarihe göre sırala

Yaz meyveleri tezgaha indi

Yazın yaklaşmasıyla beraber, hem göze hem de mideye hitap eden yaz meyveleri tezgaha inmeye başladı. Geçtiğimiz haftalarda soğuk hava dalgası pazar tezgahlarını da etkilemiş, meyve fiyatlarını arttırmıştı. Isınmaya başlayan havalarla beraber meyveler de ucuzladı. Kayısı, yeni dünya, karpuz, erik, çilek, karadut tezgahları süslerken, vatandaşlara göre fiyatlar hala el yakıyor. Yaz mevsiminde sofraların vazgeçilmez meyvesi karpuzun dilimi 10 liraya satılırken, papaz eriğinin kilosu 15 liraya satıl...

Rızkını arkasından çektiği bavulla arıyor

Samsun'da yaşayan 4 çocuk babası Hüseyin Özkan, trafik kazası sonucu engelli kalan oğlu ile torununa bakabilmek için sağlık sorunlarına rağmen her gün kilometrelerce yürüyerek bavulundaki kuru yemişleri satıp ekmek parasını çıkartmaya çalışıyor. Çok ağır olduğu için gençlerin dahi taşıyamadığı bavulu taşıyıp ekmek parası kazanmaya çalışan yaşlı adam fedakarlık örneği sergiliyor.

Boya sandığıyla geçen 65 yıl

Kocaeli'nin İzmit ilçesinde yaşayan 76 yaşındaki ayakkabı boyacısı Mustafa Gürtay, Karamürsel'deki eski NATO üssünde Amerikalı askerlerin ayakkabılarını boyamasıyla 65 yıl önce edindiği lakabı nedeniyle pek çok kişi tarafından "Co" lakabıyla tanınıyor.Eve ekmek götürmek için 11 yaşında omuzuna aldığı boya sandığıyla o dönem "şehrin merkezi" konumundaki Kapanönü Çarşısı'na giden Gürtay, kısa sürede kendini herkese sevdirdi.

Sesi insanın içine işleyen küçük hafız

Kuveytli küçük hafız Anas Alshehab, Kur'an -ı Kerim okuyuşuyla dinleyenleri hayran bırakıyor. Sesi adeta insanın içine işleyen küçük çocuğun videoları sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

8. kata kadar gazete fırlatabilen gazete dağıtıcısı

TRT Arşivinin yayınladığı bir gazete dağıtıcısıyla yapılan röportaj sosyal medyada büyük ilgi gördü. Gazete dağıtıcısı adam işi kolaylaştırmak için 8. kata kadar gazete atabiliyor. Gazeteleri evlerin balkonlarına büyük bir maharetle atan gazete dağıtıcısı paylaşım rekorları kırıyor.

Boğaz'ın sevimli misafirleri

Havaların ısınmasıyla, yavrulayarak İstanbul Boğazı'na çıkan ördek sürüsü vatandaşların ilgi odağı oldu.Her yıl baharın ilk aylarında Boğaz kıyısında yavrulamaya başlayan ördekler, havaların ısınmasıyla yavrularıyla birlikte İstanbul Boğazı'ndaki yerlerini aldı.Boğazda yüzüp özellikle Beykoz ve çevresinde yoğunlaşan ördekler, vatandaşların da ilgisini çekti.Kış aylarının gelmesiyle bölgeden ayrılacak olan ördekleri görüntülemek için vatandaşlar da sahilde keyifli vakit geçirdi.

İki berberin 30 yıllık büyük sadakati!

Çanakkale'nin Ayvacık ilçesinde, yan yana dükkan işleten ilçenin en eski iki berberi 30 yıldır birbirlerinden başka kimseye tıraş olmadı.

Erdoğan: Tüm pilotlarımızın Dünya Pilotlar Günü'nü tebrik ediyorum​

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, twitter hesabından yapılan paylaşımda "Tüm pilotlarımızın 26 Nisan Dünya Pilotlar Günü'nü tebrik ediyorum" dedi.

Nusret'in fark etmediği detay tepkilere yol açtı!

Sosyal medya Nusret'in son paylaşımıyla sallandı. Takipçileri için video çekerken etlerin arasında dolaşan sinekleri fark etmeyen Nusret eleştiri yağmuruna tutuldu.

Sözün bittiği yer! Dilenmek yerine 25 yıldır ağaç yiyor!

Pakistan'ın Pencap eyaletinde yaşayan 50 yaşındaki Mahmut Butt, yoksulluk nedeniyle 25 yıldır dilenmek yerine ağaçların yaprakları ve dallarıyla besleniyor.

SOLOTÜRK’ün kabin içi görüntüleri nefes kesti

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında Çanakkale Boğazı'nda, Çanakkale Kara Savaşları'nın 102. yılı anma törenlerinde Şehitler Abidesi'nde gösteri uçuşu yapan Türk Hava Kuvvetleri'nin gösteri uçağı Solo Türk'ün kabin içi görüntüleri yayınlandı. Parmak ısırtan gösterinin kabin içi görüntüleri de nefes kesti.

Kuleli Askeri Lisesi havadan görüntüledi

Kuleli Askeri Lisesi'nin bir kısmının müze olacağını açıklanmasının ardından gözler tarihi binaya çevrildi. Öte yandan Kuleli Askeri Lisesi'nin son durumu drone ile havadan görüntülendi.

36 yıl boyunca köyüne su getirmek için kanal kazdı!

Olağanüstü hikayenin başrolünde olan isim: Huang Dafa. Çin'in Guizhou bölgesinde yaşayan halk kahramanı ömrünün 36 yılını köyüne su getirmek için harcadı. Kuraklıkla mücadele eden köylüler suyun ve yeşilin tadını Dafa sayesinde çıkartıyor.

Küçük kız söylediği türküyle sosyal medyayı salladı

'Ölürüm Türkiyem' türküsünü söyleyen minik kız, mimikleriyle ve ses tonuyla büyük beğeni kazandı. Küçük kız söylediği türküyle sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor.

Çocukların bakkal amcası, 60 yıldır bakkalını bırakmadı

Amasya'nın Gümüşhacıköy ilçesinde 60 yıldır aynı dükkanda bakkallık yapan 83 yaşındaki Kazım Erdoğan, çalışma azmi ve çocuklara sevgisiyle dikkati çekiyor.

Yaptığı yardımlarla 7'den 70'e herkesin kalbini fethetti

1000 adet yumurta kullanarak yaptığı omlet ile evsizlerin karnını doyuran koca yürekli YouTuber Arumugam.

Kağıt toplayan Zeycan Gül'ün hikayesi yürek sızlattı

Konya'da, kocası kanser hastası olduğu için el arabasıyla günde 12 saat çöp konteynerlerinden topladığı kartonları satarak evini geçindirmeye çalışan 61 yaşındaki Zeycan Gül'ün zorlu yaşam mücadelesi yürek burkuyor.

Serdar Ortaç isyan etti

Serdar Ortaç, referandum sonrası gerçekleştirdiği röportajda "Erdoğan'dan iyisi yok" demiş ve bu sözleri sebebiyle sosyal medyada linç edilmişti. Ortaç, yaşananlardan sonra bir sokak röportajında kendisine tekrar bu konu sorulunca da isyan etti ve "Bana artık siyaset sormayın" diyerek konuyu kapattı.

23 Nisan böyle kutlanır!

23 Nisan törenlerinde çekilen görüntüler sosyal medyada paylaşım rekorları kırıyor. Minik öğrencinin öğretmenleriyle beraber oyunu büyük beğeni kazandı.

23 Nisan'ın çalışan çocukları

Elazığ'da yaşları 13-14 olan iki kardeş aile bütçelerine destek olmak için okuldan kalan zamanları ile hafta sonları sanayide çalışarak aile bütçelerine katkı sağlıyor.

Arıları baş tacı yapan adam

Kıbrıs'ta yaşayan Mersinli Yılmaz Şahin'in sosyal medya üzerinden paylaştığı arı şovunu izleyenler hayretler içerisinde kalıyor. 41 yaşındaki Şahin, şovunda arıları adeta baş tacı yapıyor. Yaptığı şovu kimsenin denememesini isteyen Şahin, "Sakın evde denemeyin. Tehlikeli olabilir. Bu canlıları tanımanız lazım. Tanımadan sakın böyle bir şova kalkışmayın. Bedelini canınızla ödersiniz. Tabi benim için bir sakıncası yok" diye konuştu.

Yunanların esir aldığı Türklerin 1923'te İzmir'e dönüşü

British Pathé arşivinin yayınladığı 1923 yılına ait görüntülerde Yunanlar tarafından esir alınan askerlerin yurda dönüşünü görüyoruz. Videoda ayrıca Yunanlar tarafından yakılıp yıkılan İzmir'in sokakları gözüküyor. Görüntüler tarihçi Saadet Özen tarafından yayınlandı.

Minik kızın azmi izleyenlerin gözlerini yaşarttı

Tırmanma duvarına tırmanan protez bacaklı minik kız kendisine hayran bıraktı.

Minik çocuk kuzunun doğumuna yardım etti

Galler'de bir çiftlikte çekilen bu videoda üç yaşındaki minik kızın yaşadığı sevinç gözlerinden okunuyor. Sevincinin sebebi ise bir canlının dünyaya gelmesine yardımcı olması.

Kirlenerek mutlu olan çocuklar izleyenleri güldürdü

Kaydıraktan sırayla kayarak çamura bulanan minikler çok eğlendi. Ortaya ise birbirinden komik görüntüler çıktı.

Kedilerin fendi, fotoğrafçıyı yendi

Yavru kedilerin fotoğrafçıya yaptıkları sosyal medyayı salladı. Kediler ile fotoğrafçının komik halleri ise kameraya böyle yansıdı.

Japon gelin Türk kültürüne sahip çıktı!

Antalya'da yaşayan Japon Yazar İkumi Nonaka, Türkiye'nin tüm şehirlerinde köy köy gezip topladığı oyalarla dev bir koleksiyon oluşturdu. Binin üzerindeki koleksiyonuna gözü gibi bakan Nonoka, yazdığı kitapla da Türk kültürünün önemli el sanatlarından birisi olan iğne oyasını Japonya'da tanıtıyor.

Parayı silince bakın ne çıktı

Aldıkları dolardan şüphelenen kişiler elindeki 50 doları alkolle silince 10 dolar olduğunu anladı.

Vücuda giren keneyi bu yöntemle çıkardılar

Çocuğun yüzüne yerleşmiş olan canlı keneyi saniyeler içerisinde basit bir yöntemle çıkardılar. Sosyal medyada paylaşılan bu görüntüler günlük hayatta pratik olarak keneden nasıl kurtulabileceğimizi gösteriyor.

"Ülkemde Suriyeli istemiyorum" sözlerine miniklerden anlamlı cevap

Sosyal medyada "Ülkemde Suriyeli istemiyorum" kampanyası yürüten bir kısım çevrelere ilkokul öğrencisi miniklerin cevabı büyük beğeni kazandı.

Ellerini kullanmadan şınav çeken adamın sırrı!

Ellerini kullanmadan şınav çeken adamın sırrı izleyenleri şoke etti. İşte sırrın ortaya çıktığı o anlar...

Matarasındaki son suyla abdest almış

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde 2015 yılında 42 yaşında şehit düşen polis memuru Mustafa Yavaş için hazırlanan kısa film izleyenleri gözyaşlarına boğdu. Eskişehir Huzur Sevenler ve Destekleyenler Derneği'nin valilik işbirliğiyle başlattığı "Eski Şehrin Dirileri" adlı proje kapsamında hazırlanan filmde Şehit Yavaş'ın hayatı yakınlarının gözünden anlatıldı. Şehidin ablası Aynur Onutur: "Vefatından sonra arkadaşlarından duydum. Dağda operasyona gittiklerinde herkesin yanında çok küçük bir su şişesi...

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.