https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Video Video Galeri
Yalan
19:05
Ramazan
Yalan
"Kezb" kelimesinin karşılığı olan yalan, İslam dini tarafından kesinlikle yasaklanmıştır. İslam dini, yalanı ve yalancılığı en büyük günahlardan kabul eder. Müslümanlar olarak yalandan sakınmamız gerekir.
Abdestin Önemi
12:57
Ramazan
Abdestin Önemi
Hadis-i Şerifte şöyle buyruluyor;"Ahiret günü cennete girmeden önce ümmetimi abdest azalarından tanıyacağım."
Peygamberlerin semadaki yerleri
27:02
Ramazan
Peygamberlerin semadaki yerleri
Hadis-i Şerif'te, her peygamberin semanın bir katında olduğu ifade ediliyor.
Cennete ilk girecek kişi
18:38
Ramazan
Cennete ilk girecek kişi
Ahiret inancımızın en merak edilen konusu şüphesiz cennet ve cehennemdir. Cennete ilk gidecek kişi tarihten bu yana hep merak konusu olmuştur. Prof. Dr. Cevat Akşit Hoca, hadisler ışığında cennete kimin ilk gireceği anlatıyor.
Efendimizin yasakladığı 4 şey
32:05
Ramazan
Efendimizin yasakladığı 4 şey
Peygamber Efendimiz, dört şeyi emrediyor ve dört şeyi yasaklıyor. Bu dört emri ve dört yasağı neden emredildiğini ve neden yasaklandığını anlatan Akşit, hikmetlerini açıklıyor.
Son ölecek kişi
21:24
Ramazan
Son ölecek kişi
'Kıyamet günü son ölecek kişi kimlerdir?' sorusunun cevabını hadis-i şerif ışığında anlatılıyor. Son ölecek kişinin vasıfları ve kıyamet günü insanlıkla olan münasebetleri vasfediliyor.
Faiz
26:32
Ramazan
Faiz
Faiz, günümüzde sıklıkla başvurulan ancak İslam dininde haram olan bir uygulamadır. Arapça karşılığı 'riba' olan faiz, Bakara suresi 275. ayetinde de buyrulduğu gibi; 'Allah, alışverişi helâl, ribayı (faizi) haram kılmıştır.'
Allah bizi görüyor
32:25
Ramazan
Allah bizi görüyor
Tüm peygamberlerden günümüze ulaşan bir söz vardır; 'Utanmıyorsan dilediğini yap.' Bu sözü düstur edinerek, her an Allah'ın bizi gördüğünü idrak etmemiz gerekiyor.