• Tarihe göre sırala

Bayram alışveriş heyecanı çocukları şimdiden sardı

Bayramlar denince çocukların aklına şeker, harçlık ve yeni kıyafetler gibi şeyler geliyor. Haliyle bayramın yaklaşmasıyla çocukları bayram alışverişi heyecanı sarmış durumda.

Oruca saygıyı onlar daha iyi biliyor!

Çocuklar bazı konularda büyüklerden daha hassas ve bilgili olabiliyor. İşte bu sorumuzun ortaya çıkardığı cevaplar tam olarak bu doğrultuda. Oruca ve oruçlu insana saygıyı çocuklar, yetişkinlerden biraz daha iyi biliyor.

Geleceğin yatırımcıları bayram harçlıklarını anlattılar

Geleceğin yatırımcı minikleri Ramazan Bayramında toplayacakları harçlıklarla neler yapacaklarını anlattılar. Kimi harçlığını hemen harcayarak bayram sevincini çifte bayrama dönüştürmek isterken kimi de kumbaraya atıp zor günlerde kullanmayı tercih etti.

Miniklerin teravih çıkmazı

Ramazan ayı boyunca TVNET ekranlarında yayınlanan "Çocukça Ramazan" programında birbirinden sevimli çocuklara Ramazan ayı ile ilgili sorduğumuz sorulara çeşitli cevaplar aldık. Teravih nedir diye sorduğumuzda da çocuklar sessizlikleriyle sorumuza cevap verdiler.

Çocukların bayram şekeri isyanı

Bayramlar çocuklar için farklı bir heyecana sebep olur. Yeni kıyafetler, harçlıklar ve şeker bunların başında gelir. Peki bayramlarda ebeveynler çocukların çok şeker yemelerine kızıyor mu? Bu sorunun cevabını çocuklardan dinleyelim...

El öpücüler Ramazan Bayramını anlattılar

"Ramazan Bayramı gelince ne olur?" sorumuza ufaklıklar birbirinden güzel yanıt verdiler.

Sahuru pek bilemeyen ufaklıklar iftar uzmanı çıktılar

Daha önce 'Sahur nedir?' sorusunu yönelttiğimiz çocuklardan pek yanıt alamamıştık. Bu sefer 'İftarda ne yapılır?' sorusunu yönelttiğimiz çocuklardan birbirinden dolu cevaplar aldık.

Ramazan davulcusu gören çocuklar

Yıl boyunca sadece Ramazan ayında hayatımıza giren meslekler, alışkanlıklar ve kavramları sorduğumuz miniklere Ramazan davulcusunu sorduğumuzda, kimi çok iyi bilirken kimi de sorumuzu cevapsız bırakmak zorunda kaldı.

Miniklerin "Sahur nedir?" sorusuyla imtihanı

Çocuklara yönelttiğimiz 'Sahur nedir?' sorusuyla onlara ter döktürdük. "Sahur ellerimizi yıkadığımız şeydir" gibi cevaplar da alsak, önceki sorularımıza verdikleri zekice cevaplarla bu açığı görmezden geldik.

Miniklerin tekne orucuyla imtihanı

Büyüklerin tuttuğu oruca dair zekice yorum yapan ufaklıklar, kendi oruçları olan tekne orucu sorusunda sınıfta kaldılar...

Buzdolabına koyarsak bozulmaz

Peki, oruç bozulur mu? İftar saatinde bozulduğu kesin. Ama bizlere hayal dünyaları ile oruç brifingi veren afacanlar müthiş bir önlem almış durumdalar: “Buzdolabına koyarsak bozulmaz.”

Çok oyun oynadığım için belki kaçar

Oruç kaçar mı? Bu soruyu bir yetişkine sorsak “mutlaka” kaçmaz der. Ama çocuk aklı kaçar ve elden bir şey gelmez görüşünde. Haklılar da. “Çok oyun oynadığım için belki kaçar” cevabını yazın bir kenara...

Oruç tuttum ama...

“Hiç oruç tutun mu” sorusu ile karşılaşan çocukların birçoğu “yarım” derken bazısı ise önümüzdeki Ramazanları işaret ediyor: “Bir daha gelince tutacağım.”

Yaratan bizim oluyor

“Oruç nedir?” sorusu yöneltilen çocuklar aydınlatıyor dünyamızı. Oruç en başında tutulan bir şeydir. “Oruç tuttuğumuzda yaratan bizim oluyor” yorumu ise önce biraz güldürse de derin derin düşündürüyor.

Ramazan zamanında gelir

“Ramazan ne zaman gelir” sorusuna minik zihinlerin verdiği cevaplar masum olduğu kadar şaşkınca. Bazısına göre Ramazan zamanında gelecek, bazısına göre ise Perşembe ya da Cuma kesin Ramazan.

Ramazan kimdir: Babamın arkadaşı

“Ramazan kimdir, tanıyor musun” sorusuna verdikleri birbirinden ilginç cevaplarla çocuklar tüm masumiyetleriyle ramazanı tanımaya çalışıyorlar. İzliyoruz…

Karnımızın dinlenme zamanı

Ramazan nedir sorusuna birbirinden ilginç bir o kadar da komik cevaplar veren çocuklar, kısaca “karnım acıktı yiyemedim” şeklinde cevap veriyorlar.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.