• Tarihe göre sırala

İnanılmaz drone yarışı böyle görüntülendi

Son yılların popüler teknolojisi insansız hava araçları olan drone, beraberinde eğlenceli anları da getirdi. Küçük droneların yarışı renkli görüntülere sahne oldu.

6 metreye ulaşan alev tornadosu yapıldı

Colin Furze isimli YouTuber bir kafesin içinde 6 metreye kadar ulaşan bir alev tornadosu yaptı. Alev tornadosunun altına havai fişek yerleştiren Furze, ortaya görsel bir şölen çıkardı.

Sanal gerçeklik ile haber programı sundu!

Amerika'da bir televizyon kanalında yayınlanan haber programında sanal gerçeklik konsepti kullanıldı.

Dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli

Dünyanın ilk insan taşıyabilen drone modeli Çinli ekip Ehang firmasının imzasını taşıyor. Tek kişilik olan bu cihazın kalkış ve iniş yapabilmesi için sadece iki buton yeterli oluyor. Kullanımı nispeten kolay görünse de içerisinde insan taşıdığı düşüncesiyle adrenalin seviyemizi bir kat daha arttırıyor.

1000 adet drone ile rekor kırdılar

Çin'in geleneksel fener festivalinde bir rekora imza attı. 1000 tane drone ile yapılan görsel şov Guinness rekorlar kitabına girmeyi başardı.

2018'de Türkiye'de olacak uçak

Türk Hava Kuvvetleri'nin 2018 sonrasında sahip olacağı yeni nesil F-35 uçaklarından ilk 2'sinin gövde üretimi başladı. F-35 uçaklarının ABD öncülüğünde üretimine dair JSF (Joint Srtike Fighter-Müşterek Taarruz Uçağı) projesi, dünyanın gelmiş geçmiş en büyük savunma sanayii projesi niteliğini taşıyor. Türkiye, 6 Mayıs 2014 tarihinde düzenlenen Savunma Sanayii İcra Komitesi (SSİK) toplantısında alınan karar çerçevesinde, 2 adet F-35A uçağının siparişini vermişti. 7 Ocak 2015 tarihli SSİK toplantıs...

İki ayaklı robot Cassie

Agility Robotics tarafından sergilenen iki ayaklı robot Cassie, kendi kendini dengeleyebilmesinin yanında engebeli araziye de uyum sağlayabiliyor.

CV-22'lerden görsel şölen

ABD Hava Kuvvetlerine ait 10 adet CV-22 (Osprey) tipi helikopter - uçakların uçuşu kameralara yansıdı.

Füzenin uçuş testi böyle görüntülendi

Standard Missile-3 (SM-3) Block IIA füzesi, ilk önleme testini 3 Şubat'ta Hawaii'nin batı kıyısı açıklarında başarıyla tamamladı. Arleigh Burke sınıfı USS John Paul Jones'dan (DDG 53) fırlatılan füze, geminin Aegis Baseline 9.C2 silah sistemleri kullanan AN/SPY-1D(V) radarı ile hedefini tespit ve takip etti. SM-3 Block IIA güdümlü füzeler, Japonya ve ABD'nin ortak çalışmaları ile geliştirildi. Hawaii'deki testler, Aegis Baseline 9.C2 (BMD 5.1) silah sistemlerinin kullanıldığı ilk önleme testi ol...

Danimarka pilotlarından F-35 testi

Kraliyet Danimarka Hava Kuvvetleri F-35 testi Kaliforniya Edwards Hava Kuvvetleri üssünde yapıldı.

iPhone 7'nin üzerine manyetik sıvı döküldü

iPhone testlerini yapan YouTuber TechRax kanalı bir deney daha yaptı. Bu defa iPhone 7'nin üzerine manyetik sıvı döküldü. Manyetik sıvıdan çıkartılan iPhone 7, çalışmaya devam etti.

iPhone 7, Amerikan futbol topu içerisinde fırlatılırsa

iPhone 7 telefonu amerikan futbol topuna yerleştirerek drone yardımıyla fırlatan GizmoSlip isimli ekip dayanıklılık testi yaptı.

Aşırı ilkel ama etkili mastar çekme yöntemi

Yol işçilerinin mastar çekme yöntemi güldürüyor. Dökülen harcı düzleştirmek için arkadaşlarını ayaklarından tutarak kaldıran işçiler, itme yöntemiyle ilkel ve kusursuz bir işe imza attılar.

Dünyanın ilk yarasa robotu

Bat Bot Drone'u yarasaların tüm hareketlerini taklit ediyor ve bilişim meraklılarında hayranlık uyandırıyor. Caltech ekibi ilk Bat Bot'u geliştirmeyi başardı. Karbon fiber mimariler ve 3D baskılı soket bağlantılarından oluşan Bat Bot'un ağırlığı sadece 93 gram ve silikon esaslı kanat zarının kalınlığı ise sadece 56 mikron. Gerçek bir yarasa gibi Bat Bot, her kanadını bağımsız olarak hareket ettirebiliyor.

Dünyanın ilk akıllı turntable’ı

LOVE Turntable isimli şirket tarafından geliştirilen Love isimli turntable minimalist tasarımı ve sunduğu yenilikçi fikirlerle tüm dikkati üstüne çekiyor. Bluetooth veya Wi-Fi bağlantısıyla mobil cihazlar üzerinden kontrol edilebilen turntable, kablosuz bağlantıyla haricinde 3.5 mm kulaklık girişine de destek veriyor. Turntable ile aynı boyutta bir plakanın üzerine plağınızı yerleştirdikten sonra Love olarak adlandırılan cihazı plağın üzerine yerleştiriyorsunuz. iOS ve Android için geliştirilen ...

iPhone 7 çimento testinde

iPhone 7 üzerinde uygulanan dayanıklılık testlerine bir yenisi daha eklendi ve bu sefer üzerine çimento döküldü.

Boeing'in en yeni modeli ıslak pist testinde

Amerikalı imalatçı Boeing'in havayollarından büyük ilgi gören Boeing 737 MAX uçağının bu yılın üçüncü çeyreğinde teslim edilmesi planlanırken, test uçuşları halen devam eden uçağın kaygan pist testiyle ilgili videosu yayınlandı. Montana'daki Glasgow Üssü'nde gerçekleştirilen testlerde 737 MAX, ıslak pist koşullarını simüle etmek için dökülen 11.356 litre suyun içinden geçti. Uçabilirlik sertifikası için gerekli olan bu testler 737 MAX'ın yeteneğini göstermesi açısından oldukça önemli. Boeing, bu...

3D yazıcıyla üretilen gaydacı robot

Arduino Mega 2560 kontrolcüsüyle çalışan ve 3D yazıcıyla basılan bu robot eller, gayda üzerindeki notalara uygun zamanlarda basarak şarkı çalabiliyor.

3D basılan hareket eden heykeller

John Edmark, Blooms 2 serisiyle 3 boyutlu zoetroplardan oluşan hareketli heykel projesini yayınladı. Optik yanılsamalarla kıpırdayan, bükülen, titreyen hareketli heykeller zaman zaman doğal motifleri kimi zamansa bir uzaylı yaratığı andırıyor. Çalışmalarında son derece matematiksel metotlar kullanan Edmark, heykellerin tasarımında Fibonacci dizisinden faydalanıyor.

Nokia 3310 drone ile 300 metreden atıldı

Finlandiyalı cep telefonu üreticisi Nokia tarafından tasarlanan Nokia 3310 drone kullanılarak 300 metre yükseklikten aşağıya atıldı.

Nokia 3310 sıcak hidrolik presle bu hale geldi

Nokia'nın sağlamlığı ile ün yapmış telefonuyla çok sayıda sağlamlık testi yapılmıştı. Bu kez yapılan sağlamlık testinden ise başarıyla çıkmak pek mümkün gözükmüyor.

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2017

Dünyanın en büyük teknoloji fuarı CES 2017, 3 bin 800'den fazla firmayı, 150 ülkeden 165 bini aşkın katılımcıyı ağırlıyor.

Uzaktan kumandalı “500 gramdan hafif” devasa uçak

Almanya merkezli model şirketi Airstage'in son projesi kullanıcılar tarafından ilgiyle karşılandı. Kontrol sistemi içerisinde bulunan ve toplam kanat uzunluğu yaklaşık 4,8 metre olan Airbus A-320modeliyle yine bir organizasyonla kullanıcıların karşısına çıkan Airstage, yine takdir edilecek bir gösteriye imza attı. Toplam ağırlığı 500 gramın altında olan Airbus A-320'nin dahilindeyse helyum gazı bulunuyor.

iPad Pro üzerine golf topu fırlatılırsa ne olur?

iPad tabletin üzerine yakından golf topu fırlatan ekip bu görüntüleri ağır çekimde inceledi. Dozerin bile yamultamadığı golf topu bakalım iPad'e neler yapacak?

Yeşil ışıktan arka arkaya 240 kere geçmeyi başardı

Sürekli olarak yeşil ışığa denk gelme hayalini gerçeğe dönüştüren Noah Forman isimli genç, Manhattan'da otomobiliyle tam 240 adet yeşil ışığı ardı ardına geçerek bir rekora imza attı. Bu sırada normal hızda seyreden ve ışığı yakalamak için yavaşlamayan Forman, 240 yeşil ışığın ardından kırmızı ışığa yakalandı. Deneme gece 3'te de yapılmış olsa Manhattan gibi uyumayan bir bölge için önemli bir başarı olduğunu söylemek gerek. Sözü fazla uzatmadan sizleri videoyla baş başa bırakalım.

Arabada bulunan gizli bölme akıllara durgunluk verdi

Sosyal medyada paylaşılan bir görüntü izleyicileri oldukça şaşırtıyor. Aracın teybinin olduğu bölgeye yerleştirilen ve kumandayla çalıştırılan gizli yer akıllara durgunluk verecek cinsten. İşte özellikle asker ve polislerin dikkatle izlemesi gereken görüntüler.

iPhone 7'ye timsah testi

Ünlü inceleme ekibi TechRax iPhone 7'ye sıradışı yaptıkları testlere bir yenisi daha ekleniyor. Şimdi de, timsahın diş darbeleri ile iPhone 7'nin ne hallere geldiği görüntülendi.

iPhone eritilmiş alüminyumun içine atılırsa

Yumuşak ve hafif bir metal olup mat gümüşümsü renkte bulunan eritilmiş alüminyumun içine iPhone atıldı.

Ağır çekimde iMac patlatılırsa...

The Slow Mo Guys adlı Youtube kanalında iMac'in patlatılma anı ağır çekimde kaydedildi.

SpaceX roketlerinin devasa sıcaklıkta hazırlanması

Uzaya gönderilmesi için aylarca hazırlanan roketlerde en ufak hata dahi bulunmaması gerekiyor. Öyle ki onlarca deneme testinden geçiliyorlar. SpaceX ise uzaya gönderdiği roketleri tekrardan kullanabilmek için dünyaya geri indirme üzerinde çalışmaları yapıyor.

15 saniyede Apple Store’u soydular

25 Kasım ve 29 Kasım tarihlerinde San Franciso'daki Apple Store'a giren hırsızlar mağazadaki iPhone ve iPod'ları 15 saniyede çalarak mağazadan uzaklaştılar. Güvenlik kamerasıyla kaydedilen görüntüleri yayınlayan polis hırsızları yakalamak için çalışmalarını sürdürüyor.

Bakan Özlü: "Türkiye’nin esas meselesi teknoloji açığıdır"

5. Türkiye İnovasyon Haftası'nda konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Özlü: "Türkiye'nin esas meselesi teknoloji açığıdır. Teknoloji açığını kapatırsak, cari açığı ve dış ticaret açığını zaten otomatik olarak kapatmış oluruz" gibi açıklamalarda bulundu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.