• Tarihe göre sırala

Facebook canlı yayınlarına arkadaşlarınızı davet etme özelliği geliyor

Facebook, canlı yayınları daha eğlenceli ve interaktif hale getirebilmek için iki yeni özelliğini duyurdu. Artık bir canlı yayın sırasında sadece arkadaşlarınızla özel bir sohbet başlatabilir ve canlı yayın ile ilgili yorumlar yapabilirsiniz. Böylece aynı ortamda bulunmayan arkadaşlar aynı anda ortak bir canlı yayında buluşarak bir arada sohbet edebilecekler.

LikeFest İstanbul yoğun ilgi görüyor​

Sosyal medya üzerinden ürün satışı yapan girişimcileri müşterileriyle bir araya getiren LikeFest İstanbul, bugün sona eriyor. Sirkeci Tren Garı'nda, 28 Nisan'da başlayan LikeFest İstanbul, son gününde de tüketicilerden büyük ilgi görüyor.

Google Earth yeniden dizayn ediliyor

18 Nisan tarihi Google Earth için oldukça önemli bir gün olacak. Google Earth'ün ara yüzü yepyeni bir dizayn işe baştan aşağı yeniden tasarlanıyor. Sanal gerçeklik özelliğini Google Earth'e entegre edecek firma, kullanıcılarına tüm dünyayı gezme imkanı sağlayacak.

Facebook videolarında reklam dönemi başladı

İnternet kullanıcılarının eleştirdiği video arası reklam uygulamasına Facebook da katıldı. Artık Facebook'tan izlenen bazı videoların arasında reklam görünecek.

1984 yılından bugüne yeryüzünün değişim süreci

Google, 2013'te çıkardığı Timelapse özelliğine 1984 yılından bugüne kadar olan petabaytlarca kayıtlı görüntüyü dahil etti. Bu özellik ormanların azalması, buzulların hareketi, şehirleşme ve savaşlar gibi geniş çaplı olayların yanısıra San Francisco'daki Oakland Bay Köprüsünün yapımı ya da Antarktika'daki Hourihan Buzulu'nun hareketi gibi bölgesel olayları da izlemeye olanak sağlıyor. Görüntü kalitesi aynı olmasa da dünyadaki herhangi bir bölgenin de yıllar içindeki değişimi eklenen yenilikler ar...

İnternetten güvenli alışveriş için "sanal kart" kullanın

Günümüzde giderek yaygınlaşan internetten alışverişler için kredi kartı yerine tasarlanmış, limiti esnek tutularak, her işlem sonrası sıfırlanabilen "sanal kart" kullanımının, tüketicinin güvenliği için büyük önem taşıdığı belirtildi.

Orta Çağ'da sosyal medya olsaydı

Sosyal medyanın popüler temalarından biri de yemek fotoğrafı çekip takipçilerle paylaşmak. Peki bu furya yüzyıllar öncesinde olsaydı acaba nasıl olurdu?

Microsoft'tan Google'ı kızdıracak test

Explorer'ın kötü imajını silmek için Edge'i hazırlayan Microsoft, en büyük rakibi Chrome'un pil ömrünü nasıl sömürdüğüne dair bir video yayınladı. Edge ve rakipleri arasında yapılan testte Chrome diğerleri arasında adeta sınıfta kalarak Edge'nin iki katı kadar şarj yiyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.