• Tarihe göre sırala

2017 model Land Rover çarpışma testinde

2017 model Land Rover zorlu bir kaza testine tabi tutuldu. Kameraya yansıyan görüntüleri izliyoruz.

Takla atıp 4 teker üstüne düşen çılgın pilot!

Oluşturulan platformda havalanıp takla attıktan sonra 4 teker üstüne inen sürücü, Mini'yle harika bir iş çıkarmış oldu.

Bir aracın boyalı olduğunu anlamanın en basit yolu

İkinci el araç alıcılarının sıklıkla karşılaştığı problem olan kazalı araçları anlamanın en basit yolu bu videoda. Otomobilin kaza oranı yüksek bölgelerine tutacağınız magnet sayesinde aracın kazalı olup olmadığını anlayabilirsiniz. Kazalı arabalarda boya altına sürülen macun magneti metalden uzaklaştıracağı için magnet arabaya yapışmayacaktır.

Google’ın kurucusunun uçan otomobili tanıtıldı

Google'ın kurucularından Larry Page finansal olarak desteklediği şirket Kitty Hawk ürettiği ilk uçan otomobilin prototipi tanıttı.

Toyota’dan Türkiye’de bir ilk: İnteraktif Showroom

Toyota, İstanbul Autoshow 2017'de karşımıza çıkardığı interaktif showroom projesiyle sınıfına öncülük edebilecek gibi gözüküyor. Bilgisayar ve tablet gibi cihazlarının başında olan kullanıcılarla iletişimin sağlanmasının ardından showroomda görev yapan satış temsilcisi sanal gerçeklik gözlüğünü takarak kullanıcıyla sistem üzerinden bağlantı kuruyor. Bu süreçten sonra ise kullanıcı satış temsilcisinin gözünden istediği aracı, aracın özelliklerini ve donanım seçeneklerini inceleyebiliyor.

Yerli otomobil, İstanbul Autoshow’da görücüye çıktı

Uçak mühendisi Dr. Ekber Onuk tarafından geliştirilen 'Onuk S56' ve 'Onuk Sazan' adlı spor otomobiller otomobil fuarında ziyaretçilerin beğenisine sunuldu. Otomotiv Distribütörleri Derneği (ODD) tarafından TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezinde bu yıl 17'ncisi düzenlenen 'İstanbul Autoshow' kapılarını yerli ve yabancı ziyaretçilere açtı. ODD bünyesindeki 19 otomotiv markasının yeni ve satışı devam eden otomobilleri yer alıyor. Birbirinden farklı tasarımlı ve özellikli araçların sergilendiği fuarda tama...

Bir 'Volvo' ne kadar dayanıklıdır?

Ürettiği otomobillerin dayanıklılığıyla ün salan İsveçli otobil üreticisi Volvo'nun eski bir modeliyle gerçekleştirilen deneyde otomobilin darbelere karşı dayanıklılığının sınırları zorlandı.Volvo, onlarca darbeden sonra bile çalışmaya devam etti.

Dünyanın ilk uçan arabası satışa çıkıyor

Slovak tasarımcı Štefan Klein tarafından tasarlanan araç ilk olarak 2015 yılında Viyana'da gösterildi. Aeromobil, 2 yıl içerisinde daha da geliştirildi ve satışa hazır hale getirildi. Hem 4 tekerlek üzerinde hem de havada hareket edebilen ilk araç olacak.

Fiat Doblo çarpışma testinde

Arabalara yaptıkları çarpışma testi ile ünlenen Euro NCAP, Türkiye'de en çok kullanılan araçlardan olan Fiat Doblo'ların çarpışma testini paylaştı.

'İsimsiz Kahraman'a TÜBİTAK'tan ödül

Süleyman Demirel Üniversitesinde (SDÜ) 20 kişilik bir ekip tarafından hazırlanan ve adı geçici olarak "İsimsiz Kahraman" konulan elektrikli araç, TÜBİTAK'ın verdiği "Yerlilik" ödülünün sahibi oldu.

Ford akıllı beşik ​teknolojisi geliştirdi

Ford İspanya ve 'Espada y Santa Cruz' tasarım şirketi akıllı beşik tasarladılar. Max Motor Dreams adı verilen beşik, bebeğin daha önce uyuduğu rotada gidiyormuş hissi veriyor. Otomobilin sesini taklit eden beşik, yol titreşimi sağlıyor ve trafik ışıklarının yansımasını canlandırıyor.

Volvo Mercedes'e karşı

Mercedes E-Class 2017 model otomobil ile Volvo S90 2017 model otomobil çarpışma testinde karşı karşıya geldi.

Sürücüsüz halk otobüsleri geliyor!

Oxbotica şirket ve Oxford Üniversitesi'nin ortak çalışması sonucu tasarlanan Harry isimli sürücüsüz midibüs görücüye çıktı. Harry isimli midibüs test süresi boyunca 100 Londralıyı Greenwich'teki iki kilometrelik rotada taşıyacak. Bir bilgisayar tarafından yönetilen ve 16 km/s hızla hareket edebilen sürücüsüz midibüs, 4 kişilik yolcu kapasitesine sahip.

Eski araç lastiklerinden neler yapıldığını biliyor musunuz?

Eski araç lastikleri çeşitli işlemlerden geçirildikten sonra farklı alanlarda yeniden kullanılıyor. Suni çim sahalarda zemine toprak etkisi sağlamak amacıyla kullanılan plastik ürünlerin yanı sıra koşu parkurlarında da eski araç lastiklerinin izlerini görmek mümkün.

1 günde 40 milyonun izlediği 4x4 gösterisi

Düz duvara tırmanan iki tonluk 4x4 araç, sosyal medyada 1 günde 40 milyon kişi tarafından izlendi. En ufak bir zorluk çekmeden yamaç gösterisini tamamlayan sürücü sosyal medyada büyük beğeni aldı.

Volkswagen’in geri aldığı dizel modeller tekrar satışa çıkıyor

Volkswagen'nin, iki yıl önce emisyon değerlerini düşük göstermek için sahte yazılım kullandığı anlaşılmıştı. Suçunu kabul eden firma, tüm araçları geri toplamayı kabul etti. Büyük tepkiye neden olan emisyon skandalı, otomotiv devine 24 milyar dolardan fazla mali kayba neden oldu. Zararı karşılamak isteyen Volkswagen ise, topladığı araçları tamir ederek yeniden satışa sunmayı planlıyor. Ayrıca Pontiac Silverdome'da toplanan araçların görüntüsü ise emisyon skandalını çarpıcı bir şekilde gözler önü...

Porsche otomobilleri hangi testlerden geçiyor?

Porsche'nin yayınladığı listede güvenlik, yol, aerodinamik ve performans testlerinden oluşan zorlu bir süreç anlatılıyor.

Bugatti Chiron'un 16 saniyede saate 320 kilometrelik hız testi

Bugatti'nin son sanat eseri Chiron, 0'dan 100'e 2,5 saniyenin, 0'dan 200'e 6,5 saniyenin, 0'dan 300'e ise 13,6 saniyenin altında erişebiliyor.

Eski Beetle yeni Beetle'a meydan okuyor

Volkswagen'in eskidikçe değerlenen 1963 model Beetle'ı, yeni nesil Beetle'a adeta kafa tutuyor. Hiçbir güvenlik sistemi bulunmayan eski Beetle'ın çarpma testi ile 2013 model yeni Beetle'ın çarpma testlerini karşılaştırdık. Beetle'ın yeni modelinde hava yastığı önlemi dışında pek bir fark olmadığı gözlerden kaçmadı.

Volvo'nun karlı yolda sürüş testi

Sağlamlığı ile dikkat çeken bir araba olan Volvo'nun bu kez karlı bir yolda nasıl kullanıldığı test edildi.

Amerikan arabasının kaza testi böyle görüntülendi

ABD yapımı olan Ford Mustang arabasına Euroncapcom tarafından çarpışma testi yapıldı.

Volvo ve Audi karşı karşıya

2016 model Volvo XC90 otomobil ile 2017 Audi Q7 otomobil çarpışma testinde karşı karşıya geldi.

Facebook'un kurucusu Nascar otomobilinin direksiyonuna geçti

Mark Zucherberg kameraların karşısına bu sefer otomobilin başrolde olduğu bir etkinlik için geçti.

Yüksek tork, elektrikli otomobilin olası kazasını önledi

Elektrikli otomobillerin tartışılan kalkış yapısı bu sefer ciddi bir kazanın önüne geçti. Meydana gelen kazada sürücü otopilotu suçlarken aralık ayında meydana gelen olayda sistem kazayı önceden tahmin ederek olası bir çarpışmanın önüne geçmişti. Bu olayda, elektronik sistemlerin yardımıyla son anda büyük bir kazanın parçası olmaktan kurtulan Tesla sürücüsünün görüntülerine tanık oluyoruz.

Araba kaportası hasarlarına muhteşem çözüm

Birkaç kişi arabanın ezilen kaportasını evde tamir etmeye çalıştı. Fön makinesini kullanarak ezilen kaportaya uyguladı. Birkaç dakika sonra fön makinesinin sıcaklığı ile otomobilin kaportası düzeldi.

Yüklü kamyonun kaza testi böyle görüntülendi

Bir tepeden aşağıya doğru hızla gelen kasasında yük bulunan kamyonun, başka bir kamyonla çarpışması test edildi.

Bariyer sisteminin sağlamlık testi

ABD'de bazı özel alanlarda kullanılmak için geliştirilen bariyerlere sağlamlık testi yapıldı. Hızla gelen kamyoneti parçalayan demir bariyerler böyle görüntülendi.

Dünyanın en ünlü otomobil markalarının okunuşu

Dünyanın en önemli üreticilerinin doğru okunuşları Cenevre Otomobil Fuarı'nda resmi kaynaklardan cevap buluyor.

Lastiklerin aşınmasına bir de böyle bakın

Honda S2000 arabasında lastiklerinin 150 derece sıcaklıkta aşınması termal kamera kullanılarak görüntülendi.

Hurdadan sesle çalışabilen arazi aracı yaptılar

Tekirdağ'da üniversite öğrencilerinin, askeriyeden sadece şasisiyle aldıkları ve hurdadan topladıkları parçalarla 6 ayda yaptıkları arazi aracı, ses komutuyla çalışıyor.

Volvo'nun takla testi böyle görüntülendi

Volvo'nun Cenevre'de tanıtımını gerçekleştirdiği yeni XC60'ın güvenlik test görüntüleri yayınlandı. Bu otomobilin saate 48 kilometre hızla seyredilirken gerçekleştirilen takla testi böyle kaydedildi.

Asla bir Volvo'ya çarpmayın!

Sağlamlığıyla ün yapmış Volvo'ya arkadan çarpan araç kullanılmaz hale gelirken Volvo kazayı sadece sıyrıklarla atlatıyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.