• Tarihe göre sırala

Kulağından kırkayak çıktı

İşitme sıkıntısı ve kulağındaki kaşıntı sebebiyle doktora giden genç kız büyük bir şok yaşadı. Zira kulağından bir kırkayak çıktı. Doktorun sıvı damlatmasıyla kulaktan çıkan minik kırkayak kaçarken, genç kızın arkadaşlarıysa gördükleri manzara karşısında şaşkındı.

Bir yılda 80 kilo verdi, hayatı değişti

Zonguldaklı 33 yaşındaki Kerem Barutçu aşırı kilolarıyla zor günler geçirmesi üzerine ameliyat masasına yattı. Mide küçültme operasyonu geçiren Barutçu, bir yılda 80 kilo verdi. Mide operasyonu geçiren Barutçu, ameliyat sonrası spor yaparak ve beslenme dengesini koruyarak bir yılda 80 kilo verdi. 185 kilodan 105 kiloya düşen Barutçu, spor yaparak formunu koruyor.

Bir daha kulak çubuğu kullanmayacaksınız!

Her gün düzenli olarak kulağını pamuklu çubuk ile temizleyen adam kulak ağrısı şikayetiyle doktora gidiyor. Kulağı doktor tarafından temizlenen adamın kulağından kulak temizleme çubuğunun pamukları çıkıyor.

İlik nakli olan Ziya'ya Arda Turan'dan destek

Antalya'da, ender görülen HLH hastalığına yakalanan ve annesinden gerçekleştirilen ilik nakliyle hayata yeniden tutunan 13 yaşındaki Ziya Çakıcıoğlu'nun Arda Turan imzalı futbol topu hayali gerçek oldu. Ayrıca minik Ziya'ya Arda Turan'ın gönderdiği görüntülü mesaj da Ziya'yı oldukça mutlu etti.

Anne şefkatiyle hayata tutunuyor

İzmir'deki bir gecekonduda Serpil (30) ve Deniz (29) Çayır çiftinin iki çocuğundan biri olan 4 yaşındaki minik Viyan, hayatı boyunca solunum cihazına bağlı olarak ve makinelerle karnından sıvı mamayla beslenmek zorunda olsa da, annesinin şefkati ve ilgisi sayesinde yaşam sevincini yitirmiyor.

Türkiye''nin en büyük sağlık kompleksi olacak

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ankara Etlik Şehir Hastanesi''nin temelini yarın atacak. Sağlık Bakanlığı''nın kamu-özel ortaklığıyla yapmayı planladığı 15 şehir hastanesinin ikisi Ankara''da olacak. Ankara''da Etlik ve Bilkent yanında, 14 ilde kamu özel işbirliğiyle gerçekleştirilecek 15 şehir hastanesinin toplam yatak kapasitesi 24 bin 405 olacak.

'''Kurban etini önce soğuk suya yatırın'''

Doç. Dr. Oğuz Özyaral, taze kurban etinin büyük metal bir kabın içinde soğuk suda bekletildikten sonra tüketilmesi gerektiğini söyledi.

14 ile 15 dev hastane

14 ilde kamu-özel işbirliği ile yapılacak olan 15 şehir hastanesinin imza töreni Haliç Kongre Merkezi''nde yapıldı. Törene Başbakan Erdoğan''da katıldı.

Recep Sert yeni yüzüne kavuştu

Akdeniz Üniversitesi''nde Türkiye''nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert''in görüntüsü basına dağıtıldı. Görüntülerde sakal tıraşı olduktan sonra sorulara yazılı cevap veren Sert, yeni yüzünü çok güzel bulduğunu ve bu kadarını beklemediğini belirtiyor.

En güzel sevinç

Babası Salih Üslün''ün yeni yüzünü görünce göz yaşlarını tutamadı.

Altıncı yüz nakli kameralara böyle yansıdı

Türkiye''nin altıncı yüz nakli yapılan Salih Üslün''ün ameliyat sırasında ve öncesinde çekilen görüntüleri basın mensuplarıyla paylaşıldı.

Yüz nakli hastası uyandırıldı

Türkiye''nin 6. yüz nakli ile birlikte, alt üst çene, saçlı deri ve dil nakli yapılan Salih Üslün, yoğun bakımda uyandırıldı. Doktorlarıyla iletişim kurabilen Üslün''ün bu hafta içerisinde normal servise alınacağı kaydedildi.

Bu köyün yarısı guatrlı

Bitlis''in Mutki ilçesine bağlı Boğazönü köyü sakinleri, köy halkının yaklaşık yüzde 60''ında görülen guatr hastalığı nedeniyle yetkililerden yardım bekliyor.

Türkiye''nin altıncı yüz nakli başladı

Türkiye'''nin ise altıncı yüz nakli AÜ Hastanesi Tıp Fakültesi Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan başkanlığında başladı.

Kulak çöpü kullanmak sakıncalı

Ege Üniversitesi (EÜ) Tıp Fakültesi Kulak Burun Boğaz Hastalıkları Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Tayfun Kirazlı, özellikle yaz aylarında deniz, havuz ya da banyoda suyla temasın yoğunlaştığını, tatili zehir etmemek adına kulak temizliğinde kulak çöpünün kullanılmaması gerektiğini belirtti.

Su değil zehir içiyoruz!

Hafiflik, dayanıklılık ve ucuzluğu ile bir anda hayatımızın vazgeçilmezi haline gelen pet şişeler, ekolojik sistem ve insan sağlığına zarar veriyor. Dicle Üniversitesi Bilim ve Teknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi (DÜBTAM) Müdürü Prof. Dr. Hamdi Temel ile doktora öğrencisi uzman Mustafa Abdullah Yılmaz tarafından yürütülen bir çalışma, bu durumu gözler önüne serdi.

Yüz nakline nazar sansürü

Türkiye''nin beşinci yüz, birinci tam çene nakli hastası Recep Sert''in operasyondan 11 gün sonraki ilk görüntü ve fotoğrafları Akdeniz Üniversitesi tarafından servis edildi.

Recep Sert''in sağlık durumu iyi

Türkiye''nin beşinci yüz nakli yapılan Recep Sert, yoğun bakım ünitesindeki tedavisinin ardından servise alındı.

300 kiloluk adamın dramı

Biri şizofren, diğeri böbrek hastası iki çocuğu ve eşiyle yaşayan 300 kiloluk Mehmet Ali Şengün yardım bekliyor

Çin''de inanılmaz doğum

Çin'''deki bir hastaneye kontrole gelen hamile kadın, yürürken doğum yaptı.

Aileler bebekleriyle doğmadan tanışabilecek

Japonya'''da bir şirket 3D teknolojisi kullanarak anne karnındaki çocuğun doğmadan önceki yüzünü ayrıntılı bir şekilde gösterebiliyor.

Yüz nakli olan hasta uyandırılıyor

Türkiye''nin ilk ve dördüncü ile beşinci yüz nakli operasyonunu gerçekleştiren Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi Plastik, Estetik ve Rekonstrüktif Cerrahi Anabilim Dalı Öğretim üyesi Prof. Dr. Ömer Özkan, yüz ve çene nakli yapılan Recep Sert''in yoğun bakımda kontrollü olarak uyandırılmaya başlandığını söyledi.

Bu da salyangoz terapisi

Japonya'''da bir güzellik salonu cildi gençleştirdiği iddiasıyla müşterilerine salyangoz terapisi uyguluyor.

''Gelin bu Ramazan soframızı paylaşalım''

Yeryüzü Doktorları Beslenme Sağlığı Merkezleri ile yemek yiyemeyecek duruma gelmiş bebekler ve kendilerinden önce bebeklerini düşünen annelere tıbbi gıda takviyeleri ve mamalar dağıtılıyor. Gelin bu Ramazan soframızı onlarla paylaşalım, bir anne ve bebeği 100 gün boyunca besleyerek hayata bağlayalım. Tıbbi mamalardan oluşan Ramazan kumanyalarıyla sofranıza gülümseyen bir çocuk yüzü daha katılsın.

Bir anne için en mutlu an

KIRKLARELİ''nin Lüleburgaz İlçesi''nde doğuştan Serebral Palsi (Beyin felci) ile dünyaya gelen 7 yaşındaki Eren Bilgin, Uzunköprü Devlet Hastanesi Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Servisi''nde gördüğü 1.5 ay süren tedavi ardından yalnız başına yardım almadan adım atmaya başladı.

Göbek yağlarını eritmek için en etkili yol

Kondisyon uzmanı ve spor hocası olan BJ Gaddour bel ve göbek yağlarını eritmenin etkili yolu olan spor hareketlerini anlattı.

"Çocuklarım gözlerimin önünde eriyor"

Tekirdağ''da, Türkiye''de tedavisi mümkün olmayan cilt hastalığına yakalanan 9 yaşındaki Umut ve 4 yaşındaki Davut Aydın kardeşlerin kaşınmaktan derileri soyuluyor.

İşitme engelli çocuk duymaya başlayınca...

ABD'''de işitme engeli olan 3 yaşındaki çocuğun, geçirdiği ameliyat sonrasındaki ilk duyma anı böyle görüntülendi.

Erkekler doğum sancısı çekerse

ABD'''nin Michigan eyaletinde iki erkek, eşlerinin yaşadığı doğum sancısının nasıl olduğunu öğrenmek için gönüllü olarak doğumhaneye yattı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.