T Ü R K İ Y E ' N İ N    B İ R İ K İ M İ
A N K A R A ' D A   Ş A F A K 26 HAZİRAN 2006 PAZARTESİ
  Ana Sayfa
  Gündem
  Politika
  Ekonomi
  Dünya
  Aktüel
  Spor
  Yazarlar
  Televizyon
  Sağlık
  Yurt Haberler
  Son Dakika
 
 
 
  657'liler Ailesi
  Ankara'da Şafak
  Bilişim
  Çalışanın Sesi
  Diziler
  Düşünce Gündemi
  İzdüşüm
  Kültür-Sanat
  Okur Sözcüsü
  Röportaj
  Sinema
  Yemek
  Zamanda Yolculuk
 
  Bize Yazın
  Abone Formu
  Temsilcilikler
  Reklam
  Künye
 
  Arşiv

  Yeni Şafak'ta Ara
 

ANKARA'DA ŞAFAK
Bilal ÇETİN - Abdülkadir SELVİ

4 trilyonu verin Meclis'i çalıştıralım

Meclis'in tatile girip girmeyeceği bu hafta kesinlik kazanacak. Bazı yasaların çıkması için Meclis bir hafta daha çalışabilir. Meclis'in 1 Temmuz'da tatile girmesi konusunda AK Parti ile CHP anlaştı. Ancak diğer muhalefet partisi Anavatan'ın bu anlaşmaya uymaması nedeniyle Meclis'in 1 Temmuz'da tatile girmesi imkansız gibi.

AK Parti'den Salih Kapusuz, CHP'den Haluk Koç ve Anavatan'tan Süleyman Sarıbaş bir araya gelerek Meclis'in 1 Temmuz'da tatile girmesi konusunda görüştüler. Çıkarılacak yasalar için anlaşma sağlandı. Mutabakat metnine imzaların atılmasına sıra geldiğinde ise Sarıbaş "Anavatan'ın Hazine'den olan 4 trilyonluk alacağını ödemezseniz ben bu metni imzalamam" diye konuştu.

Mortgage Yasası'nı bekleyen vatandaşlar "Bizim yasayı çıkartsınlar Anavatan'ın 4 trilyonunu ödeyelim' derken, AK Parti milletvekilleri kendi aralarında 150 milyon toplayarak Anavatan'ın 4 trilyonunu ödeme önerisini getirdi. Anlayacağız Meclis'in tatile girmesi 4 trilyona bakıyor.


Kanatlı Denizatı Türkiye'de...

Kültür Bakanı Atilla Koç, müzelerdeki soygunlarla uğraşıyor. Uşak'taki Karun Hazineleri'nden bir parçanın çalınmış olması Koç'u oldukça üzdü. Atilla Koç, "Burada ki hata baştan başlıyor. Bu eserlerinin İstanbul'da sergilenmesi lazımdı. Uşak'a götürülmesi yanlıştı" diyor.

Karun hazinelerinden çalınan Kanatlı Denizatı'nın bütün aramalara rağmen ele geçirilemedi. Değerli eserin yurtdışına kaçırılmış olabileceği iddia ediliyor. Kültür Bakanı Koç ise bu iddiaya katılmıyor. "Karun Hazinesi'nden çalınan parça yurtiçinde" diyor. Uluslararası anlaşmalar nedeniyle özelikle kültür eserleri kaçakçılığı konusunda işbirliğinin büyük olduğuna dikkat çekiyor. "Yurtdışına kaçırılmış olsaydı bize haber verirlerdi" diyor.

Koç, Türkiye içinde bulunan parçanın nasıl bulunacağının ise hapiste olan müze görevlilerinin konuşmasına bağlı olduğunu söyledi. "Ama onlar da ölüm tehdidi altında oldukları için konuşmazlar herhalde" diyor.


Baykal'ın FB forması bayiye; Erdoğan'ın GS forması köşeye

CHP lideri Baykal, Galatasaray'ın şampiyon olmasından sonra yıllardır gardrobunda sakladığı Sarı-kırmızı kravatını çıkarıp takacak kadar, bu renklere sevdalı bir politikacı. Milli futbolcu ve Fenerbahçe'nin kaptanı Ümit Özat'ın babası Ali Özat kısa bir süre önce CHP liderini ziyaret ederek, ona oğlunun 5 numaralı Fenerbahçe formasını hediye etti.

Sıkı bir Fenerbahçeli olan Başbakan Erdoğan'ı da geçen hafta Galatasaray yöneticileri ziyaret etti. Başkan Özhan Canaydın bizzat katıldığı AK Parti grup toplantısında uzun süre alkışlandı. Canaydın da Başbakan Erdoğan'a üzerinde Hakan Şükür'ün 9 Numarası'nın bulunduğu 'Tayyip Erdoğan' yazan formayı hediye etti.

Peki, Galatasaraylı Baykal Fenerbahçe formasını, Fenerbahçeli Başbakan da Galatasaray formasını alınca ne yapmışlar. Efendim bizim işimiz bu, araştırdık.

Baykal büyük bir içtenlikle aldığı Fenerbahçe formasını, Angora Evleri'ndeki gazete bayisine hediye etmiş. Erdoğan ise Galatasaray formasını ütületip, evinde bu tür hediyelerin muhafaza edildiği köşeye kaldırtmış...


Geri dön   Yazdır   Yukarı


ALPORT Trabzon Liman İşletmeciliği

Ana Sayfa | Gündem | Politika | Ekonomi | Dünya | Kültür | Spor | Yazarlar
Televizyon | Sağlık | Bilişim | Diziler | Künye | Arşiv | Bize Yazın
Bu sitede yayınlanan tüm materyalin her hakkı mahfuzdur. Kaynak gösterilmeden çoğaltılamaz. © Yeni Şafak
Tasarım ve içerik yönetimi: Yeni Şafak İnternet Servisi