• Tarihe göre sırala

Adıyaman yine sallandı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde saat 12:51'de 3.7 şiddetinde deprem meydana geldi. Geçtiğimiz ay da Samsat 5,5 büyüklüğünde depremle sarsılmıştı.

Gölbaşı Kaymakamı Zadeleroğlu görevden uzaklaştırıldı

İçişleri Bakanlığının yürüttüğü soruşturma kapsamında Adıyaman'ın Gölbaşı Kaymakamı Zadeleroğlu görevden uzaklaştırıldı.

Otomobilin çarptığı genç öldü

Adıyaman'da, karşıdan karşıya geçerken otomobilin çarptığı 18 yaşındaki Sedat Turgut hayatını kaybetti.

Adıyaman'da 30 paket esrar ele geçirildi

Adıyaman'da uyuşturucu satıcılarına yönelik yapılan operasyonda 30 paket esrar ele geçirilirken bir kişi de tutuklandı.

Adıyaman'da 3.5 büyüklüğünde deprem

Adıyaman'ın Samsat İlçesi'nde, Richter ölçeğine göre 3.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Adıyaman'da güvenlik korucuları yemin etti

Adıyaman'da merkeze bağlı 36 köyde görev yapacak 182 güvenlik korucusu düzenlenen törende yemin etti.

Terör örgütü PKK'nın Mersin sözde sorumlusu yakalandı

Terör örgütü PKK/KCK'nın Mersin sözde toplumsal alan sorumlusu olduğu iddiasıyla 'Terör örgütü üyesi olmak' suçundan aranan K.S.Y., Adıyaman'da yakalandı.

Adıyaman'da kaçak kazı yapan 4 kişi yakalandı

Adıyaman'ın Besni ilçesinde kaçak kazı yaptıkları iddia edilen 4 şüpheli gözaltına alındı.

Adıyaman yine sallandı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 3.5 büyüklüğünde meydana gelen deprem il merkezi ve bağlı ilçelerde de hissedildi. Samsat'ta geçtiğimiz haftalarda da 5.8 şiddetinde deprem meydana gelmişti.

Samsat'ta hasarlı evlerde 'yapı kusuru' tespiti

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından çıkarılan ön değerlendirme raporunda ağır hasarlı evlerde "Yapı kusuru" tespit edildi.

Hollanda Kralı ve Başbakanı için suç duyurusu

Adıyaman'ın Kahta ilçesinde bir esnaf, Hollanda'nın skandal tavrı nedeniyle Hollanda Kralı Willem Alexander, Başbakan Mart Rutte, İçişleri ve Dışişleri bakanları ile Rotterdam Belediye Başkanı hakkında savcılığa suç duyurusunda bulundu. Suç duyurusuna ilişkin dilekçeyi savcılığa teslim eden Mehmet ​Öztürk, Hollanda'nın insanlık dışı muamelesiyle Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Hükümeti'ni uluslararası alanda küçük düşürmeye çalıştığını, Türk milletinin şan ve şerefine saygısızlık yaparak AİHM'yi ...

Adıyaman'da eğitime kar tatili

Çelikhan ilçesinde yoğun kar yağışından dolayı okullar 1 gün tatil edildi.

Evlerinden çıkınca bu manzara ile karşılaştılar

Adıyaman'da, Suriye'den gelen toz bulutlarının etkili olmasıyla günlük yaşam olumsuz yönde etkilendi. Toz bulutlarının yağmurla birleşmesiyle kent merkezinde çamur yağdı.

Adıyaman'da 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi

Adıyaman'ın Samsat İlçesi'nde 4.0 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Adıyaman'da okullar iki gün tatil

Adıyaman'da yaşanan deprem nedeniyle okullar iki gün tatil edildi. Dersler Çarşamba günü başlayacak.

'Samsat'a 12 prefabrik okul kurulacak'

Başbakan Yardımcısı Veysi Kaynak, 5.5 büyüklüğündeki depremle sarsılan Adıyaman'ın Samsat İlçesi'ni ziyaret ederek incelemelerde bulundu. Kaynak, 12 okuldaki 85 derslikte hasar tespit edildiğini ve bölgede 12 prefabrik okul kurulacağını belirtti.

Adıyaman'daki depremzedelere yemek dağıtılıyor

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde meydana gelen depremin ardından AFAD tarafından kurulan çadırlarda kalan vatandaşlara, üç öğün sıcak yemek dağıtılıyor.

Hasar büyük

Adıyaman'da meydana gelen deprem sonrası ekipler, şehir merkezi ve hasar gören 16 köyde incelemede bulundu. Vali Erin, “200’ün üzerinde evde hasarın olduğunu tahmin ediyoruz” dedi.

Samsat'ta 3,7 büyüklüğünde deprem

Adıyaman Samsat'ta 3,7 büyüklüğünde deprem oldu. Deprem, yerin 11,18 kilometre derinliğinde kaydedildi.

Adıyaman'da 180 artçı deprem oldu

Adıyaman'ın ​​Samsat ilçesinde dün öğle saatlerinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin artçı sarsıntıları sürüyor. İlçede depremden sonra 180'i aşkın artçı sarsıntı kaydedildi.

Depremzedeler geceyi sera ve çadırlarda geçirdi

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde etkili olan depremde evleri ağır hasar gören ailelerden bir bölümü Türk Kızılayının kurduğu çadırlarda, bir bölümü ise evlerinin yakınındaki seralarda soğuktan korunmaya çalıştı. Geceyi serada geçiren 75 yaşındaki Zehra Atlı ise 35 yıllık evinden geriye kalan yıkıntı arasında anılarını tazeledi. Zehra Atlı, "Çok şükür çocuklarımıza bir şey olmadı. Can kurtuldu ama ev gitti" dedi.

Adıyaman 5,5 ile sallandı

Adıyaman’ın Samsat ilçesinde dün saat 14.07’de meydana gelen 5,5'lik depremin ardından 4,2, 4,4 ve 4,1 büyüklüğünde 40’ın üzerinde artçı sarsıntı halkı sokağa döktü. Çevre illerde de hissedilen deprem maddi hasara yol açarken, 30 kişi yaralandı

Adıyaman'da artçı sarsıntılar sürüyor

Adıyaman Samsat'ta öğle saatlerinde meydana gelen 5,5 büyüklüğündeki depremin ardından artçı sarsıntılar sürüyor. Depremden sonra 100'ü aşkın artçı sarsıntı kaydedildi.

Samsat'ta çadırlar kuruluyor

Adıyaman'ın Samsat ilçesindeki depremin ardından depremzedeler için çadır kurulumuna başlandı, yemek dağıtımı gerçekleştirildi.

'Sosyal medyadaki deprem söylentilerine itibar etmeyin'

AFAD Başkanı Bilden, Adıyaman Valisi Erin, Sağlı Bakanlığı Acil Sağlık Hizmetleri Genel Müdürü Aydınlık ile Belediye Başkanı Kutlu bölgede incelemelerde bulundu. Bilden, sosyal medyada üzerinden deprem olacağı yönünde paylaşına mesajlara ilişkin, "Özellikle AFAD'ın ismini kullanarak birileri sosyal medyada işte 'saat 9'da şöyle bir deprem olacak' diye yazılar paylaşıyor. Keşke depremi önceden bilme şansımız olsaydı ama vatandaşlarımız kime itibar edeceklerini çok iyi biliyor, hiçbir şekilde onla...

Adıyaman'da bir deprem daha oldu

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 4,0 büyüklüğünde deprem oldu. Aynı bölgede saat 14.07'de ise 5,5 büyüklüğünde bir deprem kaydedildi.

Kılıçdaroğlu'ndan Adıyaman mesajı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Adıyaman halkına ve tüm Türkiye'ye geçmiş olsun dileklerini iletti.

Kınık: Hasarlı evlere girmeyin

Türk Kızılayı Genel Başkanı Kınık, Adıyaman'da meydana gelen depreme yönelik, "1-2 saate kadar hasar tespit çalışmalarını bitirmiş ve vatandaşları çadırlara almış olacağız, bu geceyi çadırlarda geçirecekler inşallah" açıklamasında bulundu. Kınık, vatandaşların hasarlı evlere girmemeleri gerektiğini söyledi.

Adıyaman'daki depremde 22 kişi yaralandı

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde 5,8 büyüklüğünde meydana gelen depremden dolayı Samsat ilçesinde bir çok ev çökerken, Adıyaman merkezinde de bazı minarelerde çatlaklar oluştu. Yaşanan şiddetli depremle ilgili Adıyaman Valisi Abdullah Erin yaptığı açıklamada, 22 kişinin yaralandığını söyledi.

Adıyaman depremi köyün yarısını yıktı!

Adıyaman'ın Samsat ilçesinde yaşanan 5.8 şiddetinde depremi 10 artçı deprem takip ederken, sarsıntıların etkisiyle çok sayıda ev ve iş yeri hasar gördü. Samsat Belediye Başkanı Yusuf Fırat, "Kaymakam'ın evi ile Belediye ve hükümet konağı başta olmak üzere çok sayıda ev yıkıldı" dedi. 30 haneli Akdamar köyü muhtarı Necmettin Öztürk de köydeki evlerin yarısının yıkıldığını belirtti.

AFAD'tan Adıyaman depremine ilişkin açıklama

AFAD verilerine göre, Adıyaman'da meydana gelen 5,5 şiddetindeki depremin ardından, AFAD İl Başkanı Osman Ertuğrul Altuğ'dan açıklama geldi. AFAD Adıyaman İl Başkanı Osman Ertuğrul Altuğ, Samsat'ta meydana gelen depremle ilgili hasar tespit çalışmalarının sürdüğünü belirterek, "İlçeye bağlı bazı köylerde hasar olduğu yönünde bilgiler var. Can kaybı olduğuna dair henüz bilgi gelmedi" dedi. ​

Adıyaman'da art arda şiddetli depremler: Çok sayıda ilde hissedildi!

Adıyaman'da 5.8 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Merkez üssü Samsat ilçesi olan depremin şiddeti, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki kentlerde hissedildi. 14.07'deki depremden hemen sonra en büyüğü 4.6 olan 10 artçı deprem daha yaşandı. Adıyaman Belediye Başkanı Hüsrev Kutlu​, "​Hafif hasarlı binalar var. Gereken önemleri aldık" dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.