• Tarihe göre sırala

Fırtına kabusu

Yurt genelinde etkili olan şiddetli fırtına evlerin çatılarını uçurdu. Devrilen ağaç ve çatıların altında kalan 4 kişi öldü.

Asma köprüye 'Karadeniz usulü' çözüm

Artvin'in Yusufeli ilçesi Zeytincik köyündeki vatandaşlar, evlerine ulaşabilmeleri için DSİ tarafından yapılan 70 metrelik asma köprünün ortasına, güvenlik nedeniyle asma kilitli demir kapı taktırdı. Köylülerden Necati Çelik, "Köyde kimse kalmadığı için hırsızlar zaman zaman evlerimize giriyor. Başta canımız olmak üzere mal varlığımızı korumak amacıyla köprüye demir kapı yaptık" dedi. İsmail Beyaz da, "Köprüden geçmek isteyen olursa Necati Çelik'i telefonla arıyor veya bağırarak yardım istiyor. ...

Bakan Soylu: 16 Nisan 'patron millettir’ haykırışıdır

16 Nisan’da sadece bir referanduma gidilmediğini ve 18 maddenin oylanması olmadığını ifade eden İçişleri Bakanı Soylu, "Bu ülkede on yıllardan beri her adım attığımızda bizi istikrarsızlaştırmaya, ekonomik krizin pençesine koymaya, IMF’ye tutsak etmeye, zenginleşmeden, büyümeden, kardeşlikten, güçlü Türkiye’den alıkoymaya çalışanlara karşı bu ülke ve bu topraklar bizimdir diyoruz. 16 Nisan milletimizin, 'patron millettir’ haykırışıdır" dedi.

Avrupa’yı inleteceğiz

Hollanda ve Almanya'nın teamülleri hiçe sayarak bakanlara uyguladığı yasaklara tepkisini sürdüren Başbakan Yıldırım, “Avrupa'nın siyaseti de artık Türkiye'den belirleniyor. Bilsinler ki bunlar bizi kutlu yolculuğumuzdan döndüremezler” dedi. Yıldırım, 16 Nisan'da Türkiye'nin 'evet'le Avrupa'yı titreteceğini söyledi.

İzin alıp '3 ton altın' için kazıya başladılar

Artvin'in Yusufeli ilçesi Cala Mevkii Bağözü mahallesinde 6 kişi ortaklaşa define arama için izin alarak kazı yapmaya başladı. 30 gün süre ile alınan izin doğrultusunda yapılacak kazı alanında 3 ton altın olduğu ileri sürüldü.

Kız arkadaşını bavulda Türkiye'ye sokmaya çalışırken yakalandı

Gürcistan'dan Türkiye'ye giriş yapmak isteyen S.A'nın hareketlerinde şüphelenen polis, bavulu açtırınca ilginç bir manzarayla karşılaştı. Bavulun içinden, yurt dışı yasağı olan 38 yaşında bir kadın çıktı.

Ambulans helikopter hayat kurtarmaya devam ediyor

Artvin'de kar dolayısıyla yolu kapanan köyde rahatsızlanan yaşlı adam, ambulans helikopterle önce şehir merkezine, ardından hastaneye ulaştırıldı.

Türkiye'de nadir görülüyordu böyle görüntülendi

Türkiye'de yaşayan en nadir akbaba türü olan ve leşlerin kemik parçalarıyla beslenen sakallı akbabanın görüntüleri, Artvin'de fotokapana yansıdı. Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu, "Türkiye'de yaşadığı bilinen ancak görüntülenmesi son derece zor olan yaban hayvanlarına dair görsel veriler elde edilmesi konusunda fotokapanlar önemli işlev görüyor" dedi.

Ambulans helikopter hamile kadın için havalandı

Artvin'de, doğum sancıları başlayan hamile kadın, ambulans helikopterle hastaneye ulaştırıldı. Artvin şehir stadına iniş yapan helikopter, burada bekleyen 112 Acil Servis ekibi tarafından Artvin Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı.

Artvin'de ilginç görüntü: Fotokapana yakalandı

Artvin'in Şavşat ilçesinin Meydancık Köyü kırsalına Doğa Koruma Milli Parklar 12. Bölge Müdürlüğü'nün yerleştirdiği fotokapana takılan ayı görenleri hayrete düşürdü.

Giresun ve Artvin'de eğitime kar engeli

Giresun'un Şebinkarahisar ilçesi ile Artvin'in Yusufeli ve Şavşat ilçelerinde kar yağışı nedeniyle eğitim öğretime yarın ara verildi.

Garnizonda FETÖ’cü bitmiyor

Artvin Garnizon Komutanı Piyade Albay Adnan Dinçsoy, FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alındı.

Artvin Garnizon Komutanı gözaltına alındı

Artvin Garnizon Komutanı FETÖ soruşturması çerçevesinde gözaltına alındı.

207 yol kardan kapandı

Artvin'de 111, Rize'de 74 ve Giresun'da 22 köye ulaşım sağlanamıyor. Giresun'un Çanakçı ve Doğankent ilçelerindeki tüm okullar, Dereli ilçesinde ise ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bugün ara verildi.

Artvin'de eğitime kar engeli

Artvin merkezde eğitime yarın ara verilecek. Valilikten yapılan açıklama kamu kurumlarında görev yapan engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı belirtildi.

Artvin'de 18 konut tahliye edildi

Arhavi ilçesinde meydana gelen heyelan nedeniyle 18 konut tedbir amaçlı tahliye edildi. Artvin Valisi Doğanay, Arhavi'de iki hafta önce etkiliolan sağanağın ardından bir köyde meydana gelen toprak kaymasının bazı evleri tehlike altında bıraktığını söyledi.

Artvin'de miting yasağı

Artvin'de bir ay süreyle miting, yürüyüş ve oturma eylemi düzenlenmesi yasaklandı.

Meteorolojiden bazı illere sağanak uyarısı

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, ülkenin kuzey kesimlerinin parçalı zamanla çok bulutlu, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Artvin çevreleri ile akşam saatlerinden itibaren Marmara'nın kuzeyi, Batı Karadeniz kıyıları, Karabük, Kastamonu ve Ardahan çevrelerinin yağışlı, diğer yerlerin parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah saatlerinde Marmara'nın doğusu, Kuzey Ege'nin iç kesimleri, İç Anadolu'nun kuzeybatısı ile Batı Karadeniz'in iç kesimlerinde yer...

FETÖ'nün bir sorumlusu daha tutuklandı

Artvin'in Sarp Sınır Kapısı'nda yakalanan ve FETÖ'nün sözde "Turgutreis sorumlusu" olduğu öne sürülen kişi tutuklandı.

Cerattepe davasına ret kararı

Artvin'in Cerattepe bölgesinde 38 hektar alandaki bakır ve açık ocak altın işletme projesi için hazırlanan 'ÇED olumlu' raporunun iptali için açılan davanın reddine karar verildi.

Meteorolojiden 2 ile çok kritik uyarı

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Rize ve Artvin'in kuzeyinde çok şiddetli yağış uyarısı yapıldı.

Cerattepe davasında avukatlar duruşmayı terk etti

Artvin Cerattepe bölgesinde 38 hektar alandaki bakır ve açık ocak altın işletme projesi için hazırlanan "ÇED olumlu" raporunun iptali için açılan davanın karar duruşmasında avukatlar reddi hakim talebinde bulunarak salonu terk ettiler.

Cerattepe davası başladı

Artvin Cerattepe bölgesinde 38 hektar alandaki bakır ve açık ocak altın işletme projesi için hazırlanan "ÇED olumlu" raporunun iptali için açılan davanın karar duruşması başladı.

Bass'in Artvin ziyaretlerinin perde arkasındaki 'sır' detay

Geçtiğimiz hafta Artvin'e yapmış olduğu 'sır' ziyaretlerle dikkatleri üzerine çeken ABD Büyükelçisi John Bass'in bu hamlesinin perde arkasındaki tarih detayı ortaya çıktı. Bölge halkını HES'ler üzerine provoke etmeye kalkışan Bass'in bu tarihi seçmesindeki en önemli etkenin bugün yürütülecek Cerattepe karar duruşması olduğu görüldü.

Artvin'de yürüyüş yasağı

Artvin'de miting, yürüyüş ve oturma eylemi gibi etkinlikler 1 ay yasaklandı.

ABD Büyükelçisi Bass'ten Artvin'e provokasyon ziyareti

28 belediyeye kayyum atamasının ardından yapmış olduğu açıklama ile terörist belediyelere kalkan olmaya kalkışan ABD Büyükelçisi John Bass'in dün Artvin'de dikkatleri çeken üç kritik ziyaret gerçekleştirmiş olduğu ortaya çıktı. Bass'in HES'ler üzerine yaptığı ziyaretler ile bölge halkını provoke etmeye hazırlandığı öğrenildi.

Kılıçdaroğlu'na saldırı emrini veren terörist

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'nu hedef alan terör saldırısını düzenleyen terörist grubun başında PKK'lı Yusuf Buldağ olduğu ortaya çıktı. Saldırı emrinin ise başına 1 milyon TL ödül konulan terörist Barış Öner olduğu belirlendi. Saldırıyı gerçekleştiren grubun 5 PKK'lı teröristten oluştuğu öğrenildi.

Artvin'de şiddetli yağış

Artvin'in Arhavi, Hopa ve Borçka ilçelerinde aralıklarla devam eden şiddetli yağış, su baskınlarına neden oldu.

Artvin ve Cizre saldırılarını PKK üstlendi

Terör örgütü PKK, bugün Cizre'de, dün ise Artvin'de gerçekleştirilen alçak saldırıları üstlendi. Bu sabah Cizre'de polis kontrol noktasında düzenlenen saldırıda 11 polis şehit oldu, 3'ü sivil 78 kişi yaralandı. Dün ise CHP konvoyuna yönelik yapılan saldırıda, 1 asker şehit oldu, 2 asker de yaralandı.

PKK'nın Karadeniz planları devrede

Türkiye'de 'iç savaş' başlatmak için FETÖ ve DAEŞ'le birlikte harekete geçen PKK, Karadeniz'i karıştırmak için hain planı devreye sokmuş durumda. Bir yıldır sistematik olarak bölgenin kritik kentlerine saldırı düzenleyen PKK'lı teröristler dün de Kılıçdaroğlu'na Artvin'de suikast girişiminde bulundu.

15 Temmuz ruhuna saldırı

Türkiye’nin 15 Temmuz darbe girişimine karşı tek vücut olmasından rahatsız olan çevreler dün CHP liderini hedef aldı. Oluşan birlik tablosuna terör örgütü PKK eliyle alçakça saldırı düzenlendi. Kılıçdaroğlu’nun konvoyuna Artvin’de düzenlenen saldırıda yaralanan 3 askerden biri kurtarılamayarak şehit oldu.

Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna saldırıda 1 asker şehit oldu

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun konvoyuna yapılan silahlı saldırıda ağır yaralanan jandarma er, tedavi gördüğü Artvin Devlet Hastanesinde şehit oldu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.