• Tarihe göre sırala

2 buçuk ton patlayıcı imha edildi

Bitlis’in Tatvan ilçesinde PKK’lı teröristlere ait olduğu tespit edilen 2 ayrı bölgeye yerleştirilen yaklaşık 2,5 ton el yapımı patlayıcı güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Bitlis’te 150 kilo patlayıcı imha edildi

Bitlis’te PKK’lı teröristlerce menfeze yerleştirilen 150 kilogramlık el yapımı patlayıcı güvenlik güçlerince imha edildi.

Bitlis'te bir terörist etkisiz hale getirildi

Bitlis'te Sehi Ormanları bölgesinde PKK'ya yönelik operasyonda bir terörist etkisiz hale getirildi.

Bitlis’te EYP düzeneği bulundu

Bitlis’te teröristlerle mücadele harekatı kapsamında devam eden operasyonlarda el yapımı patlayıcı (EYP) düzeneği bulundu.

Bitlis'te PKK operasyonunda 3 kişi tutuklandı

Bitlis'in Güroymak ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda bir sığınakta 6 mutfak tüpü ve yaşam malzemesi ele geçirildirken gözaltına alınan 3 kişi de tutuklandı

Bitlis'te terör operasyonu: 8 tutuklama

Bitlis'in Tatvan ve Adilcevaz ilçeleri ile Tekirdağ'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden 8'i tutuklandığı açıklandı.

Bitlis'te terör operasyonu: 8 tutuklama

Bitlis'in Tatvan ve Adilcevaz ilçeleri ile Tekirdağ'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden 8'i tutuklandığı açıklandı.

Bitlis'te terör operasyonu: 8 tutuklama

Bitlis'in Tatvan ve Adilcevaz ilçeleri ile Tekirdağ'da terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 12 kişiden 8'i tutuklandığı açıklandı.

Bitlis'te sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Bitlis merkeze bağlı Aşağıölek, Yukarıölek, Yukarıbalcılar ve Aşağıbalcılar köyleri ile mezralarında sokağa çıkma yasağı ilan edildi.

Terörist sığınağı ele geçirildi

Güroymak ilçesinde terör örgütüne yönelik operasyonda tespit edilen sığınak kullanılamaz hale getirildi.

Başına 600 bin lira konulan terörist öldürüldü

Bitlis'te düzenlenen operasyonda, İçişleri Bakanlığının "Aranan Teröristler Listesi"nde turuncu kategoride bulunan terörist etkisiz hale getirildi. Bölücü terör örgütü üyesinin yanında M-16 piyade tüfeğiyle silaha ait 100 fişek ve telsiz bulundu.

Bitlis'te 615 güvenlik korucusu yemin etti

Bitlis'in Mutki ilçesinde görev yapacak 615 güvenlik korucusu, düzenlenen törende yemin etti.

Bitlis'te nisan ayında kar yağdı

Bitlis'in Ahlat ilçesinde nisan ayı ortasında yazı beklerken kar yağışıyla karşılaşan vatandaşlar şaşırdı.

Tatvan'da 6 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 8’inci Kolordu Komutanlığı tarafından Bitlis’in Tatvan ilçesinde düzenlenen Şehit Jandarma Üsteğmen Ömer Bozkurt Operasyonunda 6 bölücü terör örgütü mensubunun etkisiz hale getirildiğini bildirdi.

Bitlis'te sokağa çıkma yasağı kaldırıldı

Tatvan ilçesindeki 9 köy ve bu köylere bağlı mezralarda 4 Nisan'da ilan edilen sokağa çıkma yasağı sona erdi.

Bitlis'te 2 sığınak imha edildi

Tatvan'da terör örgütü PKK'ya yönelik hava destekli operasyonda, 2 sığınak imha edildi, çok sayıda silah, mühimmat ve el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ele geçirildi.

Bitlis'te 6 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Bitlis kırsalına düzenlenen hava harekatında bölücü terör örgütüne ait sığınak, barınma yeri ve silah mevzileri vuruldu. Operasyonda 6 PKK'lı terörist de öldürüldü.

Bitlis'te 2'si sorumlu 6 terörist öldürüldü

Bitlis'in Tatvan ilçesinde çıkan çatışmada aralarında grup sorumlusu iki teröristin de bulunduğu 6 terörist silahlarıyla etkisiz hale getirildi.

Bitlis'te 9 köyde sokağa çıkma yasağı

Bitlis'in Tatvan ilçesindeki 9 köy ile bu köylere bağlı mezralarda ikinci bir duyuruya kadar sokağa çıkma yasağı ilan edildiği bildirildi.

14 teröristin öldürüldüğü operasyonun görüntüleri

Bitlis'in Tatvan ilçesinde 8'i kadın olmak üzere toplam 14 PKK'lı teröristin öldürüldüğü operasyonun görüntüleri ortaya çıktı.

Terör operasyonunda 8 kişi tutuklandı

Bitlis'te terör örgütü PKK/KCK'ya yönelik operasyonda gözaltına alınan 13 kişiden 8'inin tutuklandığı bildirildi.

Erkek teröristler kadın teröristleri bırakıp kaçmış!

​Bitlis'in Tatvan ilçesinde icra edilen operasyonu fark eden erkek teröristlerin kendilerine 250-300 metre uzaklıkta bulunan kadın teröristlere haber vermeden kaçtığı ortaya çıktı.

Bitlis'te 13 terörist etkisiz

Bitlis'in Tatvan ilçesinde etkisiz hale getirilen 13 PKK bölücü terör örgütü mensubu arasında üst düzey yöneticilerden 2 teröristin İçişleri Bakanlığının gri listede oldukları tespit edildi.

Bitlis'teki sokağa çıkma yasağı sona erdi

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı 7 köy ve bu köylere bağlı mezaralarda uygulanan sokağa çıkma yasağı sona erdi.

Tatvan'da 2 terörist daha öldürüldü

Bitlis'in Tatvan ilçesinde icra edilen operasyonda 2 terörist daha öldürüldü. Operasyonda toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 15'e yükseldi.

TSK 14 teröristin daha öldürüldüğünü açıkladı

Genelkurmay Başkanlığından devam eden operasyonlara ilişkin açıklama yapıldı. Dünkü operasyonlarda Bitlis'in Tatvan ilçesinde 10, Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 4 olmak üzere 14 teröristin öldürüldüğü bildirildi. Hakkari kırsalına düzenlenen hava harekatında da 12 barınak imha edildi.

Hakkari ve Bitlis'te 14 terörist etkisiz

Hakkari kırsalına düzenlenen hava harekatında 3, Şemdinli'de çıkan çatışmada 1, Bitlis'te devam eden Şehit Jandarma Uzman Çavuş Ömer Doğan Operasyonu'nda ise 10 olmak üzere toplam 14 terörist etkisiz hale getirildi.

Bitlis'te 12 terörist öldürüldü

Bitlis'in Tatvan ilçesine bağlı 7 köyde sokağa çıkma yasağının ilan edilmesinin ardından başlatılan operasyonlarda 12 PKK'lı terörist ölü, 1 PKK'lı da sağ ele geçirildi.

5 terörist daha öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Hakkari Yüksekova ve Bitlis Tatvan'da düzenlenen hava destekli operasyonlarda 5 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

72 yıllık sürgünün ardından ilk düğün

Bitlis'in Ahlat ilçesinde yaşayan Ahıska Türkleri, 72 yıllık sürgünün ardından anavatanlarında yaptıkları ilk düğünün sevincini yaşadı.

Bitlis kırsalında PKK'ya ait 2 hedef imha edildi

Türk Silahlı Kuvvetlerine (TSK) ait savaş uçakları tarafından Bitlis kırsalında düzenlenen hava harekatında 2 sığınak ve barınma yeri kullanılamaz hale getirildi.

Van Gölü’nde 20 yıllık kot sorunu çözüldü

Van Gölü çevresinde bulunan yerleşim alanları afet kotu probleminden kurtuluyor. Göl havzasındaki yerleşim alanlarında 20 yılı aşkın bir süredir devam eden sorun, 1655 metre kotundan 1653 metre kotuna çekilerek çözüldü.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.