Yunanistan'a kaçmak isterken yakalandı

Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan'a kaçmak isteyen Fetullahçı Terör Örgütü üyesi 3 kişi yakalandı.

Eski emniyet müdürü ve kardeşi Yunanistan'a kaçarken yakalandı

Diyarbakır'ın Sur İlçe Emniyet Müdürü iken FETÖ/PDY soruşturması kapsamında ihraç edilen Sadettin Koçak ile beraberindeki kardeşi Sadi Koçak, Yuanistan'a yasadışı yollardan çıkış hazırlığı yaparken yakalandı.

FETÖ'cüler Yunan sınırında yakalandı

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) şüphelisi 3 kişi hudut boyunda yasak bölgede yakalandı.

264 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmeye çalışan 264 kaçak ve sığınmacı yakalandı.

Edirne'de 109 kaçak yakalandı

Edirne'de yasa dışı yollardan Yunanistan ve Bulgaristan'a geçmeye çalışan 109 kaçak ve sığınmacının yakalandığı bildirildi.

Edirne'de sağanak etkili oluyor

Edirne'de sabah saatlerinde başlayan sağanak devam ediyor. Meteoroloji yetkilileri, hava sıcaklığının 10 derece ölçüldüğünü belirtti.

Edirne'de 33 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Edirne'de, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkma hazırlığında olan 33 kaçak ve sığınmacı yakalandı.

Edirne'de 144 kaçak ve sığınmacı durduruldu

Edirne'de yasa dışı yollardan yurt dışına çıkma hazırlığında olan 144 kaçak ve sığınmacı durduruldu.

Saros Körfezi'nde yakalandı: Görenler hayran kaldı

Edirne'nin Keşan ilçesinde Saros Körfezi'nde yakalanan dev granyöz balığı balıkçı tezgahında sergilendi. Dev balığı gören vatandaşlar fotoğraf çektirdi.

ByLock yazışmalarındaki FETÖ'nün 'çöpçatanlığı' şoke etti

Edirne Cumhuriyet Başsavcılığının yürüttüğü soruşturma kapsamında tutuklanan bir şüphelinin Bylock yazışmalarında, FETÖ üyelerinin medeni durumunun istenildiği gibi şekillendirildiği belirlendi. Örgütün üyelerini "mavi", "beyaz" renk kodlarıyla sınıflandırdığı tespit edildi.

'RTE' plakalı aracına bakın ne kadar istiyor

Edirne'de yaşayan Edip Tunçel adlı bir vatandaş, piyasa değeri 15 bin lira olan aracını plakasında Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın isminin baş harfleri bulunduğu gerekçesiyle yaklaşık 350 bin liradan satışa çıkardı. Tunçel yaptığı açıklamada, "Bence bu fiyat abartılı değil. Çünkü plaka Cumhurbaşkanımızın isminin baş harflerini taşıyor. Çok arayan, teklif veren var" yorumunda bulundu.

'Casus' denilen teknenin sırrı ortaya çıktı

Edirne'de Sahil Güvenlik Komutanlığı önünde duran teknenin tatbikat amaçlı kullanılan tekne olduğu öğrenildi. Sosyal medyada "casus tekne bulundu" şeklinde fotoğraflı paylaşılan tekne vatandaşlar arasında da merak uyandırmıştı.

Yunanistan'a kaçmaya çalışan 4 FETÖ'cü sınırda yakalandı

Yurt dışına kaçmaya çalışan 4 kişi Edirne'de sınır kapısında yakalandı. Yakalanan şüphelilerin FETÖ üyesi olduğu ve ByLock kullandıkları tespit edildi.

Sınır kapılarında 'tatil' trafiği

Kurban Bayramı tatili için Avrupa'ya gitmek isteyenler ile tatilini Türkiye'de geçiren Avrupa'da yaşayan Türk vatandaşlarının sınır kapılarında oluşturduğu trafik yoğunluğu sürüyor.

Sınır kapılarında kilometrelerce araç kuyruğu oluştu

Yurt dışında yaşayan ve memleketlerinde tatil yapan Türkler dönüş için sınır kapılarını doldurdu. Araç kuyrukları; Kapıkule'de 7, İpsala'da 3,5, Hamzabeyli'de 2,5 ve Pazarkule'de 1,5 kilometreye ulaştı. Uzun kuyrukların oluştuğu yollardaki çöpler ise dikkati çekti. Bir gurbetçi, "Buna dikkat edilmemesi bizi üzüyor" diyerek düşüncelerini dile getirdi.

İpsala Gümrük Kapısı’nda 8 kilometrelik kuyruk oluştu

Kurban Bayramı tatilini yurt dışında geçirmek isteyen vatandaşlar ve Avrupa’da yaşadıkları ülkelere geri dönen gurbetçiler, İpsala Sınır Kapısı’nda 8 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Edirne'de 75 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Edirne'de yasa dışı yollarla yurt dışına çıkmaya çalışırken 75 yabancı uyruklu yakalandı. Yakalanan 75 kişi işlemlerinin ardından Edirne Göç İdaresi Müdürlüğü'ne gönderildi.

Edirne'de 251 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Edirne'de sınırı yasa dışı yollardan geçmeye çalışan 251 kaçak ve sığınmacı yakalandı.

Tunca Nehri'nde su seviyesi dibi gördü

Edirne'de etkili olan aşırı sıcaklar Tunca Nehri'nde büyük kum adacıkları oluşturdu. DSİ verilerine göre, Tunca Nehri'nin debisi saniyede 2 metreküp olarak ölçüldü.

Kapıkule'de 14 kilometrelik tır kuyruğu

Kapıkule Sınır Kapısı'nda yurt dışına çıkış yapmak için bekleyen tırlar, 14 kilometrelik kuyruk oluşturdu.

Edirne'de 15 sığınmacı ve kaçak yakalandı

Edirne'de yasa dışı yollardan yurt dışına çıkma hazırlığında olan Filistin, Suriye ve Pakistan uyruklu 15 sığınmacı ve kaçak yakalandı.

Bir anda bastırdı: Araçlar bu hale geldi

Edirne'de aniden bastıran sağanak ve dolu yaşamı olumsuz etkiledi. Ekili alanlardaki tarım ürünleri zarar görürken, bazı bölgelerde yaklaşık yumurta büyüklüğüne yakın olduğu görülen dolu araçlara büyük zarar verdi.

Edirne’deki FETÖ davası başladı

Edirne'de, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında, 2014 yılında "Zaman'a sahip çık" eyleminde yer aldıkları gerekçesiyle haklarında dava açılan 9'u tutuklu 26 sanığın yargılanmasına başlandı.

Edirne'de 88 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Edirne'de, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkma hazırlığı yapan 88 kaçak ve sığınmacı yakalandı. Kaçak ve sığınmacılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından Edirne Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

Edirne'de 88 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Edirne'de, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkma hazırlığı yapan 88 kaçak ve sığınmacı yakalandı. Kaçak ve sığınmacılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından Edirne Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

Edirne'de 88 kaçak ve sığınmacı yakalandı

Edirne'de, yasa dışı yollarla yurt dışına çıkma hazırlığı yapan 88 kaçak ve sığınmacı yakalandı. Kaçak ve sığınmacılar, jandarmadaki işlemlerinin ardından Edirne Göç İdaresi Müdürlüğüne gönderildi.

Edirne'de sağanak yağış serinletti

Edirne'de sağanak yağış, sıcak havada serinletti. Hava sıcaklığının 36 derece ölçüldüğü kentte sağanağın aralıklarla devam edeceği öğrenildi.

15 temmuz şehidi Vali'yi ağlattı

Edirne Valisi Özdemir, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü dolayısıyla, Midyat İlçe Emniyet Müdürlüğüne geçen yıl düzenlenen terör saldırısında şehit olan Nefise Çetin Özsoy'un kabrini ziyaret etti- Ziyaret sırasında duygulanan Özdemir, gözyaşlarını tutamadı.

Edirne'de 29 kaçak durduruldu

İpsala ilçesinde, yasa dışı yollardan yurt dışına çıkmaya çalışan 29 kaçak durduruldu.

MotoBosna ilk sınırı aştı

Srebrenitsa katliamının yıl dönümünde Bosna’daki anma törenlerine katılacak olan MotoBosna ekibi, İHH İnsani Yardım Vakfı’nın organizasyonunda İpsala Gümrük Kapısı’ndan geçerek Yunanistan’a giriş yaptı.

Edirne'de 14 asker hastaneye kaldırıldı

Edirne'de rahatsızlanan 14 asker hastaneye kaldırıldı.

Göçmenlerin 'havasız' yolculuğu can aldı

Kapıkule Sınır Kapısı'nda iki tırın dorsesinde yapılan aramada baygın halde bulunan 7 göçmenden birinin hayatını kaybettiği belirlendi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.