EkonomiBelediyelerde yerli otomobil hamlesi

Menderes Belediyesi yerli otomobile talip oldu

Belediyelerde yerli otomobil hamlesi

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, yerli ve milli otomobilin üretilmesinin ardından belediye araçlarının tamamının bu araçlardan oluşacağını açıkladı.

Haber MerkeziIHA
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu
Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ‘yerli otomobil’ çağrısının ardından beş firmanın yerli ve milli otomobil üreteceği açıkladı. Erdoğan, ilk otomobile talip olurken, AK Partili Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu’dan da önemli bir adım geldi. Soylu, üretime geçilmesiyle birlikte belediyedeki tüm araçların bu araçlardan oluşacağını belirtti.

Makam aracı da milli olacak

Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, yerli makam otomobili kullanmak istediğini ifade ederek, "Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla bir hayalimiz gerçek oluyor. Büyük ve güçlü bir Türkiye icraatlarıyla artık kendisini gösteriyor. Yerli ve milli otomobilimizin yapılacak olması bizi de heyecanlandırdı. İnşallah kısa sürede prototipin tamamlanıp satışa sunulmasıyla bizim de araçlarımız yerli ve milli olacak. Menderes Belediyesindeki tüm araçlarımızı bu araçlarımızla değiştireceğiz. İşe de ilk olarak makam arabamdan başlayacağım. Türkiye’nin büyüme yolundaki icraatlarına biz de Menderes Belediyesi olarak destek olacağız. İnşallah kısa süre sonra ilçemizde belediye hizmetlerimiz yerli ve milli üretim araçlarla yapılacak" diye konuştu.

REKLAM

SUV otomobil nedir?
EKONOMİ
SUV otomobil nedir?

"Yerli otomobilde modeller belli oldu" iddiası
EKONOMİ
"Yerli otomobilde modeller belli oldu" iddiası

Yerli otomobile sipariş yağıyor
EKONOMİ
Yerli otomobile sipariş yağıyor