• Tarihe göre sırala

Hakkari’den acı haber: 1 şehit

Hakkari’de terör örgütü PKK'ya yönelik süren oprasyonlarda bayramın 2. gününde acı haber geldi.

İkiyaka Dağları'nı PKK'dan temizleyen Mehmetçik dev Türk bayrağı açtı

Hakkari'deki İkiyaka Dağları'nı PKK'lı teröristlerden temizleyen Mehmetçik dev Türk bayrağı açarak İstiklal Marşı okudu. Dağlık bölgede güvenlik korucuları ile namaz kılan Mehmetçik, daha sonra bayramlaştı. Teröristler daha önce İkiyaka Dağları üzerinden ülkeye giriyordu.

Hakkari'de terör saldırısı: Bir askerimiz şehit oldu

Şemdinli'de gerçekleştirilen terör saldırısında bir askerimiz şehit oldu. Bölgeye İHA'lar sevk edildi, geniş çaplı operasyon başlatıldı.

Hakkari’de terör saldırısı: 1 askerimiz şehit

Hakkari’de teröristler tarafından açılan taciz ateşinde yaralanan bir askerimiz şehit oldu.

TSK’dan Irak’ın kuzeyine operasyon

Türk Silahlı Kuvvetleri, Irak’ın Kuzeyi Nirva Seytu Dağı batısında; tespit edilen mağarada çok sayıda malzemenin ele geçirildiğini açıkladı.

Hakkari'de 1 terörist öldürüldü

Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında devam eden operasyonlarda 1 terörist öldürüldü.

Yüksekova'da 3 terörist öldürüldü

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Ganizer Tepe bölgesinde tespit edilen PKK'lı 3 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari’de askeri araca roketli saldırı: 1 asker şehit 6 asker yaralı

Hakkari 2’nci Hudut Tugay Komutanlığında görevli personelin Çukurca’dan Van’a intikali sırasında konvoya teröristler tarafından askeri araca roketli saldırı düzenlendi, olayda bir asker şehit oldu 6 asker yaralandı.

Hakkari'de 2 terörist öldürüldü

Çukurca ilçesinde biri füze taşıyan PKK'lı 2 terörist F-16 savaş uçaklarıyla yapılan hava harekatı neticesinde etkisiz hale getirildi.

TSK: '19 adet patlamamış havan mühimmatı ele geçirildi'

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Çukurca’da icra edilen keşif ve gözetleme faaliyeti esnasında, 19 adet patlamamış havan mühimmatının tespit edildiğini açıkladı.

Hakkari'de 5 terörist öldürüldü

Çukurca ilçesi Güven Dağı bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda insansız hava aracıyla tespit edilen PKK'lı 5 terörist daha etkisiz hale getirildi. Bölgede 3 günde etkisiz hale getirilen terörist sayısı 16 oldu

Kızı için boğazın maketini yaptı

Hakkari’nin Yüksekova ilçesinde yaşayan Aydın Güder, Boğaz Köprüsünü görmek isteyen kızını İstanbul’a götüremeyince köprünün ışıklı ve martı sesli maketini yaptı.

Babalarınen acı günü

Hakkari ve Erzurum’da terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonlardında şehit düşen 3 asker, son yolculuklarına Babalar Günü’nde uğurlandı. Şehit Uzman Çavuş Onur Tiken (24), memleketi Ordu’da toprağa verildi.

Hakkari'de tanksavar silahı ele geçirildi

Güvenlik güçleri ile bölücü terör örgütü PKK'lı teröristler arasında dün bir teröristin etkisiz hale getirildiği çatışma sonrası seri numarası silinmiş bir AT-4 tanksavar silahı ele geçirildi.

Şemdinli’de PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçleri ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 1 terörist etkisiz hale getirilirken, çok sayıda silah ve mühimmat ele geçirildi.

Çukurca'da şehit düşen askerlerimiz memleketlerine uğurlandı

Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit olan 2 askerin cenazesi memleketlerine uğurlandı.

Hakkari’de hain tuzak: 2 şehit, 7 yaralı

Hakkari’nin Çukurca ilçesi kırsalında düzenlenen saldırıda 2 askerimiz şehit olurken, 7 askerimiz ise yaralandı. Bölgede yürütülen operasyonda etkisiz hale getirilen terörist sayısı 11 oldu.

Bir haftada60 teröristöldürüldü

Şırnak, Hakkari, Diyarbakır, Bingöl, Elazığ, Mardin ve Siirt’te son bir haftada gerçekleştirilen operasyonlarda 60 teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

Hakkari'de terör saldırısı

Polis aracına teröristlerce el yapımı patlayıcıyla düzenlenen olayda can kaybı ya da yaralanma yaşanmadı.

Hudut birliğine sızmaya çalışan teröristler öldürüldü

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde hudut birliğine sızma girişiminde bulunan ve operasyonla etkisiz hale getirilen teröristlerle birlikte silah ve mühimmat ele geçirildi.

Teslim olan teröristler her şeyi itiraf ettiler

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde güvenlik güçlerine teslim olan teröristler, PKK terör örgütünden kaçmak isteyenlerin "Teslim olursanız sizi öldürürler, işkence ederler" diye korkutulduğunu itiraf etti.

Hakkari'de PKK'ya hava harekatı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesindeki terör operasyonunda 3 terörist etkisiz hale getirildi.

Mayına basan asker yaralandı

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde PKK'lı teröristlerce tuzaklanan mayına basan asker yaralandı.

Hakkari'de 4 terörist böyle teslim oldu

Irak'ın kuzeyindeki Hakurk kampında yaşadıkları insanlık dışı muamele ve baskıya dayanamayarak kaçan 4 terörist, Hakkari'de güvenlik güçlerine teslim oldu.

Hakkari'de iki ayrı terör saldırısı: 9 yaralı

PKK'lı teröristlerce gerçekleştirilen iki ayrı saldırıda 3 güvenlik korucusu ve 6 altı asker yaralandı.

Hakkari'de 4 terörist teslim oldu

Terör örgütü PKK'dan kaçan 2'si kadın 4 terörist güvenlik güçlerine teslim oldu. Bölgedeki Hacıbey Çayı'nı geçen teröristler, hudut birliği görevlilerince teslim alındı.

Savunma Bakanı Işık şehit gazi ve askerlerle iftar yaptı

Milli Savunma Bakanı Işık, 3. Piyade Tümen Komutanlığındaki iftarda, şehit yakınları, gaziler ve askerlerle bir araya geldi. Işık, "Bu topraklara göz diken hainlere bugüne kadar olduğu gibi ders vermeyi sürdüreceğiz. Bunu hep birlikte yapacağız. Bunu halkımızla askerimiz el ele, gönül gönüle, kucak kucağa yapacak. Bu noktada her kim farklı düşünürse, bilsin ki alacağı cevap açıktır"dedi.

Hakkari’de el yapımı patlayıcı malzemeleri ele geçirildi

Hakkari'de yapılan terör operasyonunda el yapımı patlayıcı yapımında kullanılan malzemeler ele geçirildi.

Teröristlerin helikopterlere saldırı düzeneği imha edildi

Hakkari'nin Yüksekova ilçesine bağlı Kamışlı köyü civarında, iniş yapan helikopterlere saldırıda kullanmak için teröristlerce oluşturulan çoklu el yapımı patlayıcı düzeneği infilak ettirildi.

Helikoptere saldıran 5 terörist öldürüldü

Hakkari'nin Çukurca ilçesinde insansız hava aracıyla tespit edildikten sonra etkisiz hale getirilen 5 PKK'lı teröristin, askeri helikoptere roketatarlı saldırıda bulunan grup olduğu belirlendi.

Çukurca’da askeri helikoptere roketli saldırı

Hakkari’nin Çukurca ilçesinde Güven Dağı uçuşunu yapan askeri helikoptere teröristler tarafından roketli saldırı düzenlendi.

Hakkari’de 1 PKK’lı terörist öldürüldü

Hakkari’nin Oğul köyü kırsalında F-16 uçaklarıyla düzenlenen hava harekatında bir PKK’lının öldürüldüğü belirtildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.