Bu fotoğraftaki teröristlerin hepsi öldürüldü

Dağlıca’da Mehmetçiğin cansız manken koyduğu mevzilere saldırıp gerçeği anlayınca da hatıra fotoğrafı çektirmişlerdi. Karayılan’ı da çıldırtan o 15 terörist öldürüldü.

Kartalyuvasındavatannöbeti

Yüksekova’da Mehmetçik, 2 bin 522 rakımlı “kartal yuvası” olarak nitelendirilen üs bölgesinde vatan nöbetini gece gündüz başarıyla sürdürüyor. Sarp kayalıklar üzerine kurulu bölgeye ip merdivenlerle tırmanan Mehmetçik, ihtiyaçlarını da teleferikle zirveye taşıyor.

Hakkari'de terörist yol denetleme sırasında kendini vurdu

Hakkari'de gerçekleştirilen uygulama sırasında durdurulan taksinin yolcu koltuğunda oturan terörist, üzerinden çıkardığı silahla ateş ederek kendisini etkisiz hale getirdi.

'Kartal yuvası'nda vatan nöbeti

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinde Mehmetçik, 2 bin 522 rakımlı "kartal yuvası" olarak nitelendirilen üs bölgesinde vatan nöbetini gece gündüz başarıyla sürdürüyor. Dağlıca Taburu'nun 8 üs bölgesinden biri olan ve sarp kayalıklar üzerine kurulu bölgeye ip merdivenlerle tırmanan Mehmetçik, ihtiyaçlarını da teleferikle zirveye taşıyor. Dağlıca Taburu harekat subayı, "Arkadaşlarımızın her türlü ihtiyacı eksiksiz şekilde karşılanıyor. Üs bölgemiz neredeyse kartalların uçtuğu bir yükseklikte. Biz de hud...

Karayılan'ın telsiz konuşmaları ortaya çıktı: Asker sizi tavşan gibi avlıyor

Güneydoğu’da hendek olaylarında halktan destek bulamayan, TSK operasyonlarıyla ağır darbe yiyen PKK’daki çöküş hali telsize yansıdı. 3-21 Ağustos arasında 98 terörist etkisiz hale getirilince PKK elebaşısı Murat Karayılan sinirini teröristlerden çıkardı.

Yüksekova'da patlama: 2 askerimiz yaralandı

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Çobanpınar köyünde el yapımı patlayıcının (EYP) infilak etmesi sonucu 2 askeri personel yaralandı.

İkiyakakedileri

İkiyaka Dağlarında terör örgütü PKK’ya yönelik operasyonda bir mağarada bulunan iki kedi, Mehmetçiğe arkadaşlık ediyor. Kedilerin olumsuz hava şartlarından etkilenmemesi için üs bölgesindeki kayalıklarda küçük bir barınak yapan güvenlik güçleri, beş aydır yemeklerini onlarla paylaşıyor.

Mehmetçiğin 'can dostu' oldular

Hakkari'nin Yüksekova ilçesinin Irak sınırındaki İkiyaka Dağlarında terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda bir mağarada bulunan iki kedi, Mehmetçiğe arkadaşlık ediyor. Kedilerin olumsuz hava koşullarından etkilenmemeleri için üs bölgesindeki kayalıklarda küçük bir barınak yapan güvenlik güçleri, 5 aydır yemeklerini onlarla paylaşıyor. Mehmetçiğe iyice alışan hatta nöbet noktalarını tek tek gezen kediler, askerlerin yanından bir an olsun ayrılmıyor.

İkiyaka destanı

Yüksekova’da Irak sınırındaki İkiyaka Dağları’nda 25 Mart’ta başlatılan operasyonlar sürüyor. Oldukça zorlu arazi şartlarında operasyonlarını kararlılıkla sürdüren Mehmetçik, teröristlere ait çok sayıda mühimmat, patlayıcı madde ve yaşamsal malzeme ele geçirdi. Operasyonlarda 27 terörist öldürüldü.

Şemdinli'de sokağa çıkma yasağı ilan edildi

Hakkari Şemdinli ilçesindeki Bozyamaç ve Öveç köyleri ile Harmanlı mezrasında, 3 gün süre ile saat 19.45'den 05.16'ya kadar sokağa çıkma yasağı uygulanacağı bildirildi.

PKK'nın kaçırdığı muhtar ölü bulundu

Hakkari'de 6 gündür kendisinden haber alınamayan ve terör örgütü PKK tarafından kaçırıldığı tespit edilen Yüksekova ilçesi Kadıköy muhtarı Nurettin Altun, başından vurularak öldürülmüş halde bulundu.

Eren içinateşlendi

Dağlıca'da PKK’ya yönelik operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, teröristlerin bulunduğu dağlık alana üzerinde “#İyi ki varsın Eren Bülbül# Dağlıca” yazılı fırtına obüs mermileriyle ateş açtı.

Mehmetçik'ten anlamlı mesaj: İyi ki varsın Eren

Hakkari'nin Yüksekova ilçesi Dağlıca bölgesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyon düzenleyen güvenlik güçleri, teröristlerin bulunduğu dağlık alana üzerinde "#İyi ki varsın Eren Bülbül# Dağlıca" yazılı fırtına obüs mermileriyle ateş açtı.

PKK mağarasına operasyon

Yüksekova ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik operasyonda iki mağara içerisinde el yapımı patlayıcı ve çok sayıda mühimmat ele geçirildi

Kandil'e hava harekatı: 21 terörist etkisiz hale getirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince Kandil'e düzenlenen hava harekatında 21 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi.

Şemdinli'de sivil aracın geçişi sırasında patlama

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde sivil aracın geçişi sırasında meydana gelen patlamada 2 vatandaş hayatını kaybetti.

Hakkari'de el yapımı patlayıcı imha edildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde 5 adet el yapımı patlayıcı etkisiz hale getirildi.

Yüksekova’daki terör operasyonunda 13 kişi gözaltına alındı

Hakkari merkez ve Yüksekova ilçesinde sosyal medya üzerinden terör örgütü propagandası yapan 13 kişi gözaltına alındı.

TSK jetleri böyle havalandı: İyi ki varsın Eren

TSK tarafından dün Şemdinli'de terör örgütü PKK'ya yönelik hava harekatı düzenlendi. Operasyonda kullanılan füzelere, "İyi ki varsın Eren Bülbül" yazıldı. 15 yaşındaki Eren, PKK'lı teröristler tarafından şehit edilmişti.

Hakkari'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

Şemdinli Balkayalar Dağı'nda İHA ile tespit edilen 5 terörist, hava harekatıyla etkisiz hale getirildi.

Hakkari'deki operasyonda ele geçirildi

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Karadağ Latedem Tepe bölgesinde tespit edilen üç terörist etkisiz hale getirildi, bir doçka silahı imha edildi. Teröristlerce suni olarak yapılan tek odalı mağaraların üzerine sabitlenmiş bir paratoner dikkat çekti.

Yola tuzaklanan patlayıcı son anda fark edildi

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde teröristlerce yola tuzaklanan patlayıcı son anda fark edilerek imha edildi.

Şemdinli'de 3 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetlerince, Hakkari'nin Şemdinli ilçesi Karadağ Latedem Tepe bölgesinde tespit edilen üç terörist etkisiz hale getirildi, bir Doçka silahı imha edildi.

Hakkari'de 5 terörist etkisiz hale getirildi

Hakkari kırsalına düzenlenen hava harekatında 5 terörist etkisiz hale getirildi.

Hava harekatında terörist mevzileri imha edildi

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristlere ait silah mevzileri ile sığınak ve barınaklar düzenlenen hava harekatıyla imha edildi.

Askeri tabura havanlı saldırı

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde teröristler tarafından askeri tabura havanlı saldırı düzenlendi.

Hayallerimiz vardı

Hakkari’nin Şemdinli ilçesinde PKK’lı teröristlerle güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada Özel Harekat Polisi Erhan Konuk şehit düştü. Şehidin acı haberi Adana'daki baba evine ulaştı. Şehidin nişanlısı Nur Ayaz, “Hayallerimiz vardı. Erhan beni nasıl bıraktın” diyerek ağıt yaktı.

Şemdinli'de çatışma: 1 polisimiz şehit oldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada bir polis şehit oldu, bir polis yaralandı. Bölgede hava destekli operasyon sürüyor.

Şemdinli çatışma: 1 polisimiz şehit oldu

Hakkari'nin Şemdinli ilçesinde terör örgütü PKK'ya yönelik devam eden operasyonda güvenlik güçleriyle teröristler arasında çıkan çatışmada bir polis şehit oldu, bir polis yaralandı. Bölgede hava destekli operasyon sürüyor.

2 bin rakımlı Kırmızı Tepe'de vatan savunması

Özel harekat polisleri, Hakkari'nin Irak sınırındaki Çukurca ilçesinde bulunan 2 bin rakımlı Kırmızı Tepe üs bölgesine, her gün yaklaşık 7 kilometrelik yolu yürüyerek ulaşıyor. Hava sıcaklığının zaman zaman 45 dereceyi bulduğu bölgede vatan savunmasını başarıyla sürdüren güvenlik güçleri, teröristlere göz açtırmıyor.

Bir haftada 46 terörist öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, son bir hafta içinde, ikisi sözde lider kadroda olmak üzere 46 teröristin etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Yapılan operasyonlarla terör örgütünün finans ve lojistik kaynaklarına da büyük bir darbe vuruldu.

Erdoğan'dan telefon jesti

Şemdinli'de merminin isabet ettiği cep telefonu sayesinde hain terör saldırısını hafif yarayla atlatan Astsubay Çavuş Kazım Kara’ya, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın talimatıyla yeni cep telefonu hediye edildi. Hakkari Valisi Toprak, “Askerimizin sağlıklı durması bizim için sevinç kaynağı” dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.