https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480&iu=/1347001/Yenisafak-Video-Preroll&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp] https://pubads.g.doubleclick.net/gampad/ads?sz=640x480|640x350&iu=/1347001/Yenisafak-VideoPOSTROLL&impl=s&gdfp_req=1&env=vp&output=vast&unviewed_position_start=1&url=[referrer_url]&description_url=[description_url]&correlator=[timestamp]
Hayat Kurtlar Vadisi Vatan tartışmaya yol açtı

Kurtlar Vadisi Vatan tartışmaya yol açtı

Hollanda’da vizyona giren ‘Kurtlar Vadisi Vatan’ filmi, Rotterdam Belediye Meclisi'nde tartışmalara neden oldu. Hristiyan Demokratlar Birliği (CDA) Rotterdam Belediye Meclis Üyesi Sven de Langen, filmde propaganda yapıldığını söyleyerek filmi mecliste tartışma teklifinde bulundu. Başrol oyuncusu Şaşmaz ise, “Hem ülkemiz için hem de tüm dünya ülkeleri için önemli bir eser" dedi.

Haber Merkezi AA
Kurtlar Vadisi Vatan, Hollanda'da 9 ayrı sinema salonunda vizyona girecek.
Kurtlar Vadisi Vatan, Hollanda'da 9 ayrı sinema salonunda vizyona girecek.

Hristiyan Demokratlar Birliği (CDA) Rotterdam Belediye Meclis Üyesi Sven de Langen, filmde ‘propaganda’ yapıldığını ve bunun Türk toplumu içinde gerginliğe yol açabileceğini belirterek, kamu güvenliği çerçevesinde meclise filmi tartışma teklifinde bulundu.

Belediye meclisi üyelerinin çoğunluğu ise Langen’in teklifine karşı çıkarak komplo teorilerinin her filmde olduğunu ve bunun tartışılması gereken yerin belediye meclisi olmadığını söyledi. Duruma tepki gösteren, Müslümanların kurduğu NIDA Partisinin lideri ve Rotterdam Büyükşehir Belediye Meclis Üyesi Nourdin El Ouali, “Gerçekten belediye meclisinde bir film ya da bir kitabın ne anlatmak istediğini mi tartışacağız? Başka işimiz yok bununla mı uğraşacağız?” ifadeleriyle teklife tepki gösterdi.

REKLAM

Bu tür tartışmaların tam aksine gerginliği artıracağını söyleyen El Ouali, benzer konuların Amerikan savaş filmlerinde de işlendiğini örnek göstererek, bu tartışmayla boşa zaman harcandığını kaydetti.

Kurtlar Vadisi Pusu geri dönüyor
HAYAT
Kurtlar Vadisi Pusu geri dönüyor

Bebek nedeniyle geç başladı

Filmin Berlin galası yapıldı. Galaya oyuncular Necati Şaşmaz, Sinem Öztürk Uslu, Cahit Kayaoğlu, Erhan Ufak ve Ertuğrul Şakar’ın yanı sıra Necati Şaşmaz´ın eşi Nagehan Şaşmaz da katıldı. Filmin gösterimi, Şaşmaz çiftinin üç aylık bebeklerinin olması nedeniyle yaklaşık bir saat geç başladı. Gecikmeye rağmen sinema salonunu dolduran seyirciler, sabırla oyuncuların gelmesini bekledi.

REKLAM
Necati Şaşmaz, bu filmde ‘herhangi bir ülkede o ülkeye kast söz konusuysa, neyle mücadele edilmesi gerektiğini’ anlatmaya çalıştıklarını söyledi.

Filmin izlemesini ve örnek alınmasını tavsiye eden Şaşmaz, “Hem ülkemiz için hem de tüm dünya ülkeleri için önemli bir eser. Bence seyredilmeli. Kurtlar Vadisi dizisini seyredenler zaten bu filmde aksiyona doyacaklardır. Kurtlar Vadisi izlememiş olan birçok insanın da bu filmi severek izleyeceğine inanıyorum” dedi.