Türkiye'den dünyaya Arakan çağrısı

Türkiye'nin BM Daimi Temsilcisi Sinirlioğlu, "Türkiye, Arakan'da yaşanan trajediye dikkatleri çekmeye ve ihtiyaç sahiplerine hayat kurtaran insani yardımlar sağlamaya devam edecek" dedi.

Ankara'da sürpriz görüşme

Başbakan Binali Yıldırım, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ile görüşecek. Görüşmedeki ana gündeminin OHAL ve Kerkük olacağı öne sürülüyor.

Ulaştırma Bakanı Arslan hakkındaki gensoru önergesi reddedildi

TBMM Genel Kurulunda, CHP'nin Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan hakkında verdiği gensoru önergesinin gündeme alınması kabul edilmedi.

Bekir Bozdağ'dan 'Fatma Betül Sayan Kaya' açıklaması

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Kaya'nın eşinin telefonunda ByLock olduğu ve Kaya'nın eşinden boşanmak için dava açtığı yönündeki haberlere ilişkin, "Sayın bakanımız Fatma hanıma çok açık bir iftira atılmıştır. Bunu şiddetle ve nefretle kınıyoruz. Bu açık bir itibar suikastidir." dedi.

IKBY'ye Türk hava sahası kapatıldı

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bozdağ, Bakanlar Kurulu toplantısından sonra açıklama yaptı. Bozdağ, "Türkiye hava sahasını Kuzey Irak'a tamamen kapattı" dedi. Ayrıca Bozdağ, OHAL uygulamasının da 3 daha uzatıldığını açıkladı.

Türk hava sahası IKBY'ye kapatılacak!

Milli Güvenlik Kurulu sonucunda yayımlanan bildiride 'IKBY' detayı dikkatleri çekti. hava sahası kapatma ' ibaresi de yer alıyor. Hükümete "Türk hava sahasının IKBY'ye kapatılması" tavsiye edildi.

Baykal'ın sağlık durumuyla ilgili son dakika açıklaması

Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, eski CHP Genel Başkanı ve CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumuna ilişkin, "Yoğun bakımda tedavisi devam ediyor. Ben de kendisini gördüm, kendisiyle de konuştum. Bilinci gayet açık, konuşabiliyor. Her olayın farkında. Güç kaybında da geriye dönüş görülüyor. Ayağı oldukça toparlandı, elindeki de iyileşme sürecinde. Bu tedavi devam edecek. Tahmin ediyorum 48 saat yoğun bakımda takibi olacak, tedavileri yapılacak" dedi.

Bakan Kaya'dan eşi ile ilgili iddialara yanıt

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sayan Kaya'nın eşiyle ilgili ortaya atılan 'ByLock' iddialarına Bakan Kaya'dan cevap geldi. Bakan Kaya, "İftiralara karşı gerekli hukuki işlemi başlatıyorum" ifadelerini kullandı.

Kritik MGK sona erdi: Türk hava sahası IKBY'ye kapatılsın

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) toplantısı sona erdi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde yapılan toplantı, 1 saat 40 dakika sürdü. Toplantıda OHAL'in uzatılması ve Türk hava sahasının IKBY'ye kapatılması için tavsiye kararı alındı.

Yoğun bakıma alınan Deniz Baykal'ın hayat hikayesi

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal yoğun bakıma alındı. Antalya milletvekili Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili son açıklamalar yapıldı. Yapılan tetkiklerde Baykal'ın bir damarında pıhtı tespit edildi ve tıkanan damarı için anjiyoya alındı. İşte Baykal'ın son durumu ve merak edilenler...

Dışişleri'nden Barzani'ye sert uyarı: PKK'yı Kerkük'e taşıyanlar sorumlu tutulacak

Dışişleri Bakanlığı, Irak ordusunun Kerkük'e operasyon başlatmasıyla ilgili yaptığı açıklamada, "Atılan adımları yakından takip ediyoruz. Bağdat ile işbirliğine hazırız" ifadelerini kullandı.

Baykal'ın sağlık durumuyla ile ilgili hastaneden ilk açıklama

CHP milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında hastaneden açıklamada geldi. Beyin fonksiyonları yerinde olduğu kaydedilen açıklamada cerrahi operasyonluk bir durumun olmadığı belirtildi.

Başbakan'dan Baykal için geçmiş olsun telefonu

Başbakan Binali Yıldırım, Ankara'da tedavi altına alınan CHP Antalya Milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu ile ilgili bilgi aldı. Yıldırım daha sonra, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nu arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'da Baykal'ın sağlık durumu için hastaneden bilgi almıştı.

Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında açıklama geldi

CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl, CHP milletvekili Deniz Baykal'ın sağlık durumu hakkında açıklamada bulundu. Bingöl, "Bir pıhtı sonucu damar tıkanıklığı söz konusuydu ancak yapılan anjiyoyla damar açıldı, o pıhtının yarattığı sorunlar giderildi. Şu anda durumu iyi. İşlem bitmek üzere, oradan da yoğun bakıma alıp ilaçla takip edecekler" dedi.

"İdlib Harekatı'ndan ne beklenebilir?"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Zekeriya Kurşun köşesinde "Türkiye’nin İdlib’te ne işi var, harekattan neler beklenebilir?" başlıklı soruyu masaya yatırdı. Mehmet Acet, Yusuf Kaplan, Hüseyin Likoğlu ve Bülent Orakoğlu da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Deniz Baykal hastaneye kaldırıldı

CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal, Ankara Üniversitesi İbn-i Sina Hastanesi yoğun bakım servisinde tedavi altına alındı. Hastaneden yapılan açıklamada Baykal'ın durumunun iyi olduğu bildirildi. Baykal'ın eşi haberi alır almaz Ankara'ya hareket etti. Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan da Deniz Baykal’ın sağlık durumu hakkında bilgi aldı.

CHP’de 9 koltuk için kıran kırana yarış

Kasımda yenilenecek TBMM Başkanlık Divanı üyelerini ve grup başkanvekillerini 26 Ekim’de belirleyecek olan CHP’de aday çok. 9 koltuk için CHP Grubu’nun yaklaşık dörtte birinin aday olması nedeniyle seçimler kıran kırana bir yarışa sahne olacak.

Milli Güvenlik Kurulu bugün toplanıyor

Milli Güvenlik Kurulu (MGK) ve Bakanlar Kurulu bugün toplanacak. MGK'da OHAL'in uzatılması, Suriye ve Kuzey Irak ile ilgili gelişmeler masaya yatırılacak.

Barzani ailesiniİngilizlerdenTürkiye kurtardı

İsrail’in ‘Vaadedilmiş Topraklar’ ütopyası için bölgeyi ateşe vermek pahasına 25 Eylülde referandum yapan Mesut Barzani’nin ailesini 1932’de İngilizlerin elinden Türkiye’nin kurtardığı arşiv belgeleriyle kanıtlandı.

Seçimsistemi değişiyor

Referandumla kabul edilen Anayasa'ya göre, Türkiye parlamenter sistemden cumhurbaşkanlığı sistemine geçti. Yeni sistemle ilk kez 2019’da seçime gidilecek. Uyum yasaları adı altında çok sayıda kanunda değişiklik yapılacak. Değişecek kanunlar arasında Siyasi Partiler ile Seçim Kanunu da var. AK Parti’de 12 kişilik ekip, Seçim Kanunu üzerinde çalışıyor. Üzerinde çalışılan seçim sistemleri arasında 'daraltılmış tercihli sistem' de yer alıyor. Bu sistemde partiler, her seçim bölgesi için milletvekili...

Erdoğan ve Yıldırım nikah şahidi oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan ve Başbakan Yıldırım, Erdoğan’ın programlarında sunuculuk yapan Metin Kaptanoğlu’nun nikah şahidi oldu.

Ahmet Davutoğlu'ndan Kerkük açıklaması

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu, tansiyonun yükseldiği Kerkük için 10 maddelik bir çözüm önerisinde bulundu.

Başbakan Yıldırım'dan Somali Başbakanına taziye mektubu

Başbakan Yıldırım, Somali Başbakanı Hasan Ali Keyre'ye terör saldırısından dolayı taziye dileklerini iletti.

Erdoğan'dan Somali Cumhurbaşkanına taziye mesajı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Somali'nin istikrar ve güvenliğini hedef alan bu saldırıyı en güçlü şekilde kınıyorum. Türkiye, terörizme karşı Somali hükümeti ve kardeş Somali halkı ile dayanışma içerisinde olmaya devam edecektir" dedi.

Başbakan Yıldırım’dan Helin Palandöken’in babasına taziye ziyareti

Başbakan Yıldırım, Pendik'teki silahlı saldırıda hayatını kaybeden Helin Palandöken'in babasına taziye ziyaretinde bulundu.

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan Somali'ye başsağlığı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: "Somali'nin yaralarının sarılması için Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın liderliğinde ne gerekiyorsa yapacağız" ifadelerini kullandı.

Ahmet Davutoğlu'ndan Kerkük açıklaması

Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu gerilimin yükseldiği Kerkük için 10 maddelik çözüm önerisinde bulundu. 'Hiçbir taraf bu kadim ve zengin şehirde başlatılacak bir yangının Kerkük’le sınırlı kalacağı ve bir tarafın mutlak surette kazanacağı bir senaryonun gerçekleşebileceği vehmine kapılmamalıdır' diyen Davuoğlu, "Kerkük’te çıkacak bir çatışma Arap-Kürt, Kürt-Türkmen, Sünni-Şii çatışmalarını körükleyecek ve bir tsunami etkisiyle yayılmasına yol açacaktır" ifadesini kullandı.

AB üyelik sürecinden geri çekilme niyetimiz yok

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, Türkiye'nin AB üyelik sürecine dair, "Biz bu süreci her türlü olumsuzluğa rağmen sürdürmekte kararlıyız. Süreçten Türkiye olarak geri çekilme niyetimiz yok" dedi.

Başbakan İstanbul'da cami açılışına katıldı

Başbakan Binali Yıldırım ve eşi Semiha Yıldırım, İstanbul’da Amine Hatun Camii’nin açılış törenine katıldı. Yoğun ilgiyle karşılanan Başbakan Yıldırım, vatandaşları selamlayarak tören alanına girdi.

Saldırı sonrası Türkiye'den Somali'ye destek

Türkiye, Somali'nin başkenti Mogadişu'da meydana gelen ve 189 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından bölgeye yardım gönderecek. Türkiye'nin Somali'ye tıbbi yardım ve ambulans uçağı göndereceğini açıklayan Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Türkiye'nin yaşanan terör saldırısını kınadığını söyledi.

AK Parti'den istifaların ardından yeni açıklama

AK Partili Belediyelerde yaşanan istifaların ardından Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın değişimin daha da süreceğine işaret etmesiyle birlikte AK Parti Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya'dan açıklama geldi. Kaya, "AK Parti, dilini sürekli yenileyerek toplumsal değişim talebine sürekli olarak cevap veriyor" dedi.

Şer kuşağına izinvermeyeceğiz

Türkiye’nin güneyinde, Suriye ve Irak hudutlarında bir şer kuşağı oluşturulmaya çalışıldığını hatırlatan Başbakan Yıldırım, “Bu projeyi yapanları biliyoruz. Ama milletimiz rahat olsun. Bizim kardeşliğimizi, birliğimizi, beraberliğimizi bozmaya çalışanlar şunu iyi bilsin, orada bir terör devleti kurulmasına bu millet asla müsaade etmeyecek” dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.