• Tarihe göre sırala

Şımarık çocuk Panos

Yunan kabinesinden ardı ardına gelen tahrikkâr ifadelere bir yenisi daha eklendi. Savunma Bakanı Kammenos'un tehdit yüklü sözlerine sert cevap Çavuşoğlu'ndan geldi: "Sabrımızı zorlamasınlar. Türk askerinin ne yapabileceğini en iyi onlar bilir, Yunun hükümeti bilir. Bunu o şımarık çocuğa da iyi anlatsınlar"

TSK’ya Bab teşekkürü

Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, Cerablus, Rai ve Dabık’ın ardından El-Bab’ı terör örgütü DEAŞ’tan temizleyen Türk Silahlı Kuvvetlerine teşekkür etti. Işık, “El Bab operasyonunu büyük bir kahramanlıkla tamamlayan TSK’nın tüm unsurlarına milletimiz adına teşekkür ediyorum. DEAŞ’ı söküp attınız” dedi.

Cumhurbaşkanlığı sistemi ile etkin dış politika

Cumhurbaşkanı sistemi ile Türkiye’nin içte olduğu kadar dışta da istikrar ve etkinliği artacak. Uluslararası krizlerde etkin mücadele edilecek. Hem bölgesel hem uluslararası ilişkiler alanında daha proaktif bir dış politika yürütülecek. İç siyasetteki belirsizliğin ortadan kalkması ile Türkiye, askeri ve savunma sanayiine daha fazla yoğunlaşacak.

Bir destan daha yazın

Başbakan Yıldırım referandum mitinginin ilkini, 15 Temmuz direnişinin efsanesi Kahramankazan’da yaptı. Kalkışmanın merkezi Akıncı Üssü’nü binlerce kişiyle kuşatan, jetlerin görüş alanını daraltmak için tarlasını yakan kahramanlara Yıldırım, “Destanın son cümlesini 16 Nisan’da yine siz yazacaksınız” diye seslendi

Doğum günün kutlu olsun

Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğum günü dolayısıyla Kısıklı ve Mabeyn Köşkü’nde vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaştı. Erdoğan, ellerinde çiçeklerle bekleyenlerle sohbet etti, fotoğraf çektirdi. 'İyi ki doğdun' pankartları açan vatandaşların bazısı da Erdoğan'a doğum günü pastası ikram etti.

Necmettin Erbakan, dualarla anıldı

Eski başbakanlardan Prof. Dr. Erbakan'ın vefatının 6. yılı nedeniyle kabri başında anma töreni düzenlendi.

Kurtulmuş: Hazreti Ali'nin doğum gününü Ankara'da kutlayacağız

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, " 1980 darbesinden bu yana bir türlü yapılmayan, yasaklanmış gibi olan Hazreti Ali'nin doğum günü olan 21 Mart kutlamasını Ankara'da yapacağız." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan doğum günü teşekkürü

Cumhurbaşkanı Erdoğan, doğum günü nedeniyle gönderilen tebriklere sosyal medya hesabında yayınladığı video ile teşekkür etti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, IKBY Başkanı Barzani'yi kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın IKBY Başkanı Mesut Barzani'yi kabulü başladı.

Necmettin Erbakan animasyon film ile anılacak

Eski Başbakan ve Milli Görüş lideri Erbakan, ölümünün 6'ncı yılında Saadet Partisince çocukluk yıllarından başlayan, eğitim ve siyaset hayatı da konu alınarak hazırlanan animasyon film ile anılacak.

Bakan Işık: 'TSK'yı siyasetin içine çekme çabaları beyhudedir'

Milli Savunma Bakanı Işık, TSK'yı siyasetin içine çekme gayretlerinin olduğunu belirterek "TSK içindeki hainlerden temizlendikçe, milletiyle el ele verdikçe, bazı mihraklar rahatsızlık duyuyorlar. Evet TSK, milli ve manevi değerlerimize sonuna kadar bağlıdır" dedi.

Demokrat Parti'nin Genel Başkanı belli oldu

DP Genel Başkanı Uysal, 12. Olağan Genel Kurul'da 843 geçerli oyun 705'ini alarak yeniden genel başkan oldu.

Kurtulmuş: Türkiye'deki darbelerin nedeni sistem

Geçmişteki darbelerin Türkiye'deki sistemden kaynaklandığını belirten Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Cumhurbaşkanlığı Sistemi'nin önemine dikkati çekti. 82 Anayasasının da vesayetçi olduğunu vurgulayan Kurtulmuş, "16 Nisan'da “Evet” diyerek onaylayacağı anayasa değişikliği paketinin aynı zamanda “darbe savar” olduğunu belirtti.

Gençler Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın yolunu kesti

Vatandaşlar, doğum günü dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a Kısıklı ve Mabeyn Köşkü'nde sürpriz yaptı. Ellerinde çiçekler ile Erdoğan'ı bekleyen vatandaşlar, "Rabbim seni ümmetin başından eksik etmesin. İyi ki doğdun, iyi ki varsın Reis" ve "Evet" yazan dövizler taşıdı. Cumhurbaşkan Erdoğan, aracından inerek gruptakilerle tek tek selamlaştı.

Başbakan Yıldırım'dan Hürriyet'in '28 Şubat' manşetine tepki

Hürriyet gazetesinin dün manşetten verdiği ve 28 Şubat özlemini açıkça ortaya koyan manşetine tepki gösteren Başbakan Yıldırım, "Manşet atarak hükümete ayar vermeye çalışıyorlar. Artık manşetlerle hükümet yıkmak tarih oldu" diye konuştu.

Başbakan Yıldırım: Ufukta bir zafer daha var

Başbakan Yıldırım, Ankara'nın Kahramankazan ilçesinde halka hitap etti. 15 Temmuz'da yazılan destanın ilk cümlesinin Kahramankazan halkı tarafından söylendiğini aktaran Başbakan, "15 Temmuz'da yazdığınız destanın son cümlesini de yazıp tarihe not düşeceksiniz" dedi. 16 Nisan'daki referanduma da işaret eden Yıldırım, "Şimdi ufukta bir zafer daha var" diye konuştu.

Çavuşoğlu: Bu şımarık çocuğa dikkat etsinler

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Yunanistan Dışişleri Bakanı Nikos Kocias'a tepki gösterdi. Çavuşoğlu, "Yunanistan hükümetinin de o bakandan rahatsız olduğunu biliyoruz, bu şımarık çocuğa iyi baksınlar, bizim de rahatsızlığımızı bilsinler" dedi.

Seçmen listeleri askıdan iniyor

Yüksek Seçim Kurulunun (YSK) hazırladığı seçim takvimine göre, muhtarlık bölgesi seçmen listeleri bugün askıdan inecek.

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş'tan Yeni Şafak'a tebrik

Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Yeni Şafak'ın 15 Temmuz Dijital Kütüphanesi'ni inceledi. Çalışmanın, ihaneti telin ettiğini ve destansı direnişin gelecek nesillere taşınma noktasında önemini vurgulayan Kurtulmuş, "Bu kalıcı esere imza atan Yeni Şafak gazetesini kutluyorum" ifadelerini kullandı.

Siyasilerden Yeni Şafak'ın 15 Temmuz sayfasına tebrik

FETÖ’nün ihanetini Türkiye’ye ilk olarak duyuran Yeni Şafak, tarihi bir çalışmayla 15 Temmuz’un dijital kütüphanesini oluşturdu. 15 Temmuz'a dair tüm bilgilerin toplandığı site okuyucuların beğeni ve takdiriyle karşılandı. Başbakan Yardımcısı Kurtulmuş, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu, AK Parti'nin Grup Başkanvekilleri Turan ve İncesöz ile Kocaeli Valisi Güzeloğlu da, sosyal medya hesaplarından Yeni Şafak 15 Temmuz arşivinin önemine dikkati çekerek, teşekkür ettiler.

Başbakan Yıldırım 47 ile gidecek

Başbakan Binali Yıldırım, 16 Nisan anayasa değişikliği referandumu için 47 ili ziyaret edecek. Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Başbakan Yıldırım 5 ilde ortak miting düzenleyecek. AK Parti, referandum kampanyasını tanıtmasının ardından bugün ilk mitingini Kahramankazan'da gerçekleştirecek.

Bakan Bozdağ talimat verdi: Temyiz süresi uzatılıyor

Adalet Bakanlığınca hazırlanan kanun tasarısı taslağının yasalaşmasıyla istinaf mahkemelerinde ihtisaslaşmanın sağlanması, yargılamaların kısa sürede tamamlanması amacıyla yeni düzenlemeler hayata geçirilecek. Hükmün açıklanmasından itibaren 7 gün içinde yapılması gereken temyiz isteminde bulunma süresi, tarafların temyiz haklarını daha etkin kullanabilmeleri amacıyla 15 güne çıkarılacak.

135 kaçak göçmen yakalandı

İzmir'de Sahil Güvenlik Ekipleri tarafından 17- 24 Şubat tarihleri arasında gerçekleştirilen operasyonlarda 135 kaçak göçmen, 5 göçmen kaçakçısı ve 2 terör örgütü mensubu yakalandı.

Kalpten bir evet

AK Parti, referandum kampanyasını Ankara Arena’da muhteşem bir törenle başlattı. 15 Temmuz şehitlerine dualar ve 16 Nisan için hazırlanan şarkılar eşliğindeki programda Başbakan Yıldırım, milletin cumhurbaşkanlığı sistemine aklıyla da kalbiyle de ‘evet’ diyeceğini söyledi

Türkiye’nin 7. randevusu

Türkiye 16 Nisan’da anayasa değişikliğini oylamak için sandık başına gidecek. 16 Nisan’daki referandum, Türk siyasi tarihinin 7., AK Parti hükümetlerinin 3. halk oylaması olacak.

15 Temmuz'un mirasına sahip çıkmak boynumuzun borcu

4. CNR Uluslararası Kitap Fuarı’nın açılışını yapan Erdoğan, Türkiye’de insanların kitap okumak için yılda ancak 10 saat ayırabildiğine dikkat çekerek "Bu bize asla yakışmıyor" dedi ve uyardı: “Arama motorlarıyla, internetteki bilgi kırıntılarıyla, 140 karakterlik aforizmalarla gerçek bilgiye vakıf olunamaz, alim hiç olunamaz. Sadece malumatfuruş, yarım porsiyon aydın olunabilir”

Bakan Çavuşoğlu'ndan El Bab gazisine ziyaret

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Bab bölgesinde gazi olan uzman çavuş Kadir Kolo'yu Antalya'daki evinde ziyaret ederek, geçmiş olsun dileğini iletti.

Başbakan Yıldırım, eski milletvekilleri ve il başkanlarıyla buluştu

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Yıldırım, partiden istifa eden ve ihraç edilenler hariç, kuruluşundan bugüne AK Parti'de görev yapan eski milletvekilleri ve il başkanlarıyla bir araya geldi.

Bahçeli: Bozkurt işareti Başbakan'ın eline yakışmıştır

MHP lideri Bahçeli, Twitter hesabından Başbakan Yıldırım'ın 'Bozkurt' işaretiyle ilgili açıklama yaptı. Bahçeli "Başbakan'ın Bozkurt işareti eline yakışmış, samimi ve milli duruşuna tam oturmuştur. Rahatsız olanlar kendi işine bakmalıdır" dedi.

Emniyetten vatandaşlara uyarı

Fatsa Emniyet Müdürlüğü, 'dolandırıcılık, zehirlenme, hırsızlık, insan ticareti, cinsel istismar ve oto hırsızlık' olaylarına karşı vatandaşlara uyarıcı broşürler dağıttı.

AK Parti MKYK sona erdi

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Binali Yıldırım başkanlığında gerçekleştirilen Merkez Karar ve Yönetim Kurulu (MKYK) toplantısı sona erdi. Toplantıda referandum süreciyle ilgili kampanya takvimi ele alındı.

Erdoğan 15 Temmuz Dijital Kütüphanesini inceledi

4. CNR İstanbul Uluslararası Kitap Fuarı'nın açılışını yapan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Albayrak Medya Grubu'nun standını ziyaret etti. Erdoğan, Yeni Şafak'ın hayata geçirdiği ve önceki gün yayına açılan 15 Temmuz Dijital Kütüphanesini detaylıca inceledi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, 15 Temmuz Dijital Kütüphanesinin çok iyi bir proje olduğunu söyledi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.