Büyük operasyonsinyali

Karaman’da vatandaşlara hitap eden Erdoğan, teröre destek veren güya müttefiklerin heveslerini kursaklarında bırakacaklarını, Afrin, Münbiç, Tel Abyad, Rasulayn ve Kamışlı’yı teröristlerden temizleyeceklerini söyledi. Erdoğan, “Önümüzde iki yol var: Ya boyun eğeceğiz, ya mücadele edeceğiz. Biz mücadeleyi seçtik” dedi.

Pişman olacaklar

Başbakan Binali Yıldırım, ABD’nin Kudüs kararına tepkisini Çankırı’da sürdürdü. Hukuksuz kararı Türkiye’nin tanımayacağını yineleyen Yıldırım, “Tek taraflı keyfi kararlar almak kimsenin hakkı değildir. Bu bölgede, Kudüs’te yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır” dedi.

Daha son sözümüzü söylemedik

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın sosyal medya hesabından “Daha son sözümüzü söylemedik” mesajıyla paylaşılan fotoğrafı birkaç saat içinde yüzbinlerce beğeni aldı.

Kudüs’te büyükelçilik açacağız

Türkiye’nin Kudüs’ü Filistin’in başkenti ilan ettiğini hatırlatan Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni yol haritasını açıkladı: Kudüs işgal altında olduğu için büyükelçiliğimizi açamıyoruz. Ama başkonsolosluğumuz bile büyükelçiyle temsil ediliyor. Fiili olarak biz bu işi yapmışız. İnşaallah o gün de yakın: Resmi olarak da büyükelçiliğimizi orada açacağız.

Talihsiz vebasiretsiz

Türkiye, Avusturya’da yeni kurulan hükümetin programında 'AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı' yönündeki ifadeyi 'talihsiz' ve 'basiretsiz' olarak nitelendirdi.

Sağlık Bakanı Demircan: 2018'de 9 bin doktor atayacağız

Sağlık Bakanı Demircan, "2018'de 9 bin doktor atayacağımızı tahmin ediyoruz. 27 bin ebe ve hemşire kadrosu oluşturmaya gayret ediyoruz. Taşeronla ilgili yasal düzenlemenin bitmesini bekliyoruz." dedi.

Çavuşoğlu: Ümmet yüzünü dönmüş Türkiye’ye bakıyor

Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu, "Bugün bir ümmet yüzünü dönmüş Türkiye’ye bakıyor. Ne varsa Türkiye’de var. Ne varsa bu millette var. Ne gelirse bu milletten gelecek. Çünkü biz biliyoruz ki Türkiye’nin temsil ettiği medeniyet anlayışı, yaşatmak üzerine" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tekmeyi basar geçeriz

Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Afrin'i teröristlerden temizleyeceğiz, Münbiç'i teröristlerden temizleyeceğiz, Tel Abyad'ı, Rasulayn'ı, Kamışlı'yı teröristlerden temizleyeceğiz. Ne pahasına olur olsun karşımıza kim çıkarsa çıksın, ayağımıza çelme takmaya çalışırsa basar tekmeyi geçeriz" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan dikkat çeken paylaşım

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesabından dikkat çeken bir paylaşım yaptı. Erdoğan, fotoğrafını "Daha son sözümüzü söylemedik" ifadeleriyle paylaştı.

Erdoğan: Doğu Kudüs'te büyükelçilik açacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Karaman'da yaptığı konuşmada İİT Zirvesi'nde alınan kararın ardından Filistin'in başkenti olan Doğu Kudüs'te Türkiye'nin en kısa sürede büyükelçilik açacağını söyledi.

Başbakan Yıldırım: Sonunda pişman olacaklar

Başbakan Binali Yıldırım, Çankırı'da AK Parti il kongresinde konuştu. Amerika Birleşik Devletleri'nin Kudüs kararını hatırlatan Yıldırım, "Yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacaktır" dedi.

Yunanistan'da DHKP-C'den Erdoğan'a suikast planı iddiası

Yunanistan'da yakalanarak tutuklanan terör örgütü DHKP-C'nin 9 üyesinin hedefinde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bulunduğu iddia edildi. Saldırı planında Cumhurbaşkanının konvoyunun geçişi sırasında iki taraftan roketatarlarla saldırı gerçekleştirilecek ve bir grup örgüt üyesi ise aracın arkasından saldırıya devam edecekti.

Türkiye'den Avusturya tepki: Talihsiz ve basiretsiz

Dışişleri Bakanlığı, Avusturya'nın yeni kurulan hükümetin programındaki "AB'nin Türkiye ile müzakereleri kesmesi ve bunun için müttefikler aranacağı" ifadesine tepki gösterdi

TSK'da bir dönem daha sona erdi

Milli Savunma Bakanı Canikli'nin talimatıyla yemek duasındaki 'Tanrımıza hamdolsun' ifadesi değiştirilerek 'Allahımıza hamdolsun' olarak düzenlendi. Ayrıca askeri cenazelerde tören sırasında bando tarafından cenaze marşı yerine Buhurizade Mustafa Itri'nin "Tekbir" adlı eserinin çalınması talimatı da verildi.

Başbakan'dan Mesut Yılmaz'a taziye ziyareti

Başbakan Binali Yıldırım, oğlu hayatını kaybeden eski başbakan Mesut Yılmaz’a taziye ziyaretinde bulundu.

Bahçeli’den 6K formülü

MHP lideri Bahçeli, ABD'nin ve İsrail'in Ortadoğu'da yaptığı vahşi senaryoları ve planları sert dille eleştirerek 6K formülünü önerdi. Bahçeli, "Altı K’lı huzursuzluk sarmalı hakimdir. 'Kaşgar, Keşmir, Kerkük, Kudüs, Kıbrıs, Kırım'dan oluşan altılı sorun zinciri çözüme ulaşmadan, dünyaya huzur gelmeyecektir" dedi.

Süleyman Soylu: Erdoğan siyaseti bıraktığı gün siyaset kapısından içeri girmeyeceğim

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, CHP'lilerin iddialarına cevap verdiği sırada "Tayyip Erdoğan gibi bir dünya lideriyle burada siyaset yapıyorum. Tayyip Erdoğan siyaseti bıraktığı gün bir daha siyaset kapısından içeri girmeyeceğim" dedi.

Erken seçim yok

MHP lideri Bahçeli, erken seçim iddialarına tepki göstererek, “Türkiye’nin etrafının ateşle çevrildiği bir ortamda erken seçim kime hizmet edecektir” dedi. Bahçeli, seçimlerin zamanında yapılacağını söyledi.

Komisyondafezleke dağı

TBMM’de Adalet ve Anayasa Karma Komisyonu'nda milletvekilleri hakkında yine fezleke dağı oluştu.

Mesut Yılmaz’ın acı günü

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ın oğlu Mehmet Yavuz Yılmaz, evinde ölü bulundu. Kendisinden haber alamayıp çilingirle eve giren korumaları, acı manzarayla karşılaştı. Şakağından vurulan Yılmaz’ın, başucunda bulunan silahla intihar ettiği üzerinde duruluyor.

Kudüs yalnızdeğildir

Başbakan Yıldırım, Trump’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti ilan edişini bölge gerçekleriyle bağdaşmayan, yok hükmünde bir karar olarak niteledi. AK Parti’nin Artvin ve Ardahan kongrelerinde konuşan Yıldırım, İstanbul'daki İİT'nin Filistin'e sahip çıktığını belirterek, “İsrail, ister kabul etsin, ister etmesin bu gerçek değişmez, kararımız değişmez” dedi.

Gün yaklaşıyorhesap vereceksin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ailesine sahte belgelerle iftira atan Kılıçdaroğlu’nun yargıda hesap vereceğini söyledi. Erdoğan, “Geliyor, gün yaklaşıyor. İnşallah yargıda hesabını vereceği gibi, bundan sonra atacağı iftiraların boynuna nasıl dolanacağını görecek” diye konuştu.

'Bu yıl PKK'ya 117 kişi katıldı'

İçişleri Bakanı Soylu, bu yıl 2 bin 140 teröristin etkisiz hale getirildiğini, terör örgütüne geçen yıl toplam 633 katılım varken, bu yıl sadece 117 katılım olduğunu açıkladı.

Fatih Terim Mesut Yılmaz’ı yalnız bırakmadı

Eski Başbakan Mesut Yılmaz’ı İstanbul’a geldiği andan itibaren yalnız bırakmayan ünlü Teknik Direktör Fatih Terim, “Mesut beyle eski bir dostum, yanında olmak bizim en büyük görevimiz” dedi.

Yavuz Yılmaz babasının silahıyla intihar etmiş

Beykoz Konakları’ndaki evinde sabah saatlerinde ölü bulunan eski başbakanlardan Mesut Yılmaz’ın oğlu Yavuz Yılmaz’ın babasının tabancasıyla intihar ettiği belirlendi.

Mesut Yılmaz oğlunun vefat ettiği eve gitti

Eski başbakan Mesut Yılmaz'ın oğlu Yavuz Yılmaz hayatını kaybetti. Beykoz Konakları'ndaki evinde silahla vurulmuş halde bulunan 38 yaşındaki Yılmaz'ın intihar ettiğinden şüphe ediliyor. Eski Başbakan Mesut Yılmaz, büyük oğlu Yavuz Yılmaz’ın Beykoz'daki evinde ölü bulunmasının ardından ABD’den İstanbul’a döndü. Saat 20.00 sıralarında eşi Berna yılmaz ile birlikte ABD'nin Los Angeles kentinden İstanbul'a gelen Mesut Yılmaz havalimanından önce hastaneye hareket etti, ardından oğlunun vefat ettiği e...

'Devlet memuru olmak yerine girişimciliği özendirmemiz lazım'

Başbakan Yardımcısı Fikri Işık, "Girişimcisinin olmadığı bir ülke kesinlikle sürdürülebilir bir kalkınma yakalayamaz. Devletçi modelle kalkınmak mümkün değil. Girişimcilik alanı çok önemli. Cumhurbaşkanımız da geçen çok güzel ifade etti. Devlet memuru olmak yerine girişimci olmayı özendirmemiz lazım" dedi.

'İbadet edenlerle ihanet edenleri ayırmak lazım'

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, resmi ziyaretler için gittiği Samsun'da, "İbadet niyetiyle yapanlarla ihanet niyeti ile yapanları birbirinden ayırmak lazım. Kim yanlış yaparsa yapsın Türkiye egemen bir hukuk devletidir. Türkiye’de yargılanır" ifadelerini kullandı.

Başbakan Yıldırım'dan Mesut Yılmaz'a ve ailesine taziye mesajı

Başbakan Yıldırım, oğlunun vefatı nedeniyle eski Başbakan Mesut Yılmaz ve ailesine taziye mesajı yayımladı. Yıldırım mesajında, Yılmaz ailesinin üzüntüsünü paylaştığını dile getirdi.

Erdoğan'dan Cizre ve Yüksekova açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan, partisinin Yalova 6. İl Kongresi'nde konuştu. Erdoğan, "Cizre ve Yüksekova'yı inşallah il yapacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yargıda hesabını vereceksin

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Yalova İl Kongresi'nde konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu'na seslenerek, "Böyle avuç dolusu sahte evraklar sallamakla sen kalkıp da Tayyip Erdoğan'a, ailesine leke süremezsin, yargıda hesabını vereceksin" dedi.

Bakan Soylu PKK'nın teröristlere verdiği talimatı açıkladı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Antalya'da yol kontrolünde yakalanan bir terör örgütü şüphelisinin, Antalya Emniyet Müdürlüğünde ikinci kattan atlayarak intihar ettiğini belirterek, son zamanlarda özellikle terör örgütü PKK'nın verdiği talimatı açıkladı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.