CHP ile HDP arasında davet krizi çıktı

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Berberoğlu’nun tutuklanmasını protesto için başlattığı yürüyüşün ardından şimdide kurultay yapmaya hazırlanıyor. Düzenlenecek kurultayda HDP ile CHP arasında davet krizi ortaya çıktı.

"İslam dünyasının ortak utancı"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Kemal Öztürk köşesinde "Suriye’de eksen değişikliği ve anlama sorunu" başlıklı yazı kaleme aldı. Erdal Tanas Karagöl, Hayrettin Karaman, Mehmet Acet ve Serdar Tuncer de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Masadaki fotoğraf

Türkiye’nin attığı adımlarla bölgede planlanan oyunları bozması üzerine ABD Savunma Bakanı Mattis Ankara’ya geldi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, kabul ettiği Mattis’e, ABD’nin terör örgütü PYD’ye verdiği destekten duyduğu rahatsızlığı iletilirken Türk güvenlik güçlerinin terör örgütü PKK’da ele geçirdiği güdümlü tanksavar füzesi gibi silahlarla ilgili belgeler de masadaydı.

Atletle halkınadamı olunmaz

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, CHP lideri Kılıçdaroğlu’nun atletli fotoğrafına ilişkin, “Öyle atletle karavan içerisinde fotoğraf çektirip, ‘halkın adamı’ diye yandaş medyaya manşet yapılarak halkın adamı olunmuyor" dedi.

Türkiye çok rahatsız

Türkiye’nin attığı adımlarla bölgede planlanan oyunları bozması üzerine ABD Savunma Bakanı Mattis Ankara’ya geldi. CumhurbaşkanıErdoğan, kabul ettiği Mattis’e, ABD’nin terör örgütü PYD’ye verdiği destekten duyduğu rahatsızlığı iletti. Görüşmede,Irak ve Suriye’nin toprak bütünlüğünün önemi vurgulandı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan Attiyah’ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Katar'ın Savunmadan Sorumlu Devlet Bakanı Al Attiyah’ı kabul etti.

Kılıçdaroğlu: Cumhurbaşkanı adayımız elbette var

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, 2019'daki seçimlerde partisinin de Cumhurbaşkanı adayı çıkartacağını söyledi. Kılıçdaroğlu, aday için " Kimse meraklanmasın tanınmış biri olacak" dedi.

İçişleri Bakanı Soylu 'hacker listesi'ni yalanladı

İçişleri Bakanı Soylu, İstanbul'daki bir hacker grubu tarafından Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Gökçek ile bazı CHP milletvekillerinin de aralarında yer aldığı onlarca kişinin sosyal medya hesaplarının kırıldığı, bu şifrelerin bir dosya halinde İçişleri Bakanı'na verildiği yönündeki iddiaları yalanladı.

Erdoğan Türkiye'nin rahatsızlığını iletti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ABD Savunma Bakanı James Mattis'i kabul etti. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, konuk bakana ABD'nin PYD/YPG'ye verdiği destekten Türkiye'nin duyduğu rahatsızlıkları da dile getirdiği öğrenildi.

İBB Başkanı Topbaş 'sağlık sorunu' iddialarını tiye aldı

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, hakkında çıkan sağlık sorunları olduğu iddialarını yalanlayarak, “Bir rahatsızlığım yok. Baktılar ki başkana başka türlü bir şey olmuyor, böyle birtakım söylentilerle ne yapsak diye” dedi.

MHP lideri Bahçeli sessizliğini bozacak

Eski MHP'li Meral Akşener ve Koray Aydın'ın 'yeni parti' hareketliliğinin ardından MHP lideri Bahçeli'nin yarın sabah basın toplantısı düzenleyeceği öğrenildi.

'Gabriel kopya çekerek konuşuyor'

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel'in açıklamalarını "Gabriel Türkiye hakkındaki açıklamalarının gerçek dışı olduğunu en iyi bilecek kişidir. Gabriel orjinal açıklamalar yapmıyor. Aşırı sağdan ve ırkçılardan "kopya" çekerek konuşuyor" ifadeleriyle eleştirdi.

'FETÖ destekliyor' dediği Akşener'i aday ilan etti

Koray Aydın, MHP'de olağanüstü kurultay tartışmalarının yaşandığı dönemde "FETÖ destekliyor" dediği Meral Akşener'i cumhurbaşkanı adayı ilan etti.

Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı iddiasına yanıt

Başbakan Yardımcısı Bozdağ, CHP Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nun tutuklanacağı iddialarına ilişkin, "Bu tamamen CHP'nin uydurduğu, hükümeti ve AK Parti'yi haksız bir konuma itmeyi hedefleyen uydurma bir tartışmadır" dedi.

CHP'de dikkati çeken görüşme: Kılıçdaroğlu'nu uyardı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu ile Yalova Milletvekili Muharrem İnce, CHP Genel Merkezi'nde görüştü. Görüşmede İnce'nin Kılıçdaroğlu'na yaptığı uyarısı ise dikkatleri çekti.

"Suriyeliler'e karşı içten içe yükselen bir nefret"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... Özlem Albayrak köşesinde "Suriyeliler konusu ciddiye alınmalı" başlıklı yazısını kaleme aldı. Kemal Öztürk, Taha Kılınç, Mehmet Acet ve Yasin Aktay da gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Oyunlarını bozduk

Terörle mücadelede İran ile işbirliğine işaret eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fırat Kalkanı ile terör koridorunun engellendiğini söyledi. Erdoğan, “Şimdi Afrin konusu var. Şu anda planladığımız gibi gidiyor. Kararlılığımız da planlarımız da belirlendiği şekilde yürüyor. Bu olumlu gelişmelerle, olumsuz bazı hesaplar peşinde olanların oyunu da şu anda bozulmuş durumda” dedi.

S-400 işi tamam

Türkiye ile Rusya arasında uzun menzilli hava savunma sistemlerinin satın alınmasında nihai adım atıldı. Rusya devlet silah ihracat şirketi Rosoboronexport Başkanı Aleksandr Miheyev, sözleşmenin imzalandığını ancak henüz yürürlüğe girmediğini açıkladı. Rusya’dan alınacak iki S-400 ilk etapta Suriye ve İran'dan gelecek tehdide karşı doğuya diğeri ise Yunan tehdine karşı batıya yerleştirilecek.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Rıza Kayaalp’i kutladı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Rıza Kayaalp’i tebrik etti.

Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanı Gürsul'un ByLock yazışmaları ortaya çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) İstanbul Üniversitesi'ndeki yapılanması davasının tutuklu sanığı ve CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun eski başdanışmanlarından Fatih Gürsul'un, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock yazışmaları ortaya çıktı.

Kılıçdaroğlu'nun atletli fotoğrafı nasıl çekildi

Adalet Yürüyüşü boyunca CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nu adım adım izleyen foto muhabiri gazetelere yansımayan atletli fotoğrafı nasıl çektiğini anlattı.

Tarihe geçen Meral Akşener çarkı

Koray Aydın, tarihi bir çarka imza attı. Aydın, MHP'de olağanüstü kurultay tartışmalarının yaşandığı dönemde "FETÖ destekliyor" dediği Meral Akşener'in partisine katılacak. Aydın’ın bu kararı paralel yapının yeni bir oyunu mu sorusunu akıllara getirdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan komünistleri tanımladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kılıçdaroğlu'nun Adalet Yürüyüşü'nde atletle yemek yerken ortaya çıkan fotoğrafının vatandaşa hakaret olduğunu söyledi. Erdoğan ülkedeki yatırımlarına karşı çıkanlara da "Yanlarına havalimanı geliyor, bazıları "havalimanı istemezük" dedi. Yıllarca havalimanı dendi, bunlar "istemezük" dedi. Kim bunlar? Komünistler, komünistler. Bu komünistler, bunlar hiçbir zaman vatansever değildir. Bu tür hizmetleri verdiğiniz zaman çılgına dönüyorlar" ifadeleriyle yüklendi.

AK Parti'den 'racon' açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Parti Sözcüsü Mahir Ünal, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın racon açıklamasıyla ilgili "Cumhurbaşkanımız herkesle anladığı dilden konuşur. Birileri racon kesiyorsa, Cumhurbaşkanımız o racon kesenlere kendi dillerinden konuşmuştur" dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’a Anadolu'nun anahtarı verilecek

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın Anadolu’nun kapılarını Türklere açan Malazgirt Zaferi’nin yıldönümünün görkemli kutlanması için talimat vermesi, Muş’un tarihi ilçesi Malazgirt’te büyük heyecan uyandırdı.

Cumhurbaşkanı Erdoğan için kuruldu

Muş’un Malazgirt ilçesinde 26 Ağustos Zafer Bayramı etkinliklerine katılacak Cumhurbaşkanı Erdoğan için Zafer Anıtı’nda 8 kıl çadırı kuruluyor.

Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan milli güreşçiye tebrik

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Dünya Güreş Şampiyonası’nda altın madalya kazanan Metehan Başar’ı tebrik etti.

Erdoğan'ın avukatından herkesi şaşırtan Adil Öksüz açıklaması

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın avukatı Hüseyin Aydın, Adil Öksüz'ün 15 Temmuz gecesi ABD konsolosluğundan arandığı telefon numarasının vize aldığında kayıtlı olan telefon değil, üzerine kayıtlı olmayan başka bir numara olduğunu söyledi.

"Peki ama ne demek racon?"

Yeni Şafak yazarlarının Türkiye ve dünyadaki gündeme dair analizlerini sizler için özetledik... İsmail Kılıçarslan köşesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın "Kimse benim adıma racon kesmesin" ifadelerine işaret etti. Hasan Öztürk, Hatice Karahan, Abdullah Muradoğlu ve Ömer Lekesiz de gündeme ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Dışişleri'nden Bağdat ve Erbil çıkarması

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun yarın Irak'ı ziyaret edeceği, ziyaret kapsamında Bağdat ve Erbil'de temaslarda bulunacağı açıklandı.

Gençler fetih ruhunu Malazgirt'te öğrenecek

Anadolu Fetih 1071 Malazgirt Anma Programı'nda konuşan Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, Malazgirt’in bir fetih ruhu olduğunu söyledi. Çanakkale ruhunu anlaması için yüz binlerce gence kenti gezdirdiklerini hatırlatan Bak, fetih ruhunun anlaşılması için de gençlerin Malazgirt’e götürüleceğini müjdeledi.

Amaç Telafer'i yağmalamak

Amerika, Irak ordusu ve Haşdi Şabi teröristlerinin operasyon düzenlediği Türkmen yurdu Telafer hayalet kente döndü. Telafer’de bulunan 400 DEAŞ’lıya karşı 40 bin kişilik askeri güç operasyona katılıyor. ABD'nin isterse DEAŞ’ı 3 günde bitirebileceğini söyleyen Türkmen Cephesi sözcüsü Adil Selbi, “Operasyonu uzatıp, ilçeyi aylarca bombalamak istiyorlar” dedi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.