Mısır'da 3 kişi hakkında idam kararı onandı

Mısır'da bir yargıcın oğlunu öldürmekle suçlanan 3 kişi hakkındaki idam kararı Yargıtay tarafından onandı.

'Irak'ta terörle mücadele uzun sürecek'

Irak Cumhurbaşkanı Yardımcısı Allavi, "Teröre karşı savaş uzun sürecek. Mücadelemiz terörün ikinci yüzü olan uyuyan hücrelere karşı olacak" dedi.

İsrail'in tutukladığı down sendromlu Filistinli yaşadıklarını anlattı

İsrail askerleri tarafından pazar günü El Halil'de gözaltına alınan down sendromlu Filistinli genç Tavil, yaşadıklarını anlattı. Bölgedeki İsrail askerleri tarafından da tanınmasına rağmen gözaltına alınan Tavil, yaklaşık bir saat tutulduğu karakolda kendisine şiddet uygulandığını söyledi. Down sendromlu Filistinli gencin babası da "Muhammed'in durumunu bilmelerine rağmen kendi aralarında attıkları kahkahalarla onu gözaltına aldılar ve dövdüler" diye konuştu.

Burj El Barajne'deki 200 çocuk okula kavuştu

Sadakataşı Derneği, Filsitinli mültecilerin zor şartlarda yaşadığı Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki Burj El Barajne Mülteci Kampı’nda, El Aksa Anaokulunun açılışını gerçekleştirdi.

Yahudiler Mescid-i Aksa'ya girdi

Bugün Hanuka bayramının ikinci gününü kutlayan onlarca Yahudi yerleşimci, İsrail polisinin yardımıyla Mescid-i Aksa'nın avlusuna girdi.

ABD Başkan Yardımcısı Pence İsrail ziyaretini erteledi

ABD'nin Kudüs kararı sonrasında bölgede yaşanan olaylar nedeniyle İsrail'e yapacağı üst düzey ziyaret iptal edildi. ABD Başkan Yardımcısı Pence, İsrail Meclisi'nde konuşma yapmayı planlamıştı. Ancak ziyaretin iptal edildiği ifade ediliyor.

Hamas'tan kuruluş yıldönümünde gövde gösterisi

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kasam Tugayları, Hamas'ın 30'uncu kuruluş yıl dönümü sebebiyle Gazze'de askeri geçit töreni düzenledi. Kassam direnişçilerinin bazılarının daha önce Gazze'de ürettiklerini duyurdukları keskin nişancı tüfeklerinin yanı sıra farklı ağır otomatik silah, zırh delici roketatar ve havan topları taşıdığı görüldü.

İsrail ajanları Filistinli gibi giyindi!

ABD'nin Kudüs kararı ile sokağa dökülen Filistinliler, ülkenin dört bir yanında protesto gösterileri düzenliyor. Ramallah'ta düzenlenen gösterilerde İsrail askerlerinin insanlık dışı yöntemi ortaya çıktı. İsrail ajanları Filistinli kılığına girerek göstericilerin arasına daldı ve onlara saldırdı.

İsrail Gazze ile sınır kapılarını kapattı

İşgalci İsrail, Gazze Şeridi ile İsrail arasındaki Kerm Ebu Salim ve Beyt Hanun sınır kapılarını 'güvenliği' gerekçe göstererek kapattı.

İsrail yine Gazze'yi vurdu!

İsrail savaş uçakları, Kassam Tugayları'na ait 3 noktaya hava saldırısı düzenledi.

PKK hastanesi!

TSK’nın operasyon hazırlığına karşı harekete geçen PKK, Afrin’de hastane açtı. Örgüt elebaşlarının da katıldığı açılışta, hastanenin PKK’lılara hizmet vereceği açıklandı. Hastanenin tüm ihtiyaçları ABD ve Batılı ülkelere ait dernek ve vakıflar tarafından karşılandı.

İsrail’inkuklaları

'Ilımlı İslam' projesinin yeni taşeronu Suud yönetimi, Kudüs için ABD ve İsrail'e tek laf edemedi. İİT İstanbul zirvesine katılmayan Kral ile oğlu, toplantı sürerken Yemen'de kan döktü. İsrail'i korumak için fetva verdiren Prens Selman'a Tel Aviv'den davet geldi.

Selman İsrail'e çağrıldı

Zirvede en alt düzeyde temsil edilen Suudi Arabistan'ın Veliaht Prensi Muhammed bin Selman, İsrail'e davet edildi. İsrail İstihbarat Bakanı Yisrael Katz, Veliaht Prensle "barış görüşmeleri" yapmak istediklerini açıkladı. Selman'ın İsrail'e gidip gitmeyeceği merak konusu.

Cerablus cıvıl cıvıl

Türkiye’nin Fırat Kalkanı ile Suriye’de ilk güvenli bölgeyi tesis ettiği Cerablus’ta yıllarca süren zulmün ardından artık huzur var. Bir yıl önce hakim olan sessizlik, bugün yerini çocuk seslerine bıraktı. Dükkanlar, restoranlar, manavlar açık. Türkiye’ye minnettar olan halk korkusuzca caddeleri, sokakları, pazarları dolduruyor.

Körfez despotluğu!

Körfez ülkeleri, ABD’nin Kudüs’ü başkent olarak tanıma kararını reddeden Ürdün’ü dışladı. Suudi Arabistan, BAE ve Kuveyt, Ürdün’ü Filistin meselesine yönelik tüm anlaşmaların dışında tutuyor. Körfez, Ürdün’e söz verdiği 3.6 milyar dolarlık beş yıllık mali yardım programını da yenilemedi. Ürdünlü analistler, Amman’ın Türkiye ve Katar’la yakınlaşması gerektiğini savunuyor.

İşgalci İsrail Kudüs ve Gazze'deki gösterilerde 73 Filistinliyi yaraladı

ABD Başkanı Trump'ın skandal kararına karşılık Batı Şeria, Gazze ve Kudüs'te düzenlenen protestolarda İsrail askerlerinin saldırısı sonucu 73 Filistinli yaralandı.

Suudi Arabistan gazetesi PKK'lı teröristle röportaj yaptı

Suudi Arabistan'ın medya organlarından 'Ukaz' gazetesi, röportaj yaptığı PKK'lı terörist Rıza Altun'u, 'PKK'nın Dışişleri Bakanı' ve "Abdullah Öcalan'ın Suriye'de kaldıkları sıradaki arkadaşlarından biri" olarak nitelendirdi.

İsrail'in Gazze'ye saldırılarında 11 Filistinli yaralandı

İsrail askerlerinin, Gazze Şeridi'nin sınır bölgelerine düzenledikleri saldırılarda 11 Filistinlinin yaralandığı bildirildi.

Kudüs direnişinin sembol ismi Cuneydi'nin gözaltı süresi uzatıldı

İşgalci İsrail askerleri tarafından gözleri ve elleri bağlanarak, askerler tarafından gözaltına alınan Kudüs direnişinin sembol ismi 16 yaşındaki Fevzi el- Cuneydi'nin gözaltı süresi çıkarıldığı mahkeme tarafından pazartesiye kadar uzatıldı. Tüm dünya onun işgalci İsrail askerlerinin gözlerini ve elleri kapatarak götürdüğü fotoğrafına tepki göstermişti.

Gazze'den İşgalci İsrail'e füze atıldı: Yaralılar var

Gazze'den işgalci İsrail topraklarına birden fazla füze atıldı. Sirenlerin çaldığı bölgede yaralıların olduğu aktarıldı.

Heniyye ve Taravine 'Kudüs' için görüştü

Hamas Siyasi Büro Başkanı Heniyye, ABD'nin skandal Kudüs kararını Ürdün Meclis Başkanı Taravine ile telefonda görüştü. Heniyye, "Bu aşamada, bu kararın durdurulması için geçmişte olmadığı kadar ortak çaba ve koordinasyonun güçlendirilmesine ihtiyaç var" dedi.

Yemen'deki hava saldırısında 33 ölü iddiası

Husiler, Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Sana'daki polis merkezine düzenlediği hava saldırısında ölenlerin sayısının 33'e yükseldiğini iddia etti.

'Kudüs için dünyada bir tek Erdoğan gerekli tepkiyi verdi'

Güney Afrika’da parlamento binasının önünde toplanan binlerce kişi ABD Başkanı Trump'ın skandal Kudüs kararını protesto etti. Güney Afrika Müslüman Hukuk Örgütü (MJC) Başkan Yardımcısı Fataar, "Müslüman liderlerden gereken destek gelmiyor. Dünyada sadece Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan gerekli tepkiyi verdi. Onun yalnız kalmasını kabul etmiyoruz. Nerede Müslüman liderler?" ifadelerini kullandı.

İsrail işgal altındaki Batı Şeria'da 27 Filistinliyi yaraladı

ABD'nin skandal 'Kudüs' kararına yönelik işgal altındaki Batı Şeria'da devam eden gösterilerde 27 Filistinli İsrail askerlerin saldırısı sonucu yaralandı.

İİT zirvesinde ortak açıklama

ABD’nin Kudüs’ü 'İsrail’in başkenti' olarak tanıma kararına tepki gösteren İslam ülkelerinin liderleri bugün İstanbul’da bir araya geldi. Zirveye 16’sı lider düzeyinde 49 ülkeden katılım oldu. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Kudüs çağrısı damgasını vurdu. Erdoğan'ın 'Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıyalım' çağrısı zirvede kabul edildi. İslam İşbirliği Teşkilatı, Doğu Kudüs'ü Filistin'in başkenti olarak tanıdı. Zirve sonunda Cumhurbaşkanı Erdoğan, Filistin Devlet Başkanı Abbas ve İİT Genel Sekret...

İİT'nin sonuç bildirgesi: ABD derhal çekilmeli!

İslam İşbirliği Teşkilatı, bugün 'Kudüs' konusuyla olağanüstü toplandı. Zirveden tarihi bir karar çıktı: Doğu Kudüs Filistin'in başkenti ilan edildi. ABD'nin Kudüs kararına sert tepki gösterilen İİT zirvesinde yayınlanan sonuç bildirgesindeki maddeler...

Filistin'in başkenti: Doğu Kudüs

ABD’nin Kudüs’ü “İsrail’in başkenti” olarak tanıma kararının ardından dünyada pek çok yer bu karara tepki gösterdi ve tanımadı. En sert ve vurucu önlem ise İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan (İİT) geldi. İslam ülkelerinin liderleri İstanbul'da toplanarak tarihi bir karara imza attı. Doğu Kudüs, Filistin'in başkenti olarak tanındı. Peki Doğu Kudüs tam olarak nerede? Geçmişinde neler var? İşgalci İsrail'in zulmü ne zamandır devam ediyor? Yakından bakalım.

İsrail Suudi prensi ülkeye davet etti

İsrail ulaştırma ve istihbarat bakanlıklarını yürüten Yisrael Katz'in Suudi Arabistan Veliaht Prensi Muhammed bin Salman'ı İsrail'e davet ettiğini duyurdu.

Kudüslüler İİT'den 'pratik kararlar' bekliyor

Kudüs sakini Filistinliler, ABD Başkanı Donald Trump'ın Kudüs kararını görüşmek için olağanüstü toplanan İslam İşbirliği Teşkilatı'nın (İİT) "pratik kararlar" almasını istiyor. Kudüs'ün kalan son onur kalesi olduğunu dile getiren Filistinliler, "Bu zirvenin her zamanki toplantılardan farklı olmasını arzu ediyoruz. Kınama açıklamalarıyla bitmesini değil." şeklinde konuşuyorlar.

Erdoğan'ın çıkışı sonrası İİT'den Kudüs çağrısı

İİT Genel Sekreteri Useymin, İstanbul'da düzenlenen zirvede "Filistin'i şimdiye kadar tanımayan ülkeleri, tanımaya davetimizi yineliyoruz" ifadelerini kullandı.

17 ay sonra Cerablus huzura kavuştu

Fırat Kalkanı operasyonu ile terörden temizlenen Cerablus'ta hayat normale döndü. 17 ay sonra huzur ortamının sağlandığı bölgede, nüfus 150 bine çıkarken, 19 olan okul sayısı 108’e çıkarıldı.Türkiye tarafından kentin alt yapı çalışmaları gerçekleştirilirken, hastane yapımı da devam ediyor.

Suudi Arabistan Yemen'de polis merkezini vurdu: 39 ölü

Yemen'de koalisyon güçlerinin başkent Sana'daki bir polis merkezini hedef aldığı hava saldırısında 39 kişinin hayatını kaybettiği, 90 kişinin yaralandığı bildirildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.