• Tarihe göre sırala

Göstericiler bakanlık binasını ateşe verdi

Brezilya'da gerçekleştirilen hükümet karşıtı gösteride protestocular, bakanlıkların binalarına saldırdı. Göstericiler Temer'in istifasını ve erken genel seçime gidilmesini istiyor.

ABD Irak’a verdiği silahların izini kaybetti

ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) Başdenetçi 2016 denetim raporu, ABD ordusunun eğit-donat programı kapsamında Irak ordusuna verdiği 1 milyar dolardan fazla değere sahip askeri ekipman ile silahların kayıt ve takibinin doğru yapılmadığını ortaya koydu.

Kanada'da Ramazan ve Kurban Bayramı için özel pul

Kanada Posta İdaresi, Ramazan ve Kurban bayramı için özel olarak tasarlanan pullar bastı.

ABD'den FETÖ okuluna ret

ABD'ni New Jersey eyaletinde FETÖ'nün "evrakta sahtecilik yaparak" açmak istediği charter (sözleşmeli) okuluna işletme belgesi verilmedi.

Yemen'de 20 milyon kişi yardıma muhtaç

Dünya Gıda Programınca, 20 milyon kişi yardıma muhtaç durumda olduğu Yemen'de açlığın önüne geçilmesi için bağış toplama kampanyası başlatıldı.

Uber'den 50 milyon dolarlık hata

Uber'in muhasebe sisteminden kaynaklanan hata nedeniyle 2,5 yıldır New York sürücülerinden yapılan fazla kesintiler geri ödenecek. Muhasebe hatası Uber'e yaklaşık 50 milyon dolara mal olacak.

ABD'li eski Büyükelçi Jeffrey: YPG bir araç

ABD’nin eski Ankara Büyükelçisi James Jeffrey, ABD'nin YPG'ye ağır silah yardımlarını açıkladı. Jeffrey, "ABD YPG ile uzun vadeli bir ilişkiyle ilgilenmiyor. ABD, YPG’yi tek bir konuda araç olarak görüyor; DEAŞ’ın hezimete uğratılması" dedi.

Trump’tan kalıcıbarış sözü

Kudüs’teki Ağlama Duvarı’nı ziyaretinin ardından Beytüllahim’e geçen Trump, İsrail-Filistin barış sürecini canladırarak kalıcı barışı sağlamaya kararlı olduğunu açıkladı. Ancak bir yol haritası çizmedi. Filistin Devlet Başkanı Abbas da Trump’ın barışı sağlayan adam olarak tarihe geçmesini temenni etti.

Trump'tan Pentagon için 639 milyar dolarlık bütçe talebi

Trump yönetimi 2018 mali yılı savunma harcamaları için kongreden 574,5 milyar dolar ana bütçe, 64,6 milyar dolar denizaşırı operasyon fonu olmak üzere toplam 639,1 milyar dolar talep etti.

ABD Başkanı Trump, Roma’da

ABD Başkanı Trump, Vatikan ve İtalya'daki resmi temasları için akşam saatlerinde Roma’ya geldi.

Trump'ın 2018 bütçesinde yoksullara yönelik kısıtlama

ABD Başkanı Donald Trump’ın ülke ekonomisini daha hızlı büyütmeyi amaçlayan yaklaşık 4,1 trilyon dolarlık 2018 mali yılı bütçe teklifi, federal hükümetin sosyal programlarında ciddi kesintiler öngörüyor.

ABD'li senatörden istihbarat şeflerine PYD sorusu

ABD Kongresindeki oturumda Cumhuriyetçi Senatör Graham, ABD'nin terör örgütü PKK'nın Suriye uzantısı PYD/YPG politikasının Türk-Amerikan ilişkilerinde anlaşmazlığa neden olduğuna dikkat çekti. Graham'in "Rakka'yı DEAŞ'tan geri alma stratejimiz büyük oranda YPG'li Kürtlere dayanıyor. Bu durum Türkiye ile anlaşmazlığa neden oluyor mu?" sorusuna her iki istihbarat şefi de "evet" cevabını verdi.

Trump'tan 'stratejik petrol' hamlesi

ABD'nin stok satışlarından 2018-2027 mali yılları arasında toplam 16,6 milyar dolar gelir elde etmesi öngörülüyor.

Flynn sessiz kalma hakkını kullanacak

ABD Başkanı Donald Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn'in, 'seçimlere Rusya'nın müdahalesi' soruşturmasında sessiz kalma hakkını kullanacağı açıklandı. Flynn'in Senato İstihbarat Komitesi'ne istenen belgeleri vermeyeceği öğrenildi.

Amerikalılar Trump'ın azledeceğini düşünmüyor

ABD'de yapılan bir ankete göre Amerikalıların yüzde 60'ı Başkan Donald Trump'ın Rusya ile ilişkisi olduğu iddiaları nedeniyle görevden alınabileceğine inanmıyor. Seçimlerde Hillary Clinton'a oy verdiğini söyleyen seçmenler ise azledilebileceğini inanıyor.

Trump Kudüs’te

İsrail’de temaslarda bulunan ABD Başkanı Trump, işgal altındaki Doğu Kudüs’te Mescid-i Aksa’nın batı duvarı olan Burak Duvarı’nı (Ağlama Duvarı) ziyaret etti.

ABD'den Ukraynalı internet korsanına 30 ay hapis cezası

Ukraynalı internet korsanı ABD'de, "çalıntı haber bültenleri" yüzünden 30 ay hapse mahkum oldu.

Flynn Rusya belgelerini ABD Kongresine vermeyecek

ABD Başkanı Trump'ın eski Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn, ABD Kongresine gönderdiği mektupta Anayasa'nın 5. maddesine atıfla elindeki belgeleri sunmama ve ifade vermeme hakkını kullanacağını bildirdi.

ABD'de yaklaşık 740 bin kişi vize süresinden uzun kaldı

ABD'de geçen yıl yaklaşık 740 bin yabancının vize süresinden uzun kaldığı bildirildi.

Venezuela'daki gösterilerde bir kişi ateşe verildi

Devlet Başkanı Maduro, Caracas'ta protestocuların hükümet destekçisi bir genci üzerine benzin dökerek yaktığını duyurdu.

'ABD polisi bir ambulans bile çağırmadı'

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Washington ziyareti sırasında terör örgütü PKK sempatizanları tarafından gerçekleştirilen izinsiz gösteri sırasında gözaltına alındıktan sonra serbest bırakılan Necmi Ayten, yaşadıklarını anlattı.

Gösterici alevler içinde kaldı

Venezuela hükümet karşıtı gösterilerlerle çalkalanıyor. Başkent Caracas’ta bir ana yolu kapatan binlerce gösterici beyaz tişört giydi, kendi ürettikleri gaz maskelerini taktı.

Pentagon’a saldırıdan yeni kareler

ABD Federal Soruşturma Bürosu 11 Eylül 2001’deki terör saldırılarında El Kaide üyesi teröristlerin kullandığı uçakla vurulan Pentagon’un yayımlanmamış 27 yeni fotoğrafını kamuoyuyla paylaştı.

Trump: Terörle Müslümanlar savaşsın

ABD Başkanı Donald Trump, yedi İslam ülkesine seyahat yasağının mimarı Stephen Miller’in kaleme aldığı konuşma metni ile 50 Müslüman ülke liderine seslendi.

Evinden 120 binarı çıktı!

ABD’li bir kadının evinde 120 bin arı bulundu.

BMGK Kuzey Kore'nin füze denemesini görüşecek

BM Güvenlik Konseyi, Kuzey Kore'nin füze denemesini görüşmek amacıyla 23 Mayıs Salı günü toplanacak.

Mezuniyet töreni fotoğrafında Trudeau sürprizi

Kanada Başbakanı Trudeau Vancouver kentinde spor yaparken mezuniyet için fotoğraf çektiren bir grup lise öğrencisinin fotoğraf karelerine girdi. Trudeau'nun daha sonra öğrencilerle birlikte fotoğraf çektirdiği öğrenildi.

Trump'tan İsrail ziyareti öncesi Filistin mesajı

İlk yurt dışı ziyaretinin ikinci durağı için Pazartesi günü İsrail'e gidecek olan ABD Başkanı Donald Trump, ziyareti öncesi yaptığı açıklamada İsrail-Filistin barışını sağlayacağına inandığını söyledi. Trump, İsrail'in yasa dışı yerleşim yerleri ile ilgili soruya ise cevap vermedi.

FETÖ ABD'de güç kaybediyor

FBI'ın 2013’te baskın düzenlediği FETÖ bağlantılı Kenilworth Bilim ve Teknoloji Okulu’nun yeni bir okul daha açma talebi ABD'de oy birliği ile reddedildi. 2013'te yapılan incelemelerde hukuksuz bir şekilde gelir elde ettikleri ortaya çıkan FETÖ okulları ile ilgili bilgi ve belgeler ABD basınında geniş yer bulmuştu.

Temer yolsuzluk iddialarını reddetti

Brezilya Devlet Başkanı Temer yolsuzluk yaptığı yönündeki iddiaları reddetti. Temer'ın ülkenin en büyük şirketleri ile işbirliği yaparak yolsuzluk yaptığı iddia ediliyor.

Trump kılıç kuşandı

ABD Başkanı Trump'ın Suudi Arabistan ziyaretinden renkli kareler yansıdı. Trump'a Kral Selman tarafından devlet nişanı verilmesi ve geleneksel kılıç dansına Trump'ın da katılması dikkati çekti.

Türk gence 'Birinci sınıf' gözaltısı

ABD'de uçak havalandıktan sonra birinci sınıfta oturmak isteyen ve konuyla ilgili hosteslerle tartışan Türk genci FBI çalışanlarınca gözaltına alındı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.