ABD'den düşen İHA'larla ilgili yeni açıklama

Kazayla ilgili ABD 39. Hava Kanat Komutanlığı'ndan yeni bir açıklama yapıldı. 39. Hava Kanat Komutan Yardımcısı Albay Rimsky, "ABD ve Türk askeri yetkililer, düşen aracı kontrol ediyor. Kazanın oluş nedeniyle ilgili soruşturma ise devam ediyor" dedi.

Trump'ın ABD Gizli Servisinin yıllık bütçesinin 7 ayda bitirdi iddiası

ABD Başkanı Trump'ın göreve başlamasının üzerinden 7 ay geçmesine rağmen kendisini ve ailesini korumakla sorumlu Gizli Servis'in bir yıllık bütçesini kullandığı öne sürüldü.

100 yılın en büyük güneş tutulması gerçekleşti

ABD'de tam güneş tutulması gerçekleşti. ABD üzerinden geçen son tam Güneş tutulması 38 yıl önce gerçekleşmişti.

Teksas Üniversitesi tartışmalı heykelleri kampüsünden kaldırdı

ABD'de Teksas Üniversitesi yönetimi, iç savaş döneminin tartışmalı bazı figürlerine ait heykellerin kampüs meydanından kaldırılmasına karar verdi.

THY uçağı acil iniş için Dublin'e yöneldi

Türk Hava Yolları'nın Houston-İstanbul seferini yapan Boeing 777 tipi uçağı bir yolcunun hastalanması üzerine acil iniş için Dublin'e yöneldi.

ABD'nin Rusya'ya vize hamlesi

Rusya'nın ülkedeki ABD'li diplomatların sayısının 455'e düşürme kararı üzerine ABD'den karşı hamle geldi. ABD'nin Rusya Büyükelçiliği, ABD’ye geçici süreli ziyaret amacıyla verilen göçmen olmayan vizeleri askıya alacağını duyurdu. Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ABD'nin vize kararına sert tepki gösterdi.

Güney Kore ve ABD'den dev askeri tatbikat

Güney Kore ve ABD, Kuzey Kore'nin art arda kıtalar arası balistik füze denemelerinde bulunmasının ardından ilk büyük çaplı ortak askeri tatbikata başladı. "Ulchi Özgürlük Koruyucusu" adı verilen tatbikatta yaklaşık 68 bin asker görev alıyor.

Trump'ın yeni Afganistan planı: Daha fazla asker

Ocak ayında göreve başladıktan sonra Afganistan konusunda yeni bir strateji hazırlanması talimatı veren ABD Başkanı Trump'ın yeni stratejiyi açıklayacağı belirtiliyor. Trump yönetiminin kabul ettiği yeni plana göre 16 yıldır ABD'nin işgalinde bulunan Afganistan'a daha fazla asker gönderilecek ve Pakistan'a yönelik baskılar artırılacak.

Mattis 'kırmızı dosya' ile geliyor

İran ve Kuveyt Genelkurmay Başkanlarının Ankara'ya ziyaretinin ardından ABD Savunma Bakanı Mattis de Türkiye'ye geliyor. Mattis'in elindeki kırmızı dosyada 4 ana gündem maddesi olduğu belirtiliyor.

Chicago’da silahlı saldırılar: 8 ölü, 54 yaralı

ABD’nin Chicago kentinde hafta sonunda meydana gelen silahlı saldırılarda 8 kişi öldü, 54 kişi yaralandı.

Chicago’da silahlı saldırılar: 8 ölü, 54 yaralı

ABD’nin Chicago kentinde hafta sonunda meydana gelen silahlı saldırılarda 8 kişi öldü, 54 kişi yaralandı.

Chicago’da silahlı saldırılar: 8 ölü, 54 yaralı

ABD’nin Chicago kentinde hafta sonunda meydana gelen silahlı saldırılarda 8 kişi öldü, 54 kişi yaralandı.

Chicago’da silahlı saldırılar: 8 ölü, 54 yaralı

ABD’nin Chicago kentinde hafta sonunda meydana gelen silahlı saldırılarda 8 kişi öldü, 54 kişi yaralandı.

Asker sarayı!

Steve Bannon’un Beyaz Saray’dan kovulması, ABD iç politikasında olduğu kadar dış politikada da dengeleri değiştirdi. Trump kabinesinde geleneksel Amerikan dış politikasına yakın isimlerin, özellikle de asker kökenli James Mattis, Herbert McMaster ve John Kelly’nin ağırlıkları arttı. Yerleşik düzene yakın olarak bilinen bu isimlerin ABD’nin Avrupa, Ortadoğu ve Asya politikalarına değişim getireceği belirtiliyor. Değişim ilk Afganistan’da hissedilecek.

Meksika'da kamyon kasasındaki 100'den fazla kaçak göçmen kurtarıldı

Meksika'da bir kamyon kasasındaki 115 kaçak göçmenin kurtarıldığı bildirildi.

Kayıp ABD savaş gemisi 72 yıl sonra Pasifik'te bulundu

Japon denizaltısınca 2. Dünya Savaşı'nda vurulan geminin enkazına okyanusun 5,5 kilometre derinliğinde ulaşıldı.

Filistinli öğrenci Pentagon'un açığını buldu

Filistinli üniversite öğrencisi, Pentagon internet sitesinin açığını buldu.

Trump'ın Afganistan stratejisi hala açıklanmadı

Trump'ın üst düzey yetkililerle görüşmesinin ardından açıklama yapan Beyaz Saray Basın Sözcüsü Sanders "Başkan, ABD halkına, müttefiklerimize, ortaklarımıza ve dünyaya uygun zamanda bir açıklama yapacak" dedi.

Ekibinden geriye sadece yardımcısı kaldı

Ocak ayında göreve başlayan ABD Başkanı Donald Trump'ın kısa süre içerisinde ekibindeki birçok ismin görevine son vermesi dikkat çekiyor. Trump'ın baş stratejisti olan Bannon'ın da görevden ayrılması ile seçim kampanyasından bu yana Trump'ın yanında kalabilen tek isim ise Başkan Yardımcısı Mike Pence oldu.

Chicago'da nefes kesen hava ve su gösterisi

ABD'de bu yıl 59’uncusu gerçekleşen Chicago Hava ve Su Fuarı'nda nefesleri kesen görüntüler yaşandı. Çok sayıda hava akrobasi timinin gösteri yaptığı etkinliği yaklaşık 2 milyon kişi yerinde izledi

ABD'de heykel savaşları

ABD’de Charlottesville kenti, Virginia’dan kölelik savunucularının heykellerini kaldırmak için yetki istedi. Seattle kentinde Lenin heykelinin, Güney Dakota’da Bill Clinton heykelinin yıkılması çağrısı yapıldı. Philadelphia’da da ırkçı bir polis şefinin heykelinin yıkılması istenirken New York metrosunda Konfederasyon bayrağına benzeyen tasarımların değiştirileceği açıklandı.

Trump hortlayan Ku Klux Klan'ı destekliyor

ABD tarihinin "kara lekesi" anti-semitik Ku Klux Klan'ın ırkçı ve yabancı düşmanlığı yeniden alevlendi. Trump yönetimi örgütün eylemlerine sessiz kalırken, Avrupa basını kapaklarına taşıdıkları fotoğraflarla bu durumun Trump'ın gerçek yüzünü gösterdiğini ifade ediyor.

40 yıl sonra patlayan havan topu 6 can aldı

20 yıl süren Vietnam savaşı döneminden kalma havan mermisinin patlaması sonucu 6 kişi hayatını kaybetti. Ülkede Vietnam Savaşı'ndan kalma patlamamış mühimmat yüzünden 42 binden fazla kişinin öldüğü belirtiliyor.

ABD'de silahlı saldırı: 1 polis öldü

ABD'nin Florida eyaletinde iki silahlı saldırıda 1 polis memuru öldürüldü, 3'ü yaralandı.

Sidney'de bir araç kalabalığın arasına daldı

Avustralya'nın Sidney kentinde bir kişi kalabalığın üzerine aracıyla daldı. Yerel basın, biri çocuk 6 kişinin yaralandığını duyurdu.

Trump'ın 'Sanat Komitesi' ve milyarder yatırımcı danışmanı istifa etti

Beyaz Saray'da istifa depremleri sürüyor. Sanat Komitesine mensup 16 üye, Trump'ı protesto etmek amacıyla görevlerinden ayrıldı. Milyarder Wall Street yatırımcısı Carl Icahn da ABD Başkanı Donald Trump'a danışmanlık yapmayı bıraktı.

Heykel kaosu büyüyor

ABD’de Virginia eyaletinin Charlottesville kentinde, kölelik yanlısı Konfederasyon komutanının heykelinin kaldırılmasıyla başlayan çatışmaların diğer eyaletlere sıçramasından korkan yetkililer, kendi eyaletlerindeki heykelleri kaldırma kararı aldı.

Trump Baş Stratejisti Bannon'un görevine son verdi iddiası

New York Times, Beyaz Saray yetkililerine dayandırdığı haberinde, Trump'ın, Bannon'un görevine son verme kararı aldığını yazdı. Beyaz Saray'dan henüz resmi açıklama yapılmadı.

ABD Dışişlerinde e-posta krizi

ABD Dışişleri Bakanlığının e-posta sistemine erişimin sağlanamadığı bildirildi.

ABD'den Japonya'ya güvenlik taahhüdü

ABD Genelkurmay Başkanı Dunford Kuzey Kore geriliminin sürdüğü bir dönemde ABD'nin Japonya'ya olan güvenlik taahhüdünü tekrarladı.

ABD Kanada'ya sığınıyor

ABD'den Kanada'ya yasa dışı yollarla geçerek mülteci başvurusunda bulunanların sayısı, temmuz ayında bir önceki aya kıyasla yaklaşık 4 kat arttı. Kanada'ya yasa dışı yollarla geçenlerin sayısı mayısta 742, haziranda 884 kişi oldu.

Açlıktan hayvanat bahçesindeki hayvanları yiyorlar

Ekonomik kriz ve beraberinde kıtlıkla mücadele eden Venezuela'da, hayvanat bahçelerindeki hayvanların kesilmek için çalındığı öne sürüldü. Daha önce de milyonlarca insanın çöp konteynerlarından çıkanları yediği belirtilmişti.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.