Rusya'nın yeni ABD Büyükelçisi belli oldu

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Rusya'nın ABD Büyükelçiliği görevine 62 yaşındaki Anatoly Antonov'u atadı. Antonov 1 Eylül itibariyle göreve başlayacak.

İran: Çıkar için müdahale ediyoruz

İran Lideri Ali Hamaney, Irak ve Suriye'ye müdahalelerinin çıkar odaklı olduğunu söyledi. İranlı General Süleymani yaptığı açıklamda, Esed'i diktatör olarak gördüklerini, fakat lider Hamaney'in konuya çıkar odaklı yaklaştığını belirtti.

Başbakan Yıldırım: Gümrük Birliği'ni güncelleyeceğiz

Singapur'da katıldığı bir konferansta konuşan Başbakan Yıldırım, Türkiye ile Singapur arasında serbest ticaret anlaşmasının imzalandığını ve kısa süre içerisinde yürürlüğe gireceğini açıkladı. Başbakan Yıldırım, Singapur ile çok yönlü işbirliği için gerekli adımları attıklarını söyledi.

'Tecrübemizi Singapur ile paylaşmaya hazırız'

Ekonomi gündemi ile Singapur'a çıkarma yapan Başbakan Yıldırım, Singapur Başbakanı Loong ile görüştü. Görüşme sonrası açıklama yapan Başbakan Yıldırım, "Her türlü tecrübemizi Singapur ile paylaşmaya hazırız" dedi.

ABD savaş gemisi ile petrol tankeri çarpıştı

Singapur açıklarında ABD donanmasına ait bir savaş gemisi ile bir petrol tankeri çarpıştı. Kazada 10 asker kayboldu, 5 asker yaralandı, arama-kurtarma çalışmaları başlatıldı.

ABD'nin kayıp savaş gemisi 72 yıl sonra bulundu

Japon denizaltısınca 2. Dünya Savaşı'nda vurulan geminin enkazına okyanusun 5,5 kilometre derinliğinde ulaşıldı.

ABD savaş gemisi tankerle çarpıştı

ABD ordusuna ait USS John S. McCain adlı savaş gemisi Singapur açıklarında bulunan Malakka Boğazı'nda bir petrol tankeriyle çarpıştı.

ABD savaş gemisi tankerle çarpıştı

ABD ordusuna ait USS John S. McCain adlı savaş gemisi Singapur açıklarında bulunan Malakka Boğazı'nda bir tanker gemisiyle çarpıştı.

ABD savaş gemisi tankerle çarpıştı

ABD ordusuna ait USS John S. McCain adlı savaş gemisi Singapur açıklarında bulunan Malakka Boğazı'nda bir petrol tankeriyle çarpıştı.

ABD savaş gemisi tankerle çarpıştı

ABD ordusuna ait USS John S. McCain adlı savaş gemisi Singapur açıklarında bulunan Malakka Boğazı'nda bir tanker gemisiyle çarpıştı.

ABD savaş gemisi tankerle çarpıştı

ABD ordusuna ait USS John S. McCain adlı savaş gemisi Singapur açıklarında bulunan Malakka Boğazı'nda bir tanker gemisiyle çarpıştı.

'Yangına körükle gidiyorlar'

Kuzey Kore, ABD ve Güney Kore arasında bugün başlayacak askeri tatbikata “Yangına körükle gidiyorlar” diyerek tepki gösterdi.

Hindistan Arakanlı Müslümanları sınır dışı edebilir

Hindistan, Myanmar hükümetinin saldırılarının hedefinde olan Arakanlı Müslümanları sınır dışı etmeyi planlıyor. Myanmar hükümetinin ve ordusunun saldırı ve katliamlarına maruz kalan Müslümanların geri gönderilmesi ihtimali büyük endişeye yol açıyor.

Hindistan'da aşırı yağışlar hayvanları vurdu

Hindistan'daki aşırı yağışlar nedeniyle meydana gelen sellerin Kaziranga Milli Parkı'nı vurduğu ve 225 hayvanın telef olduğu açıklandı. Hindistan'ın yanı sıra komşu ülkelerde de etkili olan yağışlardan 16 milyon insanın etkilendiği ifade ediliyor.

Başbakan Yıldırım'dan Singapur'a ekonomi çıkarması

Başbakan Binali Yıldırım, resmi ziyarette bulunmak için Singapur'a gitti. Ekonomi gündemi ile Singapur'a giden Başbakan Yıldırım sonraki durağı ise Vietnam olacak.

Afganistan'da çatışma: 5 polis öldü

Helmand'da Taliban militanlarıyla güvenlik güçleri arasında çıkan çatışmada 5 polisin öldüğü belirtildi.

Hindistan'da tren faciası

Hindistan'ın Muzaffarnagar kentinde tren kazası meydana geldi. Kazda çok sayıda yaralının olduğu bildirildi.

Rusya'da bıçaklı saldırı: 8 yaralı

Rusya'da bıçaklı saldırgan 8 kişiyi yaraladı. Polis saldırganı öldürdü.

Filipinler'de çatışma: 5 ölü

Filipinler'in güneyinde Moro İslami Kurtuluş Cephesi ile Bangsamoro İslami Özgürlük Savaşçıları arasında çıkan çatışmada 5 kişi öldü.

Çin'den Hindistan'a: Sınır ihlali yapan askerlerinizi geri çekin

Pekin yönetimi, sınır ihlali yapan Hintli askerlerin geri çekilmesini istedi. Çin Dışişleri Bakanı Çunying,"Sınırı geçmek rahatsızlık oluşturuyor. Mevcut durumu değiştiren Hindistan tarafıdır" dedi.

Çin savaş gemileri Japonya ile ihtilaflı takım adalarda

Çin sahil güvenlik gemilerinin Doğu Çin Denizi'nde, Japonya'nın kontrolündeki ihtilaflı takımadalar çevresinde seyrettiği bildirildi.

Bu adaya sadece erkeler girebiliyor

UNESCO Dünya Mirası listesine giren Japonya’da sadece erkeklerin yaşayabildiği Okinoshima adasına kadınların girmesi kesinlikle yasak.

Bangladeş'te 100 yılın felaketi

Bangladeş'te Muson yağmurlarının neden olduğu aşırı yağışlar nedeniyle büyük bir sel felaketi yaşanıyor. 9 gündür devam eden sel felaketinde şu ana kadar 51 kişi hayatını kaybederken, 3,3 milyon vatandaşın selden etkilendiği ifade edildi.

'Kore Yarımadası'nda asla savaş olmayacak'

Son dönemde ABD ile Kuzey Kore arasında artan gerilim ile ilgili açıklama yapan Güney Kore Devlet Başkanı Moon, "Kore Yarımadası'nda bir daha asla savaş olmayacağını rahatlıkla söyleyebilirim" dedi.

Çin: ABD'nin eylemleri ilişkilerimizi bozuyor

Pekin'de ABD Genelkurmay Başkanı Dunford ile görüşen Çin Merkez Askeri Komisyon Başkan Yardımcısı Fan, ABD’nin bölgedeki bazı faaliyetlerinin iki ülke ilişkilerini olumsuz etkilediğini belirtti. Fan, ABD'nin Tayvan, Güney Çin Denizi ve THAAD ile ilgili politikalarını eleştirdi.

Maarif Vakfı ilk okulunu açıyor

Türkiye Maarif Vakfı, ilk okulunu Kazakistan'da açıyor. Almatı'da bulunan Talgar Lisesi, 350'si yatılı, 500 öğrenci kapasitesiyle eğitimine başlayacak.

Hindistan'da köpeklerin görüntüsü korkuttu

Hindistan’ın Mumbai kentinde sokaklarda dolaşan 'mavi' köpekler, yerel halk arasında endişeye yol açtı.

ABD’yi dondurdular!

Kuzey Kore krizinde büyük nükleer güce sahip olan iki ülke, Rusya ve Çin inisiyatifi ele geçirdi.

Rusya'dan Türkiye'ye kritik ziyaret

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rusya Genelkurmay Başkanı'nın İdlib'deki durumu tartışmak için Türkiye'ye geleceğini açıkladı.

‘Aptal Yankileri bekleyeceğiz’

Kuzey Kore devlet medyası, Guam adasına yapılacak muhtemel saldırı senaryosunun hazır olduğunu, Pyongyang’ın “aptal Yankilerin ne yapacağını gözlemleyeceğini” duyurdu.

Taliban'dan Trump'a açık mektup

Taliban, ABD Başkanı Trump'a yönelik ABD birliklerinin Afganistan'dan çekilmesi çağrısını içeren "açık mektup" yayınladı. Mektupta, Afganistan stratejisinin yeniden gözden geçirilmesi istendi.

Kuzey Kore Guam'ı vurma planını erteledi

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, ABD'nin korumasında olan Guam'ı vurma planı için harekete geçmeden önce ABD'nin bölgedeki faaliyetlerini izleyeceklerini açıkladı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.