Avustralya'yı yarasalar istila etti

Avustralya'nın kuzeyindeki bir kasaba, yarasaların istilasına uğradı. 200 bine yakın yarasanın istila ettiği kasaba halkı tedirgin ve endişeli.

Avustralya devriye gemilerini Almanlar yapacak

Avustralya’nın 4 milyar dolarlık devriye gemilerinin ihalesini Alman firması kazandı. Turnbull, ‘‘Açık Deniz Devriye Gemileri’’ olarak tanımlanan yeni gemilerin inşasına önümüzdeki yılın sonlarına doğru başlanacağını açıkladı.

Gözaltı merkezini terk etmeyen mültecilere operasyon

Avustralya'ya teknelerle ulaşan mültecilerin gönderildiği, 31 Ekim'de resmi olarak kapatılan Manus Adası gözaltı merkezini güvenlik endişesiyle terk etmeyen mültecilere Papua Yeni Gine güvenlik güçleri tarafından operasyon düzenlendi.

Pasifik'te 5.9 büyüklüğünde deprem

Pasifik Okyanusu'nun güneydoğusunda 5.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Avustralya’da pitbull sahibini yedi

Avustralya’nın başkenti Canberra’da sahibini öldüren pitbull, polis tarafından vurularak etkisiz hale getirildi. Köpeğin sahibi Klemke’ni komşulara saldırmasından endişe duyduğu için köpeği içeride tuttuğu belirtildi.

Köpekbalığından 3 saat yüzerek kurtuldu

Avustralya'da zıpkınla avlanan ve teknesini kaybeden İngiliz dalgıç, peşine düşen köpekbalığından kaçarken karaya ulaşmak için üç saat boyunca yüzdü.

Avustralya'ya siber saldırı: Ordunun bilgileri çalındı

Avustralya savaş uçakları ve donanma gemilerine ait 30 gigabaytlık gizli veriler, "Alf" kod adlı hacker tarafından çalındı.

Sığınmacı tekneleri uzaydan izlenecek

Avustralya, ülke sınırlarını koruyan savaş gemileri ve gözetleme uçaklarının, sığınmacıları taşıyan tekneleri tespitini kolaylaştırmak için uzaya 3 uydu gönderecek.

Avustralya'da uçak düştü: 2 ölü

Avustralya’nın Queensland eyaletinde küçük bir uçağın düşmesi sonucu 2 kişi öldü.

Fiji Adaları'nda 6.5'lik deprem

Pasifik ülkesi Fiji Adaları'nda 6.5 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Avustralya eski Başbakanı saldırıya uğradı

Avustralya'da eski Başbakan Abbott, Tazmanya eyaletinde kaldığı otele giderken eş cinsel evliliklerin yasallaşmasını isteyen bir kişinin saldırasına uğradı. Abbott saldırıda hafif yaralandı.

FETÖ okulundan istihbaratçı ilanı

Avustralya'nın Melbourne kentinde bulunan FETÖ okulu, Avustralya İstihbaratının stajyer aldığı ilanını yayımladı. Söz konusu duyuru gelen tepkilerin ardından kaldırıldı.

Sıkıştığı dingilde 16 km yol yaptı

Avustralya'da girdiği tekerlek arasından çıkamayan yavru koala, feryatlarını sürücüye duyurmayı başardı. İtfaiye ekibi, koalayı özgürlüğüne kavuşturdu.

Avustralya'da beyaz koala heyecanı

Avustralya'nın Queensland eyaletindeki Hayvanat Bahçesinde beyaz bir koala dünyaya geldi. Hayvanat Bahçesi yetkilileri nadir görülen beyaz koala yavrusu için isim arıyor.

Müslümanlara hakaret etti

Avustralya'da aşırı sağcı partinin lideri Pauline Hanson, burkayı yasaklamak için Senato'ya burka giyerek geldi. Hanson'ın hareketi hakaret olarak algılandı ve tepki topladı.

Gemide binlerce köpekbalığı bulundu

Ekvador Cumhuriyeti'nin kontrolündeki Galapagos Adaları'nda nesli tükenme tehlikesi altında bulunan köpekbalıklarını yakalandığından şüphelenilen bir gemiye yapılan baskında mürettebat tutuklandı.

Avustralya kimin yanında olacağını tartışıyor

Avustralya eski Genelkurmay Başkanı Leahy, "Kuzey Kore ve ABD arasında çıkabilecek kanlı ve çirkin bir savaşta, ABD'nin yanında yer almadan önce bu konu parlamentoda görüşülmeli" açıklamasında bulundu.

Avustralya’da düşen ABD askeri uçağının enkazı bulundu

Avustralya Savunma Bakanı Senatör Marise Payne, Queensland eyaletinin Shoalwater Körfezi yakınlarında USS Ronald Reagan uçak gemisine iniş yapmaya çalışırken denize düşen uçağın enkazının bulunduğunu açıkladı.

Avustralya’da düşen ABD askeri uçağının enkazı bulundu

Avustralya Savunma Bakanı Senatör Marise Payne, Queensland eyaletinin Shoalwater Körfezi yakınlarında USS Ronald Reagan uçak gemisine iniş yapmaya çalışırken denize düşen uçağın enkazının bulunduğunu açıkladı.

Avustralya'da ABD askeri uçağı düştü

Denize düşen uçaktan 23 deniz piyadesi kurtarıldı. Kaybolan 3 piyadenin arama çalışmalarına son verildi.

Avustralya Kardinali George Pell hakim karşısında

Çocuklara cinsel tacizde bulunduğu iddiasıyla mahkemeye çıkan Avustralya Kardinali Pell, suçlamaları reddetti.

Çifte vatandaşlık bakanı istifa ettirdi

Avustralya'nın Devlet Bakanı Canavan, İtalya vatandaşı olduğunun ortaya çıkması üzerine kabinedeki görevinden istifa etmek zorunda kaldı.

Bebek katillerini bulana 1 milyon dolar ödül

Güney Avustralya eyalet hükümeti 2004 ve 2010 yılında 2 bebeği öldüren ve halen yakalanamayan katilleri ihbar edene 1 milyon Avustralya (762 bin USD) doları ödül vereceğini duyurdu.

Avustralya Başbakanı Turnbull Trump taklidi yaptı

Avustralya Başbakanı Turnbull’un, ABD Başkanı Trump’ı taklit ettiği görüntüleri ortaya çıktı.

Avustralya'da mültecilere 70 milyon dolar ödenecek

Avustralya hükümeti, Manus Adası'ndaki gözaltı merkezinde tutulan sığınmacılara tazminat ödemeyi kabul etti. Fiziksel ve psikolojik zarara uğrayan mültecilere 70 milyon dolar ödenecek.

Melbourne'de rehine krizi

Avustralya'nın Melbourne kentinde bir erkeği öldüren ve bir kadını rehin alan kişi polis tarafından etkisiz hale getirildi, operasyonda 3 polis yaralandı.

Avustralya çocuk tacizcilerinin pasaportlarını iptal edecek

Avustralya hükümeti, çocuklara cinsel tacizden hüküm giyenlerin pasaportlarını iptal edeceğini açıkladı.

Avustralya'da gizemli 'Yardım' yazısı

Avustralya'nın batısındaki ıssız alanda bir helikopter pilotunun gördüğü SOS mesajının gerçek veya sahte olduğu belirlenemedi.

Avustralya'da gizemli 'Yardım' yazısı

Avustralya'nın batısındaki ıssız alanda bir helikopter pilotunun gördüğü SOS mesajının gerçek veya sahte olduğu belirlenemedi.

Avustralya vatandaşlarına İngiltere'ye seyahat uyarısı

İngiltere'nin terör tehdidi seviyesinin en yüksek basamak olan "kritik" düzeye yükseltmesinin ardından Avustralya, bu ülkeye gidecek vatandaşlarına uyarıda bulundu.

Avustralyalı pilot helikopterle sipariş almaya gitti

Avustralyalı bir pilot, siparişini almaya helikopterle gitti. Fast food restoranının bahçesine helikopterle inen pilotun yasaları ihlal etmiş olabileceği iddia edildi.

Firar edecekken öldürüldüler

Papua Yeni Gine'de güvenlik güçleri, firar etmeye çalışan 17 mahkumu vurarak öldürdü. Karmaşadan yararlanan 57 mahkum ise kaçtı.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.