• Tarihe göre sırala

AA Genel Müdürü Kazancı üniversitelilerle bir araya geldi

Anadolu Ajansı (AA) Yönetim Kurulu Başkanı ve Genel Müdürü Şenol Kazancı, Genç Ensar tarafından Ensar Vakfı'nda düzenlenen "Türkiye Konuşmaları" programında, üniversite öğrencileriyle bir araya geldi.

YGS sonuçları açıklandı

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları için bekleyiş sona erdi. 12 Mart'ta yapılan sınavın sonuçları açıklandı. 2 milyon 162 bin 895 adayın girdiği sınavda bin 457 adayın sınavı geçersiz sayıldı.

20 bin öğretmenlik için mülakat yerleri açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında ön başvuru yapan adayların sözlü sınav merkezleri açıklandı.

KPSS'ye girecekler dikkat

ÖSYM tarafından, Kamu Personel Seçme Sınavı (2017 KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) başvuruları, bugünden itibaren 31 Mart'a kadar alınacak.

KPSS alan sınavları başvuruları başladı

Kamu Personel Seçme Sınavı (2017 KPSS) A Grubu ve Öğretmenlik (Alan Bilgisi) başvuruları, bugünden itibaren 31 Mart'a kadar alınacak.

YÖKDİL'in geçerlilik alanları açıklandı

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı sonuçlarının geçerli olduğu alanları açıkladı.

YGS sonuçları için nefesler tutuldu

Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) sonuçları için bekleyiş sona eriyor. 12 Mart'ta yapılan sınavın sonuçları yarın açıklanacak. Sınavda 2,2 milyon öğrenci ter dökmüştü.

Öğrencinin faturasını ödemişti şimdi de bu sözü verdi

Akdeniz Üniversitesi (AÜ) Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, kendisine twitterdan ulaşarak vize sınavı saatiyle Cuma namazı saatinin çakıştığından yakınan bir öğrencisine düzenleme sözü verdi. Rektör Ünal daha önceden de, Twitter hesabı üzerinden kendisinden telefon faturasını ödemesini isteyen öğrencinin faturasını ödemişti.

Öğretmenlere performans kriteri getiriliyor

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, "Önümüzdeki dönemde öğretmenlerimize bir performans kriteri getirmek istiyoruz." dedi.

En çok bu bölümlerden mezun olanlar iş buluyor

TÜİK verilerine göre, Türkiye'de üniversite mezunlarının istihdamında en yüksek oran yüzde 82,3 ile veterinerlikte görülürken, bunu yüzde 79,3 ile mühendislik, yüzde 77,8 ile sağlık hizmetleri izledi.

MEB’den bin 367 ek atama müjdesi

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), geçen yıl içerisinde sözleşmeli öğretmenlik için yapılan sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacağını duyurdu.

Sözleşmeli öğretmenliğe ek atama

Milli Eğitim Bakanlığınca, geçen yıl içerisinde sözleşmeli öğretmenlik için yapılan sözlü sınavdan 60 ile üzerinde puan alan ve atanamayan adaylar arasından bin 367 ek atama yapılacak.

Rektör faturasını ödediği öğrencisiyle buluştu

Akdeniz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mustafa Ünal, sosyal medya hesabı üzerinden kendisine cep telefonu faturasını gönderen öğrencisiyle bir araya geldi. Üniversite öğrencisi Baran Elbir ise, "Ödeyeceği aklımın ucundan geçmiyordu" dedi.

YÖKDİL sınavı sonuçları açıklandı

Yükseköğretim Kurumları Yabancı Dil (YÖKDİL) Sınavı sonuçları açıklandı. Yükseköğretim tarihinde ilk alana özgü dil sınavı olan YÖKDİL sınavı soruları, Anadolu ve Ankara üniversiteleri iş birliğiyle hazırlanmıştı.

Bakan Yılmaz’dan YGS açıklaması

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen YGS sınavına geç kalanlarla ilgili açıklama yapan Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, gelen şikayetler üzerine KDK çalışması yapıldığını açıkladı.

​YDS sınava giriş belgeleri erişime açıldı

Yabancı Dil Bilgisi Seviye Tespit Sınavı (2017-YDS İlkbahar Dönemi) için başvuran adayların sınava giriş belgeleri erişime açıldı.

YLSY sözlü sınav sonuçları açıklandı

MEB burslusu olarak yurt dışına gönderilecek öğrencilerin sözlü sınav sonuçları açıklandı.

Polislik sınavına 'imkansızlıklar parkuru'nda hazırlanıyorlar

Kırklareli Lüleburgaz'da, polis olmanın hayalini kuran bir grup lise öğrencisi, okulun bahçesinde öğretmenlerinin de desteğiyle hurda demir ve eski otomobil lastiklerinden oluşturdukları "imkansızlıklar parkuru"nda yeterlilik sınavına hazırlanıyor.

Beykent Üniversitesi kariyer günleri başlıyor

Beykent Üniversitesi'nin 20. yılına özel düzenlediği Kariyer Günleri, İş Dünyası'nın önde gelen profesyonellerini öğrencileri ile buluşturacak. Etkinlik, öğrencilerin karşısına “Kariyerini Taçlandır” sloganı ile, 21-22 Mart 2017 tarihlerinde Ayazağa-Maslak yerleşkesinde, Doğuş Üniversitesi ve İstanbul Kavram Meslek Yüksekokulu'nun da katılımlarıyla gerçekleşecek.

Fatih Projesi ilk kez Kosova'da uygulandı

 Fırsatları Arttırma ve Teknolojiyi İyileştirme Hareketi Fatih Projesi kapsamında Türkiye Cumhuriyeti Milli Eğitim Bakanlığı ve Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı işbirliği ile Türkiye'deki tüm öğrencilere dağıtılan tablet bilgisayarlar, ilk kez Türkiye dışında Kosovalı Türk öğrencilere de dağıtıldı. 

100 milyonluk liralık eğitim yatırımı

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Vedat Demiröz, Milli Eğitim Bakanlığı'nı desteğiyle Bitlis'te 2017 yılında 100 milyonluk eğitim yatırımı gerçekleştirileceğini söyledi. Hükümetin en büyük yatırım payını her zaman MEB'e ayırdığını ifade eden Demiröz, Bitlis'e yapılacak derslik, atölye binası ve pansiyonları anlattı.

Bursluluk sınavı başvuru tarihleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanlığından yapılan açıklamada, ortaokulların 5, 6, 7 ve 8'inci sınıfları ile liselerin hazırlık ile 9, 10 ve 11'inci sınıflarında öğrenim gören öğrencilerin bursluluk sınavı başvuruları 20 Mart Pazartesi günü başlayacağı bildirildi.

Eğitim de farklı kampüs de

Zübeyde Hanım Eğitim Kurumları Kurucusu Dr. Ali Deniz, “Adalet duygusu olmayan başarılı bir avukat yetiştirmek istemiyoruz”

Hafta sonu bir milyon öğrenci ter dökecek

Milli Eğitim Bakanlığınca (MEB), açık öğretim kurumları 2. dönem sınavları, bu hafta sonu yapılacak. Açık ortaokul, açık öğretim lisesi ve mesleki açık öğretim lisesi 2. dönem sınavlarına toplam 1 milyon 165 bin 737 öğrenci katılacak.

ALES’e başvurular başladı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları başladı. Başvurlar, ÖSYM'nin sitesinden 15-23 Mart tarihleri arasında alınacak. Sınav 7 Mayıs 2017 tarihinde saat 10.00'da gerçekleştirilecek ve sayısal ve sözel bölümden oluşan testler uygulanacak. Cevaplama süresi 180 dakika (3 saat) olacak.

KPSS ücretleri yeniden belirlendi

ÖSYM'nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşımda KPSS ücretlerinin yeniden belirlendiği duyuruldu. ÖSYM, KPSS'de oturum başına 40 TL ödenmesine karar verdi.

YÖK'ten iki uluslararası anlaşma

Yükseköğretim Kurulu Başkanı Yekta Saraç, Pakistan ve Ukrayna ile yükseköğretim alanında stratejik iş birliğini öngören mutabakat zaptlarını imzaladı.

ALES başvuruları başladı

Akademik Personel ve Lisansüstü Eğitimi Giriş Sınavı (ALES) ilkbahar dönemi başvuruları başladı. Adaylar bugünden itibaren 23 Mart'a kadar başvurabilecek.

30 bin öğretmen alınacak

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz, bu yıl 30 bin öğretmenin alınacağını açıkladı. Sözleşmeli öğretmenlik sistemi kapsamında alınacak 20 bin öğretmen için ilana çıktıklarının müjdesini veren Yılmaz, “10 bin öğretmenin de ağustostan sonra alımını yapacağız” dedi.

ÖSYM'den '09.45 kuralı' açıklaması

ÖSYM Basın ve Halkla İlişkiler Müşavirliği, 2017 başından itibaren yapılacak bütün sınavlarda, binalara girişlerin sınavdan 15 dakika önce sonlandırılmasına karar verildiği anımsatılarak, bu kural değişikliğinin YGS öncesinde duyurulduğu bildirildi.

Bakan bu yıl 30 bin öğretmenin alınacağını açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Yılmaz, sözleşmeli öğretmenlik sistemine geçtiklerini belirterek, "Bu yıl 20 bin öğretmenin daha alımını yapacağız, ilana çıktık. 10 bin öğretmenin de ağustostan sonra alımını yapacağız" dedi.

ÖSYM'den KPSS ücreti açıklaması

ÖSYM tarafından, 2017 Kamu Personel Seçme Sınavı (KPSS) kılavuzunda kamuoyuna açıklanan tüm iyileştirmelerin korunarak sadece test bazlı ücretlendirme konusunun Yönetim Kurulu tarafından yeniden değerlendirileceği, yeni ücretlerin KPSS Alan Bilgisi sınav başvurularının başlayacağı 27 Mart 2017 tarihinden önce adaylara duyurulacağı bildirildi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.