• Tarihe göre sırala

TSK'daki FETÖ operasyonunda 146 kişi gözaltında

FETÖ'nün TSK'daki yapılanmasına yönelik operasyonda haklarında gözaltı kararı çıkarılan 243 kişiden 146'sı gözaltına alındı.

Bursa'da 11 askere FETÖ gözaltısı

Bursa'da FETÖ soruşturması kapsamında 11 asker gözaltına alındı.

FETÖ'cü hainlerin WhatsApp mesajı: Bayrampaşa'dan polis çıkmayacak

15 Temmuz'da Bayrampaşa'daki Çevik Kuvvet'i işgal etmeye çalışan FETÖ'cü darbecilere ilişkin iddianame hazırlandı. FETÖ üyelerince oluşturulan 'Yurtta Sulh' isimli WhatsApp grubunda, "Bayrampaşa'dan bir tane bile polis çıkmayacak" şeklinde mesaj yazıldığı belirtildi.

BDDK'da 'ByLock' operasyonu: 26 kişi tutuklandı

BDDK'daki FETÖ yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında gerçekleştirilen üçüncü operasyonda, şifreli mesajlaşma programı "Bylock" kullandıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 28 kişiden 26'sı tutuklandı.

Fahri Kasırga'nın kaçırılmasına ilişkin iddianame hazır

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca, FETÖ'nün darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanlığı Genel Sekreteri Fahri Kasırga'nın kaçırılmasına ilişkin 27 asker hakkında hazırlanan iddianame, Ankara 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildi.​

Adil Öksüz için istenen ceza belli oldu

FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin Sakarya'da hazırlanan ilk iddianamede, örgütün 'hava kuvvetleri imamı' Adil Öksüz hakkında 1 kez ağırlaştırılmış müebbet ile 190 yıl 6 aydan 319 yıla kadar hapis cezası talep edildi.​ İddianamede, Öksüz'ün FETÖ elebaşı Fetullah Gülen'den almış olduğu talimat doğrultusunda darbe girişimini yöneten kişilerden olduğu, gözaltına alınmasından sonra Sincan Batı Adliyesinde çıkarıldığı mahkemece adli kontrol ve yurt dışı yasağı şartıyla serbest bırakıldığı ve kaçtığı d...

FETÖ firarisi eski okul müdürü yakalandı

FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı çıkartılan, KHK ile kapatılan Bayburt'taki özel bir kolejin müdürü Ankara'da yakalandı.

FETÖ elebaşı Gülen'in yeğenine ağırlaştırılmış müebbet talebi

İzmir'de, FETÖ'ye yönelik operasyonda 30 şüpheli ile birlikte gözaltına alınan örgütün 'okul ve dershaneler Türkiye sorumlusu' ve örgütün elebaşı Fetullah Gülen'in yeğeni Mehmet Mezher Gülen'e ağırlaştırılmış ömür boyu hapis ve 13 sanık hakkında 15'er yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

3 polis FETÖ'den tutuklandı

Balıkesir'in Bandırma ilçesinde FETÖ'ye yönelik operasyon kapsamında 3 emniyet mensubu tutuklandı.

FETÖ'nün 'Emniyet sorumlularına' operasyon: 32 gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütüne (FETÖ) yönelik Ankara merkezli soruşturma kapsamında, hakkında yakalama kararı bulunan, aralarında örgütün 'Emniyet imamları'nın da bulunduğu 32 kişiden 27'si gözaltına alındı.

FETÖ'nün il sorumlusunda 'Darbe duası' çıktı

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturmasında yakalanan Elazığ il imamının kullandığı bir tablet ve 2 telefonda örgütün haberleşme sistemleri "Bylock, Cocoa, Eagle" çıkarken, yapılan ilk incelemede 5 Temmuz'da örgüt lideri tarafından gönderildiği tahmin edilen, 15 Temmuz darbe girişiminin akşamına kadar okunması istenen 'Darbe duası' bulundu.

ByLock kullanan 9 polis tutuklandı

Burdur'da FETÖ/PYD soruşturması kapsamında açığa alınan 9 eski polis memuru tutuklandı.

TSK'da 'Bylock' operasyonu: 243 gözaltı kararı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) şifreli haberleşme programı 'ByLock'u kullandıkları iddiasıyla 54 ilde 243 Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) personeli hakkında gözaltı kararı çıkartıldı.

Van'da 2 kişi 'ByLock'tan tutuklandı

Van'da, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında bir polis memuru ile bir infaz koruma memuru tutuklandı.

3 mülkiye müfettişi FETÖ'den tutuklandı

Ankara'da FETÖ'ye yönelik yürütülen soruşturma kapsamında 3 mülkiye müfettişi tutuklandı.

2 eski askere FETÖ tutuklaması

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi soruşturmasında 2 eski asker tutuklandı.

3 askeri personel 'ByLock'tan tutuklandı

Rize'de FETÖ'nün darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında daha önce meslekten ihraç edilen 3 askeri personel "ByLock" kullandıkları iddiasıyla tutuklandı. "ByLock" kullandıkları iddiasıyla 14 milli eğitim çalışanı da gözaltına alındı.

21 polis FETÖ'den tutuklandı

Bingöl merkezli 15 ilde Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında ihraç edilen 29 eski emniyet personeli gözaltına alındı. Cumhuriyet Başsavcılığına sevk edilen şüphelilerden 8'i adlı kontrol ve yurtdışı yasağı konularak serbest bırakılırken, 21 şüpheli tutuklandı.

Darbeci tuğgeneral memurdan 'Gülen raporu' istemiş

FETÖ soruşturmasında tutuklanan eski Tuğgeneral Mustafa Kurutmaz'ın sivil bir memurdan, komutanlıktaki diğer sivil memurların terör örgütü elebaşı Fetullah Gülen hakkında ne düşündüklerini belirten bir rapor hazırlamasını istediği ortaya çıktı. Kurutmaz'ın "Gülen'e antipatisi olanlara tahammülünün olmadığını" sözlerini de sarf ettiği belirtildi.

3 akademisyen ByLock'tan tutuklandı

Samsun'da, ByLock kullandıkları iddiasıyla gözaltına alınan Ondokuz Mayıs Üniversitesinde görevli 3 akademisyen tutuklandı.

Bolu'daki darbeci askerlerin iddianamesi hazır

Bolu'da 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturmada 10 askeri personel hakkında iddianame hazırlandı

FETÖ'den aranan Ünal Tanık'a gözaltı

"Rota Haber" isimli internet haber portalının genel yayın yönetmeni Ünal Tanık, Yalova'da gözaltına alındı.

Ankara adliyesinde operasyon: 25 gözaltı

Ankara'da yürütülen FETÖ soruşturması kapsamında, hakkında gözaltı kararı verilen 32 adliye çalışanından 25'i gözaltına alındı

Haberci gözüyle 15 Temmuz gecesi

7 öğretmen FETÖ'den tutuklandı

Malatya'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında daha önce meslekten ihraç edilen 22 öğretmenden 7'si tutuklandı.

Giresun'da FETÖ soruşturmasında 3 kişi tutuklandı

Giresun'da, FETÖ'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 2'si avukat 3 kişi tutuklandı. Tutuklanan avukatların daha önce gözaltına alınarak adli kontrol şartıyla serbest bırakıldıkları öğrenildi.

8 adliye personeli FETÖ'den tutuklandı

Van'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 8 adliye personeli tutuklandı.

FETÖ’nün 'çekirdek kadrosu'ndaki isim tutuklandı

Manisa'daki FETÖ soruşturmasında örgütün çekirdek kadrosunda olduğu iddiasıyla gözaltına alınan Aydın Koyuncu tutuklandı.

2 kişiye FETÖ tutuklaması

Eskişehir merkezli 3 ilde, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 eski polis memurundan 2'si tutuklandı, biri adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

18 'ByLock'çu polis tutuklandı

Mersin'de, FETÖ'ye yönelik operasyonda gözaltına alınan 18 emniyet mensubu tutuklandı. Zanlıların, örgütün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullandıkları ortaya çıktı.

Düzce'de FETÖ'den 3 tutuklama

Düzce'de, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında daha önce görevlerinden uzaklaştırılan 2 polis memuru ve 1 doktor tutuklandı.

Suikast söylemi bitişin göstergesi

Hendek terörü, 15 Temmuz darbe girişimi ve son olarak da bombalı ve silahlı saldırılarla kaos hedefine ulaşamayan “terör maşaları” suikast söylemiyle korku üretmeye çalışıyor. FETÖ’cü sosyal medya hesaplarından yayılan tehditler, vatandaşların daha da kenetlenmesini sağladı. Güvenlik uzmanlarına göre, bu söylem ve tehditler taşeronların bitişini gösteriyor.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.