Eski elçiye15 yıl hapis

FETÖ soruşturmasında tutuklanan Türkiye'nin eski Gana Büyükelçisi Şentürk Uzun hakkında, ''silahlı terör örgütüne üye olmak'' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

Namaz kılanıfırçalamışlar

İzmir'deki FETÖ soruşturmasında itirafçı olan F.U., örgüt abisinin kendisini 'namaz kıldığı için' azarladığını anlattı. F.U., "Akif kod adlı kişi Cuma namazına gittiğim için beni fırçaladı" dedi.

Kumpasçılara son ihtar

FETÖ’nün “Tahşiyecilere kumpas kurduğu” iddiasıyla görülen davada, mahkeme heyeti, bir sonraki celsede sanıkların son savunmalarını yapmasını istedi. Heyet, savunma yapmayanların bu haklarından vazgeçmiş sayılacakları konusunda ihtarda bulundu.

Aselsan’ın 4 şifrecisi FETÖ’cü çıktı

TSK’ya verilen “kripto cihaz”ların yazılımını yükleyen Aselsan çalışanı 4 teknisyen FETÖ’cü çıktı. Ankara Başsavcılığı’nın haklarında dava açtığı teknisyenlerden İsmail Sin’in kapatılan FETÖ’cü Memurlar Vakfı’na (MEVA) CV bırakıp katalog evliliği yaptığı belirlendi. FETÖ’cü hakim ve savcılara ablalık eden eşi Z. Sin’in üzerine kayıtlı telefondan ise ByLock çıktı.

ByLockçu 43 askere operasyon

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında, FETÖ’nün şifreli haberleşme programı ByLock kullandıkları iddiasıyla gözaltı kararı çıkartılan, aralarında eski ve muvazzafların yer aldığı Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) mensubu, 43 kişinin yakalanması için operasyon başlatıldı.

Üç general 19 albayemekli edildi

Jandarma Genel Komutan Yardımcısı Korgeneral Ata Kalkan, Jandarma Genel Komutanlığı emrine atanan Korgeneral Ali Lapanta ve Tuğgeneral Veli Turan’ın da bulunduğu 23 subay 1 Ekim itibarıyle emekliliğe sevk edildi.

Çorum'da FETÖ operasyonu: 13 gözaltı

Çorum'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonda 13 kişi gözaltına alındı.

Muğla'da FETÖ operasyonu: Eski diplomat tutuklandı

Muğla'da, Fetullahçı Terör Örgütü'ne (FETÖ) yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınan eski diplomat, ByLock kullandığı iddiasıyla tutuklandı.

15 Temmuz sonrasımaklube partisi!

FETÖ’nün, darbe girişimi sonrası bile “maklube” yemeğinin yendiği örgütsel toplantılara devam ettiği ortaya çıktı. FETÖ’nün ASELSAN yapılanmasına dair iddianamede ifadesi olan İsmail G., “Hazım G. ile Hakan D.'nin 15 Temmuz'dan sonra 2 veya 3 defa maklube yemeği için davetler verdiğini duydum” dedi.

Savcılarınkorumasıazaltıldı

Darbe girişimindenönce ve sonra FETÖ’ye ağır darbe vuran Ankara Adliyesi’ndeki kritik savcıların koruma sayısı ikiden bire düşürüldü. Savcıların “özel koruma”ları “yakın koruma”ya çevrildi. Koruması azaltılan savcılar arasında çatı davasını açan Serdar Çoşkun da bulunuyor.

İstanbul merkezli ByLock operasyonunda 11 tutuklama

İstanbul merkezli beş ilde gerçekleştirilen operasyonda ByLock kullandığı iddiasıyla gözaltına alınan 16 kişiden 11'i tutuklandı.

FETÖ'nün kadın yapılanmasına operasyon: 2 kişi tutuklandı

Manisa'nın Kula ilçesinde Fetullahçı Terör Örgütü'ne yönelik operasyonun ardından adliyeye sevk edilen 3 şüpheliden 2'si tutuklandı.

Kocaeli'de FETÖ operasyonunda 10 gözaltı

Kocaeli'de düzenlenen operasyonda ByLock kullandıkları iddia edilen aralarında polislerin de bulunduğu 10 kişi gözaltına alındı.

Samsun’da ByLock’tan 4 kişi tutuklandı

Samsun’da, FETÖ soruşturması kapsamında örgütün gizli haberleşme ağı ByLock’u kullandıkları iddia edilen 4 kişi tutuklanırken, 9 kişi ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Adamına operasyon

FETÖ’nün mahrem imam yapılanmasına yönelik 32 ilde operasyon başlatıldı. Şüpheliler arasında firari Adil Öksüz’ün bir alt hiyerarşisinde yer alan generallerden sorumlu Mustafa Küçükköse de yer alıyor.

FETÖ’cü boş salona konuştu

ABD’de yapılan NATO Parlamenterler Asamblesi toplantısına davetli olmamasına rağmen FETÖ’cü Emre Çelik de girdi. Türkiye düşmanı Middle East Forum Başkanı Daniel Pipes tarafından salona alınan Çelik, Türkiye ve katılımcı ülke vekillerinin tamamının toplantıyı terk etmesiyle boş salona konuştu.

İstanbul merkezli FETÖ operasyonu: 7 tutuklama

Bank Asya'daki kiralık kasalarında, 1 dolar ve Fetullah Gülen yazılı saatler gibi örgütsel materyal bulundurdukları gerekçesiyle gözaltına alınan ve tutuklanmaları talebiyle nöbetçi hakimliğe sevkedilen 14 şüpheliden 7'si "FETÖ/PDY silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan tutuklandı.

ByLock sanığı inkar etti avukatı onu ele verdi

Konya'da, FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında haklarında dava açılan 187'si tutuklu 527 sanığın yargılanmasına devam edildi. "ByLock" kullandığı ve örgütün bölge imamlığını yaptığı iddia edilen Acar'ın avukatı, "Müvekkilimin ByLock'ta yazdıkları incelendiğinde suç teşkil edecek yazışmaların olmadığı anlaşılır" demesi üzerine mahkeme başkanı, "Müvekkilin ByLock kullanmadığını ve içeriğini de reddettiğini söyledi ama siz içerikleri kabul ediyor musunuz?" diye sordu.

FETÖ operasyonunda 6'sı asker 9 kişiye tutuklama

Kocaeli merkezli 17 ilde eş zamanlı düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 29 şüpheliden 6'sı asker 9 kişi tutuklandı, diğerleri adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

FETÖ'nün 125 mahrem imamına gözaltı kararı

FETÖ'nün mahrem imam yapılanmasına yönelik Konya merkezli 32 ilde eş zamanlı operasyon başlatıldı. Konya Hava Üs Komutanlığında görevli oldukları belirlenen 125 mahrem imam hakkında gözaltı kararı çıkartıldı. Şüpheliler arasında firari mahrem imam Adil Öksüz'ün bir alt hiyerarşisinde bulunan generallerden sorumlu 'Saffet' kod Mustafa Küçükköse isimli 'Genel Müdür' gibi kilit isimler bulunuyor.

Enayiler kralıymış!

Kapatılan Zaman gazetesinin eski yazarlarından Ahmet Turan Alkan, “Ben terörist değilim, darbeci hiç değilim. Olsam olsam enayiler kralı olurum” diyerek kendini savundu.

31 binByLock’çu listesi daha

MİT’in deşifre ettiği ByLock serverları üzerinde inceleme yapan emniyet, 31 bin ID numarası ile bu numaralara ait olduğu belirtilen 1,5 milyon yazışma ortaya çıkardı. 31 bin kişilik liste, önümüzdeki günlerde savcılığa gönderilecek.

Görev gereği ezip geçtim

FETÖ’nün darbe girişimi sırasında Mamak 28. Piyade Tugay Komutanlığına bağlı tank taburu personelinin katıldığı eylemlere ilişkin davada 15 Temmuz'da emrindeki 15 tankla Genelkurmay Başkanlığı Karargahına saldıran sanık eski Tank Tabur Komutanı Kurmay Yarbay Nuri Büyükyazıcı savunma yaptı.

Afyonkarahisar'da FETÖ operasyonu

Afyonkarahisar'da FETÖ operasyonu kapsamında adliyeye sevk edilen 23 kişiden 11'i tutuklandı.

Başkentte FETÖ'cü 4 kişiye tutuklama

Ankara'da FETÖ operasyonu kapsamında ByLock kullanıcısı olduğu iddia edilenlerin de aralarında bulunduğu 4 kişi tutuklandı.

Çanakkale merkezli 3 ilde FETÖ operasyonunda 25 gözaltı

Çanakkale, İzmir ve Bursa'da yapılan FETÖ operasyonunda 25 kişi gözaltına alındı.

FETÖ'cüler HDP'ye 'yüzde 10' için kapı kapı dolaşmış!

Kastamonu'daki FETÖ soruşturması kapsamında hakim karşısına çıkan ceza infaz koruma memurunun ifadeleri FETÖ-HDP ittifakını gözler önüne serdi. Seçimler öncesinde örgüt evine gelen bir yetkilinin HDP'ye işaret ettiğini ifade eden M.D., "Oylarımızı HDP'ye vermemizi istedi. 'HDP yüzde 10'u geçerse AKP Güneydoğu'dan aldığı oyları alamaz ve iktidara gelemez' dedi" itirafında bulundu.

Pişmanlık masalı!

Zaman gazetesi eski yönetici ve yazarları hakim karşısına çıktı. Tutuklu sanıklar Ali Bulaç ve Şahin Alpay, “pişmanlık” vurgusu yaparak kendilerini savunmaya çalıştı. Ali Bulaç, FETÖ için “Dışı hayli süslü cemaat vazosu” derken Şahin Alpay, “Bu hareketin karanlık yüzünü göremediğim için fena halde yanıldım” diye konuştu.

İhalelerle kasaya23 milyon girmiş

FETÖ’nün, 17-25 Aralık darbe girişimi sonrası bile Hava Kuvvetleri’ndeki ihaleleri kendi şirketlerine verdiği belirlendi. MASAK raporuna göre farklı şirketler üzerinden örgüt kasasına 2014’ten darbe girişimine kadar yaklaşık 23 milyon TL aktarıldı. Bu şirketlerin arasında darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten sivil imam Kemal Batmaz’ın ortağı Mehmet Sungur’un şirketi Milsoft Yazılım ve 15 Temmuz’da TRT’ye yayınları kesmek için giren Harun Şahin’in başında olduğu Supercom Bilişim de bulunuyor...

Sivas merkezli ByLock operasyonu: 3 kişi tutuklandı

Sivas'taki FETÖ operasyonunda adliyeye sevk edilen 7 şüpheliden 3'ü tutuklandı.

Bank Asya'nın avukatı '171 bin kez' Bylock'a girmiş

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) avukatlık yapılanmasına yönelik yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Bank Asya Ortakları avukatı Süleyman Taşbaş hakkında örgütün avukatlık yapılanmasında yönetici olduğu iddiasıyla ''silahlı terör örgütü yöneticisi'' olmak suçundan 22,5 yıla kadar hapis istemiyle hazırlanan iddianamede, şüphelinin örgütün şifreli mesajlaşma programı Bylock'a 171 bin 647 kez erişim sağladığı, Bank Asya hesabında 2014 yılından sonra 1 milyon 400 bin TL üzerinde artış olduğ...

Tutuklu FETÖ'cü Ali Bulaç örgütü böyle tanımladı!

FETÖ'nün yayın organı Zaman gazetesinin eski yazarlarından tutuklu FETÖ'cü Ali Bulaç, ilk kez hakim karşısına çıktı. 15 Temmuz darbe girişiminin FETÖ'yü ortaya çıkardığını belirten Bulaç, "Dışı süslü cemaat vazosu, bir darbe ile yere düştü paramparça oldu" iddiasında bulundu.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.