• Tarihe göre sırala

Duruşmaya 'Hero' yazılı tişörtle gelen şüpheli tutuklandı

Polatlı darbe davasının görüldüğü duruşma salonuna "Hero" tişörtü ile girmek isterken gözaltına alınan şüpheli tutuklandı.

FETÖ'nün jandarma yapılanması deşifre ediliyor

Eskişehir'de FETÖ'ye yönelik soruşturmada gözaltına alınan zanlıların verdiği ifadeler, örgütün jandarma yapılanmasını deşifre etti. Örgütsel şemaya göre, örgüt elebaşı Gülen'e doğrudan bağlı sorumlu, müdür ve temsilciler var.

FETÖ'nün suikast timi ayrı ayrı getirildi

Yargılaması süren FETÖ'nün suikast timi için yeni gelişme yaşandı. Güçlük çıkartan Harun Gülmez, Şükrü Seymen ve Gökhan Şahin Sönmezateş gibi darbeciler, ayrı cezaevi minibüslerinde getirildi. Ayrıca davaya bakan hakim ve savcılar, HSK kararına göre sadece suikast davasını takip edecek.

FETÖ operasyonunda 6 muvazzaf asker tutuklandı

Aydın'daki FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 6 muvazzaf asker tutuklandı

FETÖ operasyonunda 6 muvazzaf asker tutuklandı

Aydın'daki FETÖ operasyonunda gözaltına alınan 6 muvazzaf asker tutuklandı

FETÖ'cü SAT komandosunun binasından cephanelik çıktı

İstanbul'da gelen ihbar üzerine harekete geçen emniyet güçleri daha önce hakkında FETÖ şüphelisi olarak işlem yapılan eski SAT komandosu Özcan'ın ikamet ettigi binanın bodrum katında bulunan ortak kullanım alanında cephanelik buldu.

Muğla'da 9 kişi FETÖ'den gözaltına alındı

Muğla'nın Fethiye ilçesinde "ByLock" kullandığı tespit edilen 9 şüpheli gözaltına alındı.

'Seni görevinin başında değil menfezde korkakça saklanırken yakaladılar'

FETÖ'nün "üs imamı" olarak anılan "Paşa" lakaplı sanık Kuzu'nun kendi savunmak amaçlı "Sayın savcı peşin satan esnaf gibi oturuyor. Yazacağını yazmış, biz kendimizi temize çıkartmaya çalışıyoruz" demesi üzerine davanın savcısı Düzgün, "Bu ülkenin şerefli güvenlik güçleri seni görevinin başında değil, bir menfezde korkakça saklanırken yakaladılar" dedi.

Yargıtayın FETÖ davasına onama kararının gerekçesi açıklandı

Yargıtay 16. Ceza Dairesinin, FETÖ darbe girişimine ilişkin verdiği ilk onama kararının gerekçesi tamamlandı

OHAL İnceleme Komisyonu nasıl işler, başvurular nasıl yapılır?

15 Temmuz darbe girişiminin ardından ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) kapsamında ilen edilen Kanun Hükmünde Kararnameler (KHK) ile FETÖ'ye karşı hukuki mücadele başlatıldı. Çok sayıda kişi kurum ve kuruluşlardan ihraç edilirken, bazı kurum ve kuruluşlar ise kapatıldı. Gelen itirazlar üzerine 'iade' KHK'ları yayımlanırken, OHAL İnceleme Komisyonu da hayata geçirildi. Komisyon gelen itirazları değerlendirecek, süreç hızlandırılacak... İşte 17 Temmuz'da göreve başlayan ve 14 Eylül'e kadar çalışaca...

Çocuklarımın hepsi bu vatana feda

FETÖ’nün darbe girişiminde Bayrampaşa’da cuntacıların silahından çıkan kurşunlar 15 yaşındaki Halil İbrahim Yıldırım’ı hayattan kopardı. Şehidin beyin ölümü gerçekleşince organları5 kişiye hayat oldu. Halil İbrahim’in ailesi “Biz bu vatan için 15’lik şehidimizi toprağa gömdük. Beş çocuğumuz var, beşini de bu vatan uğruna vermeye hazırım” dedi.

Gölbaşı'nın 51 şehidi dualarla anıldı

Cuntacıların 51 polisi şehit ettiği EGM Gölbaşı yerleşkesinde konuşan Süleyman Soylu, "O akşam özel harekat polislerimiz vatan sevgisini en yüksek noktada gösterdiler. Hesap etmeden şehadete atıldılar" dedi.

Akıncı’ya dönüp sela okudu

Darbe girişimi sırasında FETÖ'cü askerlerin Akıncı Üssü girişinde bulunan TAİ TUSAS Camii’ne girip bulmaya çalıştıkları imam Mustafa Şeker, 15 Temmuz'un yıldönümünde yönünü Akıncı'ya doğru çevirerek sela verdiğini söyledi.

81 ilde vatandaşlar demokrasi nöbetini sürdürüyor

FETÖ'nün 15 Temmuz'daki darbe girişiminin birinci yılında, "15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü" anma etkinlikleri çerçevesinde 81 ilde vatandaşlar, 'demokrasi nöbetlerini' sürdürüyor.

Darbecilerin yalanlarını deliller çürütüyor

Üzerinden bir yıl geçen Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimiyle ilgili yargılamalar sürerken, darbe girişiminde en önde yer alan sivil ve asker kökenli sanıkların birbiriyle çelişen yalan savunmaları deliller doğrultusunda çürütülüyor.

Erdoğan TBMM'deki programda konuştu: Rahat yüzü göremeyecekler

FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminin birinci yılı dolayısıyla TBMM'de düzenlenen programında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan önemli mesajlar verdi. "Devlet, millet olarak güçlü olmak zorundayız." diyen Erdoğan, "80 milyon yaşayan er oğlu erimiz, şehitlerimizin hatırlarını asla ayaklar altında çiğnetmeyecektir. Darbeci soysuzlar da onları üzerimize salanlar da bundan sonra rahat yüzü göremeyeceklerdir" ifadelerini kullandı.

'Korkaklar zafer anıtı dikemez'

Cumhurbaşkanı Erdoğan, sabah namazını Beştepe'deki Millet Camisi'nde kıldıktan sonra Şehitler Abidesi'nin açılışını yaptı. Açılış öncesi konuşan Erdoğan, "Korkaklar zafer anıtı dikemez. Milletimizle birlikte 2023 hedeflerimize ulaşarak zafer anıtımızı dikmekte kararlıyız" dedi.

İzmir'deki 15 Temmuz yürüyüşüne on binler katıldı

İzmir’de, 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nün yıl dönümünde, İzmirliler sokağa dökülüp konvoy yapıp ellerindeki Türk Bayrağını salladı.

Gazi Meclis’te 15 Temmuz programı

Gazi Meclis’te 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü programı düzenlendi. Programa Cumhurbaşkanı Erdoğan, TBMM Başkanı Kahraman, Başbakan Yıldırım, MHP Genel Başkanı Bahçeli Genelkurmay Başkanı Akar ile eski Başbakanlardan Tansu Çiller de katıldı.

Milyonlar Şehitler Köprüsü'ne akın etti

Şehitler Köprüsü'nde vatandaşlar toplandı. Milyonlarca vatandaş, 15 Temmuz'ın yıl dönümü için çeşitli noktalardan yürüyüşünü köprüdeki anıtın önünde tamamladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz Şehitler Köprüsünde ’Şehitler Anıtı’nın açılışını yaptı.

Salalar semada yeniden yankılandı

15 Temmuz'da FETÖ'nün hain darbe girişimini tüm halka duyurarak darbeyi engelleyen salalar, semada yeniden yankılandı.

Ankara Emniyet Müdürü Karaaslan polislere 15 Temmuz'da yine seslendi

Ankara Emniyet Müdürü Karaaslan, 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik günü nedeniyle telsizden seslendiği emniyet mensuplarını tebrik etti.

Başkomutan Erdoğan Şehitler Köprüsü'nde milyonlara seslendi

Başkomutan Erdoğan, Şehitler Köprüsü'nde milyonlara seslendi. 15 Temmuz darbe girişimini gerçekleştiren FETÖ'nün arkasında kimlerin olduğuna işaret eden Erdoğan, "Önce bu hainlerin kafasını koparacağız" dedi. 'Kontrollü darbe' ifadesini kullanan CHP lideri Kılıçdaroğlu'na da tepki gösteren Erdoğan, "Bu ödleklerin mücadelesi değil" ifadelerini kullandı. Erdoğan ayrıca FETÖ'cülerin mahkemeye tek tip kıyafetle çıkması için Başbakan Yıldırım'a teklifte bulunduğunu açıkladı.

15 Temmuz'u gelecek nesillere zaman kapsülü anlatacak

İzmit Belediyesi tarafından yaptırılan 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Anıt Parkı açılışı kapsamında içerisinde darbe girişiminin yaşandığı geceye ait fotoğraflar, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın halkı meydanlara davet eden görüntülerinin de bulunduğu zaman kapsülü, 50 yıl sonra açılmak üzere kapatıldı.

'Türkiye tekrar bir darbeyle karşılaşmayacak'

TBMM Başkanı Kahraman, tekrar hazırlık var, acaba bu cuma ne olacak, gelecek ayın filan günü ne yapacaklar gibi söylemlerin endişe tohumları saçmaya çalıştıklarını söyleyerek "Hiçbir şey olmayacak. Türkiye tekrar bir darbeyle karşılaşmayacak biiznillah. 15 Temmuz'un gösterdiği iyi taraftır bu. Çünkü millet demokrasiyi özümsediğini ispat etti" ifadelerini kullandı.

Yeni Şafak Saraçhane'de canlı yayında

15 Temmuz’un yıl dönümünde Yeni Şafak ekibi İstanbul Saraçhane'de etkinliklerin nabzını tutuyor. Yeni Şafak Facebook sayfası üzerinden canlı olarak aktarıyor.

Türkiye yeniden dirilişi haykırıyor!

Karanlık gecenin üzerinden tam bir yıl geçti... Darbecilerin tanklarını sürdüğü köprüde bugün milyonlar Türk bayraklarıyla dünyaya yeniden dirilişi haykırıyor.

Diyarbakır'daki 15 Temmuz yürüyüşüne on binler katıldı

Diyarbakır’da 15 Temmuz darbe girişiminin yıl dönümü dolayısıyla düzenlenen yürüyüşe on binlerce kişi katıldı.

Delikanlı gibi darbe deyin

Şehit eşi gaziden FETÖCÜlere salvo

Ağabeyim, ustam, yol arkadaşım Erol Olçok

Erol ağabeyimin en büyük özelliği merhametiydi ve peygamber sevgisiydi. Adaletiydi. Sevgisini çok içten gösterirdi. Haksızlıklar karşısında sesini alçalttığına kimse şahit olmadı. İnsanlar şunu bilirdi. “Eğer çözülmez gibi görünen bir sorununuz varsa, Erol Olçok bu sorunla ilgilenir ve mutlaka size bir çıkış yolu sunardı.” Tanıdığı, tanımadığı herkese kol kanat germek isterdi. Kapısına gelen hiç kimseyi geri çevirmezdi. O bizim için de, dostları için de gönül rahatlığıyla yaslanacağınız büyük bi...

Kahraman şehit Halisdemir’in kabrine ziyaretçi akını

15 Temmuz şehidi Astsubay Kıdemli Başçavuş Ömer Halisdemir’in Niğde’deki mezarı ziyaretçi akınına uğradı. Birçok ilden otomobil ve otobüslerle gelen vatandaşlar Halisdemir’in mezarına çiçekler bırakıyor.

15 Temmuz'un Külliyatı yayınlandı

Milletçe vatanımıza sahip çıktığımız şanlı 15 Temmuz direnişinin üzerinden tam 1 yıl geçti. Türkiye halkı kanıyla, canıyla kurşunlara, bombalara, tanklara karşı durdu. Kimi gazi oldu, kimi de şehit. Voices of July 15, '15 Temmuz Külliyatı'nı kitap haline getirdi.

+

Son gelişmelerden anlık haberdar olabilirsiniz.
Yenisafak.com bildirim ile, web sitesine girmeden de haberleri takip edebilirsiniz.